Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

hej:) jestem, zaraz paulinek ci wysle te kołysanki:) ja teraz odpoczywam po pysznym obiadku:) i niestety remont przedłuży sie o kolejny tydzień:(:( miał trwać 2 tygodnie a będzie 6 tyg:( no i wczoraj kupiłam wózek i właściwie to wszytko już mam:) teraz tylko poprać i poprasować i poukładać w szafach, ale to zaraz po remoncie:) wczoraj szwagier sie pytał co nam kupić, bo na wózek dostalismy od dziadków, ale ja sama nie wiem co by mi było jeszcze potrzebne, a warto wykorzystac szwagra, jak sam tak chce:) myślałam żeby ewentualnie kupił nam takie łóżeczko turystyczne z całym wyposażeniem i bajerami i pościelką, bo co prawda na razie będzie kołyska, ale później sie przyda, no i na wyjazdy w sam raz:) ale sama nie wiem? muszę pomyśleć:) witam nowa majóweczkę, fajnie że mamy specjalistkę na topiku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinek85
Stelka dzięki widze że przyszły kołysanki od Ciebie zaraz ściągne sobie z poczty. Wielkie dzieki może ktoś chce to prześle dalej chętnej mamusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czar4na
witajcie kobietki, witaj karolcia🌼 dziekuje jeszcze raz za miłe słowa, ja czuje sie troche lepiej tzn. fizycznie ciagle czuje sie dobrze, no moze z psychika jest troche gorzej, ale chyba same rozumiecie... skurczy tzn tych napinan mam znacznie mniej, gin zwiekszył mi dawke fenoterolu, mam brac 6 razy po pół tabletki do tego 3 razy magnez i jest znacznie lepiej, brzuch twrdnieje nadal ale znacznie mniej, szczególnie rano i jak wstaje do kibelka.. zurkowa ja tez myslałam ze juz rodzisz, ale faktycznie lepiej jeszcze troszke poczekac, szkoda tylko ze to nie jest od nas zalezne... swoja droga ciekawe która bedzie z nas nastepna sie na porodowce pocic... moze któras z was przypomni nasza tabelke, bo mi na lezaco to nie bardzo wyjdzie, a leze cały czas, trzymam klawiature w jednej rece a druga pisze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie macie te kołysanki, bo nie wiem czy to sa te ode mnie czy jakies inne.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna to jest 5 kołysanek w wykonaniu G. Turnała jak dorotka, ach śpijcie moje dziecie, ach spij kochanie, bajka iskierki i kołysanki-utalanki:) a masz coś jeszcze innego? jak tak to prześlij katarzynaklasa@wp.pl no i szukam jeszcze mozarta?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinek85
franceska------ 27-----monachium-----------25.04--C/Daria Mickey----------32--------Gdynia-------------28.04---S/Jeremy-Julien Liliankas--------28------Warszawa-----------30.04--C/ Klaudia 447-----21-----Starogard Gd.------- 01.05---C/Dagmarka/Kubuś coral bay------ -33-------nowy sącz--------- 01.05---C/ wiolaj----------- 28-------warszawa---------- 01.05---C/ mała82--------- 25-------Skierniewice--------01.05--- to ja CC-------- 25------Szczecin-------------01.05--S/Rufin arniga---------- 31------Warszawa-----------01.05---S/ inez_82-------- 26-------Elbląg----------------03.05--- Żurkowa------- 24-------Wrocław------------03.05---S/Nikodem plusia------------31-------Szwecja-------------04.05---C/ Weronika Monia79---------28------Wejherowo----------04.05---C/ Milena malagorzalka---33-------Poznań--------------04.05-- - Grzybiara-------34-------Przemyśl-----------04.05---S/Sebastianek marzenie31---- 31-------Słupsk---------------05.05---C/Magdalenka kareczka------ -26--------Łódź----------------05.05---S/Filipek magmal----------26---------Opole--------------05.05---S/ Sloneczko5050--23---------Konin-------------05.05-- nikitka5---------32--------Wrocław-----------06.05--S/Mi chał , Mikołaj paulinek85------23-------ok.Wrocławia------07.05-- S/Szymonek kathi81--------- 26---------Łódź---------------08.05-- zizusia--------- 24--------rzeszów------------10.05--S/ agulcia----------30--------Poznań-------------10.05--C/M ichalinka peletka--------- 31-------nowy targ----------12.05---C/Hania Maja czarna---------- 25----------Konin-------------12.05---S/ Kubuś bajabaja--------29----śląsk-cieszyński------13.05 --S/Piotruś sysunia27--------28-------ok. Gliwic----------13.05---C/Karolinka Alexxxandra-----28--- ------Śląsk-------------14.05-- iskierka----------27----------wlkp-------------15.05--S/ Adaś madeline80------27---------kraków-----------15.05-- weronikx-------- 33------Wrocław------------15.05--C/ olinkaka----------28------Wrocław------------15.05--S/ renka07----------31------wielkopolska-------22.05--S/ stelka------------ 27------brzeg----------------22.05--C /Julka? Mirellka84--------24------Gdańsk--------------22 .05--S/Sebastian madamagda------23------Wrocław. ----------24.05--- JoannaWM------ 34------Wrocław------------24 .05--S/ gusika------------28--------Rzeszów-----------24.05---S/ Szymonek bibi2--------------29------DąbrowaGórn---- --26.05--C/Michalinka soczek37--------27-------Ostrowiec św.-----29.05--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinek85
Karola jak chcesz to podaj swoje dane to dopiszemy cie do naszej listy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna to te kołysanki, które od Ciebie dostałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia447
Hej dziewczynki! No no to sie porobilo z nami?! Sadze, ze to juz czas by sie spakowac do szpitala, nie?! Do porodu juz nam duzo nie zostlo. Ja tak jak juz predzej pisalam mam podejrzenie cukrzycy i bylam dzis na Klinicznej w Gdańku i dowiedzialam sie, ze mam sie stawic we wtorek. Bede tam jakies 3 dni bo chca mi zrobic jakies dodatkowe badnia, lecz jestem dobrej mysli, bo na ostatnim usg z mala bylo wszystko w jak najlepszym porzadku. No to znow nie bede mogla was czytac, wiem ostatnio malo co pisze na forum, ale jakos tak nie mam zbytnio ochoty, tylko was podgladam codziennie. Weic uchm jestem z wami!!!! Pozdrawiam goraco was wszystkie i te "stare" i te nowe majowki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamuśki!!! Na początek dane: Karolina lat 29.5 ; Białystok termin 4.05.2008- synuś A teraz trochę wspomnień z porodówki... ale po tej drugiej stronie. Na studiach i stażu asystowałam do kilkudziesięciu porodów, przy pierwszym płakałam ze wzruszenia :)). Tym czy poród jest estetyczny martwić się nie musicie- nie jest :))) ale nie o estetykę a cud narodzin tu chodzi. Nie ma co martwić się na zapas- po pierwsze dla położnych i lekarza to chleb powszedni i nic co ludzkie nie jest im obce, po drugie jak będziecie m ieć skurcze a tym bardziej skurcze parte to nie będziecie o tym myśleć. Może być tak że wody odejdą przed porodem albo w trakcie, czasem sączą się przez cały czas rozwierania, ale to nie jest nic nadzwyczajnego, do tego są jałowe :))) Podczas parcia może się zdarzyć popuszczenie stolca, ale to też normalka, a ilości niewielkie. Jest tylko jedna zasada- nie bać się lewatywy przed porodem- to błogosławieństwo dla wszystkich :))) Kobieta teraz może nie wyrazić zgody na lewatywę czy choćby czopek, ale wierzcie mi że potem tego żałuje.... Pamiętam taki jeden poród... :p i to na ogólnej sali, przy grupie studentów :p dzięki Bogu było lato i można było otworzyć wszystkie okna.... Myślę że ta kobieta bardzo żałowała swojej decyzji... Zresztą dziecko przez to miało też gorszy start, bo mimo wszelkich starań złapało florę końca przewodu pokarmowego... od razu było traktowane jako potencjalnie Zakaźne- wylądowało na oddzielnej salce itd... Druga sprawa to oczyszcenie docenia się już po porodzie jak wszystko boli i o napinaniu do defekacji nie ma siły.... Sorki ze tak długo piszę o takich rzeczach.... Pamiętajcie że nie my pierwsze będziemy rodzić w danym szpitalu i personel widział już chyba wszystko ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do was pytanie odnośnie fotelika. Czy któraś kupowała na Allegro? Chciałam coś niedrogiego a te, które są tanie to ja poprostu nie znam tych firm. Byłabym wdzięczna za radę. Widzę mamuski że powoli zaczynamy się sypać na tym forum. Ja jestem raczej z tych ostatnich. Mam nadzieję że te, które urodzą wcześniej znajdą jakąś chwilkę zeby naskrobać parę słów. A w czerwcu to juz dojdziemy do siebie :) Muszę się przyznać że już zaczynam się bać porodu. A to jeszcze 60 dni. Dzisiaj kupiłam na Allegro sporo drobiazgów u jednego sprzedawcy. Podkłady, wkładki, smoczki, pieluchy tetrowe, szczotki i jeszcze takie tam inne. Fajnie bo jedna przesyłka, myślę ze sporo zaoszczędziłam. Zostało mi jeszcze do kupienia to co w aptece, materacyk no i fotelik. Dziasiaj pierwsze pranie dla Michalinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinek85
franceska------ 27-----monachium-----------25.04--C/Daria Mickey----------32--------Gdynia-------------28.04---S/J eremy-Julien Liliankas--------28------Warszawa-----------30.04--C/ Klaudia 447-----21-----Starogard Gd.------- 01.05---C/Dagmarka/Kubuś coral bay------ -33-------nowy sącz--------- 01.05---C/ wiolaj----------- 28-------warszawa---------- 01.05---C/ mała82--------- 25-------Skierniewice--------01.05--- to ja CC-------- 25------Szczecin-------------01.05--S/Rufin arniga---------- 31------Warszawa------------01.05---S/ inez_82-------- 26-------Elbląg-----------------03.05--- Żurkowa------- 24-------Wrocław-------------03.05---S/Nikodem plusia------------31-------Szwecja-------------04.05---C / Weronika Monia79---------28------Wejherowo----------04.05---C/ Milena malagorzalka---33-------Poznań--------------04.05-- - Grzybiara-------34-------Przemyśl------------04.05---S/Sebastianek Karolina--------- 29.5---- Białystok-----------04.05-- synuś marzenie31---- 31-------Słupsk---------------05.05---C/Magdalenka kareczka------ -26--------Łódź----------------05.05---S/Filipek magmal----------26---------Opole--------------05.05---S/ Sloneczko5050--23---------Konin-------------05.05-- nikitka5---------32--------Wrocław-----------06.05--S/Michał , Mikołaj paulinek85------23-------ok.Wrocławia------07.05-- S/Szymonek kathi81--------- 26---------Łódź---------------08.05-- zizusia--------- 24--------rzeszów------------10.05--S/ agulcia----------30--------Poznań-------------10.05--C/M ichalinka peletka--------- 31-------nowy targ----------12.05---C/Hania Maja czarna---------- 25----------Konin-------------12.05---S/ Kubuś bajabaja--------29----śląsk-cieszyński------13.05 --S/Piotruś sysunia27--------28-------ok. Gliwic----------13.05---C/Karolinka Alexxxandra-----28--- ------Śląsk-------------14.05-- iskierka----------27----------wlkp--------------15.05--S/ Adaś madeline80------27---------kraków-----------15.05-- weronikx-------- 33------Wrocław------------15.05--C/ olinkaka----------28------Wrocław------------15.05--S/ renka07----------31------wielkopolska--------22.05--S/ stelka------------ 27------brzeg----------------22.05--C /Julka? Mirellka84--------24------Gdańsk--------------22 .05--S/Sebastian madamagda------23------Wrocław. -----------24.05--- JoannaWM------ 34------Wrocław-------------24 .05--S/ gusika------------28--------Rzeszów-----------24.05---S/ Szymonek bibi2--------------29------DąbrowaGórn---- --26.05--C/Michalinka soczek37--------27-------Ostrowiec św.-----29.05-- Karola pisz co Ci tylko na myśl przyjdzie twoje porady nam się przydadzą. Ja to na lewatywę napewno się zgodzę a nawet jak zapomną to im przypomne myślałam że w domu to jeszcze czopek jakiś bym zaaplikowała jak by się coś zapowiadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinek85
co to się porobiło z ta tabelka- dlaczego to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinek a mozna wiedziec skąd jesteś? Pytam bo ja właśnie pochodzę z okolic Wrocławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czopek oczywiście nie zaszkodzi :))) Wiecie ja nie mam aż tak wielkiego doświadczenia jako rodząca... Mimo moich usilnych starań, walczenia o naturalny poród, 4 dni na indukcji - 2 dni oksytocyna po 12 godzin oraz 2x indukcja prostaglandynowa, nawet na jedno popołudnie uciekłam ze szpitala (mieszkam 3 min od szpitala spokojnym spacerkiem:)) ) za poradą docenta, żeby wymęczyć męża i to kilka razy, bo ponoć to dobrze przyspiesza poród :)), 13 dni po terminie zrobiono mi cesarkę :(( :(( :(( - jeszcze 40 minut a synuś urodziłby się w 43 tygodniu ciąży, prawie jak u słonicy :))) :))) :))) Za to miałam okazje dświadczyć wielu rzeczy na porodówce, patologii, i połogu.... w sumie spędziłam w szpitalu prawie 3 tyg, bo miałam kupę komplikacji po porodzie.... Teraz to już wszystko ma być dobrze, bez powikłań i na czas... raczej na naturalny poród nikt mi się nie zgodzi- z uwagi na wywiad :(( więc dam znać jak ustalą mi już termin cięcia... To dziwne uczucie jak można wybrać sobię datę kiedy ma się urodzić dziecko :)) Ale jak wyjdzie że zacznie się wcześniej i ktoś wpadnie na pomysł zebym rodziła naturalnie, to też płakać nie będę :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czopek oczywiście nie zaszkodzi :))) Wiecie ja nie mam aż tak wielkiego doświadczenia jako rodząca... Mimo moich usilnych starań, walczenia o naturalny poród, 4 dni na indukcji - 2 dni oksytocyna po 12 godzin oraz 2x indukcja prostaglandynowa, nawet na jedno popołudnie uciekłam ze szpitala (mieszkam 3 min od szpitala spokojnym spacerkiem:)) ) za poradą docenta, żeby wymęczyć męża i to kilka razy, bo ponoć to dobrze przyspiesza poród :)), 13 dni po terminie zrobiono mi cesarkę :(( :(( :(( - jeszcze 40 minut a synuś urodziłby się w 43 tygodniu ciąży, prawie jak u słonicy :))) :))) :))) Za to miałam okazje dświadczyć wielu rzeczy na porodówce, patologii, i połogu.... w sumie spędziłam w szpitalu prawie 3 tyg, bo miałam kupę komplikacji po porodzie.... Teraz to już wszystko ma być dobrze, bez powikłań i na czas... raczej na naturalny poród nikt mi się nie zgodzi- z uwagi na wywiad :(( więc dam znać jak ustalą mi już termin cięcia... To dziwne uczucie jak można wybrać sobię datę kiedy ma się urodzić dziecko :)) Ale jak wyjdzie że zacznie się wcześniej i ktoś wpadnie na pomysł zebym rodziła naturalnie, to też płakać nie będę :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinek85
Ja jestem z Lubiąża to taka wieś 55km od Wrocławia to tak jakby na trasie Wrocław-Legnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, skończyłam robić obiad i sprzątać łązienkę więc mogę spokojnie jeszcze coś napisać :))) Zastanawiałam się co mogę Wam jeszcze sprzedać ze swoich odkryć :))) Polecam do czyszczenia noska roztwór soli morskiej w spray\'u - jakikolwiek - poprzednio używałam Marimeru, teraz Nivea. super dla dzieci małych, większych jak i dorosłych. Poza tym to pamiętam że pierwsze kąpiele mojego synka nie należały do spokojnych- łazienkę mamy niezbyt dużą, dostęp do wanienki, która stała na pralce dość trudny dla dwóch osób, a trzymanie małego ciałka, mycie i uważanie żeby nie zmoczyć kikuta pępowiny było ponad moją wytrzymałość. Czasem wolałam wymyć małego pod kranem - tak jak to się robi w szpitalu :)) Synuś też nie przepadał za kąpielą - do momentu aż kupiliśmy leżaczek kąpielowy :))) Prosta rzecz a cieszy- metalowa ramka z nałożoną flanelą, cena ok10 - 15PLN. Dziecko sobie leży, jest mu wygodnie, nie ślizga się a ja miałam dwie ręce wolne. Na prawdę polecam!!! po kąpieli wystarczyło zdjąć z ramki przeprać i wyprasować i był jak nowy. Są też plastikowe - tzw foczki, ale tego nie używałam. Niektórzy kupują gąbkowego misia na dno wanienki, żeby dzieciaczek miał wygodnie i nie ślizgał się... ale moim zdaniem po tygodniu to gąbka zamieni się w niebezpieczne siedlisko bakterii, a poza tym niektóre dzieci - jak mój synuś :))) są amatorami robienia niespodzianek do wanienki :)) :))) :))) Czasem miałam wrażenie że czeka ze zrobieniem kupki specjalnie na wieczorną kąpiel :))) - Cóż gąbkę pewnie musiałabym kupować codziennie nową :))) Tyle mądrzenia się mojego :))) Całuski!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinek to ja okolice Trzebnicy. to chyba w inna strone. karola zgadzam sie z tobą odnośnie wody morskiej w sprayu. Uzywam jej cały czas, nawet i dla siebie jak mam katar. Dla takich maluszków idealna. Może ty podpowiesz mi co kupić do pielęgnacji pępuszka? jak pisałam wczesniej, z synkiem lezelismy 6 tygodni w szpitalu i pepek tam zostawił. Wiem ze miałam te gaziki leko ale byly nie bardzo, jakieś takie sztywne. W szpitalu robili chyba octeniseptem. Co Ty będziesz używała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pępka ja to pewnie zwykły spirytus 70%. Wystarczy zakroplić i tyle. Niektórzy zalecają roztwór spirytusowy pyoctaniny, ale on strasznie brudzi, a poza tym to nie widać jak wygląda kikut, czy nie jest np dno zaczerwienione, czy nie sączy się itd. Z reguły pielęgnacja pępka nie jest trudna i tylko straszna się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez do pepka bede uzywala spirytusu - tak robilam przy corce i szybko sie wysuszyl i odpadl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola tylko ze takiego spirytusu nie ma w sprzedaży albo ja chodzę do nie odpowiednich aptek. W aptece powiedziała mi że musze kupic w monopolowym i dopiero go rozcieńczyć do 70 %. No i chyba nic innego mi nie pozostanie. W ogóle to wydaje mi się że pielęgniarki wtedy mówiły ze bez problemu mozna go zmoczyć przy kąpieli. Ale to chyba nie za dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna ale skąd miałś ten spirytus? wiem ze to glupie pytanie. Wybaczcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie rozpisujecie wow, wlasnie wrocilam od gina, jest spoko, maly glowa w dol, ilosc wod prawidlowa, lozysko ok, za 2 tyg bede miec badanie od srodka , bo dzis skoro nic nie boli nie badal mnie, mam skierwoanie na badanie ogolne moczu i krwi bo powiedzial ze za blada jestem, pytal czy mam apetyt bo marnie wygladam, a ja jem sporo nawet, ale czuje ze chyba troche spuchlam, bo mojej bransoletki ulubionej nie zalozylam juz dzis:( no i te dusznosci potworne, zle mi wsiadac i wysiadac z auta , jak stara baba sie mecze, bylam tez w bibliotece, trzeba mi ksiazek do pracy na podyplowmoce, i sie normalnie tak zasapalam szukajac w katalogach ze az samej mi glupio bylo, dobra lece papu pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi dokladnie tak zrobilam - rozcienczylam taki malutki z monopolowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc ja też tak zrobie z tym spirytusem. zizusia ja tez sapę jak nie wiem co a za kierownice wsiadam jak jakas pokraka a jak wysiadam to reka pomagam wyciagnac noge z samochodu bym inaczej nie wysiadła. A co bedzie za miesiąc? :) Najbardziej się wkurzam jak but mi sie odwiaze na ulicy? Skąd wziąść krzesło? Katastrofa ale trzeba wytzrumać. Właśnie piorą się bodziaki, koszulki i skarpetki dla mojej kruszynki :):):) Jak je porasuję t następne ciuszki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×