Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Bibi dużo spraw sercowych jest wskazaniem do znieczulenia zewnatrz oponowego, wypytaj lekarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz że nie wiem czy widac te przepukline pachwinowa ale chyba tak bo moja sasiadka miała to wygladało jakbys sobie guza w kroczu nabiła. Wg mnie to cie boli rozchodzace sie spojenie łonowe.Mi to moze az tak bardzo nie dokucza albo sie przyzwyczaiłam ale w szpitalu była laska która wyła z bolu jak jej sie to działo.Miała taki włąsnie bol pachwinowy promieniujacy do krocza wiem że ostatnie tygodnie ciazy to lezała pod wyciagiem ortopedycznym i robili jej cesrake- bardzo cierpiała ale teraz biega inic jej nie jest .Postraszyli ja ze w kolejnej ciazy t5ez tak moze miec.Jak wyniki moczu masz dobre z ciaza sie nic nie dzieje wszystko pozamykane to zostaje ci tylko rochodzenie tego spojenia - zasugeruj moze to lekarzowi ciekawe co ci powie. Ja sie zaczełam starsznie pocic głównie pod biustem i w kroczu- kozmar.Wprawdzie ten pot nie smierdzi ale starsznie mnie to irytuje.Do tego powiekszył mi sie hemoroid- pamietam że przy Wice tez tak miałam ale tez mnie wkurza .Wprawdzie on nie boli ale przy wypróznianiu głupie uczucie.Ja mam wprawdzie tylko 1 i to zewnetrznego niczym go nie smaruje a po ciazy sam mi zniknał a teraz znowu wyszedł w tym samym miejscu ale wydaje mi sie ze jest wiekszy niz za pierwszym razem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kareczka ja ma +5, a z tego co wiem to przy twojej wadzie to na 100% cesarka, bo przy minusach cesarka juz od -4 chyba? w każdym razie szwagierka ma -4 i miała juz dwie cesarki! nie wiem jak jest przy plusach ale zobaczymy, po świętach sie wybieram do okulistki:) nikitka 2500?? a który to tydzień:) ja właśnie wróciłąm od gina i mała na 31 tydzs waży 1500, czyli całkiem w normie waga:) chociaż w 27 tyg było 1400 to gin stwierdził że wtedy musiało mu się źle zmierzyć?? aż jestem trochę zła, bo nie wiem czy dziecko słabo przybiera, czy po prostu sie to zgubiło gdzieś przez ten miesiąc czy to po prostu pomyłka? w każdym razie morfologię i mocz mam ok, a chyba najlepsze od początku ciąży:) w każdym razie gin powiedział że wszytko jest w jak najlepszym porządku:) to chyba dobrze:) no i mała dalej pośladkowo leży, i gin stwierdził że teraz są już małe szansę na obrócenie sie bo dziecko już jest na tyle duże że będzie ciężko i jak tak będzie to przy następnej wizycie tj za miesiąc, umawiamy sie juz wstępnie na cesarkę, na razie termin cc to 7 maja:) śmiałam sie bo 6 maja jestem do fryzjera umówiona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peletka ja własnie jutro idę powtorzyc badanie moczu po antybiotyku bo miałam stan zapalny. Mam nadzieje ze antybiotyk to wyleczył. Jak ostatnio bylam na wizycie to gin. mowila ze to normalne choc w pierwszej ciazy tak nie mialam. Najdziwniejsze jest to że siedziec moge a najgorzej jak leżę i przewracam się z boku na bok. Tez właśnie wyję z bólu. Przypomniałam sobi jeszcze ze gin mowiła ze niedługo macica pójdzie do góry to bedzie lepiej ale nie wiem kiedy to niedługo nastąpi. :( W piatek usg jamy brzusznej bedzie robił facet, który jest urologiem więc myśle ze drogi moczowe obejży dokładnie, no i tą nieszczęsną wątrobę. Nie wiem dlaczego ale mam wrażenie że w pierwszej ciazy miałam wyżej brzuch, teraz jakoś tak mi wisi :( Albo mam złudzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybiaro, również przyłączam się do gratulacji! Wierzę, ze Ci ciężko bez małego obok, ale miesiąc bardzo szybko zleci i będziesz się nim tylko cieszyć))) Mnie też w pachwinie prawej boli i to już od dawna, nawet się przyzwyczaiłam do tego bólu, pojawia się, jak wstaję z łóżka. Mam też zgrubienie w prawej pachwinie, ale gin orzekł, że to żylak i tyle. Właśnie usłyszałam że świeta mają być ze sniegiem - brr jak u mnie zimno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybiara, masz kochana corunie! ❤️ Pewnie ze jedz do maluszka, rob cokolwiek, bylebys poczula sie lepiej. To wazne zebys nie wpadla w depresje poporodowa. Musisz byc dzielna ze wzgledu na syneczka, corke. Ja dzis po badaniu USG. Weronisia na 100%! Jestem taka szczesliwa :-) Corcia wazy 2153gram i wg obliczen podczas porodu bedzie wazyc 3,5kg czyli tyle co synek. W sumie przytylam do tej pory 12 kg i czuje roznice w porozn. do pierwszej ciazy, kiedy czylam sie jak slonica z 23 kg na koncie. Teraz mam tylko brzuszek, no moze troche w biuscie ;-) maz cieszy oczy... Pozdrawiam wszystkich i zycze chorym mnostwo zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka a ja myślę, że Twój gin troszkę przesadza...i wierzę, że Twoja dzidzia się jeszcze obróci...ma jeszcze sporo czasu...teraz znajoma rodziła i jak poród się rozpoczął to dzidziulka dopiero się obróciła główką w dół...mój gin mówi, że spokojnie dziecko ma czas do 36/37 tygodnia ciąży, potem może mieć już problem ale nie jest to niemożliwe...tym bardziej, że Twój maluszek nie jest bardzo duży...bo moja niuńka w 31 tyg. ciąży miała 2228 gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybiara...moje ogromne gratulacje z powodu narodzin maluszka....nie martw się kochana, bo na pewno wszystko będzie dobrze...daj znać jak wrócisz od synusia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, Twoj lekarz nie ma racji! Tydzien temu moje dziecko lezalo glowka w dol, a dzis na USG juz posladkowo. Roznica miedzy mna a Toba jest taka, ze ja podchodze do tego na wiekszym luzie, co i Tobie radze! Moje pierwsze dziecko lezalo na wspak do 37 tyg, po czym samo obrocilo sie jak nalezy, o czasie, nie bylo wiec problemow. Nie zamartwiaj sie na zapas!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny:) w sumie to położenie mnie aż tak nie martwi bo co ma byc to będzie, a i tak bedzie cesarka ze względów na wzrok, tylko te pomiary mojego gina? czy można się aż tak pomylić z tą wagą, pociesza mnie to że gin twierdzi że wszystko jest w jak najlepszym porządku:) i może to lepiej że dzidzia jest wagowa standardowa, bo nie będzie duża przy narodzinach:) ja musiałam dziś wstac przed 7 ze względów na fachowca, bo mąż w nocy na giełdę pojechał, i jakaś taka niewyspana jestem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis do niego jadę :). I z tego powodu już nie spię :P. Jest tylko jeszcze jeden problem.:( Mimo odciagania mam bardzo bardzo mało pokarmu. Piersi sa miękkie jakby miał mi zaniknąć :(. POMÓŻCIE znależć jakieś wiadomosci na ten temat. Jak jeszcze pobudzić laktację ????? Piję ziółka mlekopędne i mic :(. A może sa jakieś tabletki. Naprawde nie wiem czym to jest spowodowane ????? Może stresem ??? A może tym że urodziłam dwa miesiace przed termonem ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do cesarskiego ciecia to ja miałam juz drugi raz i tym razem było o wiele lepiej niz przedtem.Szybciej wstałam itp.Po 1,5 tyg prawie mnie nie boli tylko swedzi . :) Jak bym miała polecić komus znieczulenie zewnatrzoponowe to moge to zrobić z czystym sumieniem.Ja napewno zgodziłabym się na nie po raz trzeci :) i na cesarkę tez :):):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybiara, nie martw się, że pokarmu jest mało. Ważne że jest! Jak co to polecam naprawdę kontakt z p. Kasią. Kasia mówiła, że jej pomagało wpatrywanie się w zdjęcie córeczki. Od tego miała pokarmu więcej niż potrzeba i korzystały na tym inne wcześniaki :). Stelka nie martw się, pomylić się można mierząc dziecko na ekranie komputera. Maluch się trochę ruszy, jakiś pomiar wyjdzie większy/mniejszy a komputer z tego wagę wyliczy. Polecam artykuł o stanikach z WO: http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,53581,5017396.html i od razu kalkulator rozmiarów: http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/ Jak mi rozmiar pod biustem wróci do normy to będę miała jeszcze większy problem... gdzie ja znajdę polskie 65I lub brytyjskie 65FF (30FF) (to ostatnie to może rodzina z anglii mi przywiezie). Teraz mam jeden dobry stanik 75DD i jeden co jakoś tam ujdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybiara, staraj sie odciagac pokarm w miare czesto, np co dwie godziny, pij duzo plynow, staraj sie myslec wtedy o synku i sprobuj sie zrelaksowac. Stres faktycznie hamuje laktacje. Wizualizacja tez pomaga, wyobrazaj sobie ze karmisz synka,a Twoj organizm zajmie sie reszta. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIbi - no to masz jak ja brzuch jakby duzo nizej niz w pierwszej ciazy i te bóle w pachwinie .Jak leze to równiez boli włąsnie przy wstawaniu i przy obracaniu sie na boki.W pierwszej ciazy tez tak nie miałam a teraz gina tez powiedziała że wszystko to norma -nie martw sie na zapas. Plusia a ty nie mozesz byc pewna że tydzien temu mała była głowa w dół bo tylko połozna przez brzuch cie badała a nie miałas usg.Dopiero teraz wyszło przy usg jak naprawde dzidzia lezy. Ale prawda jest ze dziecko do konca ma szanse zeby sie odwrócic.Z drugiej strony lepeij miec umówiony termin cesarki na wszelki wypadek. Dzis pierwszy dzien wiosny a zima pełna geba , dobrze ze mimo sniegu u nas swieci słoneczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZYBIARA jak wszystkie gratuluje Ci takze zostania juz mamusia:))) A nam babka na szkole rodzenia mowila wlasnie ze przez stres mozna miec malo pokarmu albo nawet go stracic...wiec tak jak pisza dziewczyny odciagaj i to do konca. Fajnie sie mowi zebyc sie nie stresowala ale to nie jest takie proste jak sie ma taka sytuacje jak Ty ale dzien leci za dniem i coraz blizej tego zeby synek byl z Wami w do domku:) Fajnie ze masz coreczke taka wyrozumiala. Ja dzis bylam na badanicj jutro odbiore wyniki zobacze jakie beda. Tak wogole pisze codziennie co jem, licze kalorie tak (2300-2400 dziennie), i od piatku czyli jutro bedzie tydzien mam 3 kg mniej:))) bardzo sie ciesze bo nie glodze sie, jem czesto malo i zdrowo, zalozenie bylo takie ze mam juz nie utyc wiecej niz 5 kg a ja schudlam jeszcze:) Bardzo mnie to cieszt tylko martwi ze swieta przede mna ale coz na ide ze swoja reklamowka jedzenia bo szkoda mi nadrobic tego co stracilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak lekko czuje prawka nerke to mnie troche martwi bylam dzis na usg nerek ale tam jest ok, tzn zastroj II stopnia w prawej nerce, ale zobaczymy jaki mocz wyjdzie mam nadzieje ze ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym obroceniem dziecka to rzeczywiscie moze sie obrocic nawet w 38 tyg ciazy, a jesli chodzi o wzrok to mozna rodzic majac wade nawet -6 nie chodzi tu o wade wzroku tylko od siatkowki zalezy trzeba isc na badanie dna oka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Dziś uprałam pieluchy tetrowe i zrobiłam sobie syrop z podbiału na przyszłą jesień :). Śnieg pada i topnieje u nas na przenian, ale kwiaty dało się pozbierać. Grzybiara, P. Kasia jest moją sąsiadką, mamą Tereski która urodziła się przez CC w 28tc. Prowadzi zajęcia w szkole rodzenia i jest naprawdę kochaną kobietą. Pewnie rozmowa z nią pomogła by Ci w walce o jak najłagodniejsze przejście pobytu Sebastianka w szpitalu. Tu jest kontakt internetowy i chyba jej stara komórka: http://www.szkolarodzenia.org/component/option,com_contact/task,view/contact_id,3/Itemid,32/ Napisz do mnie na mail aniuta19@wp.pl to ci prześlę na pewno aktualny nr pani Kasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Link zacznie działać jak pousuwasz z niego te "spacje" co się same na kafeterii wstawiają w długie linki :(. Jak nie to www.szkolarodzenia.org i tam kontakt i p. Katarzyna :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinek85
Gratuluje grzybiar życzę dużo zdrówka twojemu maleństwu i tobie wytrwania w podtrzymywaniu pokarmu, jestem osobą wrażliwą i jak przeczytałam co twoja córcia powiedziała to aż mi łezki popłynęły, że takie masz wyrozumiałe dziecko to takie miłe... Ostatnio pisałam że już niewiele czasu nam zostało i niedługo zobaczymy nasze maleństwa a tymczasem już mamy pierwszego dzidziusia. Wiadomo lepiej żeby nasze dzieciaczki urodziły się w terminie ale czasami natura płata nam figle i życie nasze i dzieci jest najważniejsze. Byle tylko były zdrowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa dobry pomysł z tym spisywaniem kalorii, może i ja tak zaczne to waga mi sie uspokoi, ale to dopiero po swiętach, ja kiedyś liczyłam w internecie przy pomocy liczników kalorii, ale potem mi się znudziło, od paru dni zaczęły mi puchnąć dłonie:( średnio to przyjemne, żyły mi wychodzą na wierzch i palce bolą przy zginaniu codziennie ćwiczę oddychanie, ale nie wiem czy jak bede rodzic to bede w stanie sie skupic na oddychaniu:// no ale jeszcze mnie czeka wizyta u okulisty i wtedy zobacze jaki to bedzie porod, czy naturalny czy cesarka, nie wim w co sie spakowac do szpitala, tyle tego jest ze chyba z torba podrozna pojade, nie wiem jak u was ale u mnie musze miec wszystko swoje, szpital niby cos tam daje, ale nie zawsze maja, wiec wole byc spokojna, od kilku dni mały tak kopie mnie po zebrach w nocy, że powoli zapominam juz co to sen:( jutro już pewnie mnie nie będzie bo jedziemy do teściów na święta więc życzę wam wszystkim WESOłYCH POGODNYCH RODZINNYCH CIEPłYCH śWIąT I OCZYWIśCIE MOKREGO DYNGUSA:)))) TRZYMAJCIE SIę CIEPłO I do usłyszenia po świętach:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) postanowiłam zrobic zakupy kosmetyków dla dzidziusia, ale już sama nie wiem co bedzie potrzebne:( tak myślę że na pewno do kąpieli i tu chce oilatum emulsję, na odparzenia i tu myślę o sudocremie, i jakiś jeszcze krem na takie mocne odparzenia ale nie wiem jaki? a resztę chciałam z penatena, ale sama nie wiem co bo jest tego dużo? np. cos do włosków, jest taki żel z penatena do mycia całego ciała razem z główką? przydałby sie chyba jakiś krem taki to twarzy na słoneczko, i oliwka? czy to wystarczy? czy może jeszcze krem do całego ciała? dziewczyny te doświadczone napiszcie co się używa przy takim maleństwie i jaka firma najlepsza? nie chcę kupować niepotrzebne rzeczy. wiem że juz był en temat ale tylko tak ogólnie, a jak przychodzi do konkretów to ja juz głupia jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wczorajszej wizycie u gina dowiedziałam się, że będzie na pewno dziewczynka, sama zobaczyłam zresztą bardzo wyraźnie co trzeba:-) Waży 2700g to 33 tydz. Lekarz pobrał mi wymaz i kazał do sanepidu zawieźć - to badanie na obecność bakterii, która może spowodować m.in. u dziecka, że się w trakcie porodu zarazi i będzie miało np. zapalenie płuc. Robią to w standardzie u nas w Opolu od roku kobietom w ciąży i jak jest wynik dodatni, to podają zapobiegawczo antybiotyk w trakcie porodu, żeby uchronić dziecko. Słyszałam o tych częstych zachorowaniach u noworodków w naszym szpitalu, dlatego podoba mi się to rozwiązanie, które proponują. A po drugie: kto chciałby siedzieć z chorym dzieckiem 2 tyg zamiast 3 dni?? Dziewczyny, ja również wyjeżdzam z mężem do teściów, dlatego przyjmijcie życzenia, zdrowych spokojnych i rodzinnych Świąt WielkiejNocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki Ja mam termina na 25 maja jest to moja druga dzidzia, syn ma obecnie półtora roku. Stelka27 jeżeli moge ci coś doradzić to oilatum do kąpieli w zupełności starcza , tylko nie powinno się go używać codziennie, tylko jak jest potrzeba.Jeżeli chodzi o inne kremy, emulsje itp. to jak najmniej używać , bo dziecko przez okres dwóch pierwszych miesięcy ma ochronną maź i nie ma takiej potrzeby. Ale to jest moja opinia i mojego alergologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, grzybiara 3maj sie i glowa do gory:):) ale beda świtea nie ma co:( biale, mroz pfff, ja mam jakiegos dola, wszystko mnie zaczyna bolec, to kolka pod pacha mnie lapie, to w boku, maly kopie a mnie az slabi, napina sie, nie wiem moze mam juz jakies skurcze ale skad mam wiedziec ze to to:( kiedys pol nocy nie spalam tak mnie cos rwalo w brzuchu, rano zawsze od 5 do 6 chodze bo maly nie daje zyc:) ale to przynejmniej dobrze ze u niego ok, teraz to sie chyba jakos przewrocil w brzuchu bo cos mnie kopie pod prawym zebrem ze nie moge tchu zlapac, palce mi troche popuchly i obraczke musze sciagac, cycki mi zmalaly chyba , mam mniejsze niz przed ciaza, a na poczatku 2 trymestru chcialy peknac, dziwne, maz wczoraj wrocil z pracy...nowym autem ... tzn nowym dla nas, bo od kumpla kupil, spoko tylko co teraz z naszym? trzeba sprzedac zeby sie wrocilo, troche mnie zaskoczylo ale coz, w sumie to dobrze bo nasze juz troche pojezdzilo, zakupy na swieta zrobione, ale jakos nie czuje atmosfery, mysle caly czas o porodzie i sie boje, ciumam was laseczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i sie napisałam i wszytko znikło:( w każdym razie dzięki aniaa za odp:) to ja tak myślę że kupie oilatum do kąpieli i jeszcze jakiś płyn z penatena:) a jak to jest z myciem główki dziecka, czy trzeba ja myć specjalnym szamponem nawet jak dziecko nie ma włosków od razu? co do kremu to myślałam o takim na spacery, przeciw słońcu ,itp a wy dziewczyny co kupujecie, albo już kupiłyście z tych rzeczy? no i wesołych świąt dla wyjeżdżających:) my tez wyjeżdżamy na święta ale dopiero w niedzielę, bo jutro jeszcze majstra mamy w domu, no i bałagan na świeta:/ ale sie nie przejmuje bo i tak nas nie będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam wam zyczyc ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH NIE KONIECZNIE MOKREGO DYNGUSA NO I CIEPLIWOSCI ŻEBY JEJ NAM NIE BRAKŁO W OCZEKIWANIU NA ROZWIAZANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Za chwilke przyjda do nas goscie to juz taka swiateczna wizyta bo jednak te swieta sa krótsze i braknie nam terminów na wzajemne odwiedziny mieska u nas nie ma ale sa rybki i ciasto no i troszke wina. Jesli chodzi o swieta to ja jutro mam troche do gotowania no i musimy raniutko z Wika zafarbowac jajeczka do koszyka. Któras z was pisała że biust jej teraz zmalał i ja tez tak mam wczesniej były bolace i nabrzmiałe a teraz nawet sie wcisnełam w stary biustonosz.Jedyne z ciazowych biustowych dolegliwosci to po nocy mam plame na koszulce od siary -nie jest duza i jest tylko z 1 piersi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×