Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Mysza a czemu nie mogłaś spać? Podwyższona tempka to norma w ciąży więc tym sie nie martw. Witamy nową przyszłą mamę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja mialam, usg dopochwowe( fu nieprzyjemne) w 7tc bo przez brzuszek bylo widac tylko pecherzyk, na tamtym mlepiej widac, nawet serduszko:) co do przeziernosci..w poprzedniej ciazy nie mialam, jedynie w 22 tc usg genetyczne, lekarz ogladal wszystkie narzady dziecka zeby wykluczyc wady..ale wiecie co..znam dziewczyne ktora miala te wszystkie badania a urodzila dziecko z Zespolem Downa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziewczyny coraz gorzej się rano czuję a wieczorem jeszcze gorzej. Cały czas boli mnie głowa i mam straszne mdłości i bardzo niskie ciśnienie bo 115/60. Ja to bym mogła iść spać już o godz 20 ale za to w nocy się często budzę bo muszę do toalety iść :-). Ale potrafię rano wstać :-). [url=http://www.maluchy.pl]http://suwaczki.maluchy.pl/sl-12391.png [url=http://www.maluchy.pl]http://suwaczki.maluchy.pl/ci-12390.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. Witam \"nowe\" mamusie :) \"ja tez hura\" ja miałąm okres ostatnuio 22 lutego wiec bedziemy mieć podobny termin chyba :) Ja dopier niestety w przyszłym tygodniu ide na USG lekazr kazał za 2 ale juz sie nie moge doczekać. mysle ze cokolwiek bedzie widać :) nawte mała kropeczke bo dopoki nie zobacze to nie uwierze ze jestem w ciązy :) A poza tym lekarz powiedział ze wszytsko na to wskazuje ale zeby przed wczesniesie tak bardzo nie cieszyc bo czesto w tak wczesnej ciazy wystpeuja poronienia a poza tym trzeba zaoabczyc czy plod jest zywy :( starsznie mi sie zrobilo jka to usłyszała :( Ale mam nadzieje,ze wszytsko bedzie OK :) :) a co do samopoczucia to tez u mnei nie ejst za dobrze. na jedzenei normalnie nie moge patrzec bleeee... i non stop jestem zmeczona i chce mi sie spac;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justi_d_82
Cześć:) Na forum jestem pierwszy raz i licze na waszą fachową pomoc:) Od poniedziałku fruwam ze szczęścia!!!! Zrobiłam test i zobaczyłam te dwie cudowne kreski- huuuuuuuuuura!!!!!!!!!! Orientujecie się może kiedy ciąża będzie widoczna na USG? Okres mam średnio co 25-26 dni a ostatni miałam 28 lutego więc myślę, że "zaciążyłam" między 9 a 11 marca:) Rejestratorka u lekarza stwierdziła, że ciąża będzie widoczna ok. połowy kwietnia i w tym okresie chciała mi ustalić wizytę ale po usłyszeniu mojej reakcji, że taaaaaaaaaak długo mam czekać roześmiała się i stwierdzając, że nie ma sumienia mnie tak długo stresować ustaliła mi termin wizyty na 3 kwietnia. Myślicie, że będzie już coś widać podczas USG????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja nie martw się. Napewno będzie dobrze. Ja dopiero do ginekologa mam iść za 3 tyg a to będzie już 10 tydzień ciąży. I też sie boję czy serce będzie biło. Ja biore luteine na podtrzymanie ciąży ale to tylko profilaktycznie ze względu na to że wcześniej urodziłam martwe dziecko. Mam nadzieje że tym razem troche lepiej będę się czuła niż przy tamtej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi ja uważam że może być tylko taka plamka widoczna. Ja miałam okres 9 lutego ale zaciążyłam gdzieś pod koniec lutego a do ginekologa poszłam 11 marca.i miałam usg robione w 5 tyg i mi ginekolog powiedział że to jeszcze troche za wczeście i wyznaczył mi wizyte dopiero na 15 kwietnia. Buło widać tylko małą plamkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata. ja mialam tak samo jak ty. ostatnia @ 8 lutego, wizyta u gina i pierwsze usg 12.03. na monitorze widac bylo tylko pechezyk ciążowy o średnicy 5 mm. Maja_21- ja uslyszalam od swojego gina to samo. Oni musza tak mowic, poniewaz w pierwszych 20 tygodniach podobno jest bardzo duzo naturalnych poronien:( ja poczatkowo sie tym zamartwialam i nie wiedzialam, czy powiedziec komukolwiek o ciąży (nawet rodzicom), ale teraz jestem pelna wiary, bo wiara czyni cuda 🌼 🌼 tak wiec, GŁOWA DO GÓRY;):):) milla77- nie wiem co mi sie stalo tej nocy, naprawde... pierwszy raz sie obudzilam na siusiu i juz mi tak zostalo.... duszno mi bylo jak nie wiem co:) ale jestem wypoczeta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza -- Ja też tak miałam że wstawałam o 4 rano i już zasnąć nie mogłam a jestem śpiochem bo potrafiłam zawsze do 13 nawet pospać. Brałam laptopa i wychodziłam do łazienki żeby mojego kochanego nie budzić klikaniem w klawiaturkę :). Było to spowodowane tym że się dowiedziałam o ciąży. Ogólnie miałam wysokie ciśnienie ale to już przeszło. Teraz budzę się ok 9... Beata -- Ja też nie czuje się najlepiej wieczorami to już tragedia. Jeżeli chodzi o spanie to ja mogę w dzień ucinać sobie drzemki i w nocy też będę spokojnie spać. Co do wstawania to ja już nie mam tego problemu przed samym pójściem spać załatwiam się i jak wstaje. Maja -- Zawsze jest lepiej poczekać i zobaczyć więcej bo tak na prawdę na początku praktycznie nic nie widać poza plamką. :) Bądź cierpliwa hehe. Uwierz że jesteś w ciąży dbaj o siebie. Justi -- będzie widoczna plamka bo licząc od ostatniego @ to będzie 6 tydzień ciąży. Więc nie nastwiaj się że zobaczysz już wykształcone dziecko :) Mnie czasem pobolewa podbrzusze jeszcze ale chwilowo i mija.. Mam nadzieję że moja dzidzia się utrzyma. Mdłości mam cały dzień ale na wieczór są niedo wytrzymania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny...ja na te mdlosci, to posluchalam Waszych rad i kupilam sobie herbate imbirowa. nie moglam znaleźć ionnej tylko Dilmah. Kupiłam i okazuje sie, ze ona jest strasznie niedobra:( moze macie jakas inną? Ta herbata jest taka ostra, ze az piecze mnie w jezyk:( z kolei moja doswiadczona szwagierka powiedziala mi, ze ona po prostu przy lozku trzymala pudeleczko z ciastkami imbirowymi. Powiedziala, ze pomagalo. zanim wstala z łóżka, zjadala kilka ciasteczek;) takie ciastka-herbatniki;) moze sprobuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza to pewnie mamy terminy porodu blisko siebie bo ja 16 listopada a ty pewnie 15-go. Masz rację że jest dużo poronieńJa w poprzedniej ciąży nawet nie wiedziałam że jestem w ciąży ale krwawiłam lecz myślałam że to miesiączka ale trwała ona 11 dni i poszłam do lekarza a tam mnie skierowali do szpitala i dostawałam leki a w tym luteine którą i teraz biorę. Po 6 dniach wyszłam bez krwawienia i udało się uratować ciążę ale mogło stać się inaczej bo nosiłam moje maleństwo 36 tyg i urodziła się martwa a termin porodu miałam 23 listopada 2008 a urodziłam 29 pażdziernika 2007. I tam w szpitalu tyle dziewczyn leżało po łyczeczkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny ja mam na 13 więc też bliziutko was.. Czyli fuuuuuuuujjjjj ta herbata?? bleh.. już sobie wyobraziłam smak. Ja narazie pije mięte i pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysza nie wiem bo zawsze nic nie robiłam z mdłościami. Teraz wieczorem jak mam mdłości to zjadam 3 jabłka i mi jakoś przechodzi ale to może nie jest na to sposób. W tamtej ciąży nic nie robiłam.Ja miałam okropne mdłości i wymioty. Było strasznie ale potem przeszły ok 12 tyg ciąży. A potem straszna zgaga przyszła :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie dziewczyny, bo mamy bliskie terminy;) herbata dla mnie just fuuuuj do kwadratu;) jak dotąd to ja tez nic nie robilam sobie z tymi mdlasciami...jakos musze je przezyc... chociaz staja sie coraz bardziej uciazliwe.... Beata.... strasznie mi przykro z powodu twojego pierwszego dzidziusia... teraz na pewno wszystko będzie dobrze;) trzeba byc dobrej mysli;) musimy o siebie dbac;) sluchajcie, bolą mnie c.... są ogromne i najbardziej wrażliwe rano, gdy wstaję z łóżka. musze sie trzyamc, bo mnie rozsadza od środka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na noc zakładam sportowy biustonosz miałam miseczkę F a teraz się powiększyły już nie bolą bo ich nie gniote i są na miejscu w nocy hihi.. Może też spróbuj? Pij mięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wklejam naszą tabelkę bo zapodziała się na 3 stronach wstecz :) Mysza i Milla a gdzie będziecie rodzić? Może się spotkamy w szpitalu hihihi... Daffodile....... 27......Wojkowice............8.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…...........9...... . .02.11 Milla77..........30......Warszawa............8... ... .02.11 mother..........25......Warszawa...........8........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Marta1983.....21......Warszawa...........8.........13.11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 Beata1987.....21......Lubliniec..............6.........1 6.11 lorinka..........21......Blackpool.............6........ .19.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza ja cię rozumię. Mnie na szczęście cyce :-) nie bolą ale się powiększyły. Ja za to często do toalety chodzę. W pierwszej ciąży tez miałam często infekcje dróg rodnych i te pieczenie było okropne i teraz też juz raz to miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piję miętę i herbatę malinową, tak na zmianę. ten pomysł ze sportoym biustonoszem to niezla sprawa. ja też mialam miseczke F. czasami nawet, w niektórych biustonoszach G, także wiem, co masz na myśli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata a czym są spowodowane takowe infekcje?? JA staram się dwa razy dziennie podmywać bo u mnie jest dużo tego śluzu białego.. Ale on podobno też chroni przed infekcjami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry :) ja nie mam mdlosci juz od wczoraj ale fakt ze malo jem spie dobrze a nawet tak ze budzika nie slysze tylko cycki bola okrutnie... co do mdlosci to ja slyszalam o witaminie B6 ale nie wiem czy pomaga .. beata co badan prenatalnych inwazyjnych to one niosa niewielkie ryzyko poronienia ...i pytanie jest czy pomimo wszystko urodzisz didka ...jesli tak to nie ma sensu robic takich badan a pozatym wydaje mi sie ze na dobrym sprzecie dobry lekarz wszystko wypatrzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta, ja mieszkam na bemowie. najpierw myslalam o szpitalu na zelaznej, pozniej na karowej, ale coraz bardziej sklaniam sie ku szpitalowi bielanskiemu. podobno na żelaznej zrobila sie mala fabryka i trudno sie tam dostac. nawet jak sie ma wszystko zalatwione, to moga Cie odeslac, ale nie wiem, czy to prawda....co Ty na to?? a Wy dziewczyny, macie juz jakis szpital upatrzony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta te infekcje to są spowodowane tym że zmienia sie tam pH. Czytałam że niem wolna za często podmywać się bo te różne środki zmnieniają te pH. Nie wolno używać mydła. Ja używam środek do mycia miejsc intymnych. Lekarz mi mówił że w ciązy to naturalne są takie infekcje i mi gin przepisał wtedy tabletki dopochwowe. Ale teraz mi nie chciał bo musi zobaczyć wyniki moczu. Np te swędzenie może też być spowodowane noszeniem obcisłych spodni. Np ja muszę cały czas wkładki nosić bo mam przepisaną luteine dopochwową i te wkładki też powodują swędzenie ale co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc ja mam bliziutko tuż pod samym nosem madalińskiego i nad tym też się zastanawiam a drugi kawałeczek dalej MSWiA na Wołoskiej jest tam ślicznie czysto miła atmosfera fajni lekarze i położne do których można zawieźć maluszka jak chcesz iść pod prysznic. Tak więc sama nie wiem.. Na pewno odradzam wszystkim dziewczynom szpital praski!! Tragedia jest sale obdrapane, łóżka pozarywane brak jakiejkolwiek pomocy od położnych!!! lekarze niemili. Wiem bo widziałam ostatnio i tam moja ciocia pracuje :) Karowa - odradzam... Niby dobry szpital ale... Właśnie te ale. Bratowa tam prowadziła całą ciąże zresztą zagrożoną i co? Odesłali ją na Wołoską tyle dobrze że ich karetka ją zawiozła. Po prostu tam nie ma miejsc. Bielański podobno jest dobrym szpitalem dobry sprzęt można dziecko zbadać dokładnie. No i jeszcze jeden szpital który warto opisać bródnowski. Tam jest kadra specjalistów może nie zbyt pięknie tam jest ale opieka jest świetna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beato rozumiem ja np też nie używam mydła wogóle są specjalne środki z podobnym ph i kwasem który jest produkowany przez nasze narządy.. Koleżanka w ciąży miała taką infekcje leczyła i przeniosło się na dzieko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinka ja bym wolała badanie nieinwazyjne bo one są bezpieczne. Ale myślę że teraz będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata tez tak sadze 🌼 ja bede rodzila w tutejszym szpitalu mamy tylko jeden ogromny bylam juz w nim kilka razy maja tam swietna opieke ...w polsce rodzilam juz i wiecej nie chce nie bylo zle ale zeby bylo normalnie to tez nie ogladacie wozki juz ? ja wczoraj sobie upatrzylam juz (jeszcze pewnie zmienie zdanie)ale mniej wiecej juz wiem co ma byc zaraz wkleje link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli przez brzuch? Myślę że jak ginekolog jest delikatny to badanie dopochwowe nie jest groźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) nie było mnie chwilke bo byłam sie kimnąć :) witam Justi_d_82 :) tez zrobilam tescik w poniedziałek i zobaczylam 2 wielkie krechy :) ja okres miałam 22 lutego. wiec mysle ze termin porodu bedziemy miały bardzo blisko siebei :) ciesz sie ze jest nas coraz więcej. A wogole dziewczyny jak u was reakcja rodzinki pytam szczegolnie te mlodsze ;) bo widze ze sa tez takie ktory maja 21 lat :) tak jak ja. bo u tych troszeczke starszych to napewno calay rodzinka happy :) a u dziewczyn w moimi wieku jak wiem z doswiadczenie roznie bywa ;) dziewczyny a ja nie mam wogole apetytu :( patrze na jedzenei to mi sie nie dobrze robi bleee... mocie moze jkaies sprawdzone sposoby na apatyt :) chce miec na wszystko zachcianki jak prawdziwa kobieta w ciazy :) a narzie to przyszły maz mnie wyrecza to on ma na wszystko zachcianki hehe chyba zamiast mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już mam upatzrone łóżeczko pościel kocyk i duperelki a wózek kupie na stadionie chyba bo są dobre wózki i wcale nie taniej tylko można sobie wybierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju z rana jak wstaniesz zanim zrobi ci się niedobrze zjedz coś. Serio wtedy będziesz mieć mniejsze mdłości i większy apetyt :) Moja rodzina się bardzo ucieszyła ponieważ miałam stwierdzone PCO i zajście w ciąże miało graniczyć z cudem :) a za pierwszym razem mi się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×