Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pluria

colonix

Polecane posty

Gość ja-anna
Jestem już 41-wszy dzień na kuracji colonixowej. Zaparcia minęły, do kiedy znowu piję herbatkę. Zastanawiałam sie, czy zwrócić trzecie opakowanie, nierozpoczęte jeszcze, ale doszłam do wniosku, że skoro już się zdecydowałam, to doprowadzę sprawę do końca. Wypróżnienia nadal są dość obfite, ale wydalam coraz mniej paskudztw. Dobre w tym jest to, że ubyło mi 6 kg :). Trochę zmieniłam dietę, prawie nie jem mięsa, za to duuużo warzyw. Zaopatrzyłam się w książkę p. dr Ewy Dąbrowskiej, w mojej księgarni tylko 13 zł. Zasatanawiam się, czy kiedy zakończę oczyszczanie Colonixem i będę chciała posłuchać rad p. dr Dąbrowskiej, powinnam też przeprowadzić kurację oczyszczającą zalecaną przez nią, (6 tyg.) , czy od razu mogę przejśc do zdrowego żywienia? Bo podwójne oczyszczanie to chyba za dużo szczęscia naraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-anna
Nadienko, nie wiem, czy dobrze robisz zmniejszając porcję Colonixu. Ja zwiększyłam o połowę miarki i jest ok. Może Ty potrzebujesz więcej czasu na reakcję organizmu? Spróbuj to jakoś przetrzymać. Może poratuj się małą lewatywką? ja raz tak zrobiłam, kiedy już nie dawałam rady.. Pomogło. Teraz wypróżnienia sa rzadze, ale czuję się dobrze. Pewnie większość zalegających paskudztw już wydaliłam, przynajmniej tak mi się wydaje. Z niepokojem czekam na koniec kuracji. Nie spodziewam się, że na zawsze pozbędę się zaparć, ale mam nadzieję, że choć trochę mi to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-anna
Załamana2, czy dokładnie stosujesz się do zaleceń? Czy wypijasz dostateczną illość wody, bo to bardzi ważne. Kiedy za mało pijesz, może się zatykasz po prostu? Zmień przy tym dietę, jak ja. Warzywa, warzywa i jeszcze rqz warzywa. Idź za radą Wilczycy i sięgnij po książkę dr. Ewy Dąbrowskiej. Ja już przeczytałam, to ma ręcę i nogi. Warto się w każdym razie nad tym zastanowić. Może spróbuj tez diety dla Twojej grupy krwi? Może to dla Ciebie będzie rozwiązanie. Musimy sami szukać, bo współczesna medycyna niestety chyba nie potrafi nam pomóc. Jeżeli, to metody naturalne, które na pewno nie zaszkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonikik
ja-anna. dodatkowo lewatywa razem z colonixem? czyli moge ja sie tabletka przeczyszczajaca poratowac? ja nie jem ziemniakow, ryzu ani makaronu, malo slodyczy,nie pije zadnych slodkich napojow, nic gazowanego, zero alkohou.nie jem wzdymajacych warzyw, nawet jablek juz nie jem.i brzuch napompowany i boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja_anna a Ty tez mialas problemy na poczatku kuracji colonixem? bralas wczesniej polski blonnik? choc pije 2l wody, to od tego blonnika bylam narpawde napompowana, sugerujesz, zeby powstrzymac sie z odeslaniem? nie biore colonixu od 2 dni, nadal mam napompowany brzuch, ale czuje sie troszke lepiej, pewnei ten blonnik zalega, ratowalam sie czopkami glicerynowymi, ale ile mozna ich brac. jak robilas lewatywke? ja sie boje :) a sprzet juz mam :) gdy zmniejszylam dawke blonnika, poczulam sie lepiej, sama wnie wiem, to chyba zalezy od organizmu, moj moze nie lubi blonnika; jak ja Ci zazdroszcze takiej reakcji na colonix :))) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-anna
Nadienko, kiedys próbowam stosować ColonC, nie bardzo mi pomagał. Colonix sam, bez herbatki też mi nie pomaga, więc już sama nie wiem... ale jestem dopiero w połowie kuracji, będę mogła powiedzieć coś dopiero po jej zakończeniu. Wcześniej nie spotkałam sie z tego rodzaju kuracjami, więc chwyciłam sie akurat tego sposobu, jak tonący brzytwy. Myślę jednak, że Colonix jest lepszy od ColonuC, ponieważ jest bogatszy, ma więcej składników, choć konsystencja wydaje się być podobna. Zrobiłam dziś eksperyment i oba preparaty wymieszałam z wodą. I jeden i drugi po jakims czasie zgalaretowaciał, więc chyba oba są dobre. Myślę, że i ColoC w połączeniu z herbatką odniósłby ten sam skutek. Nadienko, ja też na początku miałam problemy, już byłam gotowa zrezygnować, ale pomogła mi lewatywa. Błónnik zalega, widac jelita masz zapakowane od góry do dołu i zanim nastąpi jakś reakcja, troche czasu upłynie, więc może szkoda, że kurację przerwałaś. Czopki zdadzą się psu na budę, bo nie pomogą Ci w wypróżnieniu, skoro masz już "drugi kręgosłup" :))), może skuś się na hydrokolonoterapię, potem spróbuj jeszcze razz Colonixem., albo po prostu zgłoś się do lekarza i zapytaj, gdzie może ktoś Ci fachowo zrobić extra lewatywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-anna
Baloniku, zdecydowanie zdrowsza jest lewatywa od tabletki przeczyszczającej. Czy hebatka Ci nie pomaga? Jeżeli tak, to może kup senes w aptece, albo korę kruszyny i wzmocnij wieczorną herbatkę? Bo tabletka to nie jest dobre wyjście. To dodatkowo obciąży i tak już ztruty organizm. Dołożysz jeszcze tylko jeden kamyk do Twojego jelitowego ogródka, a kuracja ma być przecież oczyszczająca, nie obciążająca. Tak naprawdę to nie wiem, czy moje rady są dobre na Wasze problemy, ale nie umiem nic innego wymyślić. Może ktoś ma jakiś inny, lepszy pomysł? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-anna
Koniecznie sięgnijcie po lekturę polecaną pzrez Wilczycę. Autor -dr Ewa Dąbrowska, do na bycia w księgarniach (13 zł) "Ciało i ducha uzdrowić żywieniem". Ja przeczytałam od deski do deski i po zakończeniu colonixowej kuracji zabieram się za wprowadzanie w życie zdobytej tam wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonikik
ja-anna dzieki. to moze proszek do rozpuszczenia w wodzie przy zaparciach zamiast tabletki? zalatwiam sie raz dziennie ale gladko nie idzie, czuje sie beznadziejnie, ledwo sie poruszam. nie chce przerywac kuracji,ale nie dam rady 2 miesiace z bolem i wielkim balonem zamiast brzucha, tym bardziej ze lato idzie a ja jak slon! nigdzie nie moge wyjsc, bo gdzie z takim wywalonym brzuchem,ledwo sie w cos wcisne, a jak juz gdzies jestem to boli, a to pierdziec sie chce :) i zle samopoczucie :/ moze przynajmniej tez schudne po jakims czasie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonikik
ja-anna masz na mysli diete warzzwna owocowa? a czy po zakonczeniu diety jak sie zacznie jest normalne rzeczy, nie mam na mysli od razu ziemniakow czy pizz,ale czy nie przytyje sie od razu? no i 6 tzg same warzywa,monotonne to, i jesli ja ani kalafiora brokuly czy fasoli jesc nie moge, cebula ponoc tez powoduje wzdecia, to nieciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-anna
Baloniku, bardzo Ci współczuję, wiem, co to znaczy...Mam to od lat. Mnie Colonix ruszył dopiero po paru dniach. ale za to potem ...pełen komfort (z wyjątkiem dni nieherbatkowych, o czym już wcześniej pisałam). Może i Ciebie w końcu ruszy? Życzę Ci tego z całego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-anna
Baloniku, od dzis zaczęłam aplikowac sobie aloes. Zaczynam od jednej łyżeczki rano i wieczorem.To bomba zdrowotna, że się tak wyrażę. Mam jednak na myśli nie ten aloes z parapetów naszych babć i mam, ale najprawdziwsz miąższ aloesowy (Aloe Vera) . Spróbuj, na pewno Cię wzmiocni, wytrzebi drożdżaki i bakterie, dostarczy wszelkich potrzebnych składników. Myślę, że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anina04
nadienka ja nie stosuje Colonixu ale zazywam błonnik, kiedyś miałam taki problem jak ty. błonnik pecznieje w jelitach a jeśli jelita są zbyt zanieczyszczone to światło w takich jelitach jest znacznie zmniejszone, wiec napeczniały błonnik nie ma możliwości przeciśniecia sie. kiedyś kupiłam błonnik i po dwóch tabletkach go odstawiłam, teraz znów po niego siegnęłam i tym razem jest ok. z tym że wcześniej kupiłam samą cherbatke lekko przeczyszczającą i sie najpierw teroche oczyściłam, kupiłam też polski błonnik w proszku, probiotyki w aptece i zażywam też ten w tabletkach którego wcześniej nie mogłam stosować. Polecam najpierw dobrze się przeczyścić. ja też teraz kupiłam zioła na odrobaczenie vernicadis (czy ktoś stosował?) zobaczymy czy coś we mnie siedzi. A i światło jelita może też być zwęzone przes glisty czy inne pasożyty, dlatego błonnik może dawać takie efekty gdy nie może się przedostać. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonikik
to co zrobic zeby sie szybko przedostal?? najpierw przeczyscic? przed snem wypilam super mocna herbate i co? g.... a raczej jego brak, moze dzisiaj nie przyjme conolinxu? Ja-anna kiedys mialam aloes, nie moglam sie do niego przemoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonikik
nie wypilam dzisiaj colonixu, i wezme cos przy zaparciach.a caly program bym najlepiej opuscila i odeslala ten badziew. gdzie ten przyplyw enerii o ktorym pisali, katastrofa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anina04
balonikik i nadienka i wszystkim na których nie działają zioła mogę polecić super sposub na przeczyszczenie, który stosowałam kiedy byłam w ciąży a miałam straszne zaparcia i nie mogłam stosować ziół. W aptece można kupić syrop o nazwie duphalac (ok 10zł.), jest on słodki ale nie zawiera cukru. ja podczas ciąży wieczorem przed snem zjadałam jabłko właśnie z tym syropem. Smaczne a i na drugi dzień przyjemność z rana w toalecie i to bez żadnych sensacji bo to działa dość łagodnie - ale działa, naprawde rewelacja. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anina04
a i chciałabym polecić co niektórym z przewlekłymi zaparciami zeby sprawdzili u siebie jak długo przeciska się jedzenie przez organizm. ja to sprawdziłam na buraczkach. zjadam przykładowo w poniedziałek a kupka jest bordowa dopiero w czwartek ( u mnie tak było kiedyś ale na szczęście teraz jest zdecydowanie lepiej) jeśli jedzenie idzie dłużej niż dobe to znaczy że nie jest to prawidłowe, a czym dłużej jedzenie się przeciska tym dłużej też trzeba czekać na wyniki kuracji. Jak już macie ten program colonix to ja bym go nie przerywała. Tylko że może lepiej go na jakiś czas przerwać i spróbować się oczyścić najpierw troche bez błonnika, bo błonnik działa ale nie w zbyt ciasnym jelicie przez które nie może się przedostać. polecam ten syrop duphalac z jabłkiem, oczywiście na kogoś może nie podziałać bo każy jest inny ale jego też trzeba zażywać przez jakiś czas. Zresztą jeśli na kogoś nie działają mocne zioła to również może świadczyć o mocno zanieczyszczonych jelitach ponieważ zioła w styczności ze ścianką jelita podrażniają ją i prowokują do skurczów, a jeśli jest tam warstwa zalegającego kamienia (te robale ze zdjęć to nie robale tylko tak zwany kamień jelitowy choć nie ma to nic wspólnego z kamieniami) a wiec ta gruba warstwa nie dopuszcza ziół do ścianek jelita i dlatego nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja_anna, anina04, bardzo Wam dziekuje za wsparcie i rady :) colonix juz mialam zapakowany w pudelku do odeslania z kilka dni, ale nie moglam sie przemoc, by go odeslac i wczoraj po przeczytaniu Waszych postow, otworzylam i bede stosowac od nowa, dzis czuje sie katastrofalnie, bo zrobilam eksperyment i zastosowalam 1,5 miarki colonixu, masz racje ja_anna, to drugi kregoslup :) mam brzuch jak w ciazy, choc jestem patyk, oby w koncu cos zadzialalo! bo az plakac sie chce, niby nie boli, a boli :(( dzis sprobuje z lewatywa, oby zadzialalo, boje sie strasznie tego zrobic, ale najgorszy pierwszy raz, pozniej to tylko z gorki :), oby rzeczywiscie szlo! kupie tez ten syrop, a mozna go pic bez jablka???, gdyz jestem na diecie candidowej i nie moge owocow, oprocz cytrynek i grapefruitow; a mozna stosowac diete Ewy Dabrowskiej razem z colonixem? czy sie wstrzymac? milego weekendu !!! pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anina04
Nadienka ten syrop w zasadzie stosuje sie bez jabłka ;) ale to było połączenie dwuch sposobów bo jabłka pomagają się wypróżnić. Możesz spróbować bez jabłuszek oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonikik
a jak co jakis czas opuszcze colonix ?? dzis czuje sie juz lepiej, na noc mam zamiar wypic herbatke i wziac tabletki przeczyszczajace. z nadzieja na poranne wyproznienie. moze wtedy ten colonix nie bedzie tam tyle siedzial i mnie dobijal jak sie zwolni miejsce w jelicie..boje sie lewatywy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-anna
Baloniku, nie miałaś nigdy lewatywki? Zapewniam, że nie ma się czego bać :))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-anna
Nadienko, na mnie jabłko nie działa:((( Tak naprawdę to nie działa nic, dlatego jestem taka happy, że trafiłam na tę kurację. Wiem, że to głównie herbatka mi pomaga, ale chyba i Colonix robi swoje. Od dziś mam znowu problem, ale to na własne życzenie. Pofolgowałam sobie wczoraj wieczorem i dzis od rana pakiwałam się ciastami i słodyczami. Okazja goni okazję, no i pękłam, ale postamowiłam sobie, że od tej chili już koniec. Zaspokoiłam słodyczowy głód i chyba już dłuuugo nieczego słodkiego nie tknę. Wiem, że zrobiłam bardzo źle, ale nie wytrzymałam....Pewnie moje candydatki (drożdże) domagałysię czegoś słodkiego, bo ostatnio skąpiłam im tego bardzo. Mam nadzieję, że nie odkarmiłam ich zanadto...Mam przed sobą jeszcze drugie tyle kuracji, może zdąże je wytłuc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to Ja-anna, dalas ciala ;) Oby to byl ostatni raz! :) Candida jest sprytna bestia i wystarczy chwila nieuwagi. Wiesz, ja sie hamuje ile sie da, czasem mnie nachodzi, jak widze te roznosci i pysznosci, ale zawsze przypominam sobie , jak sie czulam, gdy tak jadlam i czy to warto. Poki co, nawet nie ruszylam truskawek, choc wygladaly apetycznie, odpalilam jedynie swoje jedzonko, smutne to troszke, ale musimy dac rade. Dzis zrobilam lewatywke, 2x, bo za I niewiele pomoglo, II bylo juz lepiej, mam nadzieje, ze cos sie ruszy, a colonix dokonczy robote. Mialam z tym kupe problemow, ale jestem poczatkujaca i sie naucze, najgorszy I raz, pozniej tylko z gorki, damy rade! :) Nalezy tylko pamietac o wlasciwej pielegnacji sprzetu, bo plesnie i inne grzyby tylko czekaja, by sie tam zagniezdzic! Jeszcze raz dzieki za wszystko! :) pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princess85
hej wszystkim:) jestem juz 13 dzien na Colonixie:) nie moge wyjsc z podziwu ze tak super działa!!! od poczatku kuracji jestem w WC po 2 czasem 3 razy dziennie- zawsze zaraz po przebudzeniu. Tylko mam mały problem jak pije Colonix to mam strasznie ,,napuchniety''brzuch -mimo ze codzienie sie wyprozniam to nie znika on;/;/ ja-anna miałąs tak moze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana2
Mam takie pytanie do was czy biorac Colonix nie mozna pic zadnego alkoholu??? nawet w malych ilosciach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonikik
ja juz drugi dzien "jade" bez colonixu i jest o niebo lepiej!!!!! brzuch mniej nadety, tabletek przyczyszczajacych poki co nie bralam, tylko proszek do rozpuszczenia przeciwko zaparciom. mi ta herbata w ogole nie pomaga, tylko moze jesli nie przyjmuje teaz colonixu powinnam zmiejszyc tez ilos paranilu? tzn w dniu kied ynie biore colonixu 2 tabletki a kiedy pije colonix 4??? nie wiem, wcale mi sie to nie podoba, nie mam w ogole ochoty juz na ta kuracje, albo to odesle albo komus oddam. boje sie ze jak wyzme te tabletki przeczyszczajace to moze byc gorzej,ale o lewatywnie moge zapomniec, nie przemoge sie, colonixu brac poki co nie zamierzam bo napompowana nie chce chodzic..chyba z zamiast dwoch przeczyszczajacych wezme jedna tabletke.., choc normalnie przy jednek tez sie nic nie ruszalo, chyba ze z herbatka wystarczy tym raze jedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonikik
nawet w polaczeniu z mocna herbatka jedna abletka przeczyszczajaca mnie nie rusza. (ik na opakowaniu pisze ze 1 ,2 tabletki u doroslych) no nic dzis wiecorem chyba wezme nastepna..albo teraz.. w nocy przewracalo mi sie wjelitach i mialam nazdieje n aporann ykibel a tu nic! tylko bol!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalamana2 ja na Twoim miejscu alkohol bym zupelnie odpusciala, niby nie ma przeciwskazan, ale przeciez dorzucasz toksyny do i tak sfatygowanego organizmu; JA alkoholu w ogole nie pije, stosuje diete i naprawde jest coraz lepiej balonikk musisz dac sobie czas, bylam dzis u gastologa i powiedzial, ze kuracja blonnikiem jest dlugotrwala i od razu organizm nie zaskoczy, dlatego trzeba sie przemeczyc. Ja od 2 dni robie lewatywe, jest to malo zabawne, ale pomaga, tez nie moglam sie przemoc, ale chodzilam z brzuchem jak balon i w koncu sie kleka, albo to, allbo dalej meczarnia, wybieraj, ja wybralam. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princess85
do Nadienka . Mam do Ciebie pytanie jaką diete stosujesz??? same warzywa ?? czy mieso tez jez?? a jakies musli itp?? moze masz jakies sprawdzone sposoby na ''balona'' w brzuchu;/ tez jak biore Colonix to mam brzuch jak bym była w ciąży, mimo ze codziennie jestem w wc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Princess85 ja stosuje diete anty candidowa, zero cukru, mleka, maki pszennej, alkoholu, owocow (procz cytryn i grapefruitow), miesa malo, jem przetowry mleczne - jogurt, serek bialy, troche zoltego i duzo warzyw, sama pieke chleb na zakwasie, robie majonez, jem tez jajka. tez mam ogromny brzuch i czuje sie ociezala, ale musze to przetrzymac, najwidoczniej jelito jest tak zawalone, ze blonnik nie moze sie przebic, potrzeba cierpliwosci, codziennie robie lewatywke i od dzis biore zamiast herbatki colonixowej leki, ktore przepisal mi gastrolog. Wytlumaczyl mi, ze sa 2 rodzaje zaparc, jedno, nie pamietam nazwy, na nie dziala senes, natomist to drugie jest spazmatyczne i na nie senes nie dziala, bierze sie ono ze stresu i na nie trzeba brac leki, ktore beda ograniczaly skurcze, przepisal mi DUSPATALIN (na recepte - 50 zeta 2 pudelka) i syrop, o ktorym mowila anina04 - duphalac (8 zeta na 5 dni - opakowanie 150ml) - on jest moim zdaniem super bo odbudowywuje flore bakteryjna, oby tez super dzialal. dzis nie mam czasu na lewatywke i dam szanse dzisiaj zakupionym lekom; choc przez kiepskie samopoczucie przechodze kryzys... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×