Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dobre rady Noir

odpowiem na Wasze pytania

Polecane posty

ciagnacy sie sluz jest objawem dni plodnych!!! w czasie ciazy sluz jest zupelnie inny!!! uwierz mi,ze jesli plemniki z okolic pochwy mialyby sie dostac do jajowodu to musialby byc jakimis herosami:) nie jestes w ciazy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziacze5
Zrobiłam dodatkowe badania............i jest wszystko dobrze.....spróbuję z tymi pigułkami.może nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziacze5
A zastrzyki..sama nie wiem czy można im ufac.boję się,żeby nie wpaśc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadziejamyszki powiem Ci tak, nie dzis to za miesiac:) mam nadzije, ze jestes swiadoma przyszla mama i ze dbasz o siebie!! oto co powinnas PRZYNAJMNIEJ zrobic: - zazywac kwas foliowy - polecam kupic zelazo + witaminy marki Pluszzzz - odzywiac sie zdrowo --- duzo warzyw i owocow - jesli zazywalas tabletki antykoncepcyjne, to mam nadzije, ze od ostatniej pigulki minely conajmniej 4 miesiace (a najlepiej jak 6) --- to zmniejszy prawdopodobienstwo poronienia i ciazy blizniaczej - nie palisz, nie pijesz, nie bierzesz narkotykow - starasz sie nie przebywac w zadymionym pomieszczeniu - zdbasz o swoje zdrowie, by sie nei przeziebic (to zmniejsza prawdopodobienstwo zajacia w ciaze) - bylas ostatnio u ginekologa, by potwierdzil czy jestes zdrowa podam Ci linka do kalendarzyka, on obliczy Ci dni plodne. jesli chcesz miec dziecko to musisz sie kochac przez te wszystkie dni zaznaczone jako najbardziej prawdopodobne (wtedy szanse bardzo rosna). proponuje przed tymi dniami nieco obnizyc aktywnosc seksualn, zeby plemniki partnera lepiej dojrzewaly. a wtedy sukces gwarantowany!! ja trzymem kciuki za Ciebie:) http://echo.3w.pl/cgi-bin/echo/zdrowie/zdrowie/chk/07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę o wyjaśnienie mi moich wątpliwości . Otóż czy jest szansa na zajście ciążę w ósmym dniu cyklu (który zwykle trwa 29--30 dni) i czy możliwe jest, że test , który podobno wykrywa ciążę już po dwóch, trzech dobach - po 11 dniach od stosunku pokazuje błędny wynik. Zrobiłam ten test i wyszedł negatywnie, ale odczuwam ból w podbrzuszu - i dziwnie się czuję - czy jednak mogę byc w ciąży, czy to tylko stres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do sprzedania dwa opakowania cerazette - oczywiści wykupione na receptę w aptece, ale nie wykorzystane - jeśli jest ktoś chętny - proszę o kontakt juliaw1@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojoj....
nadal nie mam okresuuu :((((((((((((( co robic? cały czas wydaje mi sie ze brzuch mi sie powieksza chociaż test który robiłam wyszedł negatywnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.e.j.a.
mam pytanie-`chcę odstawić tabletki antykoncepcyjne.Czy mogę to zrobić w każdej chwili i czy mogę zacząć je brać ponownie po 3-4 miesiącach? W tym czasie będę "bez męża" i stąd moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka Kamila - dzięki:) wiem, że jak nie teraz to w przyszłości, choć jeszcze mam nadzieje, że test mógł być za szybko robiony. zobaczymy czy miesiączka będdzie czy nie. Wydaje mi sie , że pojawiaja mi sie coraz więcej widocznych żyłek, na udach , brzuchu( bo na piersiach zawsze miałam widoczne). Dzisiaj zauważyłam bardzo opuchnięte wargi sromowe, i wydaje mi sie ze macicca jej tak jakoś bardzo nisko(ale nie wiem czy to wogóle może mieć coś wsólnego z ciażą, może ty wiesz???) a jeżeli chodzi o dbanie o siebie - to dbam:) tabletek anty nie jem już od sierpnia zeszłego roku, i od tego momentu boiorę kwas foliowy, nigdy nie paliłam, nie piłam prawie wogóle alkoholu, a od kiedy sie staramy to już nic. raczej zdrowo sie odżywiam, u ginekologoga tez byłam niedawno. w moim sercu jeszcze nadzieja, że moze jednak się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b.e.j.a. - musisz dokończyć opakowanie, poprostu po przerwie nie bierzesz, a nowe zaczynasz w pierwszym dniu miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola31 raczej nie powinnas zajsc w ciaze, bo owulacje masz ok 15 dnia cyklu. pewnosci 100% nie daje, ale szanse nie sa zbyt duze. a skoro test wyszedl negatwny to nie masz sie czym martwic :) a i staraj sie nie myslec ciagle o ciazy, bo nie wiem czy wiesz, ale wmawianie sobie, ze jest sie w ciazy powoduje opoznienie sie okresu (nie mowiac o urojaonych objawach) ojoj --- patrz wyzej, ostatnie zdanie :) nadziejamyszki --- nic mi nie wiadomo o zylkach na udach, a obnizona macica jest podczas okresu (dlatego mozemy odczuwac bol kochajac sie podczas miesiaczki) beja --- wez opakowanie do konca, a potem juz nie bierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziacze5
Czy po wzięciu pierwszej pigułki Nowemetty,można byc wpełni zabezpieczonym przed niechcianą ciążą ,jeśli nie to po której pigułce można powiedziec ,że jest już wpełni bezpiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziaba
Witam! Proszę o radę, bo bardzo się stresuję. W listopadzie odstawiłam antykoncepcję po 7 latach z niewielkimi przerwami (po 1-2 miesiące). Najpierw brałam tabletki i po odstawieniu zawsze miałam problem z dostaniem miesiączki i musiałam sobie pomagać luteiną. Następny okres występował już samoistnie,czyli organizm sam sobie radził. W listopadzie, już po niecałych 2 latach stosowania plastrów Evra, odstawiłam je, bo chcę zajść w ciążę. Oczywiście 1-szy okres wspomagany był luteiną, ale zgodnie z doświadczeniem,byłam przekonana,że następny okres wystąpi sam (chyba że zajdę w ciążę). Okazało się, że okresu nie dostałam i w ciąży też nie byłam. Dostałam znów luteinę i po 60 dniach dostałam okres. O tej pory od 16 do 25 dnia cyklu mam brać Duphaston. Brałam 1 cykl i dostałam okres już po 25 dniach. Nadmieniam,że kiedyś, przed antykoncepcją moje miesiączki były dość regularne (30-33 dni). Moje zmartwienie, to przekonanie,że moje cykle są bezowulacyjne i dlatego samoistnej miesiączki nie mam.Zrobiłam badania hormonów w 4 dniu cyklu, jak kazała lekarka:TSH, fT4, PRL, Estradiol (wynik- 124,15 pg/ml), LH (wynik-5,12 mlU/ml) i FSH (wynik-12,05 mlU/ml). Lekarka stwierdziła,że wyniki są dobre poza trochę za wysokim FSH. Powiedziała,żeby się nie stresować,że to FSH to nie jest dużo ponad normę i starać się spokojnie o dzidzię do wakacji, a jeśli nie zajdę w ciążę,to będziemy robić dalsze badania. Tylko że ja nie wiem,czy dam radę tak czekać do wakacji.Chcę od razu wiedzieć, czy jestem zdrowa!Zwłaszcza,że mam problemy z owulacją. Czytałam, że jest lek na pobudzenie owulacji,ale stosuje się go raczej po kilku miesiącach brania Duphastonu. Więc czekać tyle? Boję się robić testy owulacyjne, choć zrobiłam w 8,9 i 10 dniu cyklu i nie wskazał na podwyższone LH. Dziś mam dzień 11. Boję się też, że plastry uwalniały w inny sposób niż tabletki (albo inną dawkę) hormonów do organizmu i to spowodowało,że organizm "zwariował"... pozdrawiam i proszę o pocieszenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! 13 miesięcy brałam Yasmin, teraz drugi miesiąc biorę evrę niestety nie jestem zadowolona, mam mocne bóle jajników,piersi,przytyłam,ogólnie źle się czuję, chcę ponownie wrócić do tabletek lecz raczej do yasmin to niemożliwe, poniewaz zmienił mi je lekarz z powodu krwawień międzymiesiączkowych chcę iść teraz do niego po receptę ,(poniewaz plastry się kończą) czy lekarz przepisze mi ot tak inne tabletki? czy będę się musiała umawiać znów na wizytę.. u gina byłam 2 msc temu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakreconajdkdkd
miałam wywoływany okres zastrzykiem ,,,nie pamiętam nazwy tego zastrzyku.To był tylko jeden zastrzyk. Podejrzewałam ciąże,ale po wizycie u lekarza zostałam sprowadzona na ziemie, ze w ciąży nie jestem, testy tez negatywne. Okres od zastrzyku pojawił sie po 9 dniach od podania. Był mniej obfity,ale brzuch mnie bolał jak nigdy. Trwał ok.5 dni. Właśnie tydz,mija od zakończenia okresu.No i myślałam że jest ok, aż do dziś...zaczął mnie boleć brzuch i właśnie dostałam krwawienia delikatnego jak przy zwyczajnym okresie.tak jakby mi sie właśnie zaczynał. Nie wiem czy to możliwe że aż takiej "burzy" dokonał ten zastrzyk...jutro idę do lekarza,ale aż sie boje co mi powie? proszę o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
Witam....mam pewien problem i niewiem kogo mam sie poradzic:( od okolo dwoch miesiecy biore tabletki anty Novynette....skonczylam wlasnie drugie opakowanie....tak sie zlozylo ze zaczelam brac w sobote pierwsze opakowanie,po 21 dniach byla 7 dniowa przerwa okres z tabletek dostalam w poniedzialek czyli 3 dnia przerwy....teraz po skonczeniu 2 opakowania znoff jest poniedzialek a okresu niema:( bardzo sie boje;( dodam ze nie ominelam zadnej tabletki....zawsze bralam o stalej porze....a i jeszcze jedno nie kochalam sie ze swoim chlopakiem....tylko byl petting....strasznie sie martwie;( ze moze jednak....niewiem co mam myslec:( prosze pomoz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziacze5
Proszę Cię o odpowiedz.To dla mnie bardzo ważne.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ulotce masz odpowiedz :) pigulka zaczyna dzialac juz od pierwszej sztuki :) ja tak na wszelki wypadek zabezpieczalam sie jeszcze przez pierwszy tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatka21
Mam pytanie...czy ktoś mi pomoże?? Hej dziewczyny, jestem tu 1 raz. Mam do was pytanko. Ginek wypisał mi luteinę na wyregulowanie okresu(która również niala mi pomóc zajść w ciąże) 1x dziennie pod język w 11 dniu cyklu, przez 10 dni. i mam czekać na @.Zamiast @,po ostatniej dawce luteiny wystąpiło u mnie plamienie. Mam je już 2 dzień. Czy to jest normalny objaw?? Czy ja tak będę plamić do okresu??? Dodam,ze @ miałam 13.03.08r,a skończyła mi sie 17.03.08r. Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobietka pytająca
Witam, Mam pytanie. Kocham sie z moim chlopakiem od 3lat. Kochalismy sie jak dotad bardzo rzadko,ale teraz robimy to co weekend ok 3,4razy. Problem jest taki, ze on uzywa tylko prezerwatyw bo ja nigdy nie mialam i nie nabiore przekonania do zabawy w tabletki czy plastry itp. Moje pytanie jest takie: Jakie jest ryzyko zajscia w ciaze, mimo iz moj partner ZAWSZE dochodzi na zewnatrz i czesto sprawdza prezerwatywe podczas stosunku? Jednak martwie sie ze moze jakies mikroskopijne dziurki w gumce moga spowodowac ze cos "wejdzie do srodka"? Wiem , ze dla niektorych to smieszny temat, ale prosze o powazne potraktowanie mnie i pomoc, gdyz zawsze po stosunku przezywam bardzo az do momentu gdy dostane okres, mam urojeniu typu ze zle sie czuje, ze chce mi sie wyimotowac i bardzo panikuje. Pomozcie... co jest prawda a co mitem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie czy jeśli mam słaba krzepliwość krwi to czy branie tabletek antykoncepcyjnych będzie jakoś źle na to wpływać?chodzi mi o tabletki yasminelle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga**************
Witam staram sie o dziecko juz poltora roku, ostatnio mialam mlekotok z piersi, poszlam zbadac prolaktyne i tarcyce. THS–1.980ulU/mL PRL– 19.20 ng/ml moj wynik PRL jest niby w normie, a ginekolozka stwierdzila ze jest zbyt wysoki przepisala mi bromergon, mam go brac przez 2 miesiace i zajsc w ciaze :/ czy ktoras z Was zaszla w ciaze po bromergonie? Czy on ulatwia zajscie w ciaze ? Przepraszam za zasmiecanie topkiu ale czy ktoras z was moze mi pomoc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatka21
Olga Ja biorę luteinę i ona tez ponoć pomaga w zajściu w ciążę, jest właśnie odpowiednikiem bromergonu. Tylko luteina jest nieco tańsza. Ja dopiero zaczęłam brać. też sie staram zajść w ciąże. 11714467 to mój nr gg, jak masz gg to sie odezwij .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska24
hej to znowu ja!! mam problem taki wczoraj wzielam ostatnia tabletke Yasminelle z pierwszego opakowania a w sobote dostalam okres czy to mozliwe?? mimo to jestem zabezpieczojna!! co mam robic brac je dalej czy co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. wczoraj sie dowiedzialam ze jestem w ciazy. (dwa testy pozytywne) razem z moim kochanym mezczyzna bardzo sie cieszymy. jednak ja mam pewne zmartwienie. otoz boli mnie brzuch w okolicach jajnikow. tak jakbym miala dostac okresu. boje sie ze cos z moim maluszkiem jest nie tak, albo ze moge stracic dzidziusia. wiem ze to bardzo wczesnie, ale ja juz pokochalam te kruszynke. czy mam powody sie bac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatka21
Monii 19 Według mnie nie masz powodu do zmartwień, macica sie rozszerza,robi miejsce dla dzidzi i z stad te bóle. A jeśli sie martwisz idź do ginka.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki
mam pytanie wczoraj rano dostalam okres i zazylam tabeltki anty- pierwsza tabletka i moje pierwsze opakowanie Na noc załozylam tampona, rano dzis wyciagam-suchy, okresu nie ma, ani plamienia co mam robic? brac dalej talbetki czy przestac zazylam tylko jedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ------
mam pytanko do autorki . w internecie roznie pisza . jestem po dwoch poronieniach i starac sie bede o kolejna ciaze , aczkolwiek mam plamienia ciemne przed @ i postaralam sie o duphaston bo na pewnym forum lekarz stwierdzil zaburzenia hormonalne(progesteron). nie bylam u lekarza i nie wiem jak go zazywac (mieszkam za granica)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×