Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Goja--> mam nadzieję że samopoczucie juz wróciło do normy :D i jaka gruba ?! przecież super wyglądasz :D nie wiem czym sie przejmujesz ;) bo naprawdę fajnie wyględasz ;) Viola--> gratulacje z okazji papierowej rocznicy ślubu :) Falsa--> kurcze żeby mój mąż też miał taki gest z tą kolacją ;( Najgorzej że gdy on jest głodny to mi się już nie chce jeść :) Ale może wpadnie na pomysł obiadku i zrobi sie równie romantycznie ;) Co do wciagania brzuszka to jak tylko wciagam to mam ochrzan że męcze małego :D Ale musze wam powiedzieć że mój mąż zmienił stosunek trochę do \"naszej\" ciązy. Ostatnio jak spałam to mi się przyglądał i idział że jak mały mnie uderza w żebra to cała podskakuję. Więc teraz jak zasypiamy to mówi do juniorka żeby nie kopał mamusi tylko poszedł spać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój mąż wczoraj tak słodko spał przytulony do brzuszka :) i żałowałam, że aparat jest tak daleko i nie mogłam mu robić zdjęcia bo ruszyć też się nie mogłam :) Ale widok super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie dziś obudził straszny ból brzucha i kibelek ze 3 razy w ciągu godziny :( Dostałam od tego ostatniego lekarza końską dawkę przeróżnych tabletek i to pewnie przez to. Jeśli któraś ma problemy z zaparciami to moja dawka 3 x dziennie po 2 tabletki magneb6 przeczyści wszystko :) Ale powiem wam, że byłam w lekkim szoku, bo ja mam często stany zapalne i dostawałam różne nestatyny i inne mało skuteczne i drogie tabletki, a tym razem lekarz prywatny zapisał mi globułki robione na zamówienie, które kosztowały mnie... Uwaga! 5 zł i są rewelacyjne. Podobno kobietom w szpitalu je podaje. Może mi się na koniec jakiś normalny lekarz trafił :) Ze spaniem to ja mam problem poważny. Nie dość że nie mogę się ułożyć to jeszcze wszystko mnie budzi. Już sobie stopery kupiłam i montuje w uszch na noc, ale nad ranem i tak uszy mnie bolą więc wstaję skoro świt i się słaniam na nogach do południa :) ale za tydzień poślę małą do przedszkola to odeśpię sobie. Dziewczyny czy wy też ruchy dziecka odczuwacie boleśnie? nie pamiętam jak to było tamtym razem, ale teraz to nie mogę usiedzieć w normalnej pozycji bo bo mam tak jakby skurcze miednicy i każdy ruch czuję jakby mi ktoś kamienie kanciaste po brzuchu przewracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż tak boleśnie to maleństwo mnie nie kopie ale potrafi tak wprawić w ruch brzuch, że mogę się lekko zakołysać na krześle :) ale ogólnie czasami wbija mi się w miednicę i trochę się wtedy niewygodnie chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolaL - przyżekam już nie marudzić, tak żeście mnie podbudowały na kafe:) Dobrze, że jest takie forum i można liczyć tu na zrozumienie. A mój mąż to w nocy często musi się przytulać do brzucha, bo zawsze mi mówi rano, że mały kopał o tej i o tej:D mamamalwiny - to miałaś małą rewolucję w żołądku:) Ale dobrze, ze ta stroną! A z ruchami dziecko to mnie teraz też częściej boli. Szczególnie jak gdzieś wlezie pod bok albo pod żebra. Czasem nie moge sobie znaleźć miejsca i się muszę wyginać do tyłu, żeby nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam, że jak się mało rusza to źle i jak za dużo też nie najlepiej :) Mój mały to chyba wcale nie śpi. Jak mi robili ktg to musiałam sobie przytrzymywać ten aparacik na brzuchu bo mi się cały czas przesuwał tak kopał i ciągle były szmery w aparacie. Ale podobno wszystko ok, tylko kurcze ból nieznośny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam ;-) Dziękuję, ze mnie popędziłyście do lekarza. Byłam u lekarza rodzinnego i diagnoza brzmi uczulenie na jakiś pokarm- pewnie papryka. Przepisał mi lek, który polecił ginekolog i okazało sie, ze nie ma go w sprzedaży w tabletkach a ampułek przepisać nie chciał więc Diphergan mi zapodał. Nie tknę papryki i pieczarek na wszelki wypadek też jadła nie będę. Co do spania w nocy to też mam z tym ciężko nie dośc, ze wstaje siku z 5 razy to co jakiś czas sie przekręcam bo podobno lepiej na lewym boku ale jak długo można leżeć na jednym boku :-/ Merido narzeka, ze spać się ze mną nie da a jak mówię, żeby sobie poszedł do innego pokoju to nie chce. Mały jakoś szczególnie w nocy mi nie dokucza tylko tak między 4 a 6 się budzi i poturbuje mnie troszkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecik0 dobrze, że wiesz od czego to było i wiesz z czego zrezygnować :) Moja siostra ostatnio za to stwierdziła, że gdyby była na moim miejscu to by umarła z głodu :) najbardziej by ja bolalo to, ze sodyczy by nie mogla jesc musze konczc bo klawiatura mi sie pop.......a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba jestem jakaś dziwna. Tak sobie czytam że nie możecie spać, wstajecie w nocy na siousiu itp. A ja w sumie to jeszcze ani razu nie wstawałam w nocy, śpie na bokach i nie robi mi różnicy na którym bo i tak w nocy się przekręcam, maluch mnie nie budzi i w sumie nie mam na co narzekać. Ale ja juz szukam dziury w całym .... A i nie dodałam że od czasu naszych pomiarów brzuszków gdzie pisąłyśmy ile mamy w brzucholkach to u mnie się nic nie zmeiniło. Ciągle mam 88cm. Tyle że sama widzę że skóra jest bardziej napięta bo junior rośnie ale w sumie brzuch mi stoi w miejscu. I w sumie zła jestem bo kupiłam spodnie ciążowe w rozmiarze S i nadal mi spadają ;) Ja to mam problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolaL mi doszło do setki i waha się między 100 a 104 :D A ja kiedyś wyczytałam o tym spaniu na lewym boku i ten męczę całą noc ale bywa, że nad ranem to już masakra :) Mam pytanie co do kosmetyków dla dziecka: Jakiej firmy kupujecie lub już kupiłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamika--> ja mam z nivea baby i z bambina. Z innych firm chyba nic nie kupowałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
ja mam w pasie 103 cm, tez mi spać niewygodnie. Siusiu wstaje tylko raz w nocy. A co do kosmetyków to też jestem ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się jeszcze niemierzyłam w brzuchu. Ale widzę jak rośnie z dnia na dzień! Normalnie musze kupić sobie jeszcze jedną parę spodni bo moje ciążówki mnie strasznie cisną pod brzuchem! Są jakoś dziwnie uszyte, trochę za wysoko jest ten pas. A ja mam dość nisko brzuch i kurde już nie mogę przez to usiedzieć w pracy! A sikam 2-3 razy w nocy, chodze już jak lunatyk, odruchowo:) Przewracam się z boku na bok i zawsze coś mnie kłuje w plecach. Więc ciągle jestem niewyspana, nieważne czy jest wolne, czy do pracy wstaję. anecik - dobrze, że to tylko uczulenie. ale zawsze trzeba dmuchać na zimne:) Kosmetyków to jeszcze nie mam. zastanawiałam się nad nivea, ale to zobaczymy jak będziemy robili zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam teraz 99cm, jak się najem to 100 :) jeśli chodzi o kosmetyki to odradzam Jonson& Jonson bo uczulają dzieciaki. Polecam sprawdzoną firmę Nivea. A w zapasach kremów koniecznie!!! kupcie sobie sudacrem bo działa cuda na brodawki po karmieniu i na pupy niemowlaków po pierwszych kupkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zasypiam na lewym boku a budze sie na prawym albo na wznak.. podobno z tym lewym bokiem to troche naciagane.. gdyby matka natura chciala zebysmy w czasie ciazy spaly tylko na lewym boku to lekarz by nam tego nie musial zalecac. zreszta u mnie ani lekarz ani polozna nic na ten temat nmie wspominali, ani w informacjach ktore dostalam z kliniki tez nie ma wzmianki, wiec ja to traktuje jak zalecenie, ze nie mozna farbowac wlosow - czyli wlosy farbuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z ranka :-) A mi moja gin powiedziała, że generalnie lepiej zasypiać na boku, ale w nocy i tak ciało samo się układa w najwygodniejszej pozycji - więc ja się oczywiście zawsze budzę na plecach ale powyginana w chińskie r-z ;-) Zdarza mi się też bokiem na brzuchu spać, ale podobno jak już to nie będzie możliwe to sama to poczuję. Ale tak czy inaczej zasypia się ciężko, bo powietrze łapię prawie jak ryba na lądzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki:) Ja dzisiaj nawet nieźle spałam. Plecy mnie nie bolały, tylko 3 razy byłam siku. Nasza położna mówiła nam żebyśmy kupili kosmetyki z firmy Alantan. Używała któraś z was? Albo słyszała o nich? Sudocrem to wiem, że na pupcię, ale nie miałam pojęcia o brodawkach. Nie wysusza ich? A z tym spaniem na lewym boku to ja na początku się starałam, ale nie da się ciągle tak leżeć. Zmieniam w nocy strony jak mi wygodnie. Tylko na plecach już nie poleżę, bo mi wtedy tak brzuch ciągnie dziwnie. A w ogóle to nie chce mi się dzisiaj siedzieć w pracy, bo mnie dyrektorka wczoraj zdzaźniła na maxa! Ta dziewczyna za którą pracuję przyniosła podanie z prośbą o przedłużenie urlopu wychowawczego do 31 października. A moja szefowa odłożyła je na bok i powiedziała, że jeszcze musi pomyśleć! Bo ona się boi, że ja pójdę na zwolnienie w październiku a ona sobie nie poradzi! Pieprzona egoistka! Człowiek się stara przez tyle miesięcy (pracuję tu już 1,5 roku) a na koniec gówno dostanie! Postanowiłam, że jak się nie zgodzi na ten urlop wychowawczy tej dziewczyny to jej zrobię na złość i we wrześniu idę na zwolnienie. I zostanie sama w tym najgorszym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomnę, że mam uwowę na zastępstwo i jak w dniu porodu nie będę juz miała pracy to nie dostanę zasiłku macierzyńskiego. Czyli będę ponad 5 tyś. w plecy i na garnuszku męża:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki:-) Ja też nieźle spałam dzisiaj, ale oczywiście pobudka na siku musiała być:-) Goja: Rzeczywiście wredne babsko w pracy masz. Kobita cieszyć się powinna,że mimo zaawansowanej ciąży wciąż chodzisz do pracy a ta jeszcze narzeka. Najbardziej właśnie wkurza mnie takie podejście u kobiet. Bo to one właśnie powinny zrozumieć jak to jest w \'tym stanie\'. Podziwiam Cię,że jeszcze pracujesz, mi by już się nie chciało:-) Co do alantanu to używałam kiedyś maść na oparzenia- bardzo fajny, koleżanka też używała na rankę po piercingu i też była zadowolona. Ale jak on się sprawdza u dzieci to niestety nie mam pojęcia. Mogę Wam polecić bepanthen 5%, kosztuje około 40zł, ale idealnie się sprawdza i na brodawki i na odparzenia u maluszka. Słyszałam tylko pozytywne opinie o nim. Viola: dzięki za to forum o klinice, na prawde dużo się dowiedziałam:-) Ja chciałabym rodzić SN. Anecik: całe szczęście,że to \'tylko\' uczulenie. Rezygnacja z papryki to i tak niewiele:-) Zresztą pewnie jak będziemy karmić to trzeba będzie zrezygnować z jakics produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też się wydaje że to spanie na lewym boku jest zdeka przesadzone. Ja najczęściej zasypiam na prawym boku a i tak w nocy zmieniam pozycję. Mój lekarz też nic na ten temat nie wspominał a jeśli to miałoby jakieś większe znaczenie to pewnie od początku o tym by mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi coś wspominał lekarz o spaniu na lewym boku. Ale chyba najwazniejsze, żeby nie spać na brzuchu albo plecach. Bo nie jesteśmy maszynami przecież. nisia - dzięki za solidarność w sprawie mojej pracy:) Niestety zauważyłam, że w naszym cholernym kraju większość spraw jest załatwiana na niekorzyść pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja--> a jak masz w umowie o zastępstwo ? masz ją do czasu porodu czy jak? Bo mi kadrowa mówi że jak na umowa jest przedłużona do dnia porodu to normalnie masz macieżyński tyle że nie z zakładu pracy a z ZUS-u. A u ciebie jak jest?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ciężaróweczki:) goja niestety to jest polska właśnie... sama jestem pracodawcą i mam drugą dziewczyne w ciąży teraz, pierwsza jak się tylko dowiedziała poszłą na L4 i nie robiłam problemów bo praca w sumie nie lekka a druga chce i pracuje nadal więc nie wnikam, ale na pewno nie bedę jej robić problemów żadnych. dziwie się twojej szefowej, w końcu to babka i powinna zrozumieć. i jeszcze mam do ciebie goja pytanko, czekam teraz na wyrok z sądu i z wyrokiem będę mogła synowi zmienić nazwisko. wiem już że do końca sierpnia się nie wyrobie,a chciałam to zgłosić w szkole żeby potem w dzienniku nie mazać i żeby już był wpisany tak jak się będzie nazywał. jaz zgłosze to teraz to zmienią bez papierów? co do spania to mnie boli kręgosłup ale zauwarzyłam że jak mam za płasko. kiedyś mogłam tylko na jaśku spać a teraz musze 3 poduchy dawać. a śpię raz nalewym raz na prawym boczku. ciało sie samo układa. z nowości to mi wczoraj poleciała siara z cycków i mąż się ze mnie nabijał. mówił do mnie słodko \"moja kochana mlekodajnio\" :) i wczoraj również przywieźliśmy akcesoria dla maluszka, tzn wózek 3w1 omega, łóżeczko z całym okompletowaniem rożek, pościel do wózka, butelkę ze smoczkiem, cały samochód mieliśmy zapakowany. zamówiłam też komodę do kąpieli-uznałam że będzie to najwygodniejsze rozwiązanie dla mojego kręgosłupa, pozatym kuzynka mi szczerze polecała http://www.allegro.pl/item420026906_zestaw_pielegnacyjny_suzie_duzo_kolorow_nowefv.html tak to wygląda, kolor zielony wybrałam. a wózek taki: http://www.allegro.pl/item419879479_omega_3_funkcyjna_nowosc_solidny_tani_wozek.html aaa i zaczynamy dzisiaj z mężem szkołę rodzenia, już się nie mogę doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki Dziękuję za ciepłe słówka ;-) Też się cieszę, że to \"tylko\" uczulenie. Niby mija ale twarz i szyja nadal wyglądają paskudnie i niestety nadal swędzi :-( Postanowiłam nie brać Dipherganu rano bo strasznie śpiąca po nim jestem a w domu dużo pracy po malowaniu. Co do Alantanu to używałam maści a moja siostra używała pudru dla swojej córci i oczywiście poleca i ja chyba zdecyduję się na ten puder. I jeszcze wrócę do tematu porodu. Wczoraj byliśmy z psem u weterynarza i Pani vet jak zobaczyła, ze jestem w ciąży to pierwsze słowa były- tylko proszę nie rodzić w Żywcu-próbować dostać się do Bielska. Okazało się, ze Ona rodziła w zeszłym roku w Żywcu i normalnie wyszła po 3 dobach a w 4 dobie dziecko dostało gorączki 40 stopni, zaczeła lecieć ropa z noska no i do szpitala. Okazało się, ze ma gronkowca złocistego- zostało zarażone w szpitalu. To jest bardzo stary szpital - niby odremontowany ale mówią, ze gronkowiec i tak w ścianach siedzi. Wcześniej myślałam nad porodem w Esculapie ale zrezygnowałam (koleżanki rodziły tutaj i było ok) a teraz to sama już nie wiem :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola - ja mam umowę na zastępstwo za pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności - czyli bez daty końcowej. Taka umowa nie zostaje przedłużona automatycznie do dnia porodu. Wraca pracownik to ja od razu wylatuję. Ale jesli w trakcie trwania tej umowy urodzę, to zus mi wypłaci zasiłek macierzyński. I to jest w moim przypadku jedyny warunek otrzymania tego zasiłku. Justa150 - powiem ci tak - teoretycznie nie mogą zmienić nazwiska ucznia bez dokumentu, który to potwierdzi. Ale zazwyczaj wierzymy rodzicom na słowo i nie wymagamy jakiś potwierdzeń na piśmie. Musisz zgłosić najpierw zmianę nazwiska w sekretariacie a potem u wychowawcy, żeby był porządek w papierach. Bo to się wiąże ze zmianą w arkuszu ocen, w karcie zdrowia, księdze ucznia, itp. Więc trochę papierów trzeba będzie i tak pokreślić:) Ale jeśli to jest kwestia kilku dni z tą zmianą to zgłoś to już na rozpoczeciu roku - bo wtedy nauczyciele zaczynają wypisywac dzienniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecik -a czemu zrezygnowałas z Eskulapa , ja bylam od początku nastawiona na poród tylko tam i zdania nie zmnienie , za dużo złego słyszałam o szpitalu a po za tym polożna w szpitalu za poród bierze 500 zł a w eskulapie placisz 400 i masz super warunki , to znaczy znieczulenie , miły personel , tam nie ozwolą Ci sie meczyc przy porodzie wiem bo jestem z bielska i dużo moich koleżanek tam rodziło więc znam opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×