Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Goja ja tez mialam okres 21.stycznia,ale licze 4-ty miesiac od 28.kwietnia,bo na 28 pazdz.spodziewany porod ;) czyli juz dzis 4 m-c sie zaczyna. JA tez mam blond refleksy i glupio to wyglada.Mysle,zeby przyciemnic,wrocic do mojego naturalnego koloru(w miare mozliwosci ;) ) Idziemy na spacerek,bo wlasnie moj maluszek wstal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwila odpoczynku od biznes planu.. dzieki za porady, mam ten krem clitromazolum czy jakos tak 2% pomaga ale nie tak jak ta tabletka co sie ja wklada na noc, przechodzi od razu. tylko ze juz ja raz uzywalam 2 tyg temu i wrocilo. te nazwy co mi podajecie nic mi nie mowia za bardzo bo nie mieszkam w polsce a nie chce fatygowac mojej rodziny do przesylania lekarstw, zreszta lekarstwa nie bardzo chca przechodzic przez granice bo wygladaja podejrzanie, ale dziekuje kochane!:) a co do tego terminu to ja na poczatku tez sobie wyliczylam na 23 pazdziernika i to samo wyliczyla mi moja polozna na podstawie daty ostatniego okresu ale USG wykazalo ze mam lekki poslizg i zamiast 12 tyg bylam w 11 tyg wiec o caly tydzien w tyl i data na 30 pazdziernika. Takie USG ze jak sie je wlaczylo i pokazal sie obraz to na nim widnialo ,w ktorym jestem tygodniu i dniu, pewnie po rozmiarach plodu. Spodziewalam sie tego, bo dopiero co odstawilam tabletki, ze pewnie te dni plodne mi sie obsuna :) Ja juz 2 razy farbowalam wlosy, ale taka farba bez amoniaku co sie zmywa po 24 zmyciach, polozna mowi, ze nie wie co poradzic jak sie dziewczyny pytaja o zwykla farbe ale na pewno ta mi nie zaszkodzi. ja nic na razie nie przytylam... nic a nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli256
dżagusia--- daj znać co u Ciebie? Myśle, że wszystko będzie dobrze, ale zapewne będziecie odłożyć na jakiś czas współżycie. Ja miałam krwawienie, 4 dni leżałam w szpitalu, narazie wszystko dobrze, ale mamy post seksualny, ze względu na podrażnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżagusia ja tez mialam takie "niby " plamienie . Przez jakies 5 dni. Ale w 8 tyg . Dostalam duphaston , musialam troszke polezec ( ok miesiaca ) i do dzis dnia nic juz sie nie dzieje . Mysle , ze powinnas udac sie do gina , tak na wszelki wypadek ... Lepiej dmuchac na zimne Kobietki moje mdlosci minely i czuje sie wysmienicie :) Apetyt mi strszanie wzrosl . tak , ze czasami nie moge sie powstrzymac , zeby czegos nie wciagnac :) przed chwilka rzucilam sie na maslo orzechowe ! zaczyna mnie od niego mdlic bbllleee Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak nisia jestem ze wschowy tej kolo leszna hi hi.Tylko obecnie mieszkam w holandii.I to jest moj najwiekszy problem.Niby holandia taki rozwiniety kraj..szkoda gadac...Moja ciaze prowadzi polozna..nie nawet jej tak nie mozna nazwac-raczej akuszerka doslownie tlumaczac.Nie ma mowy o ginekologu-chyba ze ciaza jest z komplikacjami.Ostatnio bylam na badaniu-jesli mozna to tak nazwac...Pomacala mnie po brzuchu i powiedziala mi ze ciaza jest dobrze ulozona.Posluchalam bicia serduszka dzidziusia na jakims radyjku,dostalam stos broszurek i na tym koniecx.Zadnego usg !!!!!!!!!!!Dobrze ze za m-c jade do polski bo bym chyba oszalala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa masz szczescie ze nic nie przytylas...a ja?Ja juz 12 kg na plusie ,az sie boje pomysec co bedzie dalej hi hi.Jak sie zapytalam poloznej czy to naormalne to mi powiedziala ze teraz dopiero waze tyle ile powinnam przed ciazo-patrzac na moj wzrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa masz szczescie ze nic nie przytylas...a ja?Ja juz 12 kg na plusie ,az sie boje pomysec co bedzie dalej hi hi.Jak sie zapytalam poloznej czy to naormalne to mi powiedziala ze teraz dopiero waze tyle ile powinnam przed ciazo-patrzac na moj wzrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytyłam dopiero 1 kg!!!doiero zaczynam jeść, więc mam nadzieję, że nadrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi juz przybyło ok 2 kg ! a brzucha jak nie widac tak nie widac :) tzn troszke widac . Ale nikt z otoczenia jeszcze tego nie zauwaza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy to dobrze, ze nic nie przytylam a niby jem normalnie, no tylko, ze brzuszka tez prawie nie widac, wczesniej mialam plaski jak deska, teraz taki napuchniety, ale w szkole jeszcze nikt nie wie ani sie nie domysla z tego co wiem. tylko, ze ja jestem na koncu tabelki... wlasnie wszamalam 2 gofry z bita smietana i truskawkami! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wam zazdroszcze hi hi.Ja tez jem normalnie teraz przxedtem mialam z tym problemy.Zanim zaszlam w ciaze wazylam 50 kg a teraz juz 60 przekroczylam hi hi.Brzuszek tez mi widac-i to wcale nie taki juz malutki.Juz dawno nie mieszcze sie w ciuszki.Kiedys mialam 60 cm w pasie a teraz 90 hi hi-ale akutat z tego sie ciesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialabym zeby mi dzidziowo burczalo ale sadze, ze to tylko gazy narazie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12. tydzień po poczęciu) Zwykłe burczenie czy... Uwaga ! Każda ciąża jest inna, dlatego podawane przez nas fakty pełnia jedynie funkcję orientacyjną. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się ze swoim lekarzem. Niektóre kobiety mogą już na tym etapie ciąży odczuwać ruchy płodu, inne muszą jeszcze poczekać kilka tygodni. Z reguły szybciej potrafią je rozpoznać mamy, które już rodziły oraz osoby szczupłe. Już wkrótce te delikatne muśnięcia zmienią się w dzikie harce skutecznie wyrywające nawet z najgłębszego snu. A propos - wiele ciężarnych skarży się właśnie na bezsenność. Wypróbuj znane od lat domowe sposoby - szklankę ciepłego mleka, kojący masaż lub odpowiednie konfiguracje poduszek (pod nogą, pod brzuchem, za plecami...), a może... warto kupić większe łóżko (przyda się po porodzie, jeśli zdecydujecie się na wspólne spanie !). Ty Być może wraz z powiększaniem się brzucha zaczynasz odczuwać większy niepokój o zdrowie dziecka. To dobry czas, aby wraz z lekarzem omówić kwestię ewentualnych badań prenatalnych. Kiedy będziesz z wizytą u lekarza, poproś go, aby umożliwił Ci posłuchanie bicia serca dziecka. Za pomocą czułej aparatury Dopplera będziesz mogła posłuchać jego szybkich uderzeń (zwielokrotnionych w przypadku bliźniaków). Słuchanie odgłosu bijącego serduszka jest ogromnym przeżyciem i wzbudza wiele emocji. To doświadczenie z pewnością pozwoli Ci na głębsze uświadomienie sobie, że Twoje dziecko jest odrębną osobą, a Ty gościsz je tylko w swoim wnętrzu przez 9 miesięcy. Twoje dziecko Dziecko osiąga wzrost 7,5 centymetra i waży około 14 gramów. Rozpoczyna trenowanie odruchu ssania, poprzez podciąganie górnej wargi. Żebra i kręgi dziecka kostnieją, a nerki rozpoczynają produkcję moczu. Dzięki ukształtowanemu pęcherzowi moczowemu, maluszek może zrobić siusiu (na takiej samej zasadzie, jak po urodzeniu). Mocz jest wydalany do płynu owodniowego. Powstaje też otwór odbytowy, który rozpocznie swoje zadanie w chwili wydalenia przez dziecko smółki (czyli pierwszej kupki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! Po pierwsze ja mam totalny zakaz na sex nad czym bardzo z mężem ubolewamy to już 3 ms. postu :( Po drugie ja już też w tej ciąży leżałam w szpitalu przez 1,5 tygodnia z powodu plamień ale ostetecznie okazało się że to z tej nadżerki Po trzecie teraz to nie było plamienie tylko po włożeniu tablatki dopochwowej (luteiny która jest na podtrzymanie ciąży i muszę ją brać 2x po 2) na opuszku palca zostało trochę takiej bardzo ciemnej krwi no prawie czarnej wymieszanej ze śluzami Po czwarte od soboty kiedy właśnie miało miejsce to zdarzenie nie mam żadnych plamień ani innych niepokojących objawów I po piąte najważniejsze dzwoniłam do ginki i wszystko jej opowiedziałam a ona ze spokojem wytłumaczyła mi że nie ma się czym przejmować i że zapewne była to pozostałość po badaniu a jak zapytałam czy to możliwe że zdarzyło sie to dopiero na trzeci dzień to odpowiedziała że tak poprostu sobie powolutku spłynęło albo gdzieś sie zatrzymało :) Jestem już spokojniejsza i dziekuję wam za troskę i zainteresowanie Co do gofrów to też bym zjadła mniammmm :) Viola79 jak tylko się odrobisz to pisz napewno się spotkamy ja jestem cały czas do dyspozycji A co do porodów to prawda jest taka że każda z nas decyduje według siebie i nie ma się co spierać co jest lepsze .po porodzie możemy sobie zrobić ranking ile jest zadowolonych z porodów i jaki w ostateczności miały cc czy naturalny ze znieczuleniem czy bez... i jeszcze jedno nie sugerujcie sie tymi wszystkimi złymi opowieściami bo tak do końca nie wiemy co nas spotka i nie ma co się stresować na zapas a z reguły lepiej roznoszą się te dramatyczne historie bo jak na 10 porodów 9 przebiegnie bez komplikacji a jeden nie no to nie mówi się o tych łatwych tylko o tym bardziej mrożącym krew w żyłach Ja przytyłam 4 kg i nie zapinam się już w żadne spodnie :( pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26.10.08 mozesz podac linka do tej strony? rzeczywiscie czuje w brzuchu takie male musniecia, nie pamietam czy mialam takie przed ciaza czy nie, nie zwracalam na to wtedy uwagi :) nie rodzilam jeszcze ale za to jestem szupla wiec moze? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna stronka-polecam.Mozna obliczyc tam aktualny tydzien ciazy no i dowiedziec sie jak rozwija sie dzidzius-hi hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia-1977
Hej. dolaczam do Waszego szczęśliwego grona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia-1977
A zatem. Termin przewid. porodu 30 października.. I jestem tak samo szczęśliwa chociaz i bardzo zakłopotana czasem.. Jak niektóre tu przyszłe mamy... Pozdr. Was serdecznie i zycze duzo zdrowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Klaudia-1977 w naszym gronie :) Miłego dnia ciężarówczki moje drogie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, mój brzuszek z dnia na dzień większy, jestem normalnie wieeelka, już wszyscy widzą że będę mamą! nie mogę się doczekać usg, żeby zobaczyć czy będę miała Franka czy Nadię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Jaka okropna pokoda u nas.. zimno i deszcz, normalnie masakra... Ja o gofrach nawet nie mysle, mowie wam slodkie mnie wcale nie pociaga jadlabym same slone :D A przytylam cos okolo 2kilo. Dzagusia - dobrze ze zadzwonilas do ginki, chociaz cie uspokoila :) Witaj klaudia i wpisuj sie do tabelki !! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej klaudia! witaj w naszym szczesliwym gronie! mamy ten sam termin (chyba przestane narzekac, ze jestem tu ostatnia:D). opowiadaj co u ciebie, po kolei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no paula, to sie pochwalilas brzuszkiem i imionami.. :D u mnie bedzie albo Alicja Mary albo Andrei Rhys :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie bedzie pewnie David. A jesli dziewczynka (no bo przeciez zostalo 10% szans na to!) to bedzie Alicja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 26.10.2008 i klaudia-1977! Jak przeczytałam ten tekst o burczeniu to zaczęłam się zastanawiać, czy może faktycznie nie poczułam mojego dziecka:) dzagusia - dobrze, że zadzwoniłaś i już jesteś spokojna, nerwy niepotrzebnie zaszkodziłyby twojemu maleństwu! mój brzuch z każdym dnie robi sie coraz większy, a wczoraj wieczorem to az się przeraziłam bo tak mi odstawał! A przytyłam w czasie ciązy dokładnie 1,8 kg. A właściwie to tyle przytyłam w ostatnim miesiącu bo wcześniej to nic. Ale już tylko w niektóre spodnie się mieszczę. Wyciągnęłam z szafy takie stare czarne na kant, które sięgaja mi prawie po pachy w stanie, ale są wygodne no i aż tak tragicznie nie wyglądają:) A z imionami to jesteśmy w polu... Ja bym chciała Zuzię albo Mateusza. Ale do tej Zuzi to mój mąż ma ogromne wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki kochane. Przede wszystkim witam nową forumowiczkę. Ja byłam wczoraj u gin. Za cztery tyg USG połówkowe a przedtem mam test obciążenia glukozą zrobić - bleh. Ja od samego początku ciąży jeszcze mam - 0.9 kg. Na samym początku spadło mi 1.5 kg a teraz przybralam tylko 600 gramów. Tak średnio co wizytę po 300 gramow. Aniołeczek troszkę źle obliczasz sobie kochana te trymestry. Dziewczynki Ci tam dobrze podpowiadały że już jesteś w 2 trymestrze. To nie jest równe 9 miesięcy tylko jeszcze dodatkowo parę dni z 10 miesiąca też, więc kochana to już na pewno 4 miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kochane :). I Ciebie Klaudio :). Hej hej, brzuszek (jak już pokazałam na zdjęciu) jest u mnie spory, teraz jak tak cieplutko i chodzę w samych bluzkach wszystko widać jak na dłoni :). W sklepie czy na ulicy widzę, że już się patrzą na niego :P. Wczoraj byłam u ginekologa, nastawiałam się na USG, jednak nie robiła mi :(. A taką cichą nadzieję miałam, że może płeć już będzie widać. Poza tym mam zapalenie pochwy- zapisała mi globulki Clotrimazolum. A ja się dziwiłam, czemu mnie tak wszystko boli podczas przytulania z narzeczonym... Przez to unikałam seksu :(. Tak w ogóle to nieźle ten czas leci. 17 tydzień mi się zaczął i mam nadzieję, że już niedługo poczuję ruchy :). Raz mnie tak charakterystycznie coś smyrnęło po dolnej części brzuszka, więc raz już chyba poczułam. Póki co jednak, nic się nie powtórzyło :). Ja od początku ciąży przytyłam 4 kg. Sporo :P. Najwięcej teraz w ciągu miesiąca, o 3! Nasze imionka wybrane to Oliwia i Mikołaj :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie brzusiaste ja dzisiaj czuje sie w miare dobrze pomijajac ze boli mnie glowa i troche z rana czulam brzuch a to mnie bardzo niepokoi. Dzwonilam dzisiaj do gin i jutro na 8.30 ide na wizyte nawet nie wiecie jak sie martwie zeby wszystko bylo dobrze ja niewiem co zrobire jak cos bedzie nie tak no ale musze byc dobrej mysli. Do tej pory od soboty nic nie czuje tzn zadnych ruchow moze poprostu na zapas sie boje . Dziewczyny ja ktak piszecie o tych gofrach to az mi slinka cieknie a co do tej wizyty jutro to niemoge sie doczekac az lekaz mnie uspokoi ze wszystko ok i powie czy to brajan czy gabrysia. dam wam znac jutro co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×