Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Ja nie lubię pić mleka ale teraz jak jestem w ciąży to chociaż szklankędziennie wypiję. Kawy nie mogę pić bo ona powoduje słabsze przeswajanie żelaza a lekarz podejrzewa że mam anemie więc dla mnie żelazo w tym wypadku jest bardzo ważne. W poprzedniej ciąży wiedziałam że to będzie dziewczynka bo jadłabym słodycze cały czas :-). A teraz bardzo rzadko. Bardziej mnie ciągnie do kwaśnych rzeczy. I czuję teraz że to będzie chłopczyk :-). Daffodile mnie też jest przykro bo praktycznie to był koniec ciązy Co innego gdyby to był początek to wiadomo że byłoby inaczej.A poza tym była bardzo ładną dziewczynką bo ją widziałam ale było coś nie tak bo mała ważyła tylko 2300 i miarzyła 50 cm. Teraz zmieniłam lekarza dlatego że tamten przez całą ciąże zrobił mi dwa usg i miałam tylko robione badania moczu i krwi i też tylko dwa razy. Teraz chodzę do lekarza który mi bardzo pomógł podczas porodu. Bo gdyby nie on to ja bym nie urodziła. A poza tym miałam z nim już do czynienia wcześniej w ciązy. Ale wiem że teraz będzie wszystko ok :-). I życzę tego każdej kobiecie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata, ja w poprzedniej ciazy mialam non stop anemie,pod koniec STRASZNA. Mimo ze bralam zelazo, jadlam mieso i dobrze wygladalam. Teraz zanim zaszlam w ciaze odchudzalam sie, pilam litry kawy, miesa zero. Zrobilam sobie badanie krew i az lekarka byla w szoku-mam krew lepsza niz facet!nie wiem od czego to zalezy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej🌼 beata przykro mi ❤️ ale teraz napewno bedzie wszystko dobrze👄 daffodile widze ze mamy podobne smaki tyle ze ja mam ochote na korniszony ,grzybki marynowane,sledzie w smietanie ale te z lisnera one sa takie octowe no i delikatna kawka dla smaku :D hmmm co obstawiasz synka czy corke wiem ze to co sie je nie ma nic wspolnego z plcia ale tak sie zastanawiam i ja nic nie przeczowam nie wiem w pierwszej ciazy od poczatku mowilam ze bedzie syn szlam w zaparte wszyscy sie ze mnie smiali ....hehe nie wierzyli a tu prosze jest synek:D:D dziewczyny macie jakies przeczucie w zwiazku z plcia didka? ide dzis do lekarza i troche sie denerwuje czy wszystko zrozumiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wogóle nie wiedziałam że mogę mieć anemie dopiero yeraz mi lekarz powiedział że podejrzewa to u mnie. Ja miałam badania robione po porodzie i moje wyniki były takie: Htk 32,1 hb 11,5 er 3,68 leu 21,6 plt 220 Wiem że miałam bardzo duży pozion krwinek białych . Ale teraz napewno będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam wszystkie listopadówki na wątek Listopad 2008 forum TIK -Tak.pl nie wklejam linku bo chyba nie można. Wątek Wspólny twrmin-Listopad 2008 Zapraszamy serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzeszczesliwaMamusia_21
witam serdecznie dołaczam do topiku. :) n ie wiem kiedy dokladnie wypadnie termin ale mysle ze pod koniec listopa no moze na poczatku grudnia ale mam nadzieje ze mnei nie wyrzucice :):) Jestem pzreszczesliwa starałams ie o dzidzie poltorej roku i wkonuc sie udało :):) w 100% nei ejstem jeszcze pewna ale tescik wykazal 2 krechy za 1 tydzien mam isc na USG i bedzie wiadomo na 100% ale mam nadzieje,ze tym razem sie udało :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarzenaMol
Cześć dziewczyny!! Witam nowe mamusie i życzę wszystkiego dobrego!! Ja dziś rano myślałam że zwymiotuję w pracy normalnie jakbym poczuła rybe to pewnie bym to zrobiła ale naszczęście mi przeszło z czego bardzo się cieszę!! U nas zima na całego w końcu mieszkam w górach ale jest ślicznie nie narzekam!! Ja w pt idę do lekarza i mam nadzieję że na usg coś zobaczę a w poniedziałek chcę powiedzieć szefom jak myślicie nie za wcześnie jeszcze żeby powiedzieć?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Przeszczęśliwa! fajnie, że jesteście;) Ty i Twoja Dzidzia;) jeśli o mnie chodzi, to ze mna jest chyba cos nie teges;) nie mam żadnych zachcianek, chociaz dziwne jest to, ze do nie ciagnie mnie do slodyczy, za ktorymi tak przepadalam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata ja mialam krwinki czerwone przed porodem 3,2 po porodzie jeszcze gorsze , wygladalam jak zombie:) ale nie czulam sie tak źle w pierwszej ciazy mialam przeczucie na dziewczynke , zdziwilam sie gdy na usg okazalo sie ze na 100% bedzie synus:) teraz mam przeczucie na chlopca wiec moze bedzie corcia:)? narazie tylko tak gdybam, niech bedzie co chce ale niech sie zdrowe urodzi:) ja nie wierze w przesady-w poprzedniej ciazy nie zjadlam ani jednego ogóra kiszonego za to wcinalam lody i byl chlopiec:) Witam przeszczesliwa mamusie i gratuluje:) ja tez sie bardzo staralam o pierwsze dziecko (i dlugo) a teraz wpadlam za 1 razem hihi:P pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostaje jakiś ślinotoków i mam wrażenie że zaraz zwróce ale przechodzi. Pomaga mi guma do zucia i miętka :>... Witam nowe listopadówki🌻 Wiecie co ostatnio usłyszalam od teściowej? Że nie mogę korzystać z laptopa bo dziecko urodzi się z rozszczepem :O Dziewczyny pracują po 8 h dziennie przy komputerach i rodzą zdrowe dzieci a ja jak raz na jakiś czas zajrze to ma być źle? dziwne.. hehe U mnie za oknem zieloniutko :) Chyba śnieg do nas nie dotarł hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze zapomniałam dodać że mnie np, do słodyczy tak nie ciągnie. Ciasta które kiedyś uwielbiałam teraz mnie obrzydzają, batony i czekolady które kochałam teraz przyprawiają mnie o mdłości hehe... ale za to lody mniam... Moje je jeść litrami :D jeszcze z syropem malinowym mniam niebo w gębie.. I tak jak sobie teraz pomyśle chciałabym żeby pierwszy był chłopiec a później dziewczynka ale wiadomo że chyba na początku łatwiej jest z dziewczynką :) Nie wiem sama kurcze ważne żeby zdrowiutkie się urodziło :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile....... 27......Wojkowice............8.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…...........9...... . .02.11 Milla77..........30......Warszawa............8... ... .02.11 mother..........25......Warszawa...........8........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Marta1983.....21......Warszawa...........8.........13.11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 Beata1987.....21......Lubliniec..............6.........1 6.11 lorinka..........21......Blackpool.............6........ .19.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No masz racje że nie ma co wierzyć w przesądy. A ja w tamtej ciąży nie modłam patrzeć na ogórki kwaszone i za uda :-). Teraz po porodzie wpadliśmy i to była jedyna okazja do tego no i wyszło że jestem w ciąży :-). mam wszystko po mojej córeczce bo to wszystko jest nie używane. Ja również witam wszystkich nowych na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta1983 - a kiedy ten wasz ślub? bo mój 9 maja:-) dziewczynki ja pozdrawiam was z łóżeczka - 2 tyg L4, jestem zaziębiona na maxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzeszczesliwaMamusia_21
Dziewczyny powiedzcie mi jak zrbic czerni nick :) zeby sie nikt pode mnei nie podszywał :) tez was witam cieplutko i starsznie sie ciesze. a co do zachcianek to ja nie mam zadnych. Ogolnie nie moge patzrec na jedzenie hehe mam jakso na odwrot . tez przed ciaza lubilam sobie zjesc ato słodycze a to jakies ciasto a teraz. Nie dobrze mi sie robi jak patzre na jakiekolwiek jedzie :/ Dziewczyny pwiedzcie mi jeszcze czy test mogl sie mylic :( okres spoznia mi sie tydziec lekarz mnie badal mowil ze mam rozpulchniona macie piersi tez mnie bola. Dopoki nie zobacze moje malenstwa na USG nie uwierze ze jestem w ciąży ;) tak długo sie staralismy a teraz nagle gdy wogole przestalam o tym mysle zajeła sie studiami planowalismy ślub zmiane mieszkanka i jakby na starania nie "było czasu" :) robie tescik i 2 krechy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzena Mol;) jeśli masz prace, w ktorej jestes narażona na rozne dziwne rzeczy szkodliwe dla dziecka, to mysle, ze powinnas powiedziec szefom jak najprędzej... wiesz, chodzi o to, zebys sie nie stresowala i zebys nie byla zbytnio oblozona robota.. tak czy inaczej warto powiedziec przelozonym. chodzi o zdrowie dziecka;) jesli chodzi o laptopa, to od kiedy wiem, ze jestem w ciąży, to stale siedze w internecie. Do konca tego tygodnia jestem na zwolnieniu i tak mi mijaja cale dnie;) moze mi to nie zaszkodzi, hihihi;) czytam wszystko o ciąży, dzieciach, oglądam ubranka itd!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że test sie nie myli. Jeśli chcesz się przekonać to zrób jeszcze jeden test i będziesz pewna czy jesteś w ciązy. Ja robiłam trzy testy. Ja też siedze czasem na komputerze jak mi się nudzi. Czytałam żeby nie przebywać godzinami przed kompem bo to szkodzi ale co twraz nie szkodzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeszczęśliwa ;) musisz powtórzyc test po kilku dniach;) no i oczywiście pojsc do gina;) testy w tą strone chyba rzadko sie mylą;) wiec bądż pełna wiary;) wszystko bedzie dobrze;) ja tez staralam sie dlugo o dzidziusia;) milla77🌼- wracaj szybko do zdrowia;) 🌼 polecam herbate z miodem i cytryna lub z cytryna i sokiem malinowym;) no i oczywiscie mleko z miodem i masłem+kanapka z masełkiem i czosnkiem;) naprawde pomaga;) ja sie wyleczylam w trzy dni... pozniej tylko katar, a na to najlepsze sa inhalacje z miety;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milla to będziesz pierwsza my 17 maja zaklepaliśmy :> Co do czarnego nicku to klikasz na preferencje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzeszczesliwaMamusia_21
oczywsicie bylam juz u gina. Ale powiedział ze za czesnie zeby robic USG . Mowi ze wszytsko na to wskazuje ale bedzie pewny na 100% jak zrobimy USG. A w ktorym tygodniu wy miałyscie robione USG. I tygodnie ciązy liczy sie od dnia ostatniej miesiaczki czy od dnia poczecia? Ja ostatni okres miałam 22 lutego. Wiec który to jest tydzien ciazy? I kiedy moge isc an USG. lekarz powiedział mi ze najwczesniej za 2 tygdonie ;( nie wytrzymam tyle ;) A i jeszcze jedna prosba powiedzicie mi jak zmienic NICK na czarny :) z Gory wszytskim dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzeszczesliwaMamusia_21
Chyba mam już czarny dziękuje wam wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzeszczesliwaMamusia_21
Jednak jeszcez nie mam czarnego :) bede probować dalej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z PrzeszczesliwejMamusi21 zmieniłam nick na MAJA_21 bo nie moglam sie zarejestrowac zeby miec czarny nick :) Wiec witam jeszcze raz serdecznie mam nadzieje,że bede miała juz czarny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Przeszczęśliwa mamusia wydaje mi się że to jest 4 tydzieć i 5 dzień licząc od ostatniej @. Ja byłam u lekarza pod koniec piątego i zrobił mi usg i byla widać tylko małą kropeczke. tam gdzie ja chodzę to mają kiepski sprzęt. Ale napewno jestem w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a u mnie było widać takie pawie oczko czyli czarna kropeczka a w niej biała.. hihi.. zawsze lepiej poczekać i zobaczyć już maleństwo wyraźniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×