Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Stelka i spienione i zielone.... A czarna prawie kupa po Nutramigenie to norma i nie ma co się przejmować- zielone i ciemnozielone to też ok. Do tego śmierdza... Mała na razie potrzebuje czasu by się do tego mleka przyzwyczaić- niedługo się od niego tak uzależni jak koty od whiskasa :P :P :P :P Ja też na początku nie potrafiłam w to uwierzyć, ale to prawda... Znam 10 letnie dzieci, które jedzą wszystko, ala 2 szklanki Nutramigenu to muszą być codziennie i konieć :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola ale mała po pepti robiła ładne żółte kupy??!!!! to czy mogła mieć nietolerancje laktozy????!! właśnie rozmawiałam z koleżanką i namówiła mnie na takie testy pokarmowe, tzn mojej Karoli chce zrobić, w jakiejś klinice w Siemianowicach śląskich, robią testy z krwi i wiedza na co dziecko jest uczulone tzn na jakie pokarmy, wizyta trochę droga bo 600 zł, ale chyba warto?? co myślisz Karola o tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę że nie ma po co tyle kasy wywalac... zapewne masz gdzieś koło siebie jakąś Klinikę Alergologiczną lub Poradnię.... Aż tak Ci Nutramigen nie pasuje???? Poczekasz miesiąc dwa i zaczniesz wprowadzać coś z laktozą i zobaczysz... Testy z krwi wychodzą tylko czasem, szczególnie u małych dzieci. Robi się je na podstawie miana IgE, a tylko 50% alergii jest IgE zależnej. Czyli dodatnie IgE potwierdza alergię, ale ujemne nie wyklucza, Do tego żeby IgE było dodatnie wobec alergenu dziecko musi go dostawać w diecie lub mieć z nim kontakt... Dlatego jak nie dajesz np czekolady to zawsze IgE będzie ujemne... Przy diecie bezmlecznej większość dzieci już po 1 roku życia wyrasta z alergii, lub zaczyna tolerować niewielkie ilości alergenów... Jak dieta jest konieczna to rzadko dłużej niż do 3-4 roku... dzieci zwyczajnie wyrastają z tego... Stelka na Bebilonie Pepti kupy były żółte ale brzuch bolał :( A ciemna czy zielona kupa po Nutramigenie jest spowodowana składem mleka, a nie jakimiś skutkami ubocznymi... jak dasz jagody czy buraczki to kupa też jest ciemna, ale nie świadczy to o czymś złym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, nutramigen jest jednym z najlepszych produktów dla dzieci- dużo lepsze niż Bebiko czy Hipp. To środek leczniczy a nie spożywczy i produkcja jest obarczona większymi (zacznie) rygorami... Słuchaj, żaden z moich chłopców nie ma azs, bólów brzuszka, kolek a i tak są na diecie bezmlecznej :P :P :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak na razie szukam fotelika w przedziale wagowym 9 - 18 kg. Więc te odpadają. Jakoś nie wyobrażam sobie posadzenia w jednym foteliku mojego synusia 8 m-cy i mojej 30 letniej koleżanki (waga 43kg) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąż, szczęśliwy bo zaoszczędził 600 zł, mówi ze zaprosi Cie na kawę piwko czy co tam sobie życzysz :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój bąk strajkuje i nie chce spać! Wywija mi tu po klawce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ!!!! Karola ------mam pytanie (jak zwykle zresztą) Chodzi o to,ze będę musiała odstawiĆ małego od piersi całkowicie NIESTETY! Napiszę Ci co on zjada a Ty odpowiesz mi czy musi więcej mleka czy nie 8-9g. śniadanie sinlac lub kaszka mleczno ryzowa (różne smaki) 12-13 obiad słoiczek (jeśli nie zje całej porcji to resztę dostaje ok.godz. 15 17-18 deserek (owoce słoiczkowe) 20 kolacja kaszka mleczno ryżowa (tylko ja nie robię bardzo gęstej.Dodaję ciut wiecej wody niż w przepisie) W między czasie dostanie kawałeczek bułki lub ciasteczko (choĆ z tego za wiele nie zje-bardziej memła i częśĆ wypluwa a częśĆ połyka). No i w ciagu dnia pije herbatkę HIPPA owoce leśne i zioła (wypija ok. 200ml. Martwi mnie trochę,że niewiele pije.On poprostu nie umie piĆ z butelki ani z kubeczka więc raczej daję mu częściej ale mniejsze ilosci tak po parę łyczków. No i mam pytanie czy wystarczy mu mleka,czy musiałabym jakieś kupiĆ i podawaC łyżeczką??? No i narazie jeszcze cyca ale tylko w nocy (ok.2-3x) Oj bedzie mi ciężko odstawiĆ go od tych nocnych karmień. W zasadzie on w nocy duzo nie pije.ten cycuś to tylko na uspokojenie.Robi parę łyczków i spi dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyna--- dzięki za przepis:) Kupiłam Hubce kilka gadżetów do zabawy:D łyżkę drewnianą, sitko plastikowe, duże łyżki do sałatki i tą drewnianą łyżeczkę do miodu. Do tej łyżeczki gadał chyba z 10 min :P :P :p Nareszcie zasnął...ale chyba coś go męczy.Obstawiam zęby albo brzuszek bo mu dziś pierwszy raz wieprzowinę na obiad zaserwowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy też tak czasem macie, że nachodzą Was starszne wątpliwości czy dobrze zajmujecie się maluchem? Mnie takie mysli dopadły z kilku powodów:-( Po pierwsze przewijanie, normalnie Szymus nie uleży ani sekundy na plecach więc szamoczemy się przy przewijaniu i boje się czy przez to przytrzymywanie na siłe to mu nie zrobie krzywdy jak On się tak wyrywa:-( Po drugie nigdy nie wiem czy chce pić czy jeść i czy mam mu dać wode czy cyca:-( Poza tym jak chce coś w domu zrobić to mi się wydaje, że On za długo w bujaku siedzi a za mało na podłodze się bawi:-( I wogóle nie mamy stałego rytmu dnia bo to ależy od tego czy Szymus przed południem spi i jaka jest pogoda czy nie pada i idziemy na spacer Same wątpliwości mnie nękają:-( :-( :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny jestem nowa. Mam synka także z maja dokładnie12 maja 2008. Napiszecie coś do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja juz na posterunku:):) Idziaaa witaj, czemu tak późni sie ujawniłaś? ale witaj i napisz cos o sobie, synku, porodzie :) Karola widzisz zanim mała przyzwyczai sie do tego nutramigenu to się chyba zagłodzi:P w nocy ani grama mleczka, na noc ok 80 i rano o 6 ok 80 ml. ale o 8 zjadła taka dużą porcje sinlacu:P ale powiem Ci że to może byc zgaga bo po wypiciu wczoraj tego mleczka zaczęła się wiercić ja jej renne i spała ładnie:P sama nie wiem co robić, zagłodzę dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie tylko na sekundę ;) Właśnie ruszam na 11:00 do sądu - czwarte starcie z ZUS\'em :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jak pisałam mam synka 8 miesięcznego - mały rozrabiaka ma na imię Danielek. a jak wasze małe pociechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Smarujecie dzieciom po kąpieli główki oliwką? Bo ja smaruję ale może już nie potrzeba. Jak do tej pory (odpukać) mały nie miał ciemieniuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idziaaa - większość z nas w stopkach ma wpisane imię dziecka, co dziecko je i gdzie mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idzia ---witaj guśka--- ja niczym nie smaruję i nie smarowałam. cyna---powodzenia! Akinom---ja też czasem mam takie myśli.I tak dla Twojego dziecka jesteś najlepszą mamą na świecie.Nie zamartwiaj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusika ale Ci nick zmieniłam :P Nad nami ktoś wierci i chyba nici ze spania wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny powiedzcie mi gdzie ja te stopki znajde żeby wpisac imię dziecka i co je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Cyna ---> Trzymam kciuki, nie daj się im. Co do wyjazdu mojego M to mam złe wieści, bo on znowu jedzie na Rosję. Spróbujemy popytać jego kolegów, czy któryś nie jedzie na Niemcy. Idziaa ---> Witam, ja też mam dzidzię z 12 maja :) Gusika ---> Ja smarowałam, ale już nie smaruję. Karola ---> Dziękuję za porady dotyczące zgagi i stópek. Ortopedę mamy umówionego na przyszły tydzień. Camomilla ---> Moja też krzyczy, aż uszy bolą. Ale chyba jej powoli przechodzi, bo wydaje mi się, że z dnia na dzień trochę mniej wydaje tych okrzyków. Ja zrobi kupę to zaczyna krzyczeć, jak coś chce, albo jak nie chce być w łóżeczku itp to sygnalizuje to krzykiem. A jeszcze kilka dni temu darła się non stop. Akinom ---> Ja też tak mam, więc chyba to naturalne jest :) Przecież czasami musimy zająć się też domem, bo jak w brudzie dzieci chować :p A my od wczoraj jesteśmy właścicielami domu z działką!!! :D :D :D Dużo pracy nas jeszcze czeka bo to dom w stanie surowym otwartym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elunia83 - gratulacje, super sprawa, życzę jak najszybszej przeprowadzki. My wprowadziliśmy się w grudniu. Jeszcze dużo pracy nas czeka no ale mieszka się super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idziaaa - stopkę dajesz tam gdzie zaczerniasz nick. Na stronie głównej (Internautko, zarezerwuj swój nick » )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czytam Was kolezanki systematycznie ale na pisanie czesto nie wystarcza juz czasu Ewentualne pytanie po prostu wyjmujecie mi z ust i czytam gotowe odpowiedzi:) Akinom ja tez mam momentami takie dylematy-ale trzeba tez ugotowac,posprzatac,poprasowac Corcia to byl i jest aniol w porownaniu z Bartusiem Maly ostatnio zachowuje sie jakby mu ktos pieprzu do pampersa nasypal--chodzi juz za jedna reke,po meblach,stoliku i lozku przesuwa sie sam i tylko patrzy za co by sie mogl zlapac Bardzo ciezko mu sie ostanio zasypia-wczoraj zaserwowalam mu nawt czopek Viburcolu-pojawil sie juz 1-szy zabek na dole, drugi juz,juz... no i cala gora rozpulchniona..buuu A ja od poniedzialku wracam do pracy, az sie boje jakie teraz beda noce:( Renka a dlaczego konczysz z cycowaniem? Ja dalej w nocy czesto a w dzien ok 13-14 pozniej ok18 no i po kapieli o 20 do oporu @ dalej nie widac i sie nawet nie zanosi Karola maly moj juz drugi tydzien kaszle tak brzydko mokro---co prawda rzadko ale jak juz zacznie to az go pociaga na wymioty daje mu syrop Rubital-prawoslazowy juz 8 dzientydzien temy byl osluchiwany i wszystko ok--mam sie martwic i jeszcze raz isc skontrolowac?czy cos dodatkowo wlaczyc? przy tym nie goraczkuje i szaleje w domu za dwoch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusika jak nie ma ciemieniuchy to nie ma po co :P Syrop prawoślazowy działa wykrztusnie więc dziecko zakaszleć musi :P Proponuje powoli odstawiac syrop i zobaczyc. Osłuchać zawsze warto o ile w Poradni nie będzie tłumu chorych dzieci... Dobra czas zbierać się do domu :P bo ja jeszcze w robocie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra, teraz już z domu :) Mati odebrany z przedszkola :P Fanie mieć blisko pracę :P Do tego w połowie drogi przedszkole :P :P :P :P A ja dziś w akcie desperacji zrobiłam małemu Kał na Rotawirusy, bo już od tygodnia sraczkuje :( :( :( A ponieważ dostaje Augmentin, który też potrafi dawać biegunkę :( więc chciałam się upewnić... No i mam Rota (+) :( :( :( :( Mam nadzieję że mu zaraz przejdzie, bo już nie wyrabiam z praniem ... Do tego odparzył sobie dupkę, więc trzymam go w tetrze :( :( :( :( Koszmar!!!! gusika my jesteśmy baardzo z fotelika zadowoleni. Przewoziliśmy też w nim już kilka razy Ludwisia i bardzo mu się podobało... Ludwiś ma na raie Renolux do 18 kg, ale jest mu w nim dosyć ciasno... Z tego co kiedyś patrzyłam to te 9-18kg w większości można montować tylko przydem do kierunku jazdy :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×