Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

hej dziewczyny!!! Dołączam sie do tych śpiących na stojąco.... Wczoraj długo nie mogłam sie ułożyć do snu, w ogóle jakiś zły dzień miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do proszku to ja Dzidziusia kupiłam. miałam prać wczoraj, ale wyprałam nasze ubranka, miałam zacząć dzisiaj, ale z łazience remont i pralki nie mogę odpalić :( ale mam nadzieję że jutro, albo w czwartek wypiorę (w środę jeżdżę do szkoły rodzenia i praktycznie cały dzień mi na tym ucieka). a ja musiałam szię przed chwilką położyć, ale nie dlatego że śpiąca byłam, choć to też, ale dlatego że mały tak szalał że myślałam że mi brzuch rozsadzi! poleżałam trochę, on pofikał, normalnie miałam wrażenie że ich tam co najmniej trójka siedzi a nie jeden klusek :P dostał czkawki z tego latania i teraz zasnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już ubranka mam uprane, poukładane (dodam że chyba przesadziliśmy - cała komoda pełna małych ciuszków) pościel też, zostały tylko jakieś duperelki do prania pieluszki flanelowe i ochraniacze. Cieszę się że mam już to za sobą :) najgorsze było prasowanie takich mini ciuszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do prania mam płyn lovelli i proszek jelpa. Na początek wyprałam w płynie, łatwiej sie wypłukuje :) proszek mam na trudniejsze plamy, jak już dzidziuś je zapaskudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skaczaca powieka moze byc z powodu braku magnezu. Ja tak mialam przed ciaza pobralam magnez i przechodzilo. Co do proszku to ja kupilam Lovela mleczko do prania, ale slyszalam ze dobry jest Jelp (tyle ze drogi). Jak czytam ze wy juz wszystko macie przygotowane to zaczynam wpadac w panike. Ja jeszcze oprocz ubranek i pieluch nie mam nic. Musze kupic lozeczko, posciel, wozek itd.... Duzo pracy przede mna, ale za to jakiej przyjemnej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magmall my się sprężyliśmy i zakupy zrobiliśmy w ciągu kilku dni :) wybór jest ogromny więc nie będziesz mieć problemu :) Czekamy tylko długo na wózek, bo aż 4 tygodnie na ten model co wybraliśmy się czeka i na leżaczek a cała reszta od ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małaMi- ja tez czasami odnoszę wrażenie, że przesadziłam z ciuszkami;) ale ostatnio stwierdziłam, że trudno- to w koncu moje pierwsze dziecko, więc mogę poszaleć;) jesli chodzi o pranie i prasowanie, to ja mam juz to za sobą;) prałam częściowo w proszku dzidziuś i w mleczku lovela. Mleczko chyba lepiej sie wypłukuje. cała komoda ciuszków stoi i czeka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magmal nie wszystkie wszystko mają :) ja też w tyle za murzynami jestem :) ubranka dostałam, więc już chyba tylko kombinezonik dokupię taki maleńki na wyjście ze szpitala bo mam ale większy i mi się klusek utopi w nim :P łóżeczko chcemy kupić jak maluszek się urodzi, tak samo z wózkiem zrobimy. czekam na przesyłkę z allegro z podkładami poporodowymi, pieluszkami tetrowymi i flanelowymi i innymi takimi pierdołkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała agatko- przepraszam, ze zapytam, ale nie wydaje Ci się, ze trudno będzie Ci się obejść na początku bez wózka i łóżeczka jednocześnie? gdzie maluch będzie spał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malvina74
Cześć Dziewczyny! Bardzo chę przyłączyć się do Was choć czasu zostało mi niewiele.Termin mam na 19.11 ale ze względu na cukrzycę ciążową mam mieć cc na poczatku listopada.Mam dwie dziewczynki 6.5 i 3.5 lat.Starszą rodziłam 15godz. a młodszą 1/2 godz-cc. Teraz też będę mieć córeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje pocieszylyscie mnie ;-) dobrze ze nie tylko ja jestem w tyle z przygotowaniami. Juz zapowiedzialam ze znajde sklep gdzie mozna kupic praktycznie wszystko i spedzimy tam caly dzien na zakupach :-) Wczoraj byl taki ladny dzien a ja spedzilam go w kuchni :-( Odwiedziala nas wczoraj rodzina mojego malzonka, w sumie 5 osob + nas 2 to siedmioro. Nie jestem wprawna kucharka wiec obiad dla 7 osob to bylo wyzwanie, potem kawa, herbata, ciasto i jak juz pojechali to zmywanie i sprzatanie. Padlam potem jak kloda i mialam wszystkiego dosc. Na do widzenia zapowiedzieli sie w odwiedziny po porodzie. Chyba nie licza na obiad i deserek :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza - pomyśleliśmy też o tym :) jak się maluszek urodzi to R od razu zamówi łóżeczko przez neta, więc za max 5 dni łóżeczko będzie. ja spędzę jakieś 3 dni w szpitalu więc to są tylko 2 dni bez łóżeczka. a wózek. wózek mamy upatrzony w sklepie. wystarczy pojechać i jest. na niego czeka się max 1 dzień, więc zanim wyjdziemy ze szpitala to on będzie :) no chyba ze zdecydujemy się na jakąś używkę to wtady zamowimy jak tylko coś ładnego znajdę. wiem że wszytsko na ostatnią chwilę zostawiam, ale torchę się boję wcześniej :( pamiętając o tym że miałabym starszą siostrę (dziewczynka zmarła w 40 tyg ciąży u mojej mamy w brzuszku, z kompletnie niewiadomych powodów) nie chcę kupować dużych sprzętów przed narodzinami kluseczka. a poza tym maluszek będzie spał z nami, bo ja chcę go mieć ciągle przy sobie! no dobra jak już będzie łóżeczko to będę okładała, ale dopóki nie będzie to i m wygodniej jak nie będę miała wyjścia i on będzie przy mnie leżał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza zajęcia już skończyliśmy ale szkoda bo były fajne :) mojemu mężowi bardzo się podobały. W srody mieliśmy wykłady a czwartki ćwiczenia. Nie mam porównania jak wygladają w innych szpitalach ale my byliśmy zadowoleni. Oprowadzili nas po salach, oddziale poznaliśmy lekarzy i położne. :) Ale nieoficjalnie słyszałam że bielański szykuje sie do zamknięcia w tym roku na czyszczenie. Być może juz w listopadzie tak więc szukamy drugiego szpitala tak w razie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malvina74 - witamy serdecznie!!! lepiej późno niż wcale :P znajdź tabeleczkę i wpisz się pod odpowiednim terminem porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małaMI- ja nic nie słyszałam o zamknięciu bielańskiego, ale szczerze mówiąc przeraziłam się! 11 października jestem umówiona z położną z tego szpitala, więc popytam. Ja tylko słyszałam, ze izba przyjęć ma się na chwilę przenieść ze wzgldu na to, że ma powstać oiom noworodkowy. O czyszczeniu nic nie słyszałam :O dobrze, że jestes zadowolona ze szkoły rodzenia... brakuje mi juz pomysłu na jakieś wyjście awaryjne (jesli o szpital chodzi...) mała agatko-teraz rozumiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też się przeraziłam bo nie chciałabym rodzić gdzie indziej. Być może to tylko taki plan niesprecyzowany, o czyszczeniu położna powiedziała jednej dziewczynie ze szkoły rodzenia. Na ile to prawda to nie wiem ale zamknąć oddział który jest cały czas oblegany to chyba niezbyt dobry pomysł. W piątek byłam u lekarza i go pytałam to powiedział że nic na ten temat nie słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............Miasto........TC......TERMIN....WAGA.PŁE Ć lub IMIĘ 01.Milla77....Warszawa...........37...10 lub17.10...57+21... ...Maciuś 02.Daffodile.......Wojkowice.....36.......01.11.....56+12... .....Inga 03.Joasiella..........................34........01.11....56+ 8........Córka? 04.Patuniaa........Anglia..........36........01.11....60+18. ........Julia 05.Zuzanna_........................36........01.11.........Niespodzianka 06.Kasika1.........Rzeszów.......36.......02.11.....64+1 5 ...Karolinka 07.mother.........Warszawa......36.......04.11.....62+12....K acperek 08.agniesza26.....Lublin..........36.......04.11.....53+23,5 . ...Olafek 09.**ewelka**......Poznań.........36.......05.11........+15. ......Nadia? 10.Kasiula82.......Cieszyn........36.......06.11.....54 +11,5....Amelka 11.happymama....Irlandia........36.......06.11......65+11... .....Zuzia 12.Green_Gable...Szczecin.......35.......06.11.....65+dużo.... Mikołaj 13.MałaMi80......Warszawa......36.......06.11................ ....Bartuś 14.Ann31...........Tarnów.........35.......08.11....... +17.........Alicja 15.karuczek.......Warszawa......35.......08.11........+11 ....córeczka 16.agnesa1983....Poznań.........33.......09.11.....57+12 ........Kubuś 17.Aneta30........Kraków.........33.......09.11.....53+1 7.........Synek 18.elwiraelwira...Rzeszów........35......10.11......65+1 1........córka 19.Małgorzata....Wrocław........36.......10.11.....64+10. .......Helena 20.Jokasta.........Gdynia.........34......11.11......58+ 12.........Synek 21.C.internautka..Poznań........32.......11.11......56+12 ....chłopczyk 22.Marta1983.....Warszawa.....34......13.11......65+12.. ...Robercik 23.**Vanilka**......Szczecin.......34.......13.11......70 .........Hubercik 24.fajnaaj..........Białogard......32......14.11........ .+13.....Natalka? 25.MarzenaMol....Wisła...........33...... 14.11.........+12.....Arturek 26.mysza1980.....Warszawa.....34.......15.11......59+13.. ...... Zosia 27.KarolinkaLinka..Gliwice.......34.......15.11......50+ 10........Synek 28.Beata1987.......Śląskie.......34.......16.11.......62 +16,5 ....Zuzia 29.pingusia_22.....Mielec........34.......16.11...... 44+8,5....Marika? 30.magmall..........Warszawa...34.......16.11.......62 +11 ......Zuzia 31.bonizz...........Opatów........33.......17.11.......66 +14.......Synek 32.Balbin ...........Warszawa....33.......17.11.......69+9........Kubu ś 33.KochamMojeSerduszko.Dębica.29.....17.11.......60+8.......J agoda 34. Yella.............Mielec.........34......18.11.......66+10. ......Córcia 35.lorinka...........Anglia.........34.......19.11...... .55+13......Zuzia 36.dunia26.........Kraśnik/Lublin..33.....20.11.......duż ooo......Kubuś 37.kaaczuuchaa...Lublin.............33.....20.11......66. ........Damian 38.kajtoch.........Dublin/Kraków...27.....20.11......53+10 .......Córka 39.anabelkaaa.....Garwolin.......34......21.11......48+1 7...wstydliwiak 40.mała_agatka....Łódź...........32......25.11......65-5 +10,5...Synek 41.elus..............Międzyrzecz...33.....20.11......55+ 9,5........Adaś 42.maminka1.......Łódź...........33......27.11..... 53+9..........Córka 43.Zaczatowana...Warszawa......33.....27.11......49+ 6.............Syn 44.Maja_21.........Kielce..........32......29.11.....64+ 2+10 ..Wiktorek 45.mucha...........Warszawa.....32......30.11.....bu...............córka NICK......MIASTO....Data porodu-TC..poród....waga..długość..imię 01.Marsjanka...Śląskie...19.09..-35...SN.....2390g ....51cm.....TOMUŚ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuski ;) ja od rana sprzatam piore i juz jestem taka zmeczona ze nie mam sily :( wpadlam na kompa zeby troche odpoczac.. ja dla malutkiej mam kolyske ;) a wozek jest w Polsce na nastepny weekend ma dojsc do mnie :) bo zamowilam sobie przez allegro.. ciuszki tez mam ale brakuje mi jeszcze takich pierdulek jak termometr podgrzewacz wyparzacz itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczynki dzisiaj to normalnie umrę z powodu bólu nosa :( nie dość ze od początku ciaży mam ciągle zatkany nos (taka reakcja organizmu i nic na to pomóc nie może) to teraz ta opryszczka :O spuchło strasznie, więc jednej dziurki zupełnie nie mam, druga zatkana, wydmuchać nosa za bardzo nie ma jak, no chyba że się zęby zaciśnie i wtedy spróbuje dotknąć kinolka. ech szkoda gadać :( z tego wszystkiego duszno mi i głowa straszliwie boli. ech.... byle do jutra! no już sobie pomarudziłam i ponarzekałam na mój ciężki los :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane dziękuję za pamięć :) Noc przespałam całą wstałam niedawno i nadal mam katarek ale do lekarza nie idę bo i tak nic mi nie da bo to tylko przeziębienie. Tyle pisałam i przez pomyłkę wszystko skasowałam hahaha Mój synek ma czkawkę na noc i z rana najczęściej w dzień rzadko się zdarza. mała agatko nie uważasz że za późno będzie dopiero po porodzie to wszystko kupować? Paczka nie zawsze dojdzie z 5 dni czasem są jakieś przeciwności losu. Za wózkiem chyba nie będziesz latać tego samego dnia co urodzisz chyba że chcesz aby sam mąż zdecydował jaki ma kupić. I nie myślisz że spanie z tak małym dzieckiem nie jest dobrym pomysłem? Ba nam położna mówiła że to jest nieodpowiedzialne bo można dziecko przygnieść, niechcący uderzyć itp. Kobieta podczas snu czuwa ale czasem zmęczenie bierze góre. Ja bym nie ryzykowała na Twoim miejscu, a nie ma co wierzyć w przesądy że jak coś kupisz to dziecko umrze. Jeżeli ma coś być nie tak to będzie ale nie przez to że coś kupiłaś. Bo jeżeli to w co wierzysz jest prawdą, to z moim synem na pewno coś się stanie. Moja babcia też wywierała na mnie taką presje bo jej dziecko w 39 tygodniu ciąży zmarło. Ale ja już w 4 miesiącu miałam mnóstwo rzeczy i na 100% będzie wszystko ok. Co do kosmetyków ja pokupowałam różne z opinii znajomych te co są najlepsze: do pupy linomag i sudocrem do buźki bambino ochronny do kąpieli J&J płyn i szampon 2w1 i Oilatum mam emulsję po kąpieli J&J oliwka w żelu Kąpiel chciałabym przeprowadzać tak jak moja bratowa :D Do wody namoczyć małego na rękę płyn do mycia ogarnąć go nie zalewając pępka i do suszenia. Później oliwka krem do pupy i gotowe:) Proszek do prania kupiłam JELP różowy plus płyn zmiękczający bo Lovela uczulała moją bratanicę i sąsiadki córe więc wolę nie ryzykować jest najdroższy ale co z tego na bardzo długo starcza jego dużo sypać nie można. Malvina Witaj dopisz się do tabelki zgodnie z terminem porodu :) NICK............Miasto........TC......TERMIN....WAGA.PŁE Ć lub IMIĘ 01.Milla77....Warszawa...........37...10 lub17.10...57+21... ...Maciuś 02.Daffodile.......Wojkowice.....36.......01.11.....56+12... .....Inga 03.Joasiella..........................34........01.11....56+ 8........Córka? 04.Patuniaa........Anglia..........36........01.11....60+18. ........Julia 05.Zuzanna_........................36........01.11...... ...Niespodzianka 06.Kasika1.........Rzeszów.......36.......02.11.....64+1 5 ...Karolinka 07.mother.........Warszawa......36.......04.11.....62+12.... K acperek 08.agniesza26.....Lublin..........36.......04.11.....53+23,5 . ...Olafek 09.**ewelka**......Poznań.........36.......05.11........+15. ......Nadia? 10.Kasiula82.......Cieszyn........36.......06.11.....54 +11,5....Amelka 11.happymama....Irlandia........36.......06.11......65+11... .....Zuzia 12.Green_Gable...Szczecin.......35.......06.11.....65+dużo.. .. Mikołaj 13.MałaMi80......Warszawa......36.......06.11............... . ....Bartuś 14.Ann31...........Tarnów.........35.......08.11....... +17.........Alicja 15.karuczek.......Warszawa......35.......08.11........+1 1 ....córeczka 16.agnesa1983....Poznań.........33.......09.11.....57+12 ........Kubuś 17.Aneta30........Kraków.........33.......09.11.....53+1 7.........Synek 18.elwiraelwira...Rzeszów........35......10.11......65+1 1........córka 19.Małgorzata....Wrocław........36.......10.11.....64+10 . .......Helena 20.Jokasta.........Gdynia.........34......11.11......58+ 12.........Synek 21.C.internautka..Poznań........32.......11.11......56+1 2 ....chłopczyk 22.Marta1983.....Warszawa.....35......13.11......65+12.. ...Robercik 23.**Vanilka**......Szczecin.......34.......13.11......7 0 .........Hubercik 24.fajnaaj..........Białogard......32......14.11........ .+13.....Natalka? 25.MarzenaMol....Wisła...........33...... 14.11.........+12.....Arturek 26.mysza1980.....Warszawa.....34.......15.11......59+13. . ...... Zosia 27.KarolinkaLinka..Gliwice.......34.......15.11......50+ 10........Synek 28.Beata1987.......Śląskie.......34.......16.11.......62 +16,5 ....Zuzia 29.pingusia_22.....Mielec........34.......16.11...... 44+8,5....Marika? 30.magmall..........Warszawa...34.......16.11.......62 +11 ......Zuzia 31.bonizz...........Opatów........33.......17.11.......6 6 +14.......Synek 32.Balbin ...........Warszawa....33.......17.11.......69+9........Kubu ś 33.KochamMojeSerduszko.Dębica.29.....17.11.......60+8....... J agoda 34. Yella.............Mielec.........34......18.11.......66+10. ......Córcia 35.lorinka...........Anglia.........34.......19.11...... .55+13......Zuzia 36.dunia26.........Kraśnik/Lublin..33.....20.11.......du ż ooo......Kubuś 37.kaaczuuchaa...Lublin.............33.....20.11......66 . ........Damian 38.kajtoch.........Dublin/Kraków...27.....20.11......53+ 10 .......Córka 39.anabelkaaa.....Garwolin.......34......21.11......48+1 7...wstydliwiak 40.mała_agatka....Łódź...........32......25.11......65-5 +10,5...Synek 41.elus..............Międzyrzecz...33.....20.11......55+ 9,5........Adaś 42.maminka1.......Łódź...........33......27.11..... 53+9..........Córka 43.Zaczatowana...Warszawa......33.....27.11......49+ 6.............Syn 44.Maja_21.........Kielce..........32......29.11.....64+ 2+10 ..Wiktorek 45.mucha...........Warszawa.....32......30.11.....bu.... ...........córka NICK......MIASTO....Data porodu-TC..poród....waga..długość..imię 01.Marsjanka...Śląskie...19.09..-35...SN.....2390g ....51cm.....TOMUŚ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wieczorem byliśmy z mężnem na kolacji- żegnam się ulubionymi potrawami i knajpkami na czas karmienia :) najadłam się jak mała świnka. Później bylismy odwiedzić moja koleżankę i jej 3 tygodniowe dziecko. Mała jest taka śliczna i malutka i grzeczna. Zostaliśmy na kąpieli i powiem Wam, że wcale nie wygląda to na proste, mała strasznie się wyrywa i kąpią ją we dwoje z mężem. Chociaż mój mąż jak wracaliśmy był zachwycony i powiedział " no ja to już jestem gotowy na narodziny juniora" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 🖐️ co prawda termin mam na grudzień, ale zostawię po sobie ślad, bo a nóż rozpakuję się pod koniec listopada, moją pierwszą córkę urodziłam o tydzień wcześniej, więc sytuacja może się powtórzyć, termin mam na 3.12 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej marto - no wiesz łóżeczko to może i wcześniej kupimy. tzn mamy już upatrzone. jednak zdecydowałam się na tradycyjne, drewniane. pozostaje zamówić. nie wiem, może zaraz po wypłacie R zamówimy. ale wózka to na pewno nowego przed porodem nie kupię. wiemy jaki chcemy, kolor ustalony, tylko zadwzwonić, zamówić i przywieźć :) mi co prawda teraz inny znacznie bardziej się podoba, ale to R dysponuje kasą więc to do niego należy ostatnie słowo. i tak go namówiłam na łóżeczko, choć on początkowo chciał tańsze :P co do ewentualnego przygniecenia dzidzi to nie sądzę żeby to było możliwe. spałam z takimi maluszkami i nawet jako "niemama" wiedziałam gdzie ono jest i co robić żeby nie przygnieść :) a zmęczona byłam nieziemsko :)jedyną rzeczą którą zrobiłam maluszkowi to było klepanie po główce zamiast po pupie....to było w tamtym roku, maluszek miał ciągłe problemy z brzuszkiem o i ja z nim spałam, a właściewie polegało to na tym żeby położyć go koło siebie i klepać po pupie (tylko wtedy jakoś spał) no i mi się przysnęło na chwilkę nad ranem, po całonocnym czuwaniu, i obudziłam się i zauważyłam że ręka mi zeszła i go klepię po główce :P tak delikatnie że go nie bolało a on sobie spał słodko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×