Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Aneta, A dlaczego głupio? Fakt, ze ceny w szkołach rodzenia są naliczane \" Od pary\" , ale przecież nie ma obowiązku posiadania partnera na takich zajęciach. Mi lekarz powiedział, że szkoła rodzenia jest bardzo wskazana przed pierwszym porodem, podobno w 31 tygodniu najlepiej się zapisać. W każdym razie juz bardziej końca ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadlam na momencik jesli chodzi o szkole rodzenia to nie dowiedzialam sie na niej niczego nowego - ale zobaczylam szpital w ktorym później rodzilam (bo tam byla szkola rodzenia) i poćwiczylam w basenie i na zajeciach jogi. Zaplacilam 100 zl (niezaleznie czy jest partner czy nie choc wszystkie kobietki byly z kims-niektore z mamami) , uwazam ze nie bylo jednak warte tej ceny. Jesli bym jednak nie poszla to mialabym wrazenie ze cos waznego mnie ominelo.. zmykam spac🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie chodzilam do szkoly rodzenia i nie czuje zeby cos waznego mnie ominelo podczas porodu pielegniarka powie ci jak masz oddychac i wspolpracowac to nie jest trudne (ja zalapalam raz, dwa:D) mam dzis ogromne ssanie a wlasciwie wlaczylo sie po 18 wiec juz zmykam do wyrka ...spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że to zależy. Ja na przykład nie mam pojęcia jak pielegnować, przewijać etc dziecko. W moim otoczeniu nie ma małych dzieci, nigdy tego nie robiłam. Więc dla takich laików jak ja szkoła rodzenia może być wskazana. Pozdrawiam i uciekam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez rozważam szkołę rodzenia ze względu raczej na pielęgnację niemowlęcia, bo tez nie mam o tym pojecia... kiedys to robiłam, ale juz dawno zapomniałam. Zresztą opiekowałam sie ciotecznym rodzenstwem... to nie to samo.... wiecie, ze ja mam ostatnio jakieś takie obawy, ze np upuszczę dziecko, albo nie usłyszę w nocy, jak płacze, bo jestem śpiochem itd... czy takie moje obawy są normalne??? M jest przeziębiony i strasznie mi go szkoda....obym tylko ja sie nie zaraziła... pogoda sie psuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek:) mysza ja tez bylam spiochem (i znowu jestem ale dopiero od niedawna) jak urodzilam synka to wraz z nim mocne spanie odeszlo...i wiedzialam jak go pielegnowac to przyszlo tak po prostu razem z synkiem pamietam ze balam sie jak inni brali go na rece pierwsza kapiel zrobila mu pielegniarka powiedziala mi co i jak ale i tak balam sie kapac...przez pierwsze dni kapal przemek i balam sie czyscic pepuch wiec to robil tez przemek a cala reszte ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie zajecia z pielegnacjo noworodka ominely bo wylądowalam w szpitalu, nigdy wczesniej nie zajmowalam sie malym dzieckiem a jakos dalam rade:) w szpitalu pielegniarki pokazują jak sie przewija dziecko, jak dbac o pępuszek, jak ubierac itp. Dostaje sie tez mnostwo ulotek jak dbac o malucha-na pewno dacie sobie rade:) Kiedy kąpalam sama Olafka pierwszy raz wogole sie nie denerwowalam-w pzreciwienstwie do mojej tesciowej ktora malo nie zemdlala ze strachu ze cos zrobimy nie tak. od tamtej pory zawsze sama kąpalam synka i jakos dalam rade-nawet sama go odwracalam zeby umyc plecki. a na szkole rodzenia bylo fajnie ze wzgl na basen:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorinka, wszyscy mi mowią, ze spanie mi przejdzie, jak tylko Dzidziuś przyjdzie na świat. Mam nadzieję, ze tak będzie;) pomimo wszystko wybieram sie do szkoły rodzenia. Przynajmniej narazie.... a jak bedzie- zobaczymy;) jeszcze mamy duzo czasu:) powinnam dzisiaj troche posprzatac mieszkanie, ale jakos nie mam weny... moze za jakąś chwilkę:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej! umówiłam się wczoraj do lekarza na to usg genetyczne, na 16.05. u mnie będzie to końcówka 12 tygodnia. wczoraj przez telefon pan dr mnie uświadomił że ciąża zrobiła ze mnie konpletnego idiote matematycznego :) ja mu mówię że ten 16 to początek 12 tygodnia, on do mnie że w takim razie ostatnia miesiączka była 28.02. ja że nie, bo 22.02 no to on mnie uświadomił że w takim razie to jest końcówka 12 tygodnia :P aż mi się głupio zrobiło, ale on był milutki i powiedział że wiele kobiet tak ma :P zaprosił na to badanie moją \"osobę towarzyszącą\" :P bo wtedy będę się lepiej czuła :) wogóle bardzo sympatyczny się wydał. jest to jeden z najlepszych genetyków i specjalistów od usg w łodzi. a mi właśnie na takim zależy. jeszcze dziś muszę się umówić na kolejną wizytę u gina. postanowiłam że zmieniam lekarza. wczoraj gadałam z koleżanką i ona serdecznie mi polecała swojego lekarza, także prowadził jej ciążę, a gdy się okazało że jeszcze 4 inne dziewczyny chodzą do niego (w tym 2 też prowadził ciążę) zupełnie się przekonałam. poza tym po tych rozmowach jeste też pewna w jakim szpitalu będę rodzić i do jakiej szkoły rodzenia iść. ufff jakież odległe plany :P no nic czekam na tego 16 z utęsknieniem!!! ja już chcę zobaczyć mojego szkraba!!! nie tylko przez fałdkę na brzuchu :D miłego słonecznego i udanego pierwszego weekendu majowego!!!!!! do poklikania we wtorek, a może w poniedziałek też się uda? zobaczymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.........TC.....TERMIN ... .WAGA Daffodile....... 27......Wojkowice............13.......01.11....56+2 Marsjanka.......29.....Śląskie..................12...... .01.11...57kg/+2 Kasika1.........23......Rzeszów…............13.... . . .02.11..64kg -1 Milla77..........30......Warszawa............13... ... .02.11..57+2kg mother..........25......Warszawa...........13........04. 11..62-3+1kg ewelka1234.....24.....Poznań................13........06 . 11 happymama....26.......Irlandia..............13.........06.11 ... / +2kg Green_Gable...26.....Zachodniopom........11........06.11 ....65 kg/+1 agnesa1983....24....Poznań...............11............0 9. 11.....59kg Aneta30........31.....Kraków...............12..........0 9. 11...53kg/+2 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 11......... 11. 11 Marta1983.....21......Warszawa.........12..........13.1 1 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................10.........1 4 .11 fajna-aj........27......Białogard...........12tydz ....14 11.. + 2kg mysza1980.....28......Warszawa...........11.........15.1 1 .....59 kg Karolinka Linka...21..Gliwice...............8/10......15.11.....50kg Beata1987...........21..... Śląskie...........11.........16.11....62kg/+2 lorinka..........21......Blackpool.............10....... . ...19.11....55kg kaaczuuchaa....27.....Lublin.............10............. 20 .11 mała_agatka....23....Łódź...............9............. 25 .11.....62kg/+1 eluś........30.........Międzyrzecz......9..............2 5.11.....55kg Maja_21........21.....Kielce..............9......... 29.11.....64kg / -2kg kopiuje tableke bo ktos znowu skopiował starą i cały czas mam 8 tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Jak tak czytam to wy wszystkie byłyście na tym usg a ja nie :-(. Ale może jeszcze nic straconego. Po prostu jak na złość nie mam za dużo pieniędzy a wypłata dopiero 10-go. A po 10 maja to już będzie za późno bo to będzie 13 tydzień i pare dni ale zobaczyny jak to będzie. A mojego męża ząb boli i trzeba jeszcze dziś do dentysty iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mother
cóż a ja dalej chudnę:( już kolejny kilogram w dół i to po dużej porcji kurczaka KFC. jem jakoś nie za dużo nie bardzo mi wszystko smakuje. ale wyniki mam jeszcze dobre. Mój P mówi że zaczynam wyglądać jak wychudzona a nie jak ciężarna i każe mi jeść, nawet eklerki w czekoladzie i czekoladę, kiedyś moje ulubione a teraz jakoś mi nie smakują. Robaczek rośnie bardzo dobrze i lekarz nie ma zastrzeżeń. Wróciłam już do ubrań które były za małe a tak chcę już nosić ciążowe! macie jakiś sposób na poprawę apetytu? czy czekać aż samo przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mother
mała_agatka ja też piszę pracę magisterską, a właściwie dopiero zaczęłam:) moja promotorka chce by bronić w lipcu i muszę się sprężyć. ciężko jakoś pogodzić pracę szkołę i jeszcze humory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny... napiszcie, co jest wam wiadomo o opalaniu w czasie ciąży?? nie chodzi mi o leżenie plackiem na słońcu, ale jadąc na wakacje nie chciałabym spędzić ich tylko pod parasolem. Zresztą sama juz nie wiem, czy gdzies wyjedziemy...myślałam o Turcji od 18.06 na dwa tygodnie... cena rozsądna, ale nie wiem, czy nie będzie za gorąco dla kobiety w ciąży... jak mam siedzieć w cieniu cały czas, to mam w d**** wolę pojechać nad polskie morze... słyszałam, że od opalania mogą pojawić się na ciele jakieś plamy, a tego chciałabym uniknąć!!!!! napiszcie, co o tym sądzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza, ja sie nie wypowiem bo jestem pzreciwniczka opalania wogole i uwielbiam miec jasną karnacje:) naleze do wyjątkow;) co do upałów to rzeczywiscie ciezarna moze nienajlepiej znosic, chociaz ja chodzilam z brzuszkiem cale lato i czulam sie OK (ale sie nie opalalam i z natury unikam slonca) , ale z tego co wiem to niektore kobiety w ciazy nawet puchna gdy jest gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.odebralam dzis wyniki moczu-leukocyty sa juz w normie ale teraz mam nielicznie zwiekszona liczbe erytrocytow.czy ktoras wie co to oznacza?czy to grozne?bo teraz to juz moja gin nie przyjmuje,dopiero po dluuuugim weekendzie.mam lekkiego stresa :( Beata1987-ja jeszcze nie bylam na USG.ide wlasnie po weekendzie.nie moge sie doczekac,mam nadzieje,ze wszystko bedzie ok.milego weekendu. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam-aktualizuje sie w tabelce ;) NICK.........WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.........TC.....TERMIN ... .WAGA Daffodile....... 27......Wojkowice............13.......01.11....56+2 Marsjanka.......29.....Śląskie..................12...... .01.11...57kg/+2 Kasika1.........23......Rzeszów…............13.... . . .02.11..64kg -1 Milla77..........30......Warszawa............13... ... .02.11..57+2kg mother..........25......Warszawa...........13........04. 11..62-3+1kg ewelka1234.....24.....Poznań................13........06 . 11 happymama....26.......Irlandia..............13.........06.11 ... / +2kg Green_Gable...26.....Zachodniopom........11........06.11 ....65 kg/+1 agnesa1983....24....Poznań...............11............0 9. 11.....59kg Aneta30........31.....Kraków...............12..........0 9. 11...53kg/+2 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 11......... 11. 11 Marta1983.....21......Warszawa.........12..........13.1 1 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................10.........1 4 .11 fajna-aj........27......Białogard...........12tydz ....14 11.. + 2kg mysza1980.....28......Warszawa...........11.........15.1 1 .....59 kg Karolinka Linka...21..Gliwice...............8/10......15.11.....50kg Beata1987...........21..... Śląskie...........11.........16.11....62kg/+2 lorinka..........21......Blackpool.............10....... . ...19.11....55kg kaaczuuchaa....27.....Lublin.............11............. 20 .11 mała_agatka....23....Łódź...............9............. 25 .11.....62kg/+1 eluś........30.........Międzyrzecz......9..............2 5.11.....55kg Maja_21........21.....Kielce..............9......... 29.11.....64kg / -2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milla_77
dziewczynki, U mnie już ostatnie pół godzinki w pracy i długii weekend! Spędzimy go w Warszawie ale mam zamiar dużo odpocząć , tymbardziej, że zaczynamy odliczanie do ślubu- 9 maja. miłej majówki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff. ja tez nie lubie plackiem leżeć na słoneczku, bo raczej jestem zbyt aktywna, ale lubie w lato złapać troche promieni słonecznych, zwłaszcza, ze teraz w ciąży i tak jestem blada jak pergamin....wszyscy mi to mówią. Ale tak swoją drogą to juz postanowione- wakacje we Władysławowie. Mam nadzieję, ze pogoda dopisze, a napewno nie będzie takich upałów jak w Turcji. W ubiegłym roku byliśmy z mężem właśnie wTurcji i trafiliśmy na najgorętszy czerwiec od 40 lat!!! Upały były nie do zniesienia.... Wtedy ratwało mnie zimne piwko w cudna woda...a teraz....:) tak więc odpuszczam.... zresztą.... szum polskiego morza jest taki cudny....uwielbiam polskie plaże- przeraża tylko tłum ludzi. No ale cóż- jak sie nie ma co sie lubi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza nie przejmuj się jasną karnacją. ja to zawsze byłam biała a nawet słońce nie chce mnie za bardzo chwytać. A z solarium to bym musiała chyba tak z 15 razy skorzystać. Czytałam że w ciąży nie można brzucha opalać ale to byś musiała na internecie poszukać. A jednak dziewczyny idę na usg genetyczne :-). Jestem zapisana na 7 maja na godz 18.30. Czyli też będę mogła z mężem iść bo on już będzie w domu :-). Już nie mogę się doczekać. Mój mąż był dziś na wyrwaniu zęba. W ośrodku go nie chcieli przyjąć i musieliśmy iść prywatnie. Ja od trzech dni to wieczorami mam ochotę na tosta z serem żółtym :-). No i nie mogę sobie go odmówić :-). Ja czuję że tyję bo moje jedyne spodnie które były na mnie dobre stają się ciasne. A w lipcu i sierpniu idziemy na 2 wesele i ja już będę widoczną ciężarną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o opalaniu w ciazy wiem tyle ze wychodza plamy przebarwienia na ciele ktore nie schodza niestety takie dostala moja kolezanka i sa widoczne na buzi maskuje je troche pudrem ale bez przesady nie da sie tego ukryc ...ogolnie nie poleca sie opalania w ciazy no ale nie jestesmy w stanie chodzic z wielkim parasolem ... ja jeszcze nie mialam usg grrrr ostatni tydzien czekam na list jak nic nie dostane to w poniedzialek ide do GP zapytac ile jeszcze mam czekac usg pierwsze w tu robia w 13 tc a leci mi juz 11 wiec juz nie dlugo zobacze mojego didula:D:D mam nadzieje ze jest caly i zdrowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przyszle Mamusie z terminem na Listopad i nie tylko ;) Dopisuje sie do tabelki bo jak sie trzy tygodnie temu okazalo zastane mamusia ;) NICK.........WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.........TC.....TERMIN ... .WAGA Daffodile....... 27......Wojkowice............13.......01.11....56+2 Marsjanka.......29.....Śląskie..................12...... .01.11...57kg/+2 Kasika1.........23......Rzeszów…............13.... . . .02.11..64kg -1 Milla77..........30......Warszawa............13... ... .02.11..57+2kg mother..........25......Warszawa...........13........04. 11..62-3+1kg ewelka1234.....24.....Poznań................13........06 . 11 happymama....26.......Irlandia..............13.........06.11 ... / +2kg Green_Gable...26.....Zachodniopom........11........06.11 ....65 kg/+1 agnesa1983....24....Poznań...............11............0 9. 11.....59kg Aneta30........31.....Kraków...............12..........0 9. 11...53kg/+2 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 11......... 11. 11 Marta1983.....21......Warszawa.........12..........13.1 1 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................10.........1 4 .11 fajna-aj........27......Białogard...........12tydz ....14 11.. + 2kg mysza1980.....28......Warszawa...........11.........15.1 1 .....59 kg Karolinka Linka...21..Gliwice...............8/10......15.11.....50kg Beata1987...........21..... Śląskie...........11.........16.11....62kg/+2 lorinka..........21......Blackpool.............10....... . ...19.11....55kg kaaczuuchaa....27.....Lublin.............11............. 20 .11 mała_agatka....23....Łódź...............9............. 25 .11.....62kg/+1 eluś........30.........Międzyrzecz......9..............2 5.11.....55kg Maja_21........21.....Kielce..............9......... 29.11.....64kg / -2kg Myszkaa25......26.....Irlandia/Slask....10........ 28.11....53kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ My długi weeckend spedzasmy razem (nareszcie), jutro jedziemy z małym do Zoo, Kacpi juz się nie może doczekać, a najbardziej chciałby zobaczyć...konia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowa mamusie:) no taka godzina a tu pustki??? wiecie co troche sie schizuje brzuchem ze jest maly a wlasciwie w ogole sie powiekszyl z malym na tym etapie mialam brzuch wiekszy...no i boli mnie brzuch tak jak bym miala zakwasy po brzuszkach :o...byle do usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinka nie martw się, każda z nas ma takie swoje obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Witam nową mamusię. No tak, tyle wolnego, tak na to czekałam i u nas nad morzem pada deszcz. A tyle było planów. Wczoraj widziałam tabuny samochodów z innych części Polski- oni dopiero żałują, że taka pogoda. A jak w innych częściach kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasika 🌼 staram sie nie martwic:) jokasta moze sie jeszcze rozpogodzi ?? sprawdzalas pogode ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×