Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

oj a ja mam przerwe w sprzataniu bo cos mnie brzuchol tak mocno zakul widac musze na raty sprzatac .. Kasika ja ci chetnie pomoge myc te okna bede pryskla pylnem -;):p co do brzuszka to wzdecie mi zeszlo tzn w dzien jest normalny ale jak zbliza sie wieczor to jest wzdety i nagazowany .... co do ciuszkow to tak mnie kusicie juz ze zaczelam ogladac w necie ciuszki dla brzuchatkow...i chyba wybiore sie w przyszlym tygodniu na jakies zakupy:D Marta co do witamin to moj lekarz w pierwszej ciazy zalecil mi brac przez pierwszy trymestr ciazy folik a pozniej go odstawic i brac witaminki i byl to feminatal a co do spania to ja padam o 20 razem z moim maluchem czytam mu bajke w trakcie troche przysypiam (nie daje rady doczytac do konca a nie sa jakies dlugie) i budzi mnie ..mamo czytaj ..:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnezee80
hej ,,, co do tabletek to ja też na razie mam brac tylko folik ,witaminy dopiero od 3 m-ca ciązy również jak wiekszośc z Was jestem senna wizyte mam 31 marca i juz nie umie sie doczekac bo wlasnie wtedy bede miała założoną kartę przebegu ciąży :) co do porządków przedswitecznych to ja się oszczędzam - zalecenie lekarza spowodowane tym iz neistety 1,5 roku poroniłam czyli od 1 wizyty u lekrza mam zwolnenie lekarskie z pracy :)) pozdrawiam gorąco wszystkie listopadówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mysza, ja oprócz czerni lubie czerwien i wojskową zielen:) inne kolory mnie nie kręcą;) Przepisami sie nie wymienie bo niestety ( a moze na szczeście) nie gotuję w tym roku na swieta:) Nie oplaca nam sie na 2 osoby gdyz na pewno zostaniemy obdarowani przez babcie i tesciowa:) jak nagotuję to sie zmarnuje.Wiem z doswiadczenia.I chyba nie znam zadnych specjalnych przepisów na potrawy wielkanocne... Marta, w poprzedniej ciazy dostalam plamienia po stosunku w 3 1tc. Wylądowalam w szpitalu na obserwacji:( na szczescie wszystko bylo w porzadku.,ale bylam przerazona i mialam wyrzuty sumienia:(Powiem Ci ze dostalam plamienia wieczorem a do szpitala pojechalam rano (lekarka mi kazala jak jej powiedzialam co sie dzieje) a tam dostalam opierdol ze od razu sie nie pojawilam:( Krwawienia w ciazy trzeba zawsze traktowac powaznie choc na szczescie najczęsciej wszystko jest OK. Z wozkami nie szaleję. Gondola starcza na pol roku. Przynajmniej u nas-jest za duza zeby pakowac na wyjazdy za miasto a czesto jeździmy.Tą którą mialam sprzedalam. Wiec chyba nie bede kupwac nowej gdyz dostane po siostrzencu w stanie idealnym piekne TAKO z tymi lepsiejszymi resorami:) prowadzi sie super!Siostra wyprowadzila sie do Irlandii wiec wozka nie brala.. Tako jest cholernie ciezki ale mieszkam na parterze wiec dam rade (poprzednio tez mialam tako) a na wiosne sprawi sie spacerowke. Maatko gdzie ja te wozki pomieszcze???????? chyba ze Olafek juz nie bedzie potrzebowal, ale watpie gdyz bedzie mial 2 latka jak urodzi sie dzidzius.. Przykro ze tak wiele ciaż konczy sie poronieniami:( ale juz chyba lepiej ze w tak wczesnej fazie, im później tym na pewno trudniej pogodzic sie z taka tragedią:( natura podobno sama eliminuje ciaże ktore nie bylyby w stanie sie utrzymac albo gdy dziecko ma jakies powazne wady:( to okrutne ale niestety tak jest..:( Mysza, ten wozek ladny ale wydaje mi sie ze gondolka jakas mala. Widuje takie na ulicy i czasem zastanawia mnie jak to dziecko sie w srodku miesci, zwlaszcza zima kiedy trzeba je cieplej ubrac i przykryc:) Wiem za to ze te wozki swietnie sie prowadza. Ale jak dla mnie za ciezki jak na spacerowke. Milla, wg mnie Twoje wyniki swiadczą o tym ze przechodzilas kiedys zakazenie i masz przeciwciala, ale nie jestes zarazona, to najwazniejsze. Nie masz sie czym martwic🌻Grunt ze IgM jest ujemny! Ja juz nie mam mdlosci-ten lek jest rewelacyjny:) znow mi wszystko smakuje i czuje sie bosko:) Marta, ja biore witaminy dla ciezarnych + folik. Tak mi zalecila lekarka.Ja nie jadam praktycznie miesa.Ale krew mam idealną o dziwo!!!no i teraz malo swiezych warzyw i owoców..Biore prenatal, jest zalecany dla planujących ciaze, dla ciezarnych i dla karmiących.wiec na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaMol
Cześć dziewczyny!! Ja też bywam śpiąca chociaż więcej dnia przeziewam niż prześpie bo niestety chodzlę do pracy. Mi też lekarka kazała się oszczędzać bo przed spodziewaną miesiączką trochę plamiłam a każde plamienie w ciąży jest niebezpieczne. Co do świątecznych porządków to nie wiem jak to będzie każdy mi odradza mycia okien bo to ryzyko upadku i naciągania się a to nie jest wskazane. Czuję się dość dziwnie ni to mdłosci ni to głowa boli sama nie wiem co jest lepsze. Dzisiaj rano pobolewał mnie brzuszek i tak rano myślałam że już zwrócę to co zjadłam na śniadanie ale potem mi to przeszło. Ja mam usg 28.03. i mam nadziję, że wszystko będzie ok. Odebrałam dzisiaj wyniki badań na toxo - ok, krew i mocz - ok tak więc bardzo się cieszę. Pozdrawiam was kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam na spacerku spotkalam sie z kolezanka ktora ma 5miesiecznego synka cudny:) (kurcze juz zapomnialam jak to jest) caly sie slinil i cieszyl do brzydkiej ciotki hihi:) i pomyslec ze w przyszlym roku nasze didki beda juz z nami:) strasznie mnie dzis glowa boli:( i dalam sobie spokuj ze sprzataniem przynajmniej na dzisiaj bo cos nie czuje sie najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dalej przesypiam całe dnie... Cóż zrobić takie życie :D.... Teraz odeśpie to co nie będę spać pod koniec ciąży i jak maleństwo nie będzie dawało spać hihi,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mother
hej mamuśki! dołączam do grona listopadówek:) mam termin na 4 listopada! co robicie żeby nie mieć mdłości przed praca i żeby nie spać w pracy? nie mogę pić kawy mdli -mnie, herbaty też a po rumianku chce mi się spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mother:) ja mialam takie mdlosci od rana do nocy przez okragle 2 tyg non top ze dostalam w koncu lek od mojej ginki ale on jest na recepte. Czuje sie teraz swietnie:) a wczesniej nie bylam w stanie nawet pic! Teraz zapachy mi nie przeszkadzaja i moge jesc wszystko a wczesniej mnie odrzucalo. uciekam spac. Co prawda potworna sennosc mi jakos minela ale lepiej sie wyspac na zapas, nie wiadomo czy synus da pospac 🖐️:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziś od rana dobrze się czuje, senność przeszła, mdłości też:) Marta ja biorę feminatal, a folik odstawiłam, tak doradził lekarz, ale tak jak piszą dziewczyny, co lekarz to opinia:) Co do wyspania się, to ja jestem przyzwyczajona do małwej dawki snu, bo nasz syn wstaje około 5-6:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) jak sie dzis czuja mamusie i brzuszki?? ja ostatnio sypiam bardzo dobrze zero wybudzania sie w nocy nawet dziecka nie slysze daaaawno tak nie spalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja średnio się czuje boli mnie podbrzusze całe wstałam i idę na trochę dalej poleżeć..Może usnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnezee80
dzien dobry :) w pierwszy dzień wiosny - paskudna pogoda :/ pierwszy dzień wiosny a mnie napadł sen zimowy ale póki co fajnie tak pospac jak jeszcze mozna )) buzkai i pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki;) u mnie też zimowo i sennie. Nic mi sie nie chce, wszytsko mnie meczy i najlepiej zrobie, jak sie zaraz znowu położe;) brzuszek mnie pobolewa i troche mnie to martwi. Jeszcze 8 dni do wizyty, i muszę wytrzymać, żeby się nie denerwować... rodzice przyjechali i musze sie nimi zająć;) powiem im dzisiaj wieczorem. trzymajcie kciuki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza nie martw się ten bolący brzuszek to efekt rozciągającej się macicy :) Mnie też to martwiło ale już jestem spokojna lekarz powiedziała że nie mam się czym martwić.. A czasem mam tak że ból jest okropny i wytrzymać nie mogę i po chwili przechodzi.. Oby jak najszybciej to wszystko się skończyło.. Teraz sobie leżę pod kocykiem i odpoczywam.. Ta pogoda też jest zwariowana gdyby nie te zmiany pogody może inaczej bym się czuła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza no to trzymam kciuki za was i dziadkow:) tylko nam pozniej napisz ak bylo ;) dziewczyny wiecie moze cos na temat zielonej herbaty czy mozna ja pic bo w necie szukalam czegos na ten temat i znalazlam duzo sprzecznych informacji no i jestem zielona narazie ja odstawilam no i dostalam swieze fotki od szwagrowki i zobaczylam jaka to macie piekna zime tej wiosny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielona jest zdrowa i chyba nie ma przeciwskazań przy ciąży.. Ale zapytaj najlepiej lekarza. Ja słyszałam że imbirowa herbatka pomaga na mdłości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinka, mozesz pic jak najbardziej zieloną. Zwykłą tez tylko nie mocna.Ja pije litrami rozne herbatki:) uwielbiam pu-erh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daffodile bo znalazlam taki post na forum gazetowym 'Uwaga! Herbaty zielonej w znacznej ilości nie powinny pić kobiety planujące dziecko oraz panie w ciąży. Zwiększa się ryzyko urodzenia dziecka z rozszczepieniem kręgosłupa i innymi zaburzeniami układu nerwowego. Ma to związek z EGCG, który hamuje rozwój komórek, niestety nie tylko tych nowotworowych.' mysle ze to bzdura ale kurcze zaczelam sie troche bac choc gdyby to byla prawda lekarze informowaliby ciezarne o takim fakcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No aż zaciekawiło mnie to nigdy nie słyszałam o czymś takim. Zapytaj swojego lekarza który prowadzi ciąże zobaczymy co powie na ten temat, mi zabroniono jeść surowych mięs i ryb no i serów pleśniowych, a poza tym powiedziała mi że mogę wszystko :) No to jem wszystko hihi.. Próbowałam usnąć ale z ciężkością mi to przychodzi i nie usnęłam.. Pewnie na wieczór jak zabita padne :D... Święta pewnie spędze sama w domku z moim kochanym mieliśmy jechać do rodzinki na wieś ale jak ja się tak źle czuje to wyjazd niestety odpada.. Boli mnie raz na jakiś czas ten brzuch że się skręcam aż... Chciałabym żeby już tak mniej więcej był 5 miesiąc hihi.. Dziś zrobiłam liste potrzebnych rzeczy dla mnie i maluszka. :) w sumie wyszło ok 900 zł na pierwsze zakupki tyle że to łóżeczko kosmetyki, pościel i ochraniacze.. Ubranka mam po bratanicy która w sobote kończy 8 tyg... hihi... Jeszcze wózek jakiś i później na bierząco trzeba będzie pieluchy kosmetyki i wiadomo później mleko herbatki i ubranka ale jak się na to wszystko teraz patrzy to jest tego mnóstwo na rynku i nie ma takich strasznych cen. Nie to co kiedyś niedostępne i drogie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak miło wiedzieć, że nie tylko ja myślę już o nowych ubraniach. Wszystkie dżinsy są już ciasnawe i niewygodnie mi w nich. Myślę, że to własnie przez ten wzdęty brzuszek, a nie to że już rośnie. Staniki też niektóre mam już troszkę małe. Mnie nadal bolą sutki, czasami podbrzusze, a mdli mnie przez cały dzień. Nie dam rady nic zjeść, bo mam wrażenie, że wszystko mi siedzi w gardle. Jem na siłę. Na Święta wybieramy się w daleką podróż samochodem, mam nadzieję, że to nie zaszkodzi. Wizytę mam na 25 marca i wtedy powinnam zobaczyć serduszko. to będzie początek 8 tc. Boję się, bo rok temu nie usłyszłam serduszka. Ja też słyszłam, że herbatka imbirowa pomaga na mdłości. Jeszcze nie próbowałam. Życzę Wam wszystkim Zdrowych Świąt, Smacznej Święconki, i dużo spokoju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak mnie też już spodnie cisną.. hehe wzdęty brzuszek... Muszę podjechać do jakiegoś sklepu z ciuszkami ciążowymi spodnie jakieś bluzeczki bo wszystkie mi brzuch odsłaniają piersi mi urosły już o numer :( tragedia z F jeszcze większe..heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnezee80
widze ze co do brzuszków - wzdętych to wszystkie nas to juz meczy ja wlasnie dzis robiłam porzadek w mojej szafie z ciuchami i stwierdzam ze mam tylko 2 pary luznych spodni - reszta ciasna :/ ale i te 2 mi na długo nie starczą zatem po swietach pora wyruszyc na "małe" zakupy :)) tez ostatnio rozgladam sie juz po wózkach :) mi najbardziej przypadł do gustu taki : http://allegro.pl/item332638886_wozek_v3_coneco_gratisy_kocyk_lub_posciel_.html co na jego temat myslicie ??? POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 👄🌻 Dziś z samego rana tak mnie bolał brzuchal że nie mogłam wytrzymać teraz już wiem że to wina napełnionego pęcherza. Zaraz po toalecie nie było bóli :) Agnezee80 jeżeli chodzi o wózek to mnie się nie podoba ale to rzecz gustu jak zawsze:) Ja wole na 4 takich samych kółkach bardziej postawne wózeczki :).. U mnie została tylko jedna para spodni hihi.. W sumie teraz można kupić jedną pare cieplejszą żeby i później na jesień zime były a guma tak czy onaczej się rozciąga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno herbata zielona zawiera kwas foliowy ktory wlasnie zapobiega rozszepowi kregoslupa itp ciekawe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Znawcy tego napoju podkreślają jego właściwości zdrowotne. Herbata ma mnóstwo silnych przeciwutleniaczy (szczególnie zielona), które chronią komórki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory (np. piersi), chroni przed zawałem serca, reguluje pracę układu trawiennego, a dzięki zawartości fluoru zapobiega próchnicy. I, podobnie jak kawa, ma sporo pobudzającej kofeiny (inaczej teiny): 65 mg w szklance czarnej herbaty oraz 35 mg w zielonej. Zmniejsza więc senność i zmęczenie. Kofeina zawarta w herbacie jest przyswajana wolniej niż ta z kawy, ale działa dłużej. Minusy: Zielona herbata pita w rozsądnych ilościach (2 szklanki dziennie) nie zaszkodzi dziecku, jednak jej nadmiar może być niebezpieczny. Przypuszcza się np., że zawarte w niej substancje aktywne hamują wzrost komórek, a zatem mogą źle wpływać na rozwój płodu. Natomiast czarna herbata silnie pobudza system nerwowy i ma właściwości zapierające, może więc nasilić zaparcia często trapiące kobiety w ciąży." bez sensu..przeciez kofeina to nie TEINA a zielona pije raz na jakies 2-3 dni dzizass zaraz wyczytam ze w ciazy to tylko chleb i woda beda bezpieczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze wyczytalam ze nie nalezy jesc kurczakow bo sa faszerowane hormonami:O dobrze ze nie ajdam miesa...ale luuudzie jakby tak patrzec to serio zostaje chleb i woda (choc tez moga okazac sie niekorzystne) masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwaga! Herbaty zielonej w znacznej ilości nie powinny pić kobiety planujące dziecko oraz panie w ciąży. Zwiększa się ryzyko urodzenia dziecka z rozszczepieniem kręgosłupa i innymi zaburzeniami układu nerwowego. Ma to związek z EGCG, który hamuje rozwój komórek, niestety nie tylko tych nowotworowych. mysle wiec ze jednak z zielona herbata ostroznie..ale raz na czas nie zaszkodzi. Chyba we wszystkim najzdrowszy jest umiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tymi brzuszkami to..moze juz macica sie powieksza skoro wszystkie maja wzdety;)? hmm ja pamietam ze w popzredniej ciazy w 12 tc mialam juz lekko widoczny brzuszek-jak sie patrzylo na goly, bo pod ubraniem zaczal byc widoczny na przelomie 5/6 mca. ostatnio przebralam ubranka po synku i jest kilka worów, a czesci przeciez sie pozbylam..jak sie okaze tym razem dziewczynka to bede musiala sie zaopatrzyc na nowo:) tak czy tak trzeba bedzie nowe rzeczy kupic , zeby maluszek nie byl poszkodowany ze wszystko po starszym bracie:P:P:P choc wiekszosc rzeczy wyglada jak nowe-maluchy tak szybko rosna! sprawdzilam prognoze i cieplo ma byc od kwietnia:) 17 st:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A maj ma być najgorętszym miesiącem tego roku :D Dziewczyny czy w ciąży kropelki żołądkowe nie zaszkodzą? Czasem boli mnie żołądek i muszę je wziąć aby przeszło.. Podobno homeopatia nie działa niekorzystnie na ciąże. Więc taki lek jak kropelki i np węgiel nie powinny szkodzić chyba prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×