Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

no to ja sie Ciebie pytam??:P:P "l... A co do syropu to naszym 2-latkom dawka spokojnie jak 3 latkowi, Tomkowi połowę dawki." to o jakim syropie piszesz tu?? bo dalej z cebuli no i wywołałam wilka z lasu tj chorbe chyba....daje Tomkowi rutinoscorbin, wit c, czosnek i zrobiłam inhalacje z soli z niewielką dawka mucosolwanu....ma temp tzn nieznaczna bo pokazuje 37,5 ale jakis taki goracy i marudny i teraz dostał nurofen...mam nadzieje że to tylko zabki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po rozmowie z dyrem doła załapałam:(:( W sumie miał dla mnie Az 3 minuty bo uciekał na ważne spotkanie(moja wina bo nie mowiłam o której bede)....... Pierwszy pytanie: KIedy Wracam??? Ja na to że chciałam choć pare miesiecy (tak do Pół roku) na wychowawczy iśc.. Odpowidż: Bedzie cieżko , musi zadzwonic do centrali i sraty pierdaty........ No i czy wogóle jeszcze chce pracowac skoro na wychowawczy chce iść....nosz kuźwa baby to mają przerąbne... dwojka małych dzieci, do roboty daleko i taki problem zeby jeszcze choc pare miesiecy w domu posiedziec...... No i ogolnie to ma zadzwonic do "TEJ CENTRALI"..choć o wszystkim to zapewne On decyduje i ma mi w poniedziałek zadzwonic co i jak.... ........Załamka:(:(:( Nie iwem co ja zrobie, bo to jego "Bedzie ciężko" dosć groźnie zabrzmiało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu widze ze na tapecie wirtualne choroby wiec chyba spadam coby nic nie złapać:p:p:p:p Moj miał dzisiaj isc na delegacje na wesele i mu nie pozwoliłam i nie poszedł:):) A z nowosci to Lenka mi już prawie siedzi, pare sekund ładnie sie sama utrzyma a jak sie posadzi na kanapie to sie fajnie bujnie do przodu i bez oparcia tez chwile ładnie posiedzi:) No i Kubie przebija przedostatnia trojka wiec mamy jazdy. jeszcze jedna sztuka i może oddychne:p No chyba że Lena przejmnie ster:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tym siedzeniem to mysle czy nie za szybko bo w sumie to jej jak dotąd nawet wiele nie sadzałam ale widze ze juz zdolości duze w tym kierunku ma...ona nawet 5 miesiecy jeszcze nie ma a Kuba siedział jak miał 6,5 miesiąca.... Zreszta sama sie bardzo do siadu rwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna z tego co pamiętam zgodnie z kodeksem pracy dyrektor nie ma prawa odmówić, a po powrocie musi przyjąć cię na takie samo stanowisko, z taką samą pensją... ale nie napisali na jak długo :( więc niestety często przyjmują jak trzeba i po np 2 tyg zwalniają... lub likwidują stanowisko i wtedy mogą przyjąć na inne... :( przykre to :( :( :( Ale może znajdziesz coś ciekawszego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie karola wiem ze nie moze odmowic ale czy bedzie gdzie wracac to druga sprawa.... A z praca u nas ciezko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola a taki w tabletkach mogę dzieciom tzn Tomkowi?? no Czarna to sie postawiłaś dyrowi:P:P:P ale jak nie wyjdzie to pomysł że wszyscy na tym skorzystają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam czarna no to jedynie zostaje napisać Ci wniosek o urlop wychowawczy - Ty określasz termin i długość, napisz od razu na 2 lata, zawsze możesz złożyć wcześniej rezygnację lub wypowiedzenie. A jak nie będziesz miała gdzie wracać, to nie masz za czym się oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, możesz :) Jejku jak mi się nic nie chce :P :P :P Zakładam, że to przez pogodę ... wziełam się za porządki, ale w ogóle mi nie szło... prasowanie- porażka, tyle, że pozmieniałam pościel, umyłam łazienkę... kurczę kop w tyłek by mi się przydał :P :P :P Żurkowa, jak wyprawa???? tęsknisz- no nie??? Mnie czeka to za miesiąc... jak M poleci po teściową- tzn żeby wrócić z nią samochodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tęsknie...ale bym sie przytuliła..a nie ma do kogo:( rozmawiałam ale skończyłam powiedziałam ze ma się odezwać jak zejdzie z góry, bo schodził w dol, gdzie mokro i stromo i ciemno.... a ja wzięłam się na renowacje i malowanie fug i w łazience...zobaczymy jak to wyjdzie poza tym jestem po 2 gripeksach MAX i cirrusie....bo chora..ale przecież po co leżeć w łóżku jak można fugi zrobić...cala ja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żurkowa,a twój
maż ma na imie Mirek lub Mariusz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dawno się nie odzywałam choć staram się od czasu do czasu was podczytywać :) ale pewnie chciałybyście wiedziec, że: VIGANTOL WYCOFANY Z APTEK, zobaczcie czy nie macie takiego w domu. Ja niestety trafiłam na taką serie, prawie cały Karolince już podałam... :( http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/WC/WC_2010-09-08-039.pdf a tak z innej beczki to jestem już w 21 tc i lekarz twierdzi, że będzie synuś...więc w domciu będę miała parkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam Vigantolu - wyrzuciłam jakiś czas temu ale mój mały dostał szczepione w szpitalu a potem dokładnie ten nr serii co dostał został wycofany...tez się z netu doczytałam, pamiętam ale sie wtedy wkurzyłam..żeby coś było nie tak z szczepionkami dla NOWORODKÓW to już przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Widzę choroby na tapecie, to i ja swoje dziecię dołączę. Angina ropna, 39st gorączki, mega katar i brak apetytu. Buuuu :( W środę niewyraźnie wyglądala, w czwartek pojawił się katar i wieczorem temp, w piatek już koszmarnie wyglądała, bardzo rozpalona itd, pojechaliśmy do lekarza, żeby na weekand nam sie nie rozłożyła (bo mimo syropków, nurofenu i kropelek było coraz gorzej). Pani pediatra była bardzo zdziwiona, że dopiero na trzecią dobę od pojawienia się objawow przyszliśmy. Przyjdziesz z katarem, źle bo 7 dni może trwać, przyjdziesz po 3 dniach, źle i daje Ci do zrozumienia, że dziecko zaniedbujesz... Karola ---> a angina w ile czasu się rozwija? I czy to jest zaraźliwe? Próbuję dojść dlaczego zachorowała...ja w chorobach ciemna masa :p jestem, bo ja nigdy nie chorowałam a nasza Wiki zaledwie katerek 2razy miala. Żurkowa ---> po twoich wpisach widać, że już lepiej między twoim M i tobą, radość czuć :) Cyna ---> trzymaj się, wszystko sie uloży Sysunia ---> GRATULACJE 🌻 już polowa za tobą czarna ---> oj z tymi szefami, oni wiedzą jakie są nasze prawa a mimo to naciskają. Ja też do końca września muszę wybrać się do swojego bosa, ale ja będę stawiać awrunki, bo nic nie mam do stracenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj biedne Te chore dzieciaczki:-) Zdrówka życzę!!! U nas wykluwania sie piatki ciąg dalszy czyli duzo płaczu i marudzenia, a jak na noc chce podac Małemu Ibufen to wrzeszczy jakbym go ze skóry obdzierała:-( Ciekawe co sąsiedzi sobie myslą?! A propos pracodawców...jak dobrze pójdzie to od października zacznę studia podyplomowe, podniosę swoje kwalifikacje i za rok albo dostanę inne stanowisko i podwyżkę w pracy albo znajdę inną pracę!!! Ale napewno nie chce wracac na dotychczasowe stanowisko do moich "koleżanek" czyli do stada jadowitych żmij!!! To moje postanowienie i tego się muszę trzymać!!! W poniedziałek jadę do Krakowa złożyć dokumenty:-) I myslę, że jak M będzie zostawał sobie w weekend z Szymusiem to dla wszystkich będzie to na plus:-) Oby mnie tylko wojownicze podejście do pracodawcy nie opuściło kiedy za rok pójdę upomnieć się o swoje;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja obudziłam się o 5 godzinie,leciała mi krew z nosa, i nie mogłam jej zatamować, 1,5 paczki chustek zużyłam - do tego katar mam co nie ułatwiał mi 'teraz taka słaba jestem, ze szkoda gadać.. mam isc z małym na spektakl ale się boje ze sie sytuacja nie powtórzyła...co mam wziąć, zjeść aby sie poczuć lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez piątki ida u góry, nie tyle plącz co wiecznie krew leci, juz nawet nie myje górnych zębów bo lekko dotknę małemu to zaraz potok krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oż nie wiedziałam, że mam taką moc:P Wysyłam zatem moc pozytywnych fluidów wszystkim potrzebującym!!! Ja przeleżałam wczoraj prawie cały dzień, rano nie mogłam przełknąć śliny, więc jakaś wirusówka się kręci.Za to dziś jestem super:) Hubert nadal ma cały nos zawalony i się zastanawiam czy go puszczać jutro do przedszkola. Żurkowa to Ty nieźle osłabiona jesteś.Rutinoscorbin weź,uszczelnia naczynia krwionośne.Ja bym wzięła ze 4 na raz.No i zjedz porządne śniadanie! Karola dzięki za odp.Kupie mu na razie kapcie te usztywniane i już daję tran.Będę obserwować. cyna - wysyłam wspieraki sysunia - to super wiadomość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym Vigantolem, to nie przejmuj się zbytnio... my dostajemy codziennie ze 3-4 decyzje o wycofaniu jakiejś patrii leków... Zapewne nie każda buteleczka była zanieczyszczona, ale jak stwierdzili w kilku to muszą całą serię wycofać... Żurkowa- weź 3c po 5-6 rutinoscorbinów, wapno... nie używaj kropel na katar typu nasivin, otrivin- bo one powodują kruchość naczyń krwionośnych... Tym krwotokiem się nie przejmuj, podczas miesiączki tracisz 10 razy więcej i nawet nie odczuwasz tego... Słąba jesteś zapewne przez infekcję... Kuruj się kobieto, bo sama w domu jeszcze kilka dni będziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa i inne dziewczyny ---> czy sa jakies specjalne farby do malowania obrazków na scianie?? Chcieliśmy kupić naklejki do pokoiku corki ale nic nam nie pasuje i sa one dosc drogie jak na ilośc jaką ich potrzebujemy. M przecież umie rysować, więc on nakresliłby a ja pokolorowałabym. Zastanawiamy się czy są do tego specjalne farby, bo plakatowkami :P to jakoś sobie tego nie wyobrażam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola , na pewno pójdziemy, nawet sie zastanawiam czy nie iść prywatnie. Oczywiście zawsze się tak kończy, że idziemy prywatnie bo na NFZ to kolejki, że masakra.I weź tu człowieku płac składki echhh Żurkowa i jak? Lepiej Ci?? A moje gardło w rozsypce :O Młody dalej ma katar, więc jeszcze mu jutro wakacje zrobię.Pięć dni izolacji powinno wystarczyć. Elunia- nie mam pojęcia jakie farby sie nadają do tego, kiedyś próbowałam plakatowymi, ale nie polecam.Może w sklepie Ci doradzą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola mam wielka prosbę, jak znajdziesz chwilke to napisz mi ile dni pod rząd mogę podawac Szymusiowi Ibufen jedna dawkę 5 ml na noc bo juz 5 dni mu daję, a ząb dalej sie wykluwa i Mały bez tego nie może zasnąć i strasznie płacze i sie męczy? Zmykam na pociąg do Krakowa, będe wieczorem pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam KAROLA Ratatuj mam pytanko, czy nie wiesz co zrobić w takiej sytuacji. Koleżanka z pracy ma dziecko półroczne, któremu podwija się powieka i drażni oczko. Proszę poradź obojętnie skąd dobrego okulistę dziecięcego. Koleżanka załamana, bo nasza okulistka powiedziała,że musi mieć operacje, więc szuka innej diagnozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żurkowa,a twój - Sławuś
Żurkowa,a twój - Sławuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczko- Żurkowej to Albert :P :P :P Iskierka, myślę, że może spróbować iść do innego okulisty, ale jak podrażnia oko, to lepszy zabieg teraz niz jak uszkodzi rogówkę i dziecko nie będzie miało szansy na normalne widzenie... Nie znam zbytnio okulistów z Polski, ale wiem, że w każdym większym ośrodku akademickim, jest przynajmniej kilku wartych polecenia... Operacji nie ma co się bać, bo to będzie raczej zabieg a nie operacja... Daj znać jakich okolic jesteś to może kogoś podpowiem... jak zapytam naszych okulistów... Akinom, jak martwisz się że dajesz non stop ten sam lek to możesz dawać na zmianę z paracetamolem... Nie martw się dajesz małą dawkę, więc spokojnie aż wyjdą ząbki możesz a nawet powinnaś dawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×