Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

a ja specjalnie wciagam brzuch zeby zobaczyc ile go naprawde mam i wtedy dostaje ochrzan ze malego przyduszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak próbuje wciągnąć brzuch to i tak tylko trochę z góry znika więc się to nie opłaca :) Ale tak szczerze to mam wrażenie, że od jakiegoś czasu mi już brzuch nic nie rośnie i nie wiem czy to ok a z drogiej strony w sobotę pielęgniarka się pytała czy mam bliźniaki (jak to mąż określa twixy ) a potem dodała, że tylko brzuch mi urósł a nic poza tym A co do sprzątania to jestem u moich rodziców i mam dwie siostry które chyba mają bzika na punkcie sprzątania i sie im nie wtrącam :) a nasz pokój co posprzątam to i tak w sobotę mąż coś robi w komórce i na niedzielę wszystko jest zakurzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, a ja dostałam wkońcu te 29 dni zwolnienia i poleopalałam się troszkę za miastem , ale oczywiście gdzie się nie ruszę to za mną deszcze i wróciłam, a co tam , w miescie niech pada :) Ja nie wiem jak wy możecie brzuch wciagnąć? ja nie potrafię, mało tego, ja czasami nie mogę oddychać bo mam taki napompowany i oddycham brzuchem, jak facet :) Inaczej mam wrażenie, że mi pęknie po środku. Jeśli chodzi o wagę to w tym 32 tg mam 11kg na +, brzuch troszkę rośnie, ale nic innego :( ani cycuszki ani bioderka. A no i z nowości już wiem jak będzie się nazywał nasz syn. Mała sobie imie dla braciszka wybrała i będzie Kajetan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny --> z tymi bioderkami to masz za dobrze, mnie dodatkowe 9cm scignelo i mam teraz rowne 100cm w udach. tez mi wszyscy mowia, ze tylko na brzuchu widac i na twarzy, ale to dlatego, ze ten brzuch taki sie ogromny zrobil i nikt sie nie przyglada reszcie masy:P czuje jak by mi ktos przykleil duza dmuchana pilke do brzucha i obwiazal mnie z ta pilka wokolo szeroka tasma. a pamietacie dziewczyny jak pisalysmy, ze sie nie mozemy doczekac kiedy bedzie widac??? haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja kochana co to za smety i smucenie sie?? kto ci powiedzial ze jestes gruba i obtluszczona?? co ty za glupoty gadasz... na zdjeciach wygladasz kwitnaco. Moja kochana te kilogramy co ci przybraly to sam skarb to wszystko twoje malenstwo.teraz to wszystko to woda ktora zatrzymuje twoj organizm... Moja kolezanka rodzila pod koniec czerwca przytyla ponad 20 kg wygladala jak balon byla jak banka nadmuchana jakbys polaczyla jej dwie osoby z przed ciazy powiem szczerze wygladalam brzydko:) ale jak sie z nia widzialam kilka dni temu czyli ok. 2 miesiace po porodzie to wyglada kwitnaco nic nie zostalo jej, zostalo jej tylko 2 kg wiecej niz z przed ciazy a wcale sie nie glodzi ani z tym nie walczy i nie karmi piersia malutkiej!!! Takze glowa do gory jeszcze troszke i bedzie tak jak dawniej Usmiechac sie prosze bo jak ty sie smucisz to i dzidzi jest smutno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gandziulka - dziękuję kochana za te słowa, naprawdę pomogły! Normalnie aż mi lżej:) Faktycznie z tą wodą coś musi być, bo mam ciągle nogi jak balony, i to od samych ud. Takie dziwne w dotyku. Mam nadzieję, że już nei będę smucić maleństwa tymi głupotami. Ach ta próżność! Dzidzia przecież najważniejsza, to wszystko dla niej a o siebie będę się potem martwić. A z wciąganiem brzucha to ja może trochę wciągnę ale tyciu, bo normalnie jak mamiemalwiny jest mi w nim jakby za ciasno. A brzuszek przeszkadza mi coraz bardziej przy schylaniu i muszę sie okrakiem schylać:) Ale przydał się dzisiaj na zakupach, weszliśmy w kolejkę w kasie dla kobiet w ciąży i nawet - o dziwo!!!- nikt nawet nic nie pisnął! Ale stwierdziłam, że nie będę się męczyć, tyle mojego. W ogóle to wywołałam sobie dzisiaj zdjęcia z okresu odkąd jestem w ciąży. Ja tak systematycznie wywołuję, i zbieram albumy, żeby była pamiątka. Ale fajnie tak oglądać! Faktycznie buzia mi się bardzo zmieniła, jakby inne rysy twarzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff... nareszcie w domku. Wczorajsze wesele bardzo udane. Nawet potańczyłam troszkę. Tylko te ciepłe kotlety mnie zamulały i synuś się upominał o zainteresowanie :) Jutro mam wizytkę u cipologa :) Szkoda że bez USG bo tak lubię patrzeć na maluszka :) Idziemy spać. Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> faktycznie, jak juz pisalam kiedys o mojej kolezance, ktora przytyla w czasie ciazy 25 kg to w 7 tygodni zrzucila wszystko i jeszcze wiecej przez co wazy mniej niz przed ciaza i tez nie karmi piersia i teraz sie martwi, ze jest za chuda. wiem dokladnie jak sie czujesz, bo ja czuje sie tak samo i mam twarz napuchnieta i moje male oczka sa jeszcze mniejsze, wygladam przez caly dzien jakbym dopiero co wstala. Ale juz nic na to nie poradzimy, taki nasz urok ciezarowek:) Wiec sama nie jestes. Jak juz urodzisz to kilka basenow, silowni albo cwiczen i powrocisz do formy i kto wie, moze nawet zatesknisz za tym slodkim lenistwem, spaniem ile ci sie zywnie podoba, odpoczynkiem kiedy akurat jest tyle do zrobienia, kiedy nikt od Ciebie nie oczekuje idealnej smuklej figury ani nie porownuje ani nie wazy sie powiedziec, ze przytylas :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny polecam wam aktivie, tak jak od poczatku ciazy mialam problemy z wyproznianiem (raz na 3 dni) to teraz w koncu sobie odetchnelam i przemiana materii wrocila do calkowitej normy! jem jedna aktivie i jeden actimel codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - dziękuję ci bardzo za te miłe słowa. Dzisiaj już nie mam takiego doła. Mimo że kurde nogi mi się w butach nie mieszczą:D Dzisiaj miałam ciężką noc. Już kręgosłup daje mi się we zanaki i budze się z bólu. Nawet się nie spodziewałąm, że tak to może być. ale zaczyna mi się pełno roboty w pracy i nie będę miała czasu narzekać. Nowy rok szkolny zbliża się wilekimi krokami a mamy wtedy taki nawał pracy, że nie wiadomo w co włożyć ręce! Przynajmniej wrzesień minie mi szybko:) Miłego dnia wam życzę kochane mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki:-D Paula -współczuję. Miałam podobną sytuację 3 lata temu.Mieszkaliśmy wtedy w bloku, były święta wielkanocne, sąsiedzi \'pod nami\' wyjechali a u nas rurka pod wanną pękła.Dużo minęło czasu zanim się zorientowaliśmy(bo wanna \'zakafelkowana\'). Zalaliśmy im całe mieszkanie. Masakra to była! Unefille- nie martw się tym ciśnieniem. Ja raz miałam 135/80 i lekarz mówił,że jest ok. Mamamalwiny - też oddycham brzuchem:-) Jest to o wiele bardziej \'wydajne\' oddychanie, bardziej się dotleniasz. A w ciąży oddychanie przeponą tym bardziej jest wskazane bo lepiej dotleniasz maluszka. artigiana - jeszcze z 2 tyg. i może będziesz pierwszą mamusią na naszym topiku:-D Co do muzyki to świetny jest ten cover \'hypnogaja\'. Puściłam wczoraj ją mojemu mężowi, kazał przekazać pozdrowienia dla koleżanki z kafe:-D [Pamiętam jak oglądałam ten film(sweet november) i ryczałam:-). To takie klasyczne romansidło dla kobitek w ciąży:-D ] Zresztą jak kiedyś powiedziałam mojemu męzowi, że brzuszkom powinno się puszczać muzykę klasyczną to on stwierdził,że jak klasyka to tylko: http://pl.youtube.com/watch?v=ziThYl6B2vw hehehe:-D Goja - też się czuję gruba i ciężka, w ogóle wydaje mi się,że wyglądam jak Kwaśniewski przed dietą. Ale mój mąż stwierdził,że jestem w ciązy taka śliczna i kochana,że jak urodzę to bierzemy się za robienie następnego potomka:-o ....taaa chyba ,że on będzie w tej ciąży chodził :-D W ogóle to ze spaniem,tez mam problemy, ciągle się wiercę, nie mogę się dobrze ułożyć. A ostatnio jak wstawałam rano z wyrka to tak przy tym stękałam jak 80-latka. Po chwili sobie to uświadomiłam i dostałam takiego ataku śmiechu,że szok:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. U mnie też już czasem problemy ze spaniem , boli kregosłup i wogóle jaest tak jakoś nie wygodnie , ale pocieszam sie , że jeszcze 2 miesiące i będzie dobrze . Też mi sie wydaje , że jesyem gruba i ociężała , ale wszyscy mi mówią , że dobrze wyglądam i mam mały brzuszek więc to mnie troche podtrzymuje na duchu . Ja mam dzisiaj 1 rocznice ślubu ciekawe czy mój mąż przygotuje mi jakąś niespodzianke jak wróce z pracy mam nadzieje , że tak. Miłego dnia dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nisia - no ja też tak ostatnio stękam! Mąż się śmieje, że jak stara baba:) Ale jak sobie tak stęknę to mi lżej:D Przed chwilą byłam w gminie z papierami i postanowiłam wejść na drugie piętro po schodach a nie windą. Ło matko jakże ja sie zasapałam! Musiałam chwilę odetchnąć zanim weszłam do gabinetu z papierami, bo bym z siebie słowa nie wydusiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki goja właśnie dzwonił z życzeniami, bo rano jak wychodził do pracy to ja spałam .....chyba sobie dzisiaj wieczorem obejrzymy płytke z wesela jak było fajnie chciała bym to przeżyć jeszcze raz chociaż teraz jak mój teśc nie żyje to napewno nie było by już tak samo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola samych cudownych chwil i kolejnych co najmniej 50 rocznic życze ;-) A teraz będzie mniej miło. Dziewczyny od wczoraj mam na rękach i twarzy krostki chyba z uczulenia, swędzi koszmarnie, łykam wapno ale kurcze niewiele pomaga. Pewnie coś zjadłam i to mi zaszkodziło ale mam dość swędzenia zwłaszcza twarzy ;-/ Na dodatek maluszek mi się nie rusza od rana i wpadam w panikę :-( Czy któraś z was wie jak sobie z tym poradzić? Ratujcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!! anecik0 jak sama powiedziałaś mniej miło jest to ci powiem żebyś lepiej zadzwoniła do lekarza lub się do niego zgłosiła. Siostry koleżankę pod koniec ciąży chwyciło jakieś swędzenie i to miało związek z wątrobą i leżała w szpitalu więc lepiej pokaż się jakiemuś lekarzowi ok! I pamiętaj, że nie chcę Cię straszyć ale tak będziesz wiedziała co i jak. Violu wszystkiego najlepszego okazji rocznicy 🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, jestem z forum majówek 2008 - jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana kropelkami dla niemowląt sab simplex na kolki - to proszę o maila - zostało mi kilka opakowań, bo córeczce kolki się skończyły, a szkoda, żeby leżały - polecam, bardzo pomogły - jeśli chcecie się zaopatrzyć na \"zaś\" - wierzcie, to naprawdę dobry pomysł, bo ciężko je dostać - w Polsce nie ma - to piszcie, mój mail:magmal81@tlen.pl Pozdrawiam Was i wasze brzuszki!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy wy już macie dziewczyny wrażenie, że brzuch wam opada? Bo mi się wydaje, że tak i nie wiem czy to już dobrze ale chyba miałby jeszcze trochę czasu na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz dziewczyny , bardzo wam dziękuje za życzenia . anecik a Ty jak najszybciej zadzwoń sobie do jakiegoś lekarza, a żeby sprawdzić czy z maluszkiem wszystko ok to zjedz sobie coś słodkiego mi to zawsze pomaga dzidzia od razu zaczyna sie ruszać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecik0 to moze byc cholestaza . Przy niej skora wlasnie swedzi. Tylko niewiem czy akurat przy tym schorzeniu wystepuje wysypka . Jesli tak i to rzeczywiscie cholestaza to pedz do lekarza . kamika ma racje z tym lezeniem w szpitalu . Stosuje sie tez odp diete Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana: Dzięki, super kawałki:-D Carrion już słyszałam, bo mąż mnie tym \'chłosta\' od dłuższego czasu:-) ale Hyperchild słyszałam pierwszy raz, świetne, Puszcze mu ja wróci z pracy :-D Viola: wszystkiego Naj...! z okazji rocznicy:-) Mam pytanie: byłaś już w ESCULAPie na spotkaniu z ginekologiem i anestezjologiem? Ja jestem umówiona na wrzesień. Właśnie przed chwilą dzwoniłam do pracy zapytać o ubezpieczenie. Okazało się,że z tytułu urodzenia dziecka dostanę z PZU aż 1500zł. Jestem w szoku, bo wiedziałam,że coś tam wypłacają ale nie wiedziałam,że ja aż tyle dostanę. Do tego mój mąż jakieś 800zł. Chociaż jedna miła wiadomość:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nisia -nie byłam jeszcze w Eskulapie , bo kazali mi zadzwonić początkiem września i umówią mnie na ok 20 września tak gdziueń na miesiąc przed terminem , bo termin mam na 26,10 a ja chce cc , a Ty też będziesz rodziła w Eskulapie? na kiedy masz termin . Wiesz ja jak narazie to mam żle odwrócone dziecko , więc jak sie nic nie zmieni to bede miała cc ze wskazań więc zrobią mi go w każdym szpitalu , ale słyszałam tyle super opini na temat eskulapa , że chyba jednak sie na niego zdecyduje , bo lekarz do którego chodze pracuje w szpitalu na wyspiańskiego , ale jakoś szpital do mnie nie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola: szpital u nas to masakra. Tzn. na szczęście za krótko tu mieszkam i nie miałam 'przyjemności' w nim być ale się sporo nasłuchałam. Nie chodzi mi już nawet o sam szpital ale o personel. Takie zacofane podejście, albo 'rozcinają' wszystkie rodzące standardowo...albo tak jak zrobili kuzynce męża: zapomniało im się o niej, nie rozcieli na czas, więc ją konkretnie rozerwało. Opowiadała mi,że z porodu najgorzej wspomina godzinne szycie 'po'. Nawet szyjkę macicy miała konkret porozrywaną. A wszystko przez to,że jakiejś PRLowskiej pielęgniarze tyłka się ruszyć nie chciało. Więc jeżeli wszystko będzie ok, i dotrwam do 37tyg.(bo chyba od wtedy dopiero można w Eskulapie rodzić) to chciałabym tam rodzić. Wczoraj byliśmy w Bielsku i w sumie dojazd zajmuje nam ok 30-40 min. więc mam nadzieję,że zdąże. Termin mam na 23.10 5 Wrześniówek już rozpakowanych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nisia128 fajnie masz z tym ubezpieczeniem, że tyle dostaniesz :) ja na szczęście też coś dostanę ale chyba też ok 800 zł bo już nie pamiętam na jakie kwoty byliśmy ubezpieczeni ale zawsze to coś do przodu :) a w jakiej firmie się ubezpieczasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem ubezpieczona w PZU, tzn. ubezpiecza mnie mój zakład pracy. Jakie to jest dokładnie ubezpieczenie to nie wiem. Na pewno grupowe ale czy jeszcze jakieś to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nisia-a jesteś już umówiona w eskulapie na konkretną date? I do jakiego lekarza chcesz iśc , bo ja ide do Biernackiego podobno jest super ze względu na to , że cc robią tam wcześniej to może sie spotkamy fajnie by było . Z dojazdem to nie masz sie co bać tam rodzą laski z jastrzebia z cieszyna z pszczyny więc zdążysz napewno , a czytałaś sobie forum na temat tej kliniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc prawie się umówiłam na 16.09 na 16:00, ale kobitka mi powiedziała,że lepiej na jakieś godziny przedpołudniowe bo jest więcej lekarzy. Tak więc muszę poczekać aż pod koniec tego tyg. mąż ustali sobie jakieś wolne i wtedy umówię się konkretnie. Nie wiem jaki lekarz, bo szczerze to o żadnym nic nie słyszałam. A gdzie znajdę to forum?? Chętnie poczytam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też na kafeterii wpisz sobie w google eskulap bielsko-biała i tam ci wskoczy takie forum gdzie rodzić tam piszą wszystkie dziewczyny z bielska i nie tylko które rodziły w eskulapie opinie są rewelacyjne nie chce Ci nic sugerowac , ale ten Biernacki to podobno najlepszy z tamtych lekarzy jeszcze jest fajna lekarka nazywa sie Kawulok , ale ja chce iśc do niego , moja kumpela miała u niego cc i tak ślicznie ją zszył , ze prawie jej nic nie widać . A Ty sie decydujesz na poród SN czy CC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×