Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dobre rady Noir

odpowiem na Wasze pytania

Polecane posty

Gość aska12
jest jeszcze herbata z czarnej marwy ale szlawia dziala najlepiej!! po pierwszej filizance czulam jak mi jajniki rozgrzala!! mierzylam temp.mialam caly czas pozwyzej 37 a po drugiej filizance momentalnie zaczela spadac!! w nocy o 4 rano miezylam mialam ponizej 37 a rano 36.6 no i okres!! mierzenie temp.tez sie sprawdza!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobuje, bo mi tez sie spoznia. ja ostatnio musialm zazyc postionor --- on wywolala mi sztuczna miesiaczke, ginekolog kazala mi zazyc tabletke anty od pierwszego dnia krwawienia, wiec z tego wynika, ze takie "wywolane miesiaczki" traktuje sie normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska12
dziekuje za odpowiedz na moje pyatnie mam nadzieje ze sie nie mylisz bo mnie pocieszylas :*!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska12
ale wiesz szalwia jest naturalna a tabletki to tabletki to juz chemia i niewiadomo co i jak!! sprubuj szalwi nie musi pomoc odrazu moze po dwoch dniach dopiero!! i szalwia kosztuje niecale 2 zl a nie ceny takie jak maja tabletki!! i natura to natura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja dziekuje za rade:) bo chce wrocic do tabletek i czekam teraz na okres, a postinor moze rozlegulowac cykl (ja wtedy nei wzielam tabl anty, stwierdzilam, ze zaczne od marca). trzymam kciuki za ciebie!!! daj znac potem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska12
napewno dam ci znac zapisalam sobie twoja strone do ulubionych!! w razie czego sie zglosze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska12
ty tez daj znac czy szalwia pomogla!! i mam jeszcze jedno pytanie!! biore te yasminelle ten 9 dzien czuje sie taka napuchnieta i piersi mi jak sie powiekszaja przed miesiaczka tak zostaly!! i mam jakies plamienia czy to normalne!! ????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie moja strona, ale mojej przyjaciolki --- wpanilalej kobiety:) ale bede tu zagladac co jakis czas:) bede czekac na Twoja odpowiedz:) a i gratuluje dzidziusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska12
kaska781@o2.pl to moj e-maila jak mozesz napisz mi e-maila czy ci pomoglo z ta szalwia!! ja dam znac napewno jak bede wiedziec!! dzieki za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przy pierwszych tabletkach przy pierwszym opakowaniu mialam plamienia... mimo brania tabletek anty przed okresem tez twardnialy mi piersi, bylam lekko napuchnieta, mialam bole podbrzusza (ale mniejsze)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska12
no to dzieki bardzo uspokoilas mnie juz calkiem!! ale mam nadrzerke tez i polipa musze to usunac!! i lekarz pwoiedzial mi ze przez to moge plamic tez po stosunku a teraz cos bylo to juz niewiem czy to po tabsach czy po stosuknu! ale raczej po tabsach bo to palmienie a po stosunku grozi mi krwotok maly!! naprawde wielkie dzieki! napewno bede tu czesciej zagladac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska12
no to dzieki bardzo uspokoilas mnie juz calkiem!! ale mam nadrzerke tez i polipa musze to usunac!! i lekarz pwoiedzial mi ze przez to moge plamic tez po stosunku a teraz cos bylo to juz niewiem czy to po tabsach czy po stosuknu! ale raczej po tabsach bo to palmienie a po stosunku grozi mi krwotok maly!! naprawde wielkie dzieki! napewno bede tu czesciej zagladac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziacze5
Jeśli jest niewydolnośc żylna to czy powinnam brac pigułki antykoncepcyjne.czy może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy niewydolnosci zylnej tabletki nie sa zalecane, ale chyba te delikatne po kontrola ginekologa mozna brac. a cierpisz na to?? nie ma mocnych, bez wizyty u ginekologa nie dobierzesz dobrych tabletek.. mieszkasz w okolicy Poznania?? jak tak to moge Ci polecic dobrego ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska12
dziekuje i pozdrawim jak cos to wiem gdzie mam pisac!! i jeszcze zapyatm dla pewnosci!! pewnie pomyslisz ze jakas tempa jestem ale ja zrozumialam to tak a kumpela mowi mi ze zle jezeli yasminelle skoncze w poniedzialek mam miec 7 dniowa przerwe i nastepna mam wziasc na 8 dzien to znaczy ze w poniedzialek minie 7 dzien i nastepna paczke mam zaczac brac od wtorku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziacze5
Lekarz mi zapisał pigułki o nazwie:Nowymetta-jakie one są kosztują ok25 zł.Czy nie zaszkodzą mi na nogi.Bolą mnie też niekiedy przed okresem często podczas okresu i niekiedy w środku cyklu.Lekarz chce żebym spróbowała,a ja się boję,że mi coś się tam w nogach stanie zrobi mi się skrzep i już będzie za póżno na wszystko.Napisz co TY o tym myślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekaj:) ostatnia tabletke bierzesz w pon, tak? potem masz siedem dni przerwy. nowe opakowanie zaczynasz we wt. pamietaj w jaki dzien bierzesz ost tabl i nastepne opakowanie bierzesz w nastepnym tygodniu dzien pozniej tzn. ost tabl jest w pon, wiec kolejna bedzie w nastepny wt. pon (ost tabl) wt (1 dzien przerwy) sr (2dz.) czw (3dz.) pt (4dz.) sb (5 dz.) ndz (6 dz.) pon (7 dz.) wt (nowe opakowanie!!!!!:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buziacze5 NOIR lepiej sie zna na poszczegolnych tabl niz ja:( ale poczekaj zobacze na zaprzyjaznionym forum. mi ginekolog tez chziala je przepisac, bo mowila, ze wszystkei pacjentki sobie je chwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziacze5
ok.czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxx Niedawno zaczelam brac Novynette (to moje pierwsze tabletki), pani gin przeprowadzajac ze mna wywiad pytala o rozne rzeczy, ale nie zapytala o jedno- o zylaki, a ja co jakis czas gdzies czytam, ze to jest przeciwskazaniem. Jestem zylakami obciazona genetycznie (wszyscy w rodzinie maja i to od str obojga rodzicow). Mimo mojego mlodego wieku (22) mam juz widoczne na nogach popekane zylki i wystajace zylaki (choc przestrzegam wszystkich zasad im zapobiegajacym) i chyba ogolnie mam cos z krazeniem, bo czesto miewam zimne stopy i dlonie. Czy to moze byc przeciwskazaniem do stosowania tabletek?? Czy moge sobie zaszkodzic?? Do pani gin mam zamiar isc jak mi sie skoncza tabletki tzn za 3 mies, wiec prosze o odpowiedz!! dr Monika 2005-05-07 21:59:33 Same zyklaki nie są przeciwskazaniem, ale niestety mogą sie nasilic!!!! yyyy Ja stosuję Novynette, akutalnie 2 opakowanie. Mogę tylko w samych superlatywach wypowiadać się o tych tabletkach. Praktycznie same plusy - poprawiła mi się cera, piersi urosły :-) - no może czasami troszkę mnie bolą, włosy się mniej przetłuszczają, apetyt mam taki sam jak przed braniem tabletek. No i dodatkowo pomagają mi wyleczyć się z zespołu policystycznych jajników. -ogolnie sa bardzo rozne opinie na temat tych tabl... ja np kompletnie nie tolerowalam Harmonetu, a wiele dziewczyn sobie je chwali. jedyna opcja to obserwacja siebie. jesli przy zazywaniu tabletek nie wystapia zadne niepokojace objawy to nie ma sei czym martwic tylko lykac tabl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam sie zapytac czy jezeli kochalam sie z facetem bez gumki do momentu nzi zaczal szczytowac nawet i predzej a potem juz zakladal gumke czy mozna zajsc w ciaze?? w sumie biore pigulki antykoncepcyjne syndi 35 tylko ze ostatnio zapomnialam o jednej i po 24 h zjadlam 2 naraz i w sumie skutecznosc antykoncepcyjna pigulek byla oslabiona wiec teraz nie wiem;/ bardzo prosze o rade jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziacze5
Powinnam spróbowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziacze5
Czy może zdowie znowu mi zaszwankuje i będą bolec nogi........czy może mi się zrobic skrzep i urwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak 2 godz od zapomnianej tej tabletki a pozniej dopiero 5 dni po tych 2 zabranch razem i byly to tabletki z 1 tygodnia w sumie 5 ktora powinnam brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli sie zapomniala zazyc tabl, a czas jaki minal od momentu zapomnienia jest wiekszy niz 12 godzin to: 1)jesli jest to pierwszy tydzien --- zazyj jak najszybciej tabl. nawet jelsi musisz zazyc dwie naraz (zapomniana i ta planowana) + dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni (np. globulka, prezerwatywa) 2) jesli jest to 2 tydzien --- zazyj tabl tak szybko jak tylko mozesz, skutecznosc zostala zachowana 3)jesli to 3 tydzien to: a) zazyj szybko tabl i nie rob przery lub b) nie bierz juz zadnej tabl i zrob poprostu wczesneij 7-dniowa przerwe !!! jesli zaponialas zazyt tabl (uplynelo ponad 12 godzin) w pierwszym tygodniu, a w ciagu ostatnich 7 dni odbyl sie stosunek, to zaleca sie konsultacje u ginekologa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buziacze5 jesli chcesz to sprobuj, ale pamietaj tez, zeby nei przesadzic z samoobserwacja!! :) niepokojace sa tylko bardzo wyrazne objawy, jak bardzo opuchniete nogi (nie liczac sytuacji, gdy chodzilas caly dzien na szpilkach:) ), zawroty glowy, itp. pewnie tego nie wiesz, ale stosujac pigulki anty, powinno sie zazywac preparaty zawierajace Magnez+ vit. B6 oraz witamine A. (polecam tabletki z magnezem-- MG B6, koszt ok 7 zl). byc moze te bolesci ustapia, po zastosowaniu magnezu (ale koniecznie kup magnez z vit B6, bez dziala bardzo slabo)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×