Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Marta R+ to mogą być ruchy tzn że są. bo mi tak piszą w wywiadzie jak się pytają czy są ruchy. No Daff wiem że powinien być milszy ale ja mam go gdzieś a poza tym on nie ma dobrej opini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopień rozwoju łożyska powinien być odpowiedni do poziomu zaawansowania potrzeb /wielkości/ płodu, drugi stopień jest charakterystyczny dla poczatków trzeciego trymestru, wtedy, kiedy plód rozwija się dynamicznie, pod skórą tworzy sie tkanka tłuszczowa i dziecko duzo zyskuje na wadze. Trzeci stopień oznacza już pełną dojrzałość łożyska, a tym samym , kiedy do porodu zostało jeszcze wiele czasu, moze sugerować niewydolność do ,nazwijmy to, "odżywienia dostatecznego" płodu. Z kolei pełna dojrzałość w ostatnich tygodniach ciąży jest normalna i oznacza gotowosć do narodzin dziecka./ tak w uproszczeniu/, gdyż płód osiągnął stan, w którym łożyska nie jest juz w stanie sprostać jego potrzebom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a wiecie co jest dziewne że na internecie pisze że stopnie dojrzałości łożyska są I,II i III. A na moim usg pisze ze mam łożysko 0 stopni. Dziwne to troche :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
ja nie mam pojęcia jaki u mnie jest stopien, nigdzie to nie jest napisane i nigdy lekarz o tym nie mówił :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też trafiłam na ten tekst hahaha Beata to oznacza że nie masz zbadanego łożyska a to niedobrze w Twoim przypadku!!! Czyli co rodzi się pod koniec II stopnia czy na początku III kiedy najlepiej? A R(+) to ja mam w szyjce macicy zapisywane a nie w tętnie płodu!!! Tętno i ruchy mam zapisywane FHR (+) a dalej mam FHR 130 FHR 145 FHR 140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Usg - owszem robi co wizyte, ale nic nie mówi. Czasami to sama zapytam: wód dobra ilość? Nie za duzo? Nie za mało? Łożysko ok? a on sie wtedy śmieje i mówi ok, ok. Ehhh, Lepiej chyba o tym wszytskim nie myśleć i czekać spokojnie na rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) w koncu was doczytalam moje drogie:) Ja tez mam lozysko II stopnia w tym etapie ciazy to normalne:)! dzis mam strasznego dola:(juz poprostu wymiekkam Ja chce na dwor do mojego domu, do kuchni chce posprzatac poprac!nie chce prosic juz nikogo o byle gowno!PLACZ!!!!!!!mam dzis totalna depresje chyba pierwsza taka od poczatku ciazy mnie dopadla!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja takich lekarzy nie lubie. Wole takich co można łatwy kontakt złapać gadać śmiać się i żeby był rozgadany żeby wszystko mi powiedział, mój tylko nie mówi mi nic o szyjce a reszte? Zasuwa podczas gadania czasem coś się wtrące zapytam ale raczej problemów nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dlaczego Marta nie mam zbadanego łożyska bo nie rozumiem? za każdym razem co miałam usg to robił mi to inny lekarz i każdy pisał mi łożysko 0 stopnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinko sorry ale jakis ten Twoj lekarz malo kontaktowy!szlak by mnie trafil jak bym sama musiala sie go o wszystko dopytac i wyciagac co i jak:)!gdzie ten snajper normalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedlug usg termin mam na 1 listopada a wedlug ostatniej miesiaczki mam na 3.11 :D heh i tez sama nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio usg mialam w 22 tc i teraz bede miala dopiero w 35 i mam nadzieje ze tez sie dowiem jakiego stopnia mam lozysko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata ja nie wiem :) Zapytaj lekarza dlaczego nie masz. Oni w komputerach sami tego nie piszą te teskty mają już wgrane na stałe i tylko wpisują wyniki pomiarów i wszystkiego co zostało zbadane. Mnie w 22 tygodniu poprosił jeszcze o to żebym zdjęła gatki bo tak miałam nisko macice że musiał dopochwowo zbadać i wtedy miałam 1 stopień dojżałości tak więc nie wiem jak to jest u Ciebie może nie dokonał tego pomiaru? Zapytaj dlaczego w tym miejscu nie masz nic wpisanego bo 0 to jest wyjściowy opis w komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w 20tc tez mialam 1 stopien Beatko zapytaj lekarza po prostu dobra ide cos porobic bo nic tylko sie leniwie przed kompem,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patuniaa najlepiej to czekać i nie myśleć kiedy bo zobaczysz jak zacznie się Tobie czas wydłużać :) Kiedy przyjdzie pora urodzisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem takiego zdania że gdyby było coś nie tak to by lekarz powiedział a jesli chodzi o moje łożysko to ja je miałam badane w szpitalu więc nie może być złe bo by mi powiedzieli. A ja mam zaufanie do mojego lekarza. Bo to właśnie on mi odnierał pooród mojego marwego dziecka. I wie że mi bardzo załeży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno gdyby cos bylo nie tak to lekarz by tego nie zbagatelizowal wiec nie ma sie czym martwic teraz to juz serio spadam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta nie może być tak jak mówisz bo u nas wyniki usg nie piszą na komputerze tylko ręcznie więc nie może być coś nie tak i napewno sprawdzali mi łozysko. Ja tak sądzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ja już sama nie wiem :D Najważniejsze że chodzimy narazie z brzuchami i czekamy conajmniej do 38 tygodnia :) Zaciskamy zwieracze i będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×