Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Stelka kobieto poratuj bo nikt nic nie pisze o swoich nebulizatorach, a Ty jaki masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom, ja się od dawna przymierzam do zakupu tego, do któego link podała Żurkowa - dziś go kupię, bo nam na gwałt potrzebny - całej trójce:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też o nim myślałam, ale mi dzisiaj lekarka namieszała i polecała firmę Soho, a tak w ogóle to mój Szymuś jest niezły wojownik więc nie wiem jak go przekonam do tej maseczki! Żurkowa a Nikoś nie protestował na początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze Akinom nie widzę na allegro tego mojego, zaraz zobaczę nazwę, wiem że Karola mi go poleciła z kilku propozycji:) jest fajny, a głosne to one chyba wszystkie są, choć medele wyjątkowo bo szwagierka ma ij est super głośny :P:P:P Karola a Ty poratuj mnie, nie ma pomysłu, Tomek od kilku dni robi bardzo uże i rzadkie kupy, tak raz dwa razy na dzień, dodatkowo kilka razy takie małe coś ze śluzem i nie mam pomysłu co to, bo na raz zeszło sie kilka czynników tj zaczęły żeby wychodzić, w czwartek najadł się mleka krowiego (ale tylko w czwartek), ale tak poza tym ma apetyt i jest ok, a i te kupy bardzoooo go odparzają..........ale czy to od mleka??????? teraz sobie tak uzmysłowiłam że on od 3 miesięcy w żłobku na śniadanie je kaszki mleczne taka z bobovity i czasem bułeczkami mlecznymi zagryza, to chyba nie od mleka?? jak myślisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom ten Soho jak dla mnie jest lepszy niż Medel. Soho ma lepsza maseczkę,pisze o tym bo moja siostra taki ma.Z kolei Medel family ma długi wężyk.Oba sa głośne. My na początek inhalowaliśmy misie i inne przytulanki, a mały i tak się inhalował i przy okazji przyzwyczajał. Teraz włączam głośno bajkę i jechane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magmal, ja osobiście bym poczekała... Mała kaszle więcej bo dostaje leki wykrztuśne, które rozrzedzają wydzieliną... Zeby się nie utopić to mała musi odkrztusić :P Spokojnie poobserwuj, skoro nie masz zaufania do innego lekarza. jak nie gorączkuje to pewnie nic strasznego się nie dzieje... Ale wiesz że na odległość to trudno coś poradzić... Stelka, może mały przedobrzył z laktoza, bo kwaśnie biegunki to najczęściej przez nietolerancję laktozy. Kaszka bobowity ma mleko modyfikowane, więc przetworzone trochę, do tego jest go tam niewiele... Jak dołożyłaś coś mlecznego to może przeważyło. Daj mu Smectę, to go zagęści i może trochę zneutralizuje, a na dupkę Maść cynkową (taką z apteki za 1.79PLN :P - lepsza niż Sudokrem :P ), Clotrimazol i tormentiol na zmianę :) A mnie braciak zaprosił na sobote na imprezkę urodzinową jego dziewczyny (mieszkają razem już 2 lata -Super dziewczyna) Tak się cieszę Dzieciaki odeślę do mojej mamy, wezmę Tequilę i zresetuję się :P z kolega brata (wychowany w Grodnie, więc dobrze radzi sobie z kieliszkiem :P ) - przynajniej wiem, że odtransportują mnie do domu No dobra, nie zamierzam przesadzać, ale dobrze się bawić Na całe szczescie nie tak łatwo mnie spić :P łeb mam lepszy od większości kolegów :P Dobra kłąde chłopców spać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buntował się ale wie, że musi i tyle...nieraz płakał ale co...jeśli chodzi o leki, inhalacje to jestem nie ugięta JAK TRZEBA TO TRZEBA i nie ma gadania, teraz daje małemu lipę parzoną (ale sypką nie z torebek) i nie chce ale pije jak mu daje Nie wiem czy każda z Was zna, ale jak nie to polecam pilling kawowy, znów zrobiłam i znów jestem zachwycona jak on skore wygładza..a jeszcze jak by go robić regularnie...to byłoby bosko a ja podziębiona coś jestem, ale myślę ze juz w środę będzie ok, w czwartek do pracy a w niedziele ide z Miją na koncert Ani Wyszkoni:) ciesze sie :) fajnie się wieczór spędzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola -- dzięki, poczekam, tak jak radzisz. Tylko ten kaszel... teraz śpi i kaszle biedna tak, że się wybudza, nawet trochę zwymiotowała, ale to od kaszlu, ale śpi dalej. Nosz kurna, ani się niczym zająć nie mogę, tak mnie ten jej kaszel rozstraja... ale jak zaczęłam dawać wykrztuśny to już nie przerywać?!, czy może za bardzo jej rozrzedza i dlatego tak się męczy kaszlem, więc może jednak odstawić go...:-(Sama nie wiem Udanej zabawy - Karola, Żurkowa - ja idę za 2 tyg. w sobotę na bal karnawałowy, tylko ciekawe, jak wydolę, bo w sob. od rana mam podyplomówkę, a w niedzielę rano zaoczniaków :-P , a imprezę pomiędzy...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zurkowa ja wam kiedyś polecałam peeling kawowy :) a no nie słuchałyście wtedy :| dobry jest na celulit, świetnie pobudza skórę no i oczywiście jest lepszy niż balsam kawowy bo naturalny i w większej dawce, najlepszy jest taki świerzo zaparzony... Kawały super :))) Mój synuś przez ostatnie 3 miesiące bardzo się buntował na razie się uspokoił. Wieczornych płaczów nie ma, Nebulizator też używam medeli w zestawie była mała i duża maseczka plus ta do nosa i jeszcze do ust. Faktycznie jest głośny ale działa i to jest najważniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnal polecam siemie lniane jest super, działa osłaniająco przy kaszlu, gotujesz na małym ogniu na ok 3 min żeby powstała taka galaretka płynna i dajesz dziecku do zjedzenia/połknięcia, fajny jest tez prawoślaz świerzo zaparzany lub macerat z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaraz idę spać bo jestem głodna a wiadomo czym to grozi...poki co pije 5 czerwona herbatę i robię pranie Karola jak Twoja waga? ale Tobie fajnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamgma, pewnie wiesz, że leki wykrztuśne daje się max do 15, żeby w nocy dziecko nie kaszlało :P Ale się powtórzę... Może spróbuj mniejszą dawkę. I zobacz. Jak będzie ten kaszel strasznie mocny to może warto jednak jutro pójść, choć pewnie niewiele to zmieni jak pójdziesz we czwartek... Może masz Pulneo (Eurespal) to podaj, on zmniejsza wydzielanie śluzu, obkurcza śluzówkę.. często pomaga. Mój też kaszle , ale na razie nic więcej, więc chodzi do żłobka, bo nie mam ochoty prosić M by z nim siedział w domu... Najgorsze, że on ma strasznie przerośniety 3-ci migdał i najmniejsza infekcja powoduje że ma całkiem niedrożny nosek :( Muszę zajść do laryngologów i umwić się konkretnie na termin zabiegu... Żurkowa, powiem Ci że choć chudnę, to mnie to zaczyna martwić... Spadło mi 9 kg, wyglądam dobrze (przy wzroście 168 ważę teraz ok 65kg) spadło mi z 8 cm w dupsku, po 2-3 w udach i łydkach, ok 10cm w talii... no i przynajmniej 1 rozmiar w biuście... Czuję się dobrze, ale mam problem z jedzeniem :( Jak zjem coś po 16-tej to mam wyrzuty sumienia, mdli mnie i zdarza się że rwie na wymioty (czasem skutecznie). Już sama nie wiem, ćzy to psychika czy faktycznie coś mi szkodzi... Wczoraj kupiłam do pracy ciacha z lekkim kremem karpatkowym- nie zjedliśmy jednego i wzięłam do domu. Zjadłam ok 18 i o 18.30 już płynęło do pobliskiej rzeczki :( No i nie wiem, czy coś z nim było nie tak, czy mój umysł płata mi figle... Kuźwa 6 lat prowadzę anorektyczki, a teraz sama mam problem :( Mogę schudnąc jeszcze max 3 kg... później będe wyglądać już kiepsko :( Mam solidną budowę, więc waga poniżej 62kg to już brzydko wygląda... :( Ale na razie wszyscy widzą że schudłąm, i prawią mi komplementy, co jeszcze bardziej mnie nakręca :P :P :P :P Dajcie przepis na ten peeling, bo ja używam soli morskiej z algami (firmy Geomar) ale może warto coś innego spróbować... Celulit mi się zmniejszył, brzuch ujędrniam czym mogę... nie wygląda żle :P A macie pomysł czym ujędrnić biust??? Jak jeszcze trochę spadnie to miseczka B mnie czeka... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, tak wiem - prawoślaz dostaje tylko rano, bo ze żłobka wraca o 16 a to za późno na ten syrop. Dam je eurespal jak radzisz, bo mam w domu, tylko jaką dawkę - 5 ml 2razy dziennie ?- czyli to przed spaniem można? Pytam o dawkę, bo dawno nie dawałam tego syropu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny korzystacie z grupona? Ja ostatnio kupiłam sobie np. takie coś https://www.groupon.pl/oferty/wroclaw/kissofbeauty-wroclaw/165672 Opłaca się, jak ktoś nie korzysta a chciałby to wyślijcie mi swojego maila to podesle Wam zaproszenie :) kirsza@amorki.pl :) Karola jeśli chodzi o piling kawowy, jest duzo sposobów, ja zrobiłam tak: nasypałam kawy mielonej (najtańszej) zalałam wrzątkiem ale tylko tyle, aby fusy były mokre i dobrze się nakładało (za suche też nie mogą być) dałam trochę oliwy z oliwek (ale nie ma konieczności) + żel pod prysznic...idziesz do łazienki smarujesz się cała..ja nawet twarz zrobiłam tym...delikatnie..jaką mam gładką..:) potem się płuczesz..a potem myjesz łazienkę.. jak zrobisz daj znac:) a co do wagi...i tak Ci zazdroszczę...a Twoj M coś gada na temat wagi...na pewno zauwazyl...albo sasiad?:) tez pewnie prawi komplementy....i dobrze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magmal- my przy takim umiarkowanym kaszlu miałysmy podawać Pulneo 3 razy 5 ml do 16 godz, do tego Flavamed do 15 godz, a na noc żeby Zuzy nie męczyło to przeciwkaszlowo Sinecod albo Supremin . Żurkowa- dobrze że mi przypomniałaś o tej kawie :) ja dawniej często robiłam taki peeling , najlepsze efekty są jak się doda kilka kropel olejku cynamonowego , tylko M nie lubi jak potem cała pachnę w łóżku kawą :P Ja normalnie parze kilka łyżeczek kawy w 3/4 szklanki wody , nie wiem czy jest jakiś specjalny przepis :) Juusta- jak coś będziesz wiedziała to daj koniecznie znać :) Karola - nie wiesz co z Lenką ? Może napisz sms'a do Czarnej . Co do łóżek piętrowych to ja się ich strasznie boje , jeszcze ostatnio przypadkiem trafiłam na taką historię , ale wiadomo że jak się ma coś stać to i na zwykłym łóżku dziecko sobie krzywdę zrobi . http://forum.dziecko-info.com/archive/index.php/t-149681.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widzisz, Kika - dziękuję za informacje, skorzystam, tylko 2 razy dziennie wyjdzie, bo mała w żłobku, sinecod też daję jak ma ataki kaszlu w nocy, a kiedyś pediatra poleciła dać clemastinum jednorazowo w nocy na kaszel i też działa ładnie:-) Też wypróbuję peeling kawowy, fajny pomysł... Również pomyślałam, co u Czarnej i Lenki?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka no właśnie tez ciekawa jestem co u dziewczyn tj Lenki i czarnej, mam nadzieje że lepiej:) hmmmchyba tez wypróbuje pilingu z kawy, Żurkowa nie mam czasu wyczytywac tej strony, o co chodzi?? Ty mi zaproszenie i co ja mam z tego???? chetnie skorzystam tylko gdzie i kiedy???? na NK wyśle Ci maila :) poza tym kiedy WEy macie czas na neta czy pilingi, bo ja nie mam tzn sił nie mam właściwie, bo czas by sie jakos zorganizował, ale jak siąde na neta to max 10 min bo po pracy mam dość kompa:P a w pracy czasem tylka mam czas:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż nie rozmawiaze mną, ale pewnie zauważył, że żona mu się laska zrobiła :P Sąsiad pieje z zachwytu :P :P :P Choć i tak twierdzi że wcześniej bardzo mu się podobałam, nawet w ciąży :P :P :P nie ma to jak miłość z lat młodości :P :P :P :P Magmal to daj 2x7,5 ml Zaraz do czarnej napiszę ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 Ludwiczek, ur. 5 maja 2008 o godz 10.55, 3500g, 57cm ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 Mateusz, ur. 5 lipca 2003o godz 23.23, 3260g, 58cm ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 Wiecznie: "Ja siam!!!" i "To mooje!!!" :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie magmal-u nas zawsze kaszel mnie rozwala u malego , ale nigdy nie przerodzil sie on w cos zlego, po katarze jest suchy z reguly, a przy chorobsku typu wirusowka mokry, tez go meczy ale dajemy syropy itp i chyba ja tez kiedys zakupie ten inhalator, mimo ze nasza lekarka jakas sceptyczna zurkowa- chyba sie skusze na ten peeling, fajnie jak ktos wczesniej robil i sobie chali karola- tylko nie rob glupot hehe na tej imprezie, a ja o alkoholu to juz nawet nie mysle, nawet na sylwku nic nie wypilam, strach pomyslec co bylo jakbym wypila po tak dlugiej przerwie, ale teraz to wykluczone, a co do chudniecia--- jak tak dalej pojdzie karola, to do wiosny znikne chyba, po tych tabsach, biore juz 6 dzien- i zero apetytu, zmuszam sie do jedzenia, nic mi nie smakuje, spodnie juz luzne, staniki, nie wiem, ale jem sniadanie , potem prawie nic,nic mnie nie kusi, ale to akurat plus, :) no oczywiscie cos tam jem, zle z wielkim trudem u nas dzis 10 stopni na plusie, slonce swieci, bylismy na dlugim spacerzem maly zaliczyl wszystkie kretowki, fosy ,ale sie wymeczyl i teraz je ogorkowa az uszy mu sie trzesa jutro jedziemy do dermatologa, uwaga na 8 rano:) ciekawe jak my go obudzimy, skoro on o 10 oczy otwiera dopiero:D ale dobrze bo ne dosc ze cale cialo w plamach suchych to jeszcze, cala reka prawa w czerwonych sedzonych krostach, nigdy ak nie mial , nie wiem co to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tym gruponie sie logujesz, codziennie są nowe, różne oferty z danego miasta, kupujesz, dostajesz kupon i możesz korzystać, po przystępnej cenie, ja właśnie sobie ten piling kupiłam za 24 zl gdzie normalnie ponad 100 zł kosztuje jeden, juz dziś sie umówiłam na wizytę ale na kwiecień:) kupony sa długo ważne, nieraz można cos fajnego taniej kupić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziuziusia o jakim pilingu piszesz? bo jesli o tym co na gruponie to juz nie ważne, codziennie tam sa inne oferty z różnych miast, ja to kupiłam jakiś czas temu, trzeba codziennie wchodzić i sprawdzać co jest:) a jesli o kawowy Ci chodzi to rob i sie nie zastanawiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej A jakiś domowy SKUTECZNY sposób na nawilżenie skóry twarzy, a dokładniej chodzi o czoło i okolice nosa??? Mam z tym ogromny problem. Kremy nawilżające pomagają chwilowo. Po nałożeniu fluidu skóra mi się łuszczy! Właśnie, ciekawe jak Lenka... Karola ---> jedz, jedz, jedz!!! jeszcze trochę i bedziesz przeźroczysta :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zurkowa- o ten kawowy a ja mam teraz bardzo sucha skore tez tak miedzy brwiami, czolo i policzki, al;e nawilzam jakims tam kremem dziewczyny-chyba jakis pech znowu, maly wstal teraz caly wysypany na jednym boku, najpierw reka teraz okolice zeber, pod paszka,zaczerwienione place i duzo krost , no i sie drabie biedny, ale cud ze jutro mamy ta wizyte u dermatologa, karolka- i co pisalas do Czarnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×