Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Witam ja juz sie pozbyłam gosci- weekend uwazam za udany mimo ze na łonie rodziny . Żurkowa ja brałam bromergon bo miałam po ciazy pierwszej hiperprolaktynemie. Bromergon wprowadza sie zaczynajac od 1/4 tabletki najlepiej na noc.Mozna stosowac go tez dopochwowo jak juz pisałas wczesniej podobno ma zmniejszac działanie uboczne ale ja stosowałam doustnie.Potem zwiekszasz dawke tak o 1/4 tabletki co 4 dni az docałej. Ja musze uwazac bo znowu patrze zasłodkim jak sie nie bede kontrolowac to bedzie masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale co Karola nic innego nie bedzie chcialo jesc?? A max 100 ml w sumie, czy 100 ml bobofruta + woda?? jakie proporcie? No nie latwo bedzie Luska odzwyczaic od pobudek w nocy...ale uda sie napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezuuuu głowa mi pęka od marudzenia, pierwszy raz aż tak.Teraz to widzę że mam/miałam \"złote dziecko\".Pierwszy raz żadnych uśmiechów po obudzeniu, ryk na macie, ryk na leżaczku, ryk przy zasypianiu na całą dzielnicę. Chyba zębiska idą, bo pakuje wszystko do buzi i gryzie jak szalony...smoka nie chce..oj aż się nocki boję, a ja dziś wybitnie nie w formie :( Znowu ryk :( zmykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa - ja tez bralam bromergon i nie najlepiej sie czułam. Bralam 2 razy dziennie po jednej tab. Od razu czulam ulge w piersiach. Tez mialam mdlosci, po kilku dniach przeszlo. Bralam 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie, że lepiej jest podawać do picia: soczki czy herbatki ??? Najlepiej byłoby oczywiście wodę, no ale mój samej nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kareczka zależy mi sie wydaje że soczki bardziej kaloryczne, ja daje raz herbatkę raz soczek:) a moja jak zasnęła o 16 tak dalej śpi:P szok, ciekawe czy już na noc poszła spać czy wstanie na kompanko:P:P no oczywiści wierci się i trzeba ja przekładać zna brzuszek a to na plecki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie tez sie zastanawiam nad tym, moj tez wody nie chcesz ruszyc...a szkoda.. a tak w ogole JAKA WODA uzywanie dla maluchow do przygotowywania posilkow?? czy ja gotujecie?? bo ja albo primavere albo dobrawe, zywiec i gotuje 5 min ale robi mi sie zawsze osad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka ---> ja dałam jej raz całą butlę mleka 2, nie mieszałam stopniowo tak jak Ty piszesz :-( Wyczytałam na necie, że tak się robi i koleżanka co ma dwoje dzieci tak mi poradziła. Dziś znowu dałam jedną i ok. Śpi bez marudów ;-) Zobaczymy co będzie dalej. Ale wiem już, że napewno byłoby lepiej tak jak Ty napisałaś, ale wydawało mi się, że nie miesza się w jednej butelce 1 i 2. No to przykwasiłam :-S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaka herbatke dajecie?? a tak w ogole duzo dajecie pic?? bo ja w ogole, wczoraj pierwszy raz dalam bobofruta....ale on mi sie nim najadl...!! czekam wlasnie co Karola mi odp na to co wyzej napisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam tylko Żywiec, no i też jest osad. Zauważyłam, że jak użyję kranówy (jak u babci jesteśmy za długo) to kupka jest troszkę inna. Ja daję soczek jabłkowy rozrobiony z wodą. Wiki go uwielbia i puszcza po nim ładnie bączki. Czasem daję herbatkę, wody też nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile powinno takie dziecię wypijać ale mój brzdąc przez cały dzień wysiorbie ok 100ml. Ja rozrabiam soczek pół na pół z wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dużo daję pić bo mały jest na mieszance, a poza tym strasznie się ślini, więc nie chcę żeby mi się odwodnił, ale czasem jak się napije to nie chce jeść niestety, muszę kupić też jakaś herbatkę, bo do tej pory pił tylko soczki, zawsze jednak mieszam soczek z wodą, tak więcej wody niż soku oczywiście:)))) może kiedyś zacznie też wodę samą pić, mój mąż oczywiście twierdzi, że to z oszczędności:) wkurza mnie bo się nie zna, a gada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek pije wodę,jak dużo samochodem jeździmy a prawie w nim nie grzejemy wtedy to najwiecej wypija a jeść i tak chce.Ja keedyś dawno temu dawałam herbatke hippa na trawienie ale przestałam poczekałam miesiąc, zeby zapomniał o slodkim i dałam wode.Wode daje gerbera bo nie trzeba gotować ale to tylko do picia jest.Poza tym moje mleko.soki mu dam ale chyba sama zrobię.Na to jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wezme dzis ten bromergon ale 0,5 tab i dopochwowo mam nadzieje ze nie bede przechodzic co wczoraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja duzo daje synkowi pic. Na zmiane soczki i herbatki. A mleczko robie na bazie wody z kranu. Wydaje mi sie ze mojemu synkowi pierwszy zabek wyjdzie.....dolna trójka..czy to mozliwe???? Ma juz na dziasle taka gulke i tam go wlasnie swedzi, nie w okolicy jedynek tylko wlasnie tej trojki. No jak sie okaze ze tam mu zabek wyjdzie to bedzie raczej dosc glupawo wygladac ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja używam Mama i żadnego osadu woda super :D i Zurkowa ja kupuję ją w Netto:) lecę oglądac Barwy, mój Maluch juz śpi Buziaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myslalam ze zabka wychodza zgodnie z kolejnoscia 123...:)czyli to mozliwe ze u Claudii idzie jako pierwsza czworka?bo dzis jak masowalam jej dziaselka czulam jakby zabek,ale daleko wiec mniej wiecej mysle ze to czworka.Bylam przekonana ze zgodnie z kolejnoscia:)Musze tez odzwyczaic ja od slodkiego,wczesniej ladnie pila mi sama wode,ale od czasu do czasu podawalam jej slodzona herbatke z rumianku na lepszy sen no i teraz mam.Z tego co widze to w Polsce pieluchy sa drozsze niz tutaj,ja za huggis 29 szt place 3 euro wyjdzie ok 10-12 zl zalezy ile stoi euro teraz.Jak dla nas super,mieciutkie,nie przepuszczaja,kiedys kupilam stare huggisy to faktycznie beznadzieja,sztywne,wysokie,warstwa chlonna byla na calej dlugosci-przez co mala miala odparzona skore na plecach,nie dziwie sie ze zmienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc padam na twarz kto wymyslil te zmiane czasuu buuu,,,maly sie nie zna i robi wszystko jak wczesniej nie wiem co spowodowalo ze miniona noc byla normalnie straszna, budzil sie chyba co 40 minut i nawet nie na jedzenie, tylko tak sie wiercil, krecil nawet poplakiwal ! moze to na te wiatry bo u nas tak piździ ze nawet pies nie chce wyjsc na pole w dzien nie pospi wiec i ja sie nie poloże...w ogole jakas nerwowa jestem (do malego nie) ale do reszty moj nie chce pic soczków ale wode lubi herbatke tylko rumiankowa, teraz ma czkawki czesto i zawsze mam pod reka wode uwielbia deserek z jablek i jagód ale kupy wali po tym prawie czarne haha, sloiczek obiadku 130 znika w sekunde... w dzien mleka nie je duzo bo tak 2x 150 rano i popoludniu, w poludnie kaszke i deserek, wieczorem zupka i deserek, na noc 150 , ale za to w nocy ...chyba nadrabia je jak szalony przy zmianie mleka na 2 napinal sie i widac cos mu bylo chociaz to stopniowo wprowadzalam ale po 2 dniach bylo ok ja teraz mam przewalone, nie ma nocy zeby mi sie babcia nie snila, ale nie sa to dobre sny...uwierzcie nawet koszmary, psychika mnie wykancza no z moim M teraz jakos sie nie dogaduje pfff, typowy facet, zmeczony po pracy a ja w domu to niby nie pracuje, a wg niego z dzieckiem to przyjemnosc ale jak maly dzis marudzil chwilke to M sie bardzo denerwowal, o jejku nawet was nie przeczytalam dokladnie bo nie mam kiedy ale jutro moze nadrobie zaleglosci acha moj sie bierze do siadania i sie ciagle wkurza bo tylko poki co na lokciach sie podeprze i glowa do gory a reszta ciezka i wtedy ryk...albo sie smieje jakby z siebie, a przedwczoraj moje dziecko sie zachodzilo ze smiechu, normalnie az nagralam na kom. bo to nie byl smiech to byl dziki brecht a to za sprawą .........metra budowlanego...takiego autometycznie wysuwanego, chcialam cos zmierzyc w pokoju i jakos tak przy eryku zwinelam go (tzn sam sie zwinal) a maly w smiech i ja mu tak wysuwalam i wsuwalam a on sie smial ze ja bylam posikana tez ze smiechu, a on wtedy jeszcze bardziej, az przestalam zeby sie nie zaszedl hehe buziole, i milej przespanej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cammilla mi pasowały pieluchy Chicco jak byłam u Was :P :P :P :P Co do soków, to szczerze lepiej nie przyzwyczajać dziecka do picia dużej ilości słodkich napojów bo szkoda ząbków, a po drugie dzieci zapijają wszystkie smutki, żale, nudę... efekt- potrafią wypić do 5 litrów kompotu, czy soku w wieku 2 lat (znam sporo takich dzieci...) Jak sok, to po jedzeniu, minimum pół na pół z wodą, a jak się da to nawet 3/4 wody i 1/4 soku. Mój jest dziwny, bo nie chce pić soków ani herbatek tylko samą wodę :P Zresztą u nas to rodzinne :P Ja piję kawę i wodę tylko, żadnych soków :P Zimą czasem herbatę słabą wypiję i tyle. Mateusz tylko wodę- w przedszkolu miał problem bo ani kompotu ani herbaty nie chciał. Co do ząbków, to choć trójki i czwórki są wyczuwalne wcześnie to i tak z reguły pierwsze wychodzą jedynki. Czasem jak u nas w jedną noc Mateuszkowi wyszło 6 ząbków :P Jedynki i dolne dwójki, w ciągu tygodnia pozostałe dwójki, a po kilku miesiącach 3 czwórki w jedną noc i czwarta w następną :P :P :P Mieliśmy hurtem ale z temp do 40stC.... Jak widzicie że maluchy cierpią w nocy przez ząbki, to nie bądżcie okrutne :P :P i dajcie paracetamol czy ibuprofen.... chociaż co drugą noc ... to bardzo pomaga. Któraś pytała czy ma dać antybiotyk, bo dziecko ma katar itd. Proponuję pójść jeszcze raz do lekarza, zeby osłuchał i zadecydował. Ja na odległość nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawać śpiochy:))))) Karola to ja pytałam :) Nie chcę mu dawać antybiotyku, ale lekarka powiediała, że jak mu po 8 dniach nie przejdzie to żeby dać i dała mi recepte, no i dziś mija 8 dzień właśnie, jakaś poprawa niby jest ale całkowicie mu nie przeszło:( Faktem jest, że dość długo my się z nim cackaliśmy przy podawaniu lekarstw i oczyszczaniu nosa, a od dwóch dni robimy to na tzw chama i o dziwo mniej płacze niż przy cackaniu, może dlatego, że to trwa o wiele krócej, no i połowa lekarstwa nie ląduje na śliniaku, Dziewczyny jak zęby idą to widać pod skórą jak wychodzą do góry??? Chodzi mi o to czy widać po dziąsłach jak idą, nie od góry, tylko po \"ściance\" czy jakoś się odznaczają, nie wiem jak to opisać, Mój już ma nabrzmiałe dziąsła i tam gdzie powinny być zęby to takie ma dziąsełka jak kule, ale zębów nie widać, Ja wczoraj padłam koło 22 normalnie na twarz:)) Fifek ostatnio budzi się w nocy, no i przez ten katar mamy małe jazdy, dziś obudził się o 4 i do 6 śpiewał i przewalał się w łóżeczku, o 4 oczywiście dostał pić (bo mój mąż nie kuma, że trzeba go tego oduczyć bo jak dziecku wyjdą zęby to będzie problem z piciem w nocy) no i nie chciał rano jeść, ech te chłopy idę oglądać dzień dobry tvn, może coś wygram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć O rany!!! Dopiero 9ta a ja już padam! U nas standardowo pobudka o 5. Amu. Pół godziny spatku. I ryk!!! Nie mam pojęcia dlaczego. Niby wszystko ok. Już mi ręce odpadają od noszenia. Teraz śpi. Ciekawe jak długo. Oby z godzinę pospała bo się pochlastam normalnie. Nieźle dzień się zaczyna. I jeszcze pada deszcz wrrr... Żurkowa ---> wzięłaś tabletkę? Jak noc minęła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wzielam dopochwowo pol tabletki i bylo ok, tylko sie zastanawiam czy na jak biore nie do ustanie to dziala...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze do was pytanko, czy wasze dzieci śmieją się w głos???? bo mój jeszcze nie, Fifek jak się cieszy to tak piszczy ale się nie śmieje hahaha i zaczynam się martwić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×