Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

pazdziernikowa mamo - Termin mam na 18 pazdziernika ale ciagne dosc ciezko wiec chyba moj maly nie bedzie tyle czekal...a jak sie nazywala twoja lekarka? ja cala ciaze chodze prywatnie..jestem straszna panikara i mam tez rozne problemy wiec lekarz na telefon jest mi niezbedny...mam lekarke z csk ale jak nie bede miala przedwczesnego porodu to chcialabym rodzic w kolejowym na ligocie- naczytalam sie duzo pozytywnych opinii i chodzilam tam na szkole rodzenia i polozna co ja prowadzi jest super pozatym ogladalam tam porodowke i fajne warunki...jak beda komplikacje to sie zdecyduje na csk bo bylo nie bylo maja lepszy sprzet...moje gg; 4074644.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my dzisiaj spedzamy dzien razem, bo moj ma wolne i wlasnie worcilismy z probkami farb do kuchni, bo jeszcze nam zostaly sciany i sufit do pomalowania i lampa do zalozenia a tak caly dom sie kurzy ale jak mam siegnac po odkurzac ktory w dodatku sie zapchal to mnie odrzuca i mam to w 4 literach czy tu brudno bedzie czy nie:) juz samo chodzenie po sklepach mnie meczy, brzuch ciagnie strasznie i mam wiecej tych skurczy w trakcie. dzisiaj sie zwazylam.. juz +12! przytylam 2 kg w miesiac.. czyli nie tak zle jakbym miala skonczyc z +16 na sam koniec, bylo by ok. dzisiaj jeszcze jedziemy po lozeczko, po siotrze mojego chlopaka, tesc je odmaluje na bialo, lozeczko luksusowe wrecz, kosztowalo na polskie ponad 1200 zl. i czekamy na wznowienie aukcji wozka leviroo, bo sie jednak na ten zdecydujemy, ma wszystko wraz z fotelikiem samochodowym i przykryciem na deszcz. sa takie na allegro i na ebayu polskim, ale niestety bez przesylek za granice..no i cena naprawde rozsadna, o wlasnie ten : http://www.allegro.pl/item419551256_aluminiowy_wielofunkcyjny_wozek_leviroo_fotelik.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie brzuchatki! bylam wczoraj u lekarza...maly 2540!!!! za duuuzy bo ja w 33 tygodniu jestem..brzuch mam juz tak duzy jak na 36 tydzien..szyjka na fenoterolu i lezeniu sie jeszcze wydluzyla-36 mm. od 36 tygodnia bede miala przykaz spacerow godzinnych i odstawienia lekow..bo lekarka mi mowi ze jeszcze urodze po terminie:-)- a ja sie balam o wczesniaka! myslalam ze urodze naturalnie ale ponad 4 kg dzidzi to raczej nie da rady..jestem drobna i mam 152 cm wzrostu...ciekawe czy ten malec taki duzy przez ta moja cukrzyce- boo brzuszek ma najwiekszy...staram sie pilnowac z tym cukrem ale teraz to musze przypiac pasa ...od poczatku ciazy przytylam jakies 9 kg... jestem po lekarzu wiec znow mam sile na kolejne dni;-) lekarka nie mogla mi tylko wyjasnic czemu moja kruszyna drzy czasem..wierze ze bedzie oki...buziaczki i milego dzionka dla wszystkich!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unefille --> moj ziutek tez czasem tak zadrzy, ale ja mysle, ze po prostu miesnie cwiczy na rozne sposoby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś szykuję sie na pierwszą lekcję w szkole rodzenia :) Dresiki przygotowane, myślę że żle nie będzie. A jutro mam wizytę u lekarza ;) i w końcu umówię się na 3-cie usg i będe w końcu wiedziała ile ma junior i czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unefille: co do wagi to średnia waga dziecka w 33tc to około 2000g. Twoja dzidzia faktycznie więcej waży ale to przecież sprawa indywidualna. Kobiety z cukrzycą faktycznie z reguły rodzą większe dzieci ale to nie jest reguła. Moja kumpela urodziła 5000g chłopca a nie miała cukrzycy. Zresztą pomiar na USG też jest względny. Mojej siostrze tydzień przed porodem lekarz z USG wyczytał,że dziecko jest z niedowagą a urodziła lekko ponad 4000g dziewczynke:-D Więc nic się nie martw i poczekaj co powie na wizycie lekarz:-) Moje dziecko też czasami tak \'drży\', ale skoro więcej kobiet tak czuje to nie może to być coś \'nienormalnego\'. Ja dzisiaj odebrałam badania i mocno zmartwiły mnie wyniki WBC. Norma w ciąży to od 11-16 a ja mam 17. Dzwoniłam do taty (jest lekarzem), powiedział,że wynik może być wyższy i bez paniki mam czekać do przyszłego tyg. na wizytę u mojego gina. Ale ja i tak mam stresa, w końcu po coś ustalone są normy dla kobiet w ciąży. A mój tata jest internistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytalam sie ostatnio na usg jak sie wazy malego w brzuchu i babka mi powiedziala, ze na podstawie wielkosci i dlugosci kosci wiec ten pomiar to taki sobie na oko wyliczony.. u nas wogole nie obliczaja wagi bo to podobno bardzo wzgledne i niepotrzebnie denerwuje przyszle mamy. wiec dopiero przed samym porodem jak sa podejrzenia, ze dziecko moze byc wieksze. znajoma mojej tesciowej robi mi usg i powiedziala, ze zrobi mi taki pomiar 2 tyg przed terminem jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie:) falsa - fajny ten wózeczek:) A my dzisiaj jedziemy na nasze pierwsze zakupy! Już nie mogę sie doczekać:) W ogóle dzisiaj mi czas leci od rana, bo już jest sporo pracy. Fajnie że się przynajmniej nie ciągnie:) unefille - wydaje mi się, że nie jest tak bardzo duży twój maluch! W normie raczej:) Nam położna mówiła, żeby nie jesc dużo w ostatnich 3 tyg. ciąży bo wtedy dzicko nabiera już tylko tkanki tłuszczowej. Ja mam usg 11 wrześnie i też już jestem ciekawa wymiarów mojego juniorka. PolaL - miłej zabawy w szkole! To naprawdę super sprawa:) My mamy w tym tyg. wolne, bo położna ma urlop a w przyszłym będziemy zwiedzac porodówkę! nisia - 5 kg jak na dziecko to można się pochlastać! Od razu cesarka, więc przynajmniej nie ma męki. U nas w szpitalu cesarkę robią od 4,5 kg. Nawet nie próbuje się wtedy rodzić SN, bo za duże szanse na porozrywanie i deformację główki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! To teraz ja jestem ciekawa ile moje małe waży w/g USG :) na ostatnim wyszło, że jest tydzień do przodu i ciekawa jestem czy cukrzyca na nie działa ! Waga to ostatnio raczej spada i też jestem mniej więcej 9 kg do przodu od początku ciąży :) Ale może jutro się dowiem jak tam maleństwo bo może gin mi zrobi USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unefille --> rozbieznosc, ktora lekarze sobie zastrzegaja w wazeniu malucha to mniej wiecej +- 0,5 kg! gdzie zdarzaja sie przypadki pomylki nawet o cale 1kg. wiec ja bym sobie dala spokoj z przejmowaniem sie waga i w sumie ciesze sie, ze nie musze sie tym martwic. zreszta dzieci rodza sie wieksze i mniejsze a zdrowe, a na diete malucha nie wyslesz przeciez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też ciekawi waga juniora ale tak jak mówi falsa wielkości są względne. Więc na pewno trzeba na to patrzeć z przymróżeniem oka. A co do wagi to przecież nie odmówimy póżniej dziecku cyca :) żeby ważyło mniej :D My jutro zaczynamy 32 tydzień :) i na razie toczymy się pomalutku. Co prawda coraz ciężej nosić brzucholka więc chyba Szymek rośnie prawidłowo :) I coraz mocniej kopie. Ale mam na to sposób. Wystarczy że mój mąż połozy rękę na brzuszku i po chwili mały sie uspokaja. Choć ostatnio go też nieżle pokopał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mój synek chyba będzie drobniutki bo w zeszłym tygodniu czyli 32 ważył 1842g, ale lekarz powiedział, że to ok. Ale napewno grozi mu nabiranie tkanki tłuszczowej bo ja teraz wrzucam w siebie jak nigdy. Normalnie ciągle jestem głodna i przeważnie tylko na słodko :) I kawę zaczęłam pić tak znienacka ale normalnie nie umiem bez kawki funkcjonować. A dzisiaj czuję się totalnie wypluta. w głowie mi się kręci chyba ciśnienie mam jakieś do du... A ostatnio mam ciągły schiz że zaraz zacznę rodzić. Co mnie tylko mocniejsz skurcz złapie to panika, że to już :D GANDZIULKA--> mam pytanie bo się pogubiłam. Czy Instytut matki i dziecka na Kasprzaka i szpital Wolski to to samo? TZN gdzie się rodzi w Wolskim bo instytut chyba porodówki jako takiej nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie moj synus po jednym zebrze kopie od 15 minut. tez mam ciagle ochote na slodkie, mimo, ze wcale nie jestem wielka zwolenniczka slodyczy. ostatnio zjadlam 5 malych batonikow bo mialam taki napad na slodkie, i do tego ciagnie mnie do owocow - ewidentna oznaka bycia w ciazy z dziewczynka hehe. zrobilam sobie ostatnio taki test na internecie i mi wyszlo, ze na 95% dziewczynka, oczywiscie z tego mojego ziutka dziewczynki to juz nie bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny wiec tak tam jest troche zagmatwane... jest to na terenie szpitala wolskiego ale podlega pod IMiD jakos tak dziwnie. w kazdym badz razie jest to IMiD, jak mialam tam robiona amniopunkcje i rozne badanie tam wlasnie w tym bloku co porodowka to na wszystkich papierach mam IMiD a nigdzie nie jest mowa o wolskim. Takze moim zdaniem to jedno i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny wiec tak tam jest troche zagmatwane... jest to na terenie szpitala wolskiego ale podlega pod IMiD jakos tak dziwnie. w kazdym badz razie jest to IMiD, jak mialam tam robiona amniopunkcje i rozne badanie tam wlasnie w tym bloku co porodowka to na wszystkich papierach mam IMiD a nigdzie nie jest mowa o wolskim. Takze moim zdaniem to jedno i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki. Wczoraj wykryli mi cukier w moczu....dzis ide na badanie krwi.........ciekawe co z tego wyniknie ech,..... mam nadzieje ze zadna cukrzyca ciazowa sie z tego nie wywlecze.........masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm i znikl mi wpis nie wiem czy poszedl czy nie... Mamamalwiny tam jest zagmatwane jest to na terenie szpitala wolskiego ale nalezy do IMiD. zreszta jak wejdziesz na strone szpitala wolskiego to nie ma tam ze jest taki oddzial http://www.wolski.med.pl/Oddzia%c5%82y/tabid/55/Default.aspx a jak wejdziesz na IMiD to masz http://www.imid.med.pl/klient/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=15 A zreszta jak mialam robiona amniopunkcje i badania to wszystko bylo kierowane z IMiD i na badaniach tez mam ten szpital. Takze jest to porodowka w IMiD a to wolski nie ma porodowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam dobre wiadomosci, i tu cie pociesze 26.10.2008:) --> wlasnie dzwonilam do szpitala o wyniki testu glukozy i wyszlo, ze mam w normie tzn. przed wypiciem 3.8mmol/l (norma do 5.6) i po obciazeniu 5.9mmol/l (norma do 7.8), a co oddaje mocz to mam podwyzszony cukier :P, czyli juz 4 razy wyszedl mi za wysoki w moczu! podobno to wina tego wszystkiego co jesz w ciagu ostatnich 3 dni. to chyba wlasnie te moje ciagoty do slodkiego.. wiec bez paniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26.10.2008 --> nie tylko slodycze maja duzo cukru, jeszcze np. bialy chleb, owoce maja mnostwo... idz na ten test najlepiej i wtedy dopiero zacznij sie przejmowac, ja tez mialam stres i okazalo sie, ze niepotrzebnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GANDZIULKA--> dzięki za odpowiedź ( nawet kilka :)) czyli jakby jakieś bóle part to na izbę przyjęć szpitala Wolskiego? Kurcze, zadzwoniłam do nich bo się chciałam do tej Kęsickiej zapisać a ona, że na 3 września :D a ja na 15 tego mam wizytę u tego co mi zwolnienia daje, a jak zobaczy że byłam gdzie indziej to będzie jęczał , więc chciałam się zapisać po 15 tym to ona mnie zapisała na 17 tego :D to się Kęsicka zdziwi, że co 2 dni do gina chodzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już zaczynam coraz bardziej panikować i bać się porodu :( dziś w nocy jak mi twardniał brzuch to jeszcze do tego trochę mnie bolał a od rana też jest jakoś dziwnie ale poczekam do jutra i powiem lekarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamika--> nie martw sie :) Ja twierdzę że sie nie stresuję i faktycznie w ciągu dnia zachowuję pogodę ducha.Za to w nocy śni mi się że rodze już teraz a mam jezcze 2 miesiace :) Więc chyba kazda z nas ma jakieś obawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno będzie w nas coraz więcej obaw :) Na szczęście poród mi się jeszcze nie śnił ale jak coś teraz mnie bardziej pobolewa to dostaję stracha :) A do tego wizja pójścia od poniedziałku do szpitala zaczyna też mnie martwić, wolę już tą dietę no ale trudno bo to nie dla siebie idę do szpitala ale żeby z dzidzią było wszystko ok więc niech mnie przebadają. Fakt faktem, że człowiek najlepiej czuje się w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe mamamalwiny nie do szpitala wolskiego tylko tam na oddzial polozniczy na izbe przyjec to jest pawilon tak na samym koncu X. To ladnie cos sie pusto zrobilo ze na 3 chcieli cie zapisac... ja mam wizyte 1 i 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×