Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

a gdzue ten stopien lozyska jest napisany.? bo tez nie wiem tutaj w Anglii mi nie mowili hehe ;D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie godzinę mnie nie było i 3 strony do czytania miałam :D ja nie mam pojęcia jaki mam stopień dojrzałości łożysk, ale pewnie w środę na usg się dowiem. ale wam dobrze, tym co już w 9 miesiąc wchodzą! mi jeszcze 1,5 tygodnia do końca 7 zostało :(ale co tam ja też kiedyś wejdę w ten cudowny ostatni miesiąc, który będzie już ostatnią prostą do przyjścia maluszka :) agniesza - no cóż każda z nas ma takie gorsze dni. w twoim przypadku to ja się wcale nie dziwię że cię dopadło. szczerze to nie wiem czy dałabym radę tyle leżeć i jeszcze myśleć pozytywnie. ja już dawno bym ześwirowała! spokojnie to już prawie koniec!!! za chwilkę będziesz mogła wstać, pochodzić sobie, poszykować wszystko i już wkrótce będziesz najszcześliwszą mamą na świecie!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do terminu porodu to ja nawet 14 grudnia mogę urodzić!!! a najwcześniej to ok 5 listopada. moja lekarka twierdzi ze ze zwględu na skracającą się szyjkę mogę się przygoować na przyspieszony poród. mówi ze najważniejsze żebym do końca 37 tyg donosiła, potem możemy rodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to musze sobie zerknac na ostanie usg ktore mialam w 22 tygodniu bo w angli juz pozniej nie robia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patuniaa ale dziwnie własnie im bardziej zaawansowana ciąża to powinni sprawdzać czy wszystko jest ok :) Może idź prywatnie? Czy ogólnie po 22 tyg nigdzie nie robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 22 tygodniu co 2 tygodnie bada cie polozna. i na tej wizycie slyszysz bicie serduszka mirzy wszystko i jak by sie cos nie zgadzalo to wtedy wysylaja na usg. bo nawet gadalam na ten temat z polozna powiedziala ze jak nie ma ryzyka to nie robia usg.. chyba ze prywatnie ale kosztuje 100 funtow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woow 100 funtów ja dziękuje!!! U nas też na każdej wizycie położna bada puls dziecka takim aparacikiem mierzy nasze ciśnienie i waży... Wywiad ogólny przeprowadza i dopiero do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny póki pamiętam gratulacje dla pierwszej mamy! Marzena siemię kupisz w sklepie tam gdzie są rodzynki i śliwki suszone. ja starym zwyczajem właśnie wstaję ide robić śniadanie. muszę zrobić badania krwi straszą mnie że mam jakiś mały problem z wątrobą od dziś koniec smażonego, tłustego, surowych owoców i ogólnie to dieta lekkostrawna bo grozi m i przedwczesny poród, może ominę szpital jak będę stosować dietę. mam doczekać 36 tyg. a potem się zobaczy. mam straszne obrzęki rąk i nóg takie baleroniki i to rano to też nie dobrze. mój gin właśnie pojechał na 1 msc urlop ale mam się zgłosić z wynikami do kogokolwiek zeby mnie obejrzeli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta a ja myślę że u mnie jest ok. bo na internecie znalazłam jak dziewczyna się wypowiadała i też miała łozysko 0 stopni i ja mam tak w karcie napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie dziwne bo moja gin. mowila ze teraz bede miala czesciej usg bedzie sprawdzala lozysko i wage dziecka! moja gin. na szczescie jest dwa w jednym polozna i lekarz takze nie musze biegac od jednego do drugiego:)! trochu mi juz lepiej bo przyszla paczka z rzeczami dla dzidka:) a potem przyjechal moj maz i mnie znowu zdolowal bo do salono do jednego okna i drzwi tarasowych rolety beda nas kosztowac 570zl i znowu trzeba poszerzyc budzet remontowy!skarbonka bez dna normalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha no to jak ktoś inny też tak miał to myślę że nie powinno być nic złego czy niepokojącego ale zawsze możesz zapytać lekarza co oznacza stopień 0 :) że twoje znajome mają od I - III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesza ale lepiej żebyście zrobili wszystko za jednym zamachem niż po trochu remontować :) Teraz wydasz a zobaczysz że tak będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta napewno się zapytam lekarza. może nawet jutro do niego pójdę ale jescze zobaczę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie;) staram sie Was czytac na bieżąco, ale nie za bardzo mam czas na pisanie :( brzuch rośnie i chyba jest juz mi coraz ciężej... bolą mnie stawy w biodrach i czuję wprost, ze się rozchodzę!! do tego ten ból w pachwinie- jakby jakieś wiązadło mi poszło :( Wasze brzuszki śliczne :) mój chyba poobny najbardziej do brzuszka happymamy;) no i tez jest od bardzo wysoko- zaczyna sie zaraz pod biustem- troche to uciążliwe.... Marsjanka- do tej pory nie mogę w to uwierzyć! moje gratulacje;) trzymam kciuki za Ciebie i Maluszka;) Agniesza26 🌼 🌼 🌼 juz niedługo wrócisz do swojego wyremontowanego domku, ślicznego i pachnącego;) a teraz jeszcze dasz rade wyleżeć;) juz tak długo wytrzymałaś! jeszcze troche i Maluch będzie z Tobą... pozdrawiam i życzę miłego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do oceny dojrzałości łożyska stosuje się czterostopniową skalę Grannuma (0° , I° , II° , III° ), jednak nie koreluje ona ze stopniem wydolności łożyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) A ja nic nie wiem- nie wiem jakie mam łożysko, ile cm ma macica- nic. Mój lekarz nic mi nie mówi, usg miałam robine u niego już dwa razy( bo niedawno wrociłam z Grecji i mam nowego lekarz) i nawet wydruku nie dostalam. Tam to bynajmniej zawsze miałam wydruk, wszyskie pomiary i całą resztę, tylko tyle że trudno mi się było z tego wyznać, no ale to już inna sprawa.Dodam że mam tu naprawdę miłego lekarza, tylko tyle że nie udziela mi informacji:-( Ale może dlatego że nie pytałam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnieprzeważnie każdego lekarza trzeba ciągnąć za języki. Bo dla nich to jest tak że jak nic nie mówią tzn że jest ok a dla nas to nie wystarczy :-). No ale my już na to nic nie możemy poradzić . Jestaem pewna że gdyby lekarz miał jakieś podejrzenia że coś jest nie tak to by o tym nam powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej tak piszecie tej dojżałości łożyska że też mnie to zaciekawiło. W szpitalu na wypisie mam napisane Stopień dojżałości wg Grannuma II a było to w 26/27 tc, a na wizycie moja gin nigdy nic o tym nie mówi no i też nie mówi nic o szyjce. Ostatnio mąż mnie zapytał czy mam już jakieś rozwarcie normalnie mnie zamurowało, ginka nic nie mówiła więc chyba nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARSJANKO - NAJSZCZERSZE GRATULACJE DLA CIEBIE I CAŁEJ RODZINY . WSPANIALE ŻE JUŻ MASZ ZA SOBĄ TO CO JESZCZE PRZED NAMI . ŻYCZĘ ZDRÓWKA DLA CIEBIE I SYNKA . ALEŻ MUSIAŁAŚ BYĆ ZASKOCZONA JAK DOWIEDZIAŁAŚ SIĘ ŻE JEDNAK SYNUŚ . GORĄCO CIĘ CAŁUJĘ . NAPISZ PROSZĘ W WOLNEJ CHWILI COŚ WIĘCEJ NA TEMAT SWOJEGO PORODU I DZIECIĄTKA . 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff dobrze ze moja gin. jest niezle wygadana i wszystko wiem co do joty co i jak sie u mnie dzieje!powiem Wam ze nawet specjalnie nie musze jej pytan zadawac bo ona o wszyystkim pamieta i wszystko mi wytlumaczy co do joty:)! a usg teraz powinno byc wiecej ze wzgledu na to wlasnie lozysko czy za szybko sie nie starzeje i najwazniejsze czy sie nie odkleja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga26, dasz radę wyleżeć, chrzanić wszelkie nasze smutki i doły. Jak Ty doleżysz, to ja też. A że nie jest łatwo ... że czasem ryczeć się chce, trudno. Silne baby jesteśmy :) Silniejsze, niż nam się wydaje. Napisz, co przyszło w paczce z allegro. ja czekam na swoje zamówienia. Buziaki, B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze ktos pytal o wodniste uplawy tez takie mam nieraz i tez sie balam czy to nie wody przypadkiem ale moja gin. zbadala mi takim papierkiem i wyszlo ze nie:)!mozna je kupic w aptece na 3 razy kosztuje 60zl:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×