Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Kami - rzeczywiscie ta historia jest przerazajaca... no ale trzeba myslec pozytywnie. Dzagusia - moze rzeczywiscie zadzwon do lekarza, i daj nam znac oczywiscie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzagusia-ja na Twoim miejscu zadzwoniłabym do lekarza , po co masz sie stresować . Co do CC to chyba zależy od organizmu ja nawet nie myśle o naturalnym porodzie tylko o cc i mam nadzieje , że wszystko będzie dobrze , zdania lekarzy też są podzielone , więc musze być dobrej myśli . Fajnie , że ten tydzień taki krótki , już sie nie moge doczekać wypoczynku , jade do rodziców leże i nic nie robie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczynki u mnie też fajna pogoda od soboty, ma się utrzymać przez kilka dni jeszcze:) od razu człowiek patrzy inaczej na świat jak świeci słoneczko ja mam wizytę w ta środę ale bez usg, ciekawa jestem czy wszystko ok i na kiedy mi wyznaczy następne usg. nie ma to jak popatrzeć na dzidziusia:) i myślę sobie że jak za kilka tygodni zaczniemy czuć ruchy to już nie będzie takiego parcia na usg bo same będziemy wiedziały że jest ok mam zamiar też spytać lekarza czy jak będzie wszystko ok to czy będę mogła udac się w podróż nad morze ok 600km samochodem, jak myślicie pozwoli?? dzagusia ja bym na twoim miejscu zadzwoniła do giny, żeby się upewnić że to z tej nadrzerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa150 -ja myśle ,że lekarz bez problemu pozwoli Ci na wyjazd nad morze , jak tylko dobrze się czujesz to czemu nie .Ja pytałam swojego , bo też miałam taki plan i nie miał nic przeciwko temu , no mój wyjazd nniestety nie dojdzie do skutku , bo wykańczamy domek u moich rodziców i to jest teraz najważniejsze , pojedziemy za roku z dzidzią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola odkryłąm że nie ma cię w tabelce:) na kiedy masz termin i jeśli się nie mylę to z bielska jesteś? szkoda że nie ma nikogo blisko mnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa: Myślę,że jeżeli dobrze się czujesz i z ciążą jest wszystko ok, to lekarz na pewno pozwoli Ci jechac nad morze. Właśnie dzisiaj czytałam o podróżach w ciąży:-) Cała moja rodzina mieszka ponad 300km. ode mnie więc często do nich jeździmy. Lekarz też mi nie zabronił, mówił tylko, żeby co jakiś czas robic postoje na \'rozprostowanie kości\':-) Ehh taki wypad nad morze... zazdroszczę Ci;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola79 wpisz się do tabelki 1. paula01............30.........Gdańsk.................01. 10 2. gandziulka........22.........wawa...................04.1 0 3. Natalie86.........22.........Poznan.................05.10 4. 78aga78...........29.........podkarpackie.........05.10 5. oliwkabambino...28.........kalisz...................06.10 6. goga78............29..........waw...................07.1 0 7. mlodaMAMUSIA ........21........SieradzBielefeld...........07.10 8. future.............30......pomorskie.................09. 10 9. PrEsTiDiGiTAtOrkA...28....wroclaw..................10.10 10. emi81..............27.......warm.maz................10.10 11. wisienka2_3......23..........słupsk.................11.1 0 12. ProVitamina......24.........Białystok..............11.10 13.deli256.............26........zach.pomorskie.......12 .10 14. Klm..................26........Wawa..................13. 10 15. Martha1977......31.........SZCZECIN.............15.10 16. cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo..........15.10 17. Marceli123.......25..........W-wa..................15.10 18. Cassandra.........25..........Gdańsk................16.10 19. mamamalwiny......30.........Warszawa.............16.10 20. Karo91............24..........Fr......................19 .10 21. Kmai25..............25..........Słupsk................19.10< br /> 22. justa150..........28..........Piekary Śląskie......20.10 23. nisia128..........28...........Oświęcim.............20.10 24. lillen................24..........wawa.................. 21.10 25. Dżagusia84s......24..........Bielsko-Biała..........22.10 26. artigiana..........25..........mlp....................25 .10 27 .kitka76.............31.........Gdynia................ 25.10 28.26.10.2008.........29.........Wschowa..............26 .10 29. nefre .tete.........22........ Aleksandria, Egy....27.10 30. usana..............27.........Boston.................28. 10 31. anioleczek.........26........Warszawa.............28.10 32. goja27.10..........26.........Wrocław..............28.10 33. falsa...............26.........Cardiff..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was kochane w ten piekny slonczeny dzien. ja juz wreszcie wstaje bez uczucia mdlosci, moge nawet nie jesc rano i jest ok. taki ladny dzien a spedze go caly przed komputerem, jutro mam zaliczenie - prezentacje z biznes planu, okropienstwo.. co do mojej mamy to racja jest taka, ze obojetnie czy to zaakeceptuje czy nie ja juz nie mam na to wplywu i to wlasciwie juz nie moj problem, tak to sobie mowie to wtedy jestem spokojniejsza, bo to strasznie boli, ale ona chyba sama tak chce, wiec no coz ja mam jeszcze na to poradzic.. staralam sie bardzo i jej duzo milosci okazalam.. a chcialabym do polski pojechac z brzuszkiem jeszcze w lato... dzisiaj pewnie bede musiala sie wybrac znowu do apteki bo nie moge sobie wyleczyc tych dziwnych grudkowatych uplawow, juz mnie zaczyna to meczyc, wkladke musze zmieniac za kazdym razem jak pojde do ubikacji, a polozna mowila, ze to normlane podczas ciazy i mam tylko kupic sobie lekarstwo bez wizyty u lekarza, ale to jest nieprzyjemne i takie be, o kochaniu sie nie wspomne. dzagusia84s jestem przekonana, ze wszystko jest ok, pocieszajace jest, ze wiele ksiazek i sami lekarze mowia, ze jakies male plamienia, rozowe czy brazowe krwawienia sa normalne i sie zdarzaja dosc czesto a niepokojaca jest dopiero mocno-czerwona krew. zadzwon do gin to moze cie to uspokoi, trzymam kciuki bedzie dobrze:) NAROBILYSCIE MI SMAKU TYMI GOFRAMI!!! wstreciuchy, pewnie dzisiaj bede musiala sobie upiec i bita smietana i truskawki kupic przez was! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos mi date ucial jakis czas temu :P a ja na tym szarym koncu wciaz :P 1. paula01............30.........Gdańsk.................01. 10 2. gandziulka........22.........wawa...................04.1 0 3. Natalie86.........22.........Poznan.................05.10 4. 78aga78...........29.........podkarpackie.........05.10 5. oliwkabambino...28.........kalisz...................06.10 6. goga78............29..........waw...................07.1 0 7. mlodaMAMUSIA .....21.......SieradzBielefeld........07.10 8. future.............30......pomorskie.................09. 10 9. PrEsTiDiGiTAtOrkA...28....wroclaw..................10.10 10. emi81..............27.......warm.maz................10.10 11. wisienka2_3......23..........słupsk.................11.1 0 12. ProVitamina......24.........Białystok..............11.10 13.deli256.............26........zach.pomorskie.......12 .10 14. Klm..................26........Wawa..................13. 10 15. Martha1977......31.........SZCZECIN.............15.10 16. cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo..........15.10 17. Marceli123.......25..........W-wa..................15.10 18. Cassandra.........25..........Gdańsk................16.10 19. mamamalwiny......30.........Warszawa.............16.10 20. Karo91............24..........Fr......................19 .10 21. Kmai25..............25..........Słupsk................19.10< br /> 22. justa150..........28..........Piekary Śląskie......20.10 23. nisia128..........28...........Oświęcim.............20.10 24. lillen................24..........wawa.................. 21.10 25. Dżagusia84s......24..........Bielsko-Biała..........22.10 26. artigiana..........25..........mlp....................25 .10 27 .kitka76.............31.........Gdynia................ 25.10 28.26.10.2008.........29.........Wschowa..............26 .10 29. nefre .tete.........22........ Aleksandria, Egy....27.10 30. usana..............27.........Boston.................28. 10 31. anioleczek.........26........Warszawa.............28.10 32. goja27.10..........26.........Wrocław..............28.10 33. falsa...............26.........Cardiff................30.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa - na koncu tabelki, ale kto zostanie na tym szarym koncu tak naprawde to sie dowiemy w pazdzierniku ;) moze nawet w listopadzie (ale mam nadzieje ze nie jednak!:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - takie grudkowate upławy to najczęściej ifekcja grzybiczna i najlepiej jakbyś dostała receptę na nystatyne albo clotrimazolum. Bardzo szybko przynoszą ulgę i sa o wiele tańsze niż te globulki kupowane bez recepty. Kup sobie bez recepty samą maść clotrimazolum - dobra jest do rutynowego stosowania. Ja jej używam, jak tylko coś mnie zapiecze i od razu przechodzi. A upławy ja też mam ostatnio dość intensywne. Na szczęście mają normalną konsystencje i kolor, i nic mi nie dolega. To dobrze, bo ostatnio powrócił mi apetyt na sex:) Wreszcie! A gofry były naprawdę palce lizać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!🖐️ U nas pogoda cos sie psuje ale mam nadzieje,ze nie bedzie padac. Bylam u gina i pytalam sie o farbe na wlosy,bo odrosty mam w refleksach.I wiecie?Powiedziala,zebym sie wstrzymala z miesiac...Grrrr😡 Moze ze 20 dni wytrzymam ,ale nie dluzej,bo mam impreze rodzinna i musz ejakos wygladac ;) Co do cc,ja panicznie sie balam porodu naturalnego i na dzien dziesiejszy mowie,ze mam nadzieje,ze teraz tez urodze silami natury. Apetyt mi dopisuje,a jakze :D Ja jestem z tych co lubia sobie zjesc i nawet ciaza nie powoduje jadlowstretu ;) Ale narobilyscie smaka na gofry :) Falsa przeczuwam,ze to ja bede na koncu tabelki.Ale skoro gin wyliczyl na 27-28 pazdziernika,wiec sie na razie tego trzymajmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sex...ostatnio w ogole mnie nie interesuje :-0 Mam nadzieje,ze w drugim trymestrze poprawi sie u mnie cos ;) W ogole wieczorem padam ze zmeczenia i nie wazne czy godzina 21 czy 23 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniołeczek - a ja nawet nie pytałam lekarza o fryzjera! Na początku ciąży robiłam pasemka, ale nie śmierdziała farba i wszystko było w porządku. No i za 2 tyg. mam umówioną wizytę, więc wolałabym jej nie odpuszczać. A odrosty mam na blond włosach, więc wyobraźcie sobie, jak to fatalnie wygląda! Chyba przyciemnię kolor, żeby nie było ich aż tak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniołeczek - ale ty masz termin tak jak ja, więc od tygodnia powinnaś już być w 4 trymestrze!! Policz sobie w miesiącach a nie w tygodniach to zobaczysz. Np. ja miałam ostatnią miesiączkę 21 stycznia, więc po 21 kwietnia zaczyna się 4 miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja--> jestem na stażu w szkole w sekretariacie, ale nie jestem sekretarka tylko taką pomocą- piszę na komputerze pisma i takie tam papierkowe sprawy ;) aniołeczek--> ja też robiłam gdziś w 4-5 tygodniu ciąży pasemka i nic mi nie śmiedziało i żadnych przeciwskazań nie słyszałam. Tak jak goja też jestem blondynką i muszę sie też umówić na wizytę, moja siostra w czasie robiła ciąży włosy i było ok :) wracając do cc to właśnie różne są przypadki. Ta koleżanka była chora na tarczycę może dlatego tak wyszło choć w szpitalu jej powiedzieli, że to wina lekarza który robił cc! moja siostra też miała cc i jest zadowolona! poleżała kilka dni dłużej w szpitalu (tydzień czasu) i wszystko było w porządku, a koleżanka urodziła wieczorem w czwartek, a w neidzielę była już w domu- strasznie szybko! Uciekam na spacerek z mama, siostrą i Alusiem :) :) słoneczko świeci :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny u mnie tez ladna pogoda dzisiaj czuje sie dobrze ale od paru dni boli mnie juz od polodnia brzuch i 2 razy mi sie postawil troche sie boje bo do wizyty jeszcze prawie 2 tyg wiec pojde w tym tygodniu. A musze wam sie pochwalic poczulam pierwsze ruchy lamenstwa super uczucie :)) Mam nadzieje ze wszystko jest dobrze. a co do cc to ja boje sie naturalnego porodu ale na cc bym sie nie zdecydowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlodamamusia - skoro poczulas ruchy malenstwa to chyba wszystko w porzadku! :) ale zazdroszcze!! nie moge sie juz doczekac... Ja tak samo w pracy do srody, potem wolne 4 dni :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodaMAMUSIA -czemu nie zdecydowałabyś sie na cc? iesz ja nie chce słyszeć nawet o porodzie naturalny , nie chce mieć traumatycznego przeżycia na przyszłość , a u mnie jeset akurat taka klinika w którek głównie robią cc na życzenie po 2 dniach jesteś w domu , a 8 godzin po samym cięciu już chodzisz także nie ma sie czego bać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami - to pewnie nie masz dużo roboty w pracy:) Ja jestem sekretarką i czasem taka pomoc by mi się przydała, bo robię tu dosłownie wszystko! A teraz mam na głowie arkusze organizacji i na nic innego nie mam już czasu. młodaMAMUSIA - mnie ostatnio też często boli brzuch, myślę że to z różnych powodów: 1. Macica się rozrasta 2. Napiera mi strasznie na pęcherz 3. Mam zaparcia Może u ciebie tez z tych powodów? Ale zazdroszczę ci tych ruchów dziecka!!! Ja każdego wieczora leże z ręką na brzuchu i czekam. Raz mi się nawet zdawało, że coś czułam, ale to było dak delikatne, że już zwątpiłam, czy to maleństwo. Ale w końcu się doczekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola79: jak nazywa się ta klinika? Bo w moim mieście szpital ma fatalną opinię, a ginekologia to podobno koszmar. Mieszkam tu dopiero od roku więc mogę polega tylko na tym co usłyszę od innych kobiet, ale powoli się zastanawiam, czy nie rodzic w innym mieście. A do Bielska mam 30km więc stosunkowo niedaleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja u mnie w miescie mam super ginekologie i znam na niej wszystkie pielegniarki gdyrz moja mama pracowala na ginekologi a na cc bym sie nie zdecydowala gdyz to jakby nie patrzec operacja a i pozniej ta blizna na brzuchu. Rozmawialam z mama na ten temat i powiedziala zebym sie nie bala bo napewno dam rade urodzic naturalnie a jesli nie musze przez cc to lepiej normalnie. Dziewczyny ale sie najadlam grzybowej teraz to tylko do lozka i lezec bo az sie ruszac nie moge 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nisia128 -ta klinika to eskulap , wejdz sobie na ich strone internetową i zobacz jakie mają warunki to nie szpital tylko hotel . Tam rodzą dziewczyny które mieszkają nawet 70 km, od bielska , i tam sie rodzi ze znieczuleniem i to podobno nic nie boli , nie wiem tak słyszałam , choć i tak nie dam sie przekonać ja chce cc i koniec. Anastazjolog tam to jest złoty człowiek mój tata miał tam operacje i powiedział, że takiej opieki w życiu nie miał . Sale są 2 osobowe w każdej łazienka , a położna co pół godziny przychodzi i pyta jak sie czujesz , mówie Ci bajka , jak będziesz zainteresowana, to napisz to napisze Ci więcej na ich temat , bo interesuje się nią od dawna , a za 2 miesiące ide tam na konsultacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nisia128 -widze , że Ty masz termin na 20,10, ja na 26 a cc robią tam przed terminem to moze nawet udało by nam sie spotkać , fajnie by było .Co do szpitala w Oświęcimiu , bo nie wiem czy o tym mówisz to też słyszałam fatalne opinie , moja koleżanka też jechała rodzić z chełmka koło Oświęcimia do eskulapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola79: właśnie zajrzałam na ich stronkę, no naprawdę warunki super:-) W porównaniu z tutejszym szpitalem to jak ogień i woda;-) Chętnie dowiem się czegoś więcej, w razie czego możesz pisac na mojego maila:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja jestem ostatnie dni w pracy:) Byłam u lekarza, wszystko ok, 16 kolejna wizyta, 26 usg prenetralne - z nagrywaniem:). Wyniki mam ok, troche brzusio pobolewał, ale dostałam coś i mi przeszło. Zrobiła mi się też nadżerka, biorę globulki. Jestem chyda w wilekim brzusiem - mąz dalej twierdzi że super seksi wyglądam. W domu remont, robimy pokoj dla dzidzi. Oby tak dalej. ps. na te grudkowate upławy to dobry jest Floragyn - to globulki z kwasem mlekowym - mogą być stosowane w ciązy. I koniecznie do mycia Laktacyd. ile przytyłyście? ja przez 5 tygodni 2,5 kg!!!!. waże teraz 58 - czyli 3,5 kg w 17 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×