Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Gość Gosc
To moze też spróbuje, bo te uderzenia gorąca i ogólnie samopoczucie tak mnie stresuje, że aż przeraża, 2, 3 dni a tak mnie rozbiły, ze normalnie myślę o tym cały czas :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego jeszcze mialam straszne powolne ruchy:) poprostu jak cos robilam to jak zolw tak mi schodzilo dlugo normalnie taka nie do zycia bylam!nic mi sie nie chcialo wtedy jakas taka ponura bylam:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
No to zrobię morfologię i tyle :) Mam dokładnie to co opisujesz :D Do tego WYSYPIAM się przecież ... nawet bardzo, a i tak jestem zmęczona i śpiąca :o Po porodzie w karcie wypisowej miałam - niedokrwistość. Potem było już ok, a teraz nie wiem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka! wiem że mało mleka,ale kiedy dawałam więcej to wypróżnianie nie było uregulowane,teraz jest regularnie zawsze rano +czasem wieczorem,konsystencja ok:) Mój szpitalny lekarz radził mi taki jadłospis tym bardziej że Tosia miała tak jak Natan-juz nie chciała butli z mlekiem.Mleko jest kaloryczne (Tosia dużo waży) ,jadłospis powinien być różnorodny żeby dostarczać dzieiom wszystkich niezbednych składników,uczyc nowych smaków,urozmaicac diete Nasze maluchy powinny jeść co 3-4 godz-w między czasie pic.ja zaczełam ograniczać mleko ok 4-5m-ca zastepując je warzywami i owocami-Tosia pięknie rośnie i się najada:) nieco inaczej jest u mam karmiących piersią,oczywiscie dzieci powinny dostawać \"inne\" jedzenie ale na zmiane z piersią-skład mleka zmienił się już na tyle że tylko w nocy służy do najadania się a w dzień do popijania-jest też już znacznie mniej kaloryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny nie chodzilo o rozpetanie burzy na topicu ja napisalam tylko swoje odczucia dotyczace forum i mam ku temu podstawy (pytalam kiedys kilka razy o dostep do skrzynki naszej i posty pozostaly bez odpowiedzi wiecej juz nie pytalam ... kaczucha nie przejmuj sie moja mala tak jak twoj kropka w kropke male leniuszki i do tego jeszcze non stop na rekach do tego spi w dzien dwa razy po 30 min ,cyca w dzien pije raz gora dwa , za to daje popalic w nocy budzi sie bardzo czesto po mimo dokramiania i co z nia zrobic ????????chyba musze przeczekac pozdrawiam was wszystkie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karuczek ma rację z jedzeniem :) U nas na sniadanko mleko zagęszczone kaszką ryżową o smaku banana póxniej dostaje samo mleko póxniej zupka później obiadek później mleko i na kolację mleko zagęszczone kaszką tak jak na śniadanie :) można dawać chrupki kukurydziane, biszkopciki i inne. U nas tak narazie wygląda jedzenie :) Robert nie ma zębów jeszze więc staram się ograniczać potrawy z większymi kawałkami więc miksuje np krupnik :) Daję mu ugotowane i zmielone mięsko :) mozna kombinować nasze maluchy mają conajmniej po pół roku więc śmiało można działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorinko ja Tobie kiedyś wysyłałam na gg adres i hasło do poczty bo tutaj nie ma sensu pisać. Wszyscy widzą nasze posty i kazdy mógłby mieć dostęp do naszej skrzynki :) Mam nadzieję że już masz dostęp do naszej poczty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka 🌻 lorinko nie wiem Ja rowniez wysylalam Ci na gg haslo i login na nasza skrzynke bylo to spory czas temu! Kaczucha moj tez non stop by siedzial na rekach ale Ja naprawde moze uznacie mnie za zla matke przytrzymuje go np. w lezaczku ile sie da bo bym naprawde nic nie zrobila np. w kuchni!biore go wtedy kiedy naprawde zaczyna juz mocno plakac a tak siedzi i marudzi caly czas!wyciagnelam juz wszsystkie miski plastikowe jakie mam stara klawiatura i tak co chwile mu zmieniam i zabawiam czym innym!przy sobie ma chyba z 7 smoczkow i tak sobie je wymienia az w koncu znajdzie swoj ulubiony:) U nas jakos maly zbytnio nie przepada za kaszami owocowymi:(owocami itp. rzeczami jedynie lubi zupki!mleko poprostu uwielbia!!na poczatku mielismy problem bo go nie chcial teraz mamy problem bo chce go jesc non stop hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! my znów kiepsko spaliśmy, przez ten katar :( ciekawe kiedy ja będę tyle jedzonka dawać :P na razie ma tylko 1 posiłek inny niż mleko i kleik wiecozrem a tak to tylko cycuś. ale pochwalę sie ze już je co 3 godziny a nie co 1,5 jak jeszcze niedawno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli tak to przepraszam ,ale przy instalowaniu gg wszystko poszlo w eter :( a na skrzynke nie moge sie zalogowac nie wiem dlaczego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorinko tz nie wiem dlaczego nie możesz, nikt nie zmieniał nic, ani hasła ani loginu. dziwne. dziewczynki miałam sie pytać już dawno ale jakoś zapominałam. w końcu zdecydowaliśmy se ochrzcić to nasze słońce małe, tzn od początku chcieliśmy ale ciągle terminy odkładaliśmy. ale o co chodzi. któraś z Was, chyba pingusia o ile pamietam chrzciła daleko od domu. prawda? ja tez tak chciałam, bo bardzo chcę żeby pradziadkowie małego też byli a tu ich nie ściągnę a oni mieszkają w Poznaniu, więc chyba będziemy w poznaniu chrzcić. powiedz mi jak to zalatwiałaś? czy ksiądz chcial jakieś dokumenty z obecnej parafii (mój mąż tu był chrzczony, bierzmowany)? właśnie czy trzeba mieć jakieś papiury dot bierzmowania? a i czy sa jakieś nauki przed chrztem dla rodziców? w ogóle z tym chrztem to zamieszanie jest. jednocześnie dobrzeby było żeby był w poznaniu, bo tak jak pisałam moi dziadkowie by byli, a z drugiej strony brat R ma tego szpiczaka i nie może za bardzo podróżować a on miał być chrzestnym małego. eh tak źle i tak niedobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Lorinko zmienilas tam na eu??albo moze ktos akurat jest na skrzynce wiec sie tez nie wejdzie na nia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karuczek jeszcze mam pytanko takie do Ciebie!!Ty kupujesz rybke i sama robisz??jak tak to kupujesz fileta czy taka cala rybke do patroszenia??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Lorinko ja też na gg Ci wysyłałam dane do poczty odrazu po Twoim poście (dawnooo) i możliwe, że to przeze mnie nie potrafisz się zalogować, bo ja każdemu kto prosił jak podawałam to pisałam interia.pl :o:o:o bo z przyzwyczajenia, bo mam poczte na interii no i zawsze pl, pl :o a tam ma być interia.eu Sama długo twierdziłam, że ta poczta nie działa :P Karuczek też się zaczne pomału stosować do tego Twojego jadłospisu ... tylko tak jak Aga kompletnie nie wiem jaka to ryba? Jak ją robisz ?? Szczegóły poproszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) ja też nie dałabym rady z noszeniem go non stop dlatego czasem siedzi w bujaku i się drze :/ ale jak widzi,że ja nie reaguje to w końcu przestaje. nie jest to może dobra metoda-ale idzie ześwirować :( w ogóle z tego bujaka to już niemal wychodzi-dostaje do czegoś co leży obok niego i fik-razem z fotelikiem-dlatego albo muszę siedzieć non stop przy nim albo musi stać centralnie na łóżku żeby nie fiknął na podłogę.Kupiłam dla Damiana fotelik samochodowy,bo on taki długaśny,że nie można go było dopiąć w tym nosidełku i nóżki mu już dyndały ;) Do 3 roku życia ponoć ma styknąć. Można już podawać rybę?No to spróbujemy :) Mam o tyle dobrze,że mogę jeść niemal wszystko a małemu nic :) Chyba go powinnam za to ozłocić :) Chodzicie ze swoimi maluchami na basen?Moja siostra dała mi namiary do szkółki dla niemowląt-więc się tam kiedyś wybierzemy.Byliśmy raz na zwykłym basenie-ale nie był przystosowany do użytkowania przez maluchy z tego względu,że nie było jak przebrać małego-siostra musiała wyjść ze mną żeby przypilnować małego jak się go przebrało bo do dyspozycji była tylko ławeczka :/ ale z basenu Damian skorzystał-ale ani nie był zachwycony ani przerażony-wręcz obojętny :p dla niego ogólnie kąpiel to takie nic-ani nie chce się pochlapać ani nic.Przynajmniej dobrze,że nie awanturuje się ;) dobra-idę coś przygotować do zjedzenia bo znów jedziemy na basen :p pa mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej widzę że na forum jak za starych dobrych czasów:D ja jestem zarobiona ostatnio i poczytuję co parę dni z jedzeniem u nas masakra mały chce tylko cyca, wmuszan w niego jeden posiłek dzinnie choć śliwki, bo kupki są twarde jak dam warzywa, kaszki już na noc nie chce jeść, i wróciliśmy do budzenia co 2 godziny, dziś jadł dynię z ziemniakiem tzn cały był w dyni więc może do brzuszka też coś wpadło, w łóżeczku nie chce spać, więc przysunęłam jego łóżeczko zdjęłam barierkę i mamy powiększone łóżko mały śpi na swojej części i jakoś dajemy radę, bo tak to już było za ciasno na naszym 1,40, materace są na tym samym poziomie więc jest ok, moja maruda ostatnio ciagle piszczy żeby się z nim bawić, wstaje i się przewraca, brakuje mu chyba celulozy bo chętnie zjada papierki, gazety książki nie gardzi instrukcjami ani ulotkami, tynk też mu smakuje( tylko gdzie on go znalazł?) bo był w kupce:) mały ostatnio też ma takie akcje z histerycznym płaczem w nocy, ostatnio go moczyłam w zimnej wodzie klepałam i nie mógł się dobudzić, jak znajdę czas to poczytam co u was, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mother ale sie usmialam z tym tynkiem w kopie!bez kitu ciekawe skad go dorwal moze zeskrobal ze sciany:)wlasnie slyszalam ze jak sie je tynki itp. rzeczy to brakuje witamin,ale mysle ze twoj maluch bardziej z ciekawosci wzial to do buzi i polknal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej:) wróciliśmy właśnie z kolejnego przetykania kanalika, który nie doszedł do skutku:P Okulistka stwierdziła, że to alergicznie, skoro od kilku tyg jest spokój i że nie ma potrzeby przetykać:) Okazało się, że na godz 11 ma zapisane kilkanaście zabiegów, więc czekaliśmy do 13, nie jadła nic o od 8, bo 3h wcześniej nie wolno jeść, a nie wiedziałam, żę jak mam na konkretną godzinę to tyle będziemy czekać), jeszcze w drodze do szpitala zwymiotowała wszystko (i na wszystko), nie miałam ze sobą ubranek (idiotka), więc poszukiwania sklepu z ubrankami, u lekarza krzyk niesamowity, ale poza tym to dzielna i uśmiechnięta cały czas, więc chociaż tyle:) dostęp do kompa mam baaardzo ograniczony, bo mój ma sesję, i wszystkie materiały ma na kompie:F ale postaram się w miarę możliwości czytać i czasem odzywać, buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś z małą u lekarza i powiedział że mam zmienić mleko ale ja nie wiem na jakie. Nan czy Bebilon?Poradźcie mi? Najgorsze jest to że mam 3 opakowania jeszcze starego bebika ale nie otwartego. Dostała też syrop Lactulozum na rozluźnienie masy kałowej. Kupiłam dziś małej jarzynki z rybą po grecku :-). Jutro spróbujemy. Te słoiczki są takie drogie. Ja bym wolała jej gotować ale nie mam swoich upraw ani nie da się tu kupić warzew eko :-(. Moja nie lubi jeść nic co ma kawałki. Muszę jej miksować tak jak to robi Marta a tak to nie protestuje. Dziś użyłam schemat żywienia mało mlekowego i mój głodomor jest głodny po tych zupkach. Minęła godzina i owoc jadła. A na drugie śniadanie dostała jogurt gruszkowy i powiem że jej bardzo smakował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtoch to się cieszę że nie musiała mieć przetykanego kanalika :-). Dziś na forum jak za dawnych czasów :-). Agatko z czasem już w nocy nie będzie ci się budził. Moja mimo że na modyfikowanym to ma jedną pobudkę. Kaczucha ja nie byłam jeszcze z mała na basenie ale mam zamiar tylko mi wstyd przez te rozstepy na udach :-(. Moja też wogóle nie chlapie prze kąpieli. Tylko tak leży bo musi i nic więcej. Mother moja też jest przyzwyczajona do spania w moim łóżku ale jak mój przyjeżdża to idzie do łóżeczka bo na takim łóżku to za ciasno w 3 osoby ale strasznie tam się wierci ale nie ma innego wyboru ale tak to nie protestuje :-) A moja jak zasypia na noc to muszi z 50 razy na brzuch i z powrotem i marudzi ale potrafi sama zasypiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatko co do mleczka to wg mnie lepiej bebilon, bo z tego co wiem nan ma dużo żelaza i lubi zatwardzać dzieci a przecież Tobie o coś odwrotnego chodzi. ale ja ekspertem nie jestem. tak tylko pomyślałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! jestem badzo wygodna jesli chodzi o karmienie Tosi i podaje jej jedzonko ze słoiczka-gerber-jarzynki z rybka po grecku=łosoś Beatko-tak jak pisała M-agatka-nan ma bardzo dużo żelaza lepszy bebilon-jasli mała była głodna to podaj jej duży słoik ew.wieksza porcje jeśli gotujesz sama Elwira odezwij sie prosze,ciekawa jestem jak w żłobku rozwiazuja problem spania dzieci,czy kładą wszystkie o jednej porze,czy każde kiedy jest marune.... Tosia śpi jeszcze dużo co 2-3 godz od 30min do 3 godz-dlatego nie ma ściśle określonych pór spania-sama widze że jest zmeczona i ja kłade Lorinko-napisz nam swojego meila to jeszcze raz wyślemy namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie tak myślałam że muszę kupić Bebilon bo Nan na dużą zawartość żelaza i napoczątku jak zaczęłam karmienie modyfikowane to dawałam Nan i musiałam zmienić na bebiko bo źle tolerowała go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko potrzebne Wam będzie zezwolenie z prafii, do której podlega Franek, że może być ochrzczony w Poznaniu. Myślę że ksiądz Wam nie powinien robić problemów, tylko musisz podać dobry powód, bo tak to wolą, żeby dziecko było chrzczone tam gdzie mieszka. I wy nie musicie mieć żadnych papierów, że R był chrzczony czy coś, tylko zaświadczenia muszą mieć rodzice chrześni, że nic nie stoi na przeszkodzie żeby nimi byli (maj chrzest, bierzmowanie i ślub kościelny jeśli są po ślubie). No i karteczki ze spowiedzi od chrzestnych i rodziców. Ale wy nie musicie mieć bo do komunii iść nie możecie bo jesteście po cywilnym z tego co pamiętam. No i jedynie problemy Wam może robić ksiądz w Poznaniu, że nie macie kościelnego i może chcieć oświadczenie, że weźmiecie. Choć nam ksiądz żadnych problemów nie robił, ale chyba dlatego że znajomy brata M. A na naukach żadnych nie byliśmy, ale nie jestem pewna czy się nie powinno iść ( o to się musisz zapytać przy zamawianiu chrztu) Aha i przy zamawianiu musisz mieć jeszcze akt urodzenia Frania. Agatko masz podobą sytuację jak ja, tylko że na chrzcie Mariki nie było nikogo z mojej rodziny(z racji odległości) No ale coż tutaj by też rodzice M nie przyjechali , bo tata po udarze, a moi Marikę mają na co dzień więc wypadało tam chrzcić, bo M byłby zabardzo poszkodowny. Lorinko a próbowałaś dawać mleko modyfikowane na noc ( to typowe nocne), ono jest bardziej kaloryczne i może by dłużej spała. Mother no a z tym tynkiem to nieźle, musisz uważać żeby Wam mały nie wygryzł dziury do drugiego pokoju he he. Kajtoch fajnie że kanalik nie był przetykany, a przygód po drodze współczuje. Beatka Bebilon jest dobry Marika pije 2 i problemów z kupką nie ma, do tego kaszkę waniliową z Bobovity, zupkę i deserek i jest ok. A co do bebika, to zostaw na potem, może akurat za 3,4 miesiące jej podejdzie. A i muszę Wam powiedzieć że truskawki super rozwalniają, le przy alergiach nie polecam, bo ponoć mocno uczulają. Marika znów ma dzień piszczenia i śmije się dziś z byle czego. Pokazać jej język a ona w śmiech, pocałować nóżkę a ona w śmiech itd. Beatka, Kaczucha a co do chlapania, to nie cieszcie się że Wasze dzieciaki są spokojne w kąpieli, Marika od niedawna chlapie, wcześniej była całkowicie bierna. Przyjdzie czas i na Wasze dzieci;-) Idziemy się kąpać, bo późna pora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my po basenie-tym razem małemu się podobało i cały czas się śmiał. Był ogólną atrakcją i dzieciaki chciały sobie go puszczać między sobą jak zabawkę :/ ale ogólnie już machał sobie nóżkami i nie bał się takiego ogromu wody :) mój mały olimpijczyk ;) zjadł,przespał się a teraz znów koncertuje :( dobra-idę.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po kąpieli i Maleńka śpi :) Najwyższy czas uzupełnić tabeleczkę. Moja Małą przybrała w 1,5 miesiąca (7 tygodni) 500gram. Jak myślicie czy to nie za mało? Ja też nie mam możliwości udzielać się tutaj zbyt często. Niestety :( I bardzo tego żałuję. Ale najczęściej jak zadam pytanie, to jest jakiś odzew, więc na prawdę nie można powiedzieć, że dziewczyny, które są tutaj często trzymają ze sobą. oj nie! My dajemy Bebilon 2 i jest ok z kupką. Polecam też owsiankę Bobovity, bo zawiera sporo błonnika. U nas po pierwszym razie kupka była chyba 4 razy, bo tak zadziałał błonnik jak szczotka na jelitka. Ale widać było, że Małej było dobrze :) nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....7500.. ..71.....7m Kasika1........Karolinka...22.10....3300......7700.. ...72.....6m i 2t green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....8300... 71.....6 m Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 7350...........6m12d Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8690.... ?....4,5m KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....9400.....?.....7m karuczek......Antosia......1.11......3270....7220.....68 ......4m2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 .....5 m Ann 31...........Alicja.......6.11......3250....7200... 68...... .6m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 8200....78/79...6,5m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....6700...67......6mc 3 tyg MarzenaMol.....Arturek....10.11.....4060...7000....65?.. ...5 m karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 7900....67.....5.5m-ca mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 7600.....76.....5m 4d edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....7800. ..70.....6m3t kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....7300....76. ...6m i 4d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 6600.... 69....6m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270.....7500....... ...6,5m Gargamelka....Antoś........18.11.....3750.....7300...64, 5. ... 5m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....6600..... 4 m, 2 t **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....7500...80 ....6m maminka.1......Lenka.......21.11.....3400.....7300....70.....6,5m **Vanilka**......Hubert.......24.11.....3760.....xxxx... xxxx....4m9d pingusia_22....Marika......27.11.....2570......6600...ok 72... 6m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....10kg.... .73......6m lorinka..........Zuzia........28.11.....3600......6410.. . .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 7940... ok.73... 6m Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ..7500... 69.......5m4d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340.... 8600.....72 ......6mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700.... 6.200......66.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780..... 6000 ............ 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też już po kąpieli i mała śpi. Maminka mam ten sam dylemat.Marika przybrała tylko 200 gram w miesiąc i lekarz mówił mi że to prawidłowo. Mi wydaje się jednak że to trochę mało bo wzdłuż rośnie ok 3 cm miesięcznie i jest teraz na 90 centylu, a z wagą na 3 więc u mojej córy jest za duża rozbieżność. A twoja na jakim jest centylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojej nie ma aż takiej rozbieżności, bo waga między 25 a 50, natomiast wzrost między 75 a 90. O ile dobrze pamiętam, bo piszę teraz z głowy. Nie martwiło by mnie to gdyby tak było cały czas. Ale na początku te centyle wyglądały odwrotnie, tzn. mała była krótsza, ale za to grubsza. Co kolejne pomiary, to waga jest na coraz niższym centylu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×