Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

WItam serdecznie :) Czyli Beatko mowisz ze w przyszłym tygodniu moge iśc juz na USG :) byłoby super bo juz nie moge sie doczekac :):) a dla pewnosci zrobie jeszcze jutro lub pojutrze drugi tescik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju;) ja byłam u gina w 5 tyg. Zrobił mi usg i widzialam tylko mały pęcherzyk ciążowy o średnicy 5 mm. To było około 3 tyg. po zapłodnieniu. Teraz jestem w końcówce szóstego tygodnia. do gina ide w piątek. To bedzie pierwszy dzien siódmego tc. wtedy juz moze zobaczymy bijace serduszko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow ale sie rozpisalyscie:) ale mi smaka zrobila ktoras z was na karotke mmmm przeszczesliwa ja bede miala usg chyba ostatnia z was bo na koniec kwietnia/poczatek to czekanie mnie wykonczy hehe a spicie jeszcze na brzuchu czy juz przestalyscie dla mnie to najwygodniejsza pozycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc koniec kwietnia/poczatek maja ....tu lekarze uafaja testom i mozna ich robic ile sie chce ..:o kurcze nawet mnie nie straszcie ze moge nie byc w ciazy test pozytywny @ brak cyck bola pierwszy raz od trzech lat ....kurde chyba ze zwariowalam ...:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja narobiłam Ci smaka mniam hihi zaraz idę do sklepu kupie i kiśle mniam.... Co do spania na brzuchu nigdy mi się nie zdarzalo ponieważ piersi strasznie mnie bolały później, więc ja nie będę mieć tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorinka.... ja mowię, ze jak test jest pozytywny, to na pewno sie nie myli;) testy raczej mylą sie w druga strone, tzn. pokazują brak ciąży, a w rzeczywistości ciąża jest. Tak więc ;) nie martwimy sie;) jesli chodzi o spanie na brzuchu, to jest to moja ulubona pozycja, wiec poki co z niej nie rezygnuję;) nie mam jeszcze brzucha;) tylko bolące cycki troche mi w tym przeszkadzaja;) dzisiaj zapisalam sie na usg, podczas którego lekarz oceni przezierność karkową Malucha. słyszałyście cos o tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza pierwsze słysze :) Po prostu zwykłe usg a coś z kręgosłupem nigdy o uszy mi się nie obiło :) Wczoraj zapomniałam kwasu foliowego nie męczą mnie mdłości i się obżeram serkiem homogenizowanym i bułeczkami.. Ale apetyt mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwiększona przezierność karkowa mozewskazywac na prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu Downa. Jest to jedno z badań przesiewowych. u mnie w rodzinie wprawdzie nie występowały takie wady genetyczne, ale siostra mojego męża poleciała mi wykonanie takiego badania, zeby wykluczyc ewentualne wady genetyczne, a w innym przypadku, zeby wiedziec jak leczyc i postępowac. Postanowilam sie zaisac, zeby sie uspokoic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manie namawia lekarka na test Pappa...ale odmówiłam. jeżeli wynik byłby watpliwy to wtedy konieczna jest amniopunkcja a na to sie nie zgodzę. Dziewczynki, ja już w sobote bede miała pełne 9 tc - dopiero w piatek ide na USG pierwsze. Strasznie długo czekałam i okropnie sie boję. Nachodza mnie myśli czy w ogóle coś we mnie tam jest. Powracając do przezierności karkowej- uwaga wszystkie wyniki badań prenatalnych świadczących o chorobie są wskazaniem do zabiegu usunięcia ciąży, oczywiście jeżeli matka tego chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, lekarz określa tylko PRAWDOPODOBIEŃSTWO. nie jest w stanie na tak wczesnym etapie wykryc takiej wady. Z tego co wiem, to w przypadku dużego prawdopodobienstwa, kobiete ieruje sie na test tzw. potrójny, test PAPPA, ewentualnie amniopunkcję. lekarz zleca inne badania itd. Nie jestem w stanie powiedziec niczego wiecej. ja jestem oczywiście dobre mysli, no ale wiesz, jak to jest.... z tego co wyczytalam w necie, to lekarz, do ktorego sie zapisalam jest wybitnym specjalista w tej kwestii. Jak on niczego nie wykryje podczas USG u Dzidzi, to znaczy, ze jest ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta1983 to bedziemy majowo świętować! Cywilny czy kościelny? ja cywilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha to rozumiem a to są specjaliści od tego czy normalny ginekolog też może sprawdzić? Szczerze to wolałabym usunąć ciąże wiedząc że moje dziecko może urodzić się chore i całe życie się męczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczesniej cos pokrecilam.... napisalam, ze w piatek zacznie mi sie 7 tydzien, a to nieprawda. Zacznie mi sie 8tc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milla77. dlaczego lekarka namawiala Cie na ten test?? jakies wskazania?? masz w rodzinie choroby, czy tylko ze względu na wiek?? ile masz lat (jesli moge zapytac, ofkors;) )? bo ja 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo mam opiekę medyczną w abonamencie i ten test jest za darmo. Tylko dlatego. Nie mam żadnych wskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam u lekarza :) opowiedzial mi w skrocie o 9 miesiacach co bedzie...3 razy pobierana krew i siuski no i usg w 10 tyg mam czekac na list ze szpitala pogratulowal ciazy kazal jesc folic i zapomnialam zapytac o ta zielona herbate kurde😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super :> Ja też miałam tysiąc pytań ale zapytałam dosłownie o kilka rzeczy reszte zapomniałam z tego podniecenia że jest ciąża!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Maja21 no wydaję mi się że możesz iść już za tydzień ale na usg będzie słabo widać płód. Ale może u was jest lepszy sprzęt bo u mnie masakra :-). A pozatym ja poszłam od razu do lekarza ze względu na to że urodziłam martwe dziecko. Mnie sie dziewczyny wydaje że lekarz da mi skierowanie na badania prenatalne a wy jak myślicie?? do tego moja mama ma syna z porażeniem mózgowym ale lekarze twierdzą że to bardziej guzek na mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche sie obawialam ze nie zrozumiem wszystkiego ale nie bylo tak zle ;) Beata nie wiem ale mysle ze powinni sie toba lepiej zaopiekowac ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
płód - określamy tą nazwą dziecko od 10 tc a do 10 zarodek :) Nie mogę zasnąć wydaje mi się jakbym miała gorączkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez hura
czesc kochane! ja miałam ostatni okres 18 lutego wiec chyba sie załapie na listopad to moja druga ciąża pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez hura
mam potworne mdłości caly dzień..apatyt dopisuje pobolewa mnie brzuszek a tak wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny. jak sie czujecie? ja mialam dzisiaj jakas straszna noc. w ogole sie nie wyspalam:( nie spalam od 4:( nie wiem, co mi sie stalo... przeciez jestem takim spiochem:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×