Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

No a ja o siodmej zjadlam 3 kromki z serem i pomidorami! ostatnio tylko i wylacznie slone wcinam to i rano sie przestawilam. Ale potem caly czas mi sie odbijalo, do 15 min temu kiedy poczulam glod, to zjadlam kiwi (kolaga w prawy dziwnie sie w tedy na mnie popatrzyl ;) ) na obiad jak zwykle musze poczekac do 13stej, ale moze byc. Ja tez jeszcze nie czuje dziecka, i nie moge sie tego doczekac.. a od niedzieli brzuch mnie jakos dziwnie boli, nie mocno, tylko czasem tak pobolewa... pierw balam sie ze to wyrostek bo czulam tylko z prawej strony ale czasem poczuje tez z lewej, lub na srodku.. wiec chyba tylko macica sie powieksza, i z tego te bole..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo ja tez czuję taki dziwny ból. Trochę po bokach ale najczęściej w dole brzucha. Myślałam najpierw, że to przez zaparcia, ale teraz się zastanawiam, czy mi poprostu macica na pęcherz za bardzo nie uciska. Bo sikam często no i już się w te spodnie nie dopinam. Wystaje taki balonik spod zamka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) mi tak samo. a najlepiej czuje sie w ciazowych spodniach od kolezanki. albo w luznych dresach.. od razu sie w nie przebieram jak wracam do domu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wskakuję w ulubione spodnie dresowe! Maja taki szeroki rozciągliwy pas (chociaż kupione w zwykłaym młodzieżowym sklepie w coloseum). Ale sa super wygodne, na razie trochę mi spadają ale już corac lepiej zaczynają się trzymać. Ja to się dzisiaj okropnie nudze i szukam sobie szkoły rodzenia. Znalazłam taką przy szpitalu na Brochowie we Wrocławiu, a tam planuję rodzić. Trwa 5 tyg. i zaczyna się zajęcia od 24 tyg. ciąży. Nie wiem jaka cena, bo nie podali na stronie ale można zawsze zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo ja tez mam taki bol a ostatnio to mnie pol dnia bolala po prawej stronie az sie wyprostowac nie moglam a pytalam sie mamy czy to mozliwe ze mi male nogi wpychalo i dlatego tak mnie bolalo powiedziala ze mozliwe ze to male sie tak wiercilo. A odnosnie wozkow to moj facet patrzy przedewszystkim na kola zeby byly wmiare duze i pompowane bo musi byc amortyzacja na dziurach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Co do bolu brzucha to ja też mam głownie właśnie dół, czasami tylko boki... od dziś jestem w końcu na doustnej luteinie. Jakie to świństwo niedobre. Brzuch mi ze spodni wystaje, już zaszewki sprułam ale widze ze starczy tylko na parę tygodni. Buziaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana a co to jest ta luteina? Nie słyszałam nigdy o tym. Pustki dzisiaj tu jakies takie:) Mi czas zwolnił i troche nudno. Właśnie prtzyszedła jakiś facet sprzedający pomoce dydatktyczne i strasznie śmierdzi papierosami!!! Normalnie nie moge wytrzymać! Taki zapach wieloletniego palacza fuuuu!!! Jak tylko wyjdzie otworze okno i popsikam moimi perfumami. Mam takie awaryjne w szufladzie na wypadek śmierdzieli różnego typu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobitki u nas dziś również ładna pogoda. od rana jestem na chodzie i czuję się nieźle (w porównaniu do ostatnich tygodni;) ) odebrałam dziś wyniki wszystkich badań i jestem zadowolona bo chyba wszystko dobrze wyszło. robiłam mocz, krew (poprawiła mi się), glukoze, usr, hbs, i toxo. toxo_G wyszło mi 0.0 negatywny przy normie 0.0-3.0 - więc chyba dobrze, a toxo_M 0.084 negatywny. dokładniej się zapytam lekarza na wizycie. co do bólów to ja mam po bokach, dość nisko, pytałam o to lekarza na poprzedniej wizycie i mówił że to przez rozciągającą się macicę. w spodnie nie wchodzę, na ciuchach kupiłam sobie materiałowe 40 i w nich narazie ok i dresy i jedne ciążowe na lato takie lniane, a na allegro kupiłam dzinsy nowe ciązowe z 75 zł. no i kupiłam też kilka bluzeczek. Ja o wózkach troszkę wiem, koleżanka w tamtym roku wybierała przez 4 miesiące to się nasłuchałam. Powiniem być na pewno tak jak piszecie na dużych kołach, naljepiej amartyzowanych, być funkcjonalny czyli 3 w1 tzn spacerówka, głeboki i nosidełko albo fotelik i powinien się dobrze składac i być lekki. ona kupiła taki wypasiony firmowy ale nasze krajowe też są chyba ok tylko trzeba poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja daj znac jak tam ta szkoła przy szpitalu wygląda, ile kosztuje czy są zajecia z położnymi i czy poświęca się czas na zwiedzanie oddziału ;) dzidzie czuc już od 16 tygodnia ;) więc już każda niedługo to poczuje i nie da się tego pomylic z niczym innym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff to troche mnie uspokoilo,bo wlasnie tez w niedziele i poniedzialek mialam takie bole w dole brzucha po prawej stronie :-0 MAm nadzieje,ze to nic groznego. Jutro jade do ginekologa,ale jeszcze nie mam wynikow badan z przeciwcial :( (Mam minusowa krew)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja luteina to progesteron, hormon, który w prawidłowej ciąży wytwarza ciałko żółte do póki się łożysko nie wykształci. odpowiada on za utrzymanie ciąży.ja brałam od początku ciąży i potem przeszłam na duuphaston ( prawie to samo) ale od kilku tygodni nic już nie biorę:) też musiałam brać tą podjęzykową, rzeczywiście niedobra jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniołeczek chodzi o grupę RH-? nie ma się czego bac przy pierwszej ciąży nic nie będzie a przy kolejnych zadbali przy pierwszym porodzie podając przeciwciała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za douczenie mnie w sprawie luteiny. Teraz już wiem, dlaczego nic o niej nie słyszałam - mam niezagrożoną ciąże, więc nie musiałam wiedzieć. milianna - dam ci linka do stronki tej szkoły to sobie poczytasz: http://centrum_rodzinne.republika.pl/szkola/szkola.html Na razie nie mam po co się tam wybierać bo mogłabym zacząć dopiero za 10 tyg. Ale chcę się zorientować co oferują takie szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołeczek ja też mam rH- a mąż ma rH+ ale w pierwszej ciąży wszystko zwykle jest w porządku. To jest niebezpieczne dopiero przy nastepnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, uspokoilyscie mnie z tymi bolami. Nie wiem czy to dzidzia sie rozpycha, bo ponoc nie da sie tego pomylic z niczym innym. Wiec ja mysle raczej ze to macica sie \"rozciaga\".. Ja odnosnie szkolki rodzenia, to juz sie umowilam na pierwsza \"lekcje\" . tutaj sie ich bierze 10, od 24 tyg ciazy. Jestem umowiona na 24 czerwca (tuz przed moimi wakacjami, ojej jak ja sie nie moge tych wakacji doczekac!!!). A jesli chodzi o wozek, to wlasnie tak myslalam ze chyba najlepiej z duzymi kolami pompowanymi. Podobaly mi sie te trzy-kolowe, ale juz w sklepie probowalam sobie jednym takim pojezdziec i chyba nie sa zbyt praktyczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa - te wyniki toxo chyba oznaczaja ze nie jestes chora. ale tez chyba ze nie chorowalas nigdy, wiec nie masz przeciwcial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuscki, ale sie rozpisalyscie a tylko chwile mnie nie bylo:) tutaj pogoda tez piekna, siedze z kotkiem w ogodku i sie wygrzewamy. dzisiaj mialam kilka spraw do zalatwienia z samochodem, ale na szczescie przeszedl przeglad bez zadnych napraw. co do tych bolow brzucha to tez je miewam coraz czesciej, czasem mi jest ciezko usiasc a boli po bokach, na dole, na gorze, z tylu i przodu wiec prawdopodobnie to sciegna albo miesnie, wszystko sie tam nam zmienia. dzisiaj w nocy nie moglam sie dzwignac do ubikacji, bo nie dosc, ze mialam pecherz wypelniony po brzegi, zastale miesnie to jeszcze jakies gazy. oszczedzam wychodzenie na siusiu w nocy do ostatniej chwili bo wole raz albo dwa a nie trzy, cztery jak to bywa czasem a wtedy z rana jestem nieprzytomna. a co do wozka to moja znajoma jak kupowala to mowila, ze wazne zeby kolka skrecaly z wozkiem bo to podobno ulatwia manewry, a i jeszcze wspomniala ze te pompowane podobno pekaja, ale co do tego to nie jestem pewna.. moze wystarcza po prostu gumowe. dzidziusie pojawia sie jesienia a dopiero wiosna sie zaczyna, wiec mamy jeszcze czas na przyjemnosci zakupow wiec u mnie bez stresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez mysle ze raczej wiekszosc rzeczy kupie na przecenach w lipcu :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już mamy wszystko upatrzone. Łóżeczko na allegro bo razem z pościelą i materacykiem ponad 100 zł tańsze niż w sklepie identyczne. Wózek tez prawdopodobnie na allegro kupimy. Co do ciuszkow dla małego to pewnie tez skonczy się na allegro. Są czasami takie super zestawy po dzieciaczkach w dość fajnych cenach. Myslę że całą resztę w sklepie bedziemy kupować. Mam niestety tego pecha że mimo kilku koleżanek z malymi dziećmi wszystko muszę kupić. Ale to i może lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,ja wiem,ze przy pierwszej ciazy minusowa krew(a wiec konflikt) nie jest straszna(mam juz 2 letniego synka)i wtedy sie w ogole nie balam.Robilam badania na przeciwciala i bylo ok.Teraz to moja druga ciaza i jeszcze wynikow nie mam,mam malego stresa :-0 Czy slyszalyscie moze,ze kobiety ktore maja konflikt serologiczny z mezem,nie powinny rodzic duzo dzieci tzn.chyba czworo.No ja mysle o dwojce,wiec nie pekam ;) I ze ta szczepionka,ktora dali mi po porodzie dziala do...5 lat? Co do wozka,ja mam pompowane kola0rowno poltora roku chodzilam dzien w dzien na dlugie spacery(zeby zrzucic te wstretne nadprogramowe kilogramy) i w ogole nie pekly.A chodzilam tez po lasach,bo wyboistych drogach.Spacerowke mam z lanymi kolami i to byl blad,bo na drogi piaskowe sie nie nadaje,musze chodzic tylko tam gdzie chodniki,a ja uwielbiam leciec do lasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Nawet nie wiecie jak się cieszę że w końcu mogę coś napisać... podczytuję was regularnie od samego początku tylko bałam się zapeszyć bo jestem już po jednym poronieniu :( mój aniołek jest już w niebie a właśnie teraz przyszedł by na świat czyli 24 kwietnia bóg dał mi jednak drugą szansę i tym razem musi się udac. Piszę dopieroo teraz bo minął już 12 tydzień a dziś byłam u gin. i wszystko jest ok. oczywiście jestem na luteinie i muszę siedzieć w domku tak więc często was będę odwiedzać i mam nadzieję że nie macie nic przeciwko :} . Tak w skrócie o mnie: Jestem 20 ms po ślubie, mamy z misiem dwupokojowe mieszkanko w bloku, dzieciaczek jest planowany i ogromnie wyczekiwany (dodam że o pierwszą ciąże staraliśmy się ponad rok, a druga udała się odrazu jak tylko dostaliśmy zielone światełko o gin.) brzuszek mam duży pewnie dlatego ze w 3 tyg. wylądowałam w szpitalu z powodu plamień po półtorej tygodnia wypuścili mnie do domku i od tamtej pory mam L4 ze wskazaniem na leżenie- tak więc jem i leżę, mdłości miałam może 2 dni i to bardzo słabe, ogólnie ciążę mam bezobjawową czyli fizycznie czuję się świetnie tylko psychicznie to jestem straszna panikara- biedny ten mój dzidziuś, ale teraz to już tylko luzzzzzzzzz i radość :) :) :) Przepraszam że tak się rozgadałam chciałam troszkę nadrobić ale na dzisiaj wystarczy resztę postaram sie pisać na bierząco Pozdrawiam was przyszłe mamusie i życzę dużo uśmiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ale się naszukałam tej tabelki :) wydaje mi się że nie wszystkie jesteście wpisane...ale może się mylę 1. paula01............30.........Gdańsk.................01. 10 2. gandziulka........22.........wawa...................04.1 0 3. Natalie86.........22.........Poznan.................05.10 4. 78aga78...........29.........podkarpackie.........05.10 5. oliwkabambino...28.........kalisz...................06.10 6. goga78............29..........waw...................07.1 0 7. mlodaMAMUSIA ........21........SieradzBielefeld...........07.10 8. future.............30......pomorskie.................09. 10 9. PrEsTiDiGiTAtOrkA...28....wroclaw..................10.10 10. emi81..............27.......warm.maz................10.10 11. wisienka2_3......23..........słupsk.................11.1 0 12. ProVitamina......24.........Białystok..............11.10 13.deli256.............26........zach.pomorskie.......12 .10 14. Klm..................26........Wawa..................13. 10 15. Martha1977......31.........SZCZECIN.............15.10 16. cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo..........15.10 17. Marceli123.......25..........W-wa..................15.10 18. Cassandra.........25..........Gdańsk................16.10 19. mamamalwiny......30.........Warszawa.............16.10 20. Karo91............24..........Fr......................19 .10 21. Kmai25..............25..........Słupsk................19.10< br /> 22. justa150..........28..........Piekary Śląskie......20.10 23. nisia128..........28...........Oświęcim.............20.10 24. lillen................24..........wawa.................. 21.10 25. Dżagusia84s......24..........Bielsko-Biała..........22.10 26. artigiana..........25..........mlp....................25 .10 27 .kitka76.............31.........Gdynia................ 25.10 28. nefre .tete.........22........ Aleksandria, Egy....27.10 29. usana..............27.........Boston.................28. 10 30. anioleczek.........26........Warszawa.............28.10 31. goja27.10..........26.........Wrocław..............28.10 32. falsa...............26.........Cardiff................30.10< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nio mam rację napewno nie ma w tabelce Ciebie Violu79 a pisałaś coś o bielskich szpitalach napisz proszę w którym jesteś tygodniu a może mieszkamy gdzieś niedaleko siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia84s - witamy serdecznie na forum! Trzymam kciuki, żeby było wszystko dobrze z dzidziusiem no i żebyś się już nie stresowała:) Trzeba się cieszyć tym co się ma a z każdym dniem będzie na pewno coraz lepiej! Ja też z moim mężem jesteśmy 20 miesięcy po slubie, a dokładnie braliśmy go 2 września 2006, więc będziemy miały zbliżoną rocznicę ślubu i narodzin dziecka:) Artigiana - allegro to również mój ulubiony sklep:) Nie trzeba się ruszać z domu, wszystko opisane, można porównywac ceny i jest taniej niż w sklepie:D A ja dzisiaj jestem słomiana wdowa, bo mój mąż wyjechał do Warszawy na szkolenie. Dziwnie jakoś mi się wstaje jak nie ma go obok mnie. No i już za nim tęsknię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki :):) Witaj dzagusia - przykro mi z powodu poronienia, no ale na szczescie masz znowu dzidziusia w brzuszku, i napewno bedzie wszystko w porzadku! Wiec super ze sie wpisalas do naszej tabelki :) Goja - ja co rano wstaje bez meza, bo wychodzi z domu przede mna, ale na szczescie nigdy nie wyjezdza w delegacje. Raczej ja czasem jezdze, ale nigdy dluzej niz 3 dni. Kurcze szkoda ze nie mieszkam w Polsce, to tez bym sobie nakupowala rzeczy na allegro..chyba nie wysylaja za granice.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny wczoraj byłąm na USG naluszek machał rączkami i nóżkami mój mąż był zachwycony z dzidziusiem wszystko ok, chociaż dostałam zwolnienie na 3 tygodnie , żeby sobie odpocząć .Następna wizyta 14 maja , a i Pan doktor pozwolił mi zrobić pasemka jaka ulga nie farbowałam włosów 3 miesiące i strasznie mnie to już męczy nine lubie takiego odrostu . dzagusia84s -jesteś z bielska? jeśli tak to napisz może sie spotkamy fajnie by było .Ja jestem w 13 tyg i termin mam na 26 pażdziernika, a rodzić chce w eskulapie oczywiście cc na życzenie , a co do bielskich szpitali to dużo moge powiedzieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola - a dlaczego chcesz cesarke? Mi sie dzisiaj snilo ze czulam jak dziecko sie ruszalo, i moglam nawet odczuc gdzie mial glowe :D i dotykajac wlasnie to miejsce czulam jak szybko bilo serduszko.. fajnie by tak bylo no nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo91 -wiesz jakoś tak zawsze jak tylko myślałam o dziecku , to zawsze bałam się porodu ,nawet takiego ze znieczuleniem i doszłam do wniosku , że chce cesarkę , a jeszcze teraz znalazłam super klinike w której to jobią na życzenie i dlatego tak zdecydowałam , wydaje mi sie , że jeśli miałabym ciężki poród to nie zdecydowałabym sie już na drugie dziecko , a mój mąż bardzo chce miec dwójke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kochane. Goja co do allegro zapomniałaś dodac ze jeszcze do domu przyniosą :) Karo - tak większość sprzedawców zgadza się wysyłac towar za granicę, tylko warto przed licytacją zapytać, żeby potem zonka nie było. Co do farbowania włosów to uspakajam wszystkie mamuśki że można. Sama robiłam niedawno kolorek. Odradza się w pierwszym trymestrze ale głównie dlatego że zapach może drażnić. Nie ma zadnych potwierdzonych badać że farba szkodzi maluszkowi. Ja sie dziś znowu z małżonkiem moim drogim na wycieczkę wybieram. Trafiło mu się zlecenie do Kielc ( z Krakowa ;/) i zaraz jedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×