Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M_O

KADRY, PŁACE, ZASIŁKI - CHĘTNIE POMOGĘ

Polecane posty

Gość no no noooo
MO nas olała, a zresztą sądząc po odpowiedziach nie za barzo sie na tym zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta kadrowa
cukierkowa hej...mam pytanie:własnie konczy mi sie macierzynski...nie nalezy mi sie urlop wychowawczy, wiec pozostaje teraz bezrobotna...czy musze sie zarejestrowac w urzedzie pracy zeby byc ubezpieczoną? tak, chyba że mąż Cię zgłosi do ubezpieczenia w swoim zakładzie pracy Dodam ze mieszkam obecnie nie tak, gdzie jestem zameldowana (inne województwo) i musze byc ubezpieczona zeby isc do lekarza... Rejestrujesz się w tym Urzędzie Pracy gdzie jesteś zameldowana. Jeżeli chcesz się zarejestrować w miejscu zamieszkania musisz złożyć pisemne oświadczenie, że rezygnujesz z tamtej opcji. O szczegóły dopytaj w PUPie, gdyż są różne wewnętrzne regulacje. Jeżeli przepracowałaś rok w ciągu ostatniego 1,5 roku nalezy ci sie zasiłek dla bezrobotnych. I czy należy mi sie cokolwiek jeszcze od Panstwa?np. czy moge podjąć pracę w domu? oczywiscie, przecież nigdzie nie pracujesz i nie jestes na urlopie wychowawczym, nie pobierasz zasiłku dla bezrobotnych. Podjęcie pracy jest jak najbardziej wskazane. Jeśli jesteś samotną matką (lub nie masz ślubu) - def. osoby samotnej: ( oznacza to pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem), to nalezy Ci się dodatek dla osób samotnie wychowujących dziecko - 170 zł. O szczegóły pytaj w gminnym lub miejskim ośrodku pomocy społecznej.Jesli masz niskie dochody, to należy ci się 48 zł - zasiłek rodzinny.Do zasiłku uprawnia dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekraczający kwoty 504 zł. Cukierkowa co się stało z waszym topikiem? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOPIK UMARł
TYLKO NO NO NOOO I JOLANTA KADROWA I TOPIK UMARł -ZYJą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia 3 m-go dzidziusia
Jolu pomóż.Niedługo kończy mi się urlop macierzyński chciałabym odrazu po nim wykorzystać urlop wypoczynkowy za 2007 rok a zaraz po nim urlop wypoczynkowy za rok bieżący 2008 a następnie część urlopu wychowawczego.Przedstawione urlop[y należą mi się ale mam pytanie czy żeby wykorzystać urlop wypoczynkowy muszę składać jakiś wniosek i jeśli tak to kiedy na 2 tygodnie przed rozpoczęciem? i czy pracodawca może mi odmówić udzielenia takiego urlopu? to samo pytanie mam odnośnie urlopu wychowawczego.Bardzo proszę o ewentualny wzór wniosku o urlop wypoczynkowy bo wzór wniosku o urlop wychowawczy był już przedstawiony parę stron wstecz.Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta kadrowa
Niedługo kończy mi się urlop macierzyński chciałabym odrazu po nim wykorzystać urlop wypoczynkowy za 2007 rok a zaraz po nim urlop wypoczynkowy za rok bieżący 2008 a następnie część urlopu wychowawczego.Przedstawione urlop[y należą mi się ale mam pytanie czy żeby wykorzystać urlop wypoczynkowy muszę składać jakiś wniosek i jeśli tak to kiedy na 2 tygodnie przed rozpoczęciem? i czy pracodawca może mi odmówić udzielenia takiego urlopu? Nie może odmówić. Wniosek w trakcie trwania urlopu macierzyńskiego, nie ma regulacji, im wcześniej tym lepiej. Wyrok SN z 20 sierpnia 2001 r. (I PKN 590/00, OSNP 2003/14/336) to samo pytanie mam odnośnie urlopu wychowawczego Pracodawca nie może odmówić udzielenia urlopu wych..Oczywiście pracownik musi spełniać przesłanki udzielenia, w tym dotyczące stażu pracy Pracodawca udziela urlopu wychowawczego na pisemny wniosek pracownicy. We wniosku pracownica wskazuje termin rozpoczęcia i czas trwania urlopu wychowawczego oraz okres dotychczas wykorzystanego urlopu wychowawczego na dane dziecko. 2. Pracodawca jest obowiązany udzielić pracownicy urlopu wychowawczego: 1) w terminie wskazanym przez pracownicę, jeżeli wniosek o udzielenie tego urlopu został przez nią złożony co najmniej na dwa tygodnie przed tym terminem, 2) nie później niż z dniem upływu dwóch tygodni od dnia złożenia przez pracownicę wniosku o udzielenie tego urlopu, jeżeli wniosek ten został zgłoszony przez nią bez zachowania terminu przewidzianego w pkt 1. .Bardzo proszę o ewentualny wzór wniosku o urlop wypoczynkowy .............................., dnia............... .......................................................... imię i nazwisko, stanowisko .................................................. .................................................. .................................................. pracodawca WNIOSEK O UDZIELENIE URLOPU WYPOCZYNKOWEGO Proszę o udzielenie mi urlopu wypoczynkowego w wymiarze ........................................... dni od dnia................................... do dnia ............................... za rok ................................ . ......................................................................... podpis pracownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia 3 m-go dzidziusia
Dziękuję bardzo Jolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milianna
Jolu a czy pracodawca może zmiejszyc premię kobiecie w ciąży twierdząc że nie jest pełnowartościowym pracownikiem mimo że ona wykonuje tą samą pracę na tych samcy zasadach? ani mniej ani więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu dziekuje Ci bardzo... Problem jednak w tym, ze jak sie zarejestruje w UP w miejscu zameldowania to bede musiała tam jezdzic a to za daleko (ponad 200km)...a poza tym rejestrujac sie jako bezrobotna beda dla mnie szukac pracy, a ja oferty przyjac nie mogę, bo zajmuje sie dzieckiem i nie mam go z kim zostawić :( wiec bede musiała odmówic..przejde sie tu do UP i popytam... A poza tym nie mam przepracowanego roku (umowa od stycznia 2007 do listopada 2007)...mimo ze pracowałam od listopada 2006 to umowe dostałam dopiero w styczniu 2007...wiec i zasiłek sie nie należy...ale rodzinne 48 zł dostajemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do milianna
czy pracodawca może zmiejszyc premię kobiecie w ciąży twierdząc że nie jest pełnowartościowym pracownikiem mimo że ona wykonuje tą samą pracę na tych samcy zasadach? ani mniej ani więcej za mało szczegółów, na takiej podstawie jak podałaś nie może to dyskryminacja, ale jak napisałam - podałaś za mało szczegółów. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milianna
mamy płacę zasadniczą + premię comiesięczną i nigdy nie wychodzi ona "0", kobiety w ciąży są przesuwane do lżejszej pracy (siedzącej) na którym to stanowisku pracują normalne pracownice za tą samą stawkę ale kobieta w ciąży: a) jest pozbawiona premi b) dostaje mniej pieniędzy niż pracownice na tym samym stanowisku szef motywuje to tym że jest niepełno wartościowym pracownikiem i od czasu kiedy poinformowała pracodawce nie otrzymuje premi nawet tak jest w stosunku do kobiet w ciąży, które nadal wykonują swoją pracę bez przenoszenia na inne stanowiska i nadal pracują tak jak do tej pory (nie wykonują mniej pracy niż przed zajściem w ciąże i nadal pracują na dwie zmiany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chciałabym sie dowiedzieć czy pracodawca moze odmówic mi urlopu wypoczynkowego zaraz po macierzyński... tzn. prawie po macierzyńskim , bo po macierzyńskim złożyłam wniosek o 2 dni opieki nad dzeckiem, a potem o urlop wypoczynkowy... czy przez to ze wziełam 2 dni na dziecko -- to urlop nie bedzie juz bezposrednio po macierzyńskim??? czy to nie ma znaczenia??? bardzo prosze o pomoc bo zona szefa napisala mi ze mam po tych 2 dniach opieki stawic sie do pracy i dopiero ustalimy termin wypoczynkowego ( a ja złozyłam juz pismo ze po tych 2 dniach ide na wypoczynkwy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madafi
a ja chciałabym sie dowiedzieć czy pracodawca moze odmówic mi urlopu wypoczynkowego zaraz po macierzyński... tzn. prawie po macierzyńskim , bo po macierzyńskim złożyłam wniosek o 2 dni opieki nad dzeckiem, a potem o urlop wypoczynkowy... czy przez to ze wziełam 2 dni na dziecko -- to urlop nie bedzie juz bezposrednio po macierzyńskim??? czy to nie ma znaczenia??? bardzo prosze o pomoc bo zona szefa napisala mi ze mam po tych 2 dniach opieki stawic sie do pracy i dopiero ustalimy termin wypoczynkowego ( a ja złozyłam juz pismo ze po tych 2 dniach ide na wypoczynkwy) Niestety postąpił prawidłowo. Pracodawca udziela urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim na wniosek pracownika. Jeśli wzięłaś dwa dni opieki po macierzyńskim to już nie jest "bezpośrednio" i ma prawo odmówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do milianna
mamy płacę zasadniczą + premię comiesięczną i nigdy nie wychodzi ona "0", kobiety w ciąży są przesuwane do lżejszej pracy (siedzącej) na którym to stanowisku pracują normalne pracownice za tą samą stawkę ale kobieta w ciąży: a) jest pozbawiona premi b) dostaje mniej pieniędzy niż pracownice na tym samym stanowisku szef motywuje to tym że jest niepełno wartościowym pracownikiem i od czasu kiedy poinformowała pracodawce nie otrzymuje premi nawet tak jest w stosunku do kobiet w ciąży, które nadal wykonują swoją pracę bez przenoszenia na inne stanowiska i nadal pracują tak jak do tej pory (nie wykonują mniej pracy niż przed zajściem w ciąże i nadal pracują na dwie zmiany) Czy ta premia comiesięczna jest premią uznaniową? Jaki macie zapis w regulaminie wynagradzania i premiowania. Niestety to są ważne szczegóły i od zajrzenia do nich powinnaś zacząć.Niestety nawet jeśli racja jest po Twojej stronie(a Twoje słowa to potwierdzają), to jeśli będziesz chciała wywalczyć, to oznacza to wejście w duży konflikt z pracodawcą. To co z tym zrobisz zależy tylko od Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do milianna
doczytałam na poprzedniej stronie: M_O w naszym zakładzie obowiązuje system premiowy, od dni przepracowanych (jeśli nie chodziło się na chorobowe czy wolne) i premia dodatkowa produkcyjna, będąc w ciąży kierownik obcina premię twierdząc że nie jest się pełnowartościowym pracownikiem mimo że wykonuje się tą samą pracę czy to jest zgodne z prawem? nawet jak stanowisko pracy jest lżejsze ale pracują tam inne osoby z normalnym systemem premiowym i wykonuje się taką samą prace jak one czy prawne jest pozbawienie pracownicy ciężarnej premii? Powinnaś otrzymywać obie premię(jak pracujesz).Najpierw możesz spróbować "po dobroci", a jak to nie poskutkuje, to pozostają ci dwa wyjścia: albo wejdziesz z pracodawcą na wojenna ścieżkę (ale to już zależy czy Ci zależy na tej pracy), albo nie zrobisz nic. Wiem, że to niesprawiedliwe, ale wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć i jaką drogą do tego dojść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Rafinka
Rafinka ja wiem o co chodzi M_O i ona ma rację, i Ty tez masz rację -po prostu u niej mają inny zapis w regulaminie premiowania. Te składniki wynagrodzenia, które nie ulegają zmniejszeniu nie wchodzą do podstawy zasiłku chorobowego. Wszystko zależy od regulaminu premiowania. Może w twojej firmie go nie ma. Wtedy wszystko zależy od zapisu w umowie o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie twierdzę, że nie ma racji w tym względzie tylko, że ona udziela tutaj porad ludziom, którzy pracują w róznych firmach premie o jakich ona pisze, są chyba w niewielu zakładach, przeważnie dużych a w dużym zakładzie jest zwykle mądra kadrowa, której można zapytać tutaj pytają się ludzie, którzy pracują w małych firemkach typu właściciel i jego pies, zatrudniających kilka osób, gdzie nie słyszano nawet o regulaminach wynagradzania a szef sam nie zna prawa i nalicza jak mu się podoba dlatego odpowiedź udzielona przez nią : premie nie wchodzą do podstawy chorobowego - zbulwersowała mnie nie prościej byłoby napisać : premie wchodzą do podstawy chorobowego, chyba, że pracownik będący na chorobowym i tak otrzymuje dodatkowo premie - wtedy taka premia nie wchodzi taką wypowiedź każdy by chyba zrozumiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to odkrecic??? ja mam zaległy urlop jeszcze.(19 dni).. do kiedy musi go udzielic?? niby do 31 marca ale w tym pzypadku jezeli złozyłam wniosek o urlop od 17 to moze go przesunąć?? czy musi podac powód?? przypuszczam ze chce mnie zwolnic ;( bardzo prosze o rade bo niebede miała wychowawczego , abym miala platny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madafi
a jak to odkrecic??? ja mam zaległy urlop jeszcze.(19 dni).. do kiedy musi go udzielic?? niby do 31 marca ale w tym pzypadku jezeli złozyłam wniosek o urlop od 17 to moze go przesunąć?? czy musi podac powód?? przypuszczam ze chce mnie zwolnic ;( bardzo prosze o rade bo niebede miała wychowawczego , abym miala platny... W obecnym przypadku powinnaś po tych dwóch dniach opieki wrócić do pracy i złożyć wniosek o urlop wypoczynkowy. trochę przegapiłaś sprawę tą opieką, bo mogłaś najpierw wybrać urlop, później wychowawczy a te dwa dni opieki mógł wziąć twój mąż. Teraz możesz porozmawiać z pracodawcą i się z nim dogadać.Jak dostaniesz wypowiedzenie, to nie będziesz mogła wziąć urlopu wychowawczego, bo nie będziesz już pracownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedroneczki_w_kropeczki
Czy lekarz moze wystawic L4 wstecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morfeuszfilm
Witam. Problem Dotyczy zasiłku rehabilitacyjnego a raczej jego naliczania Sytuacja przedstawia sie następująco.rok 2007 od stycznia do czerwca zasiłek chorobowy od czerwca do 14 grudnia zasiłek rehabilitacyjny. Od 15 grudnia ponownie zasiłek rehabilitacyjny.(nowa decyzja) Wiadomo, że za pierwszy zasiłek rahabilitacyjny średnia za 12 miesięcy x dzień świadczenia. ale czy następne świadczenie rehabilitacyjne ponownie się nalicza czy stosuje się przeliczenie od rozpoczęcie poprzedniego świadczenia rehabilitacyjnego? Wypłaty świadczenia dokonywał zakład pracy i co miesiąc inna kwota bilans roczny też nie bardzo się zgadza. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorientowana w prawach i ob
jestem niezorientowana w prawach i obowiązkach pracownika. Mam taką sytuację: Jestem samotną matką niespełna czteroletniego dziecka. Przez pewien czas w miesiącu praca wymaga ode mnie dyspozycyjności przez całą dobę o czym nie wiedziałam przy przyjmowaniu się do pracy pół roku temu. Dziś, gdy poruszyłam ten temat z moja przełożoną, stwierdziła tylko "najwyżej przyjedziesz z dzieckiem w środku nocy". Do tej pory nie było jeszcze takiej potrzeby ale to nie znaczy, że nie nastąpio to np. dziś czy jutro. Co mam robic w tej sytuacji? Nie wyobrażam sobie, żebym w środku nocy ciągała dziecko do pracy a potem nastepnego dnia wysłała je do przedszkola (no bo kto ma sie nim zająć gdy ja pójde do pracy?). Czy za taką dyspozycyjność należy mi się jakiś dodatek do wynagrodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vercia
witam mam problem... bylam w ciazy i poronilam...wrocilam do pracy i znowu zaszlam w ciaze i dostalam L4 z literką b...bedac okolo tyg na zwolnieniu poronilam znowu...i tu zacyzna sie problem...poronienie bylo samoistne w domu lekarz potwierdzil...teraz szef zada ode mnie nowego L4 ktorego lekarz nie moze wystawic..a szef twierdzi ze to L4 wygasa z chwila poronienia...kto ma racje i co mam zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! mam pytanie odnosnie urlopu wychowawczego.bylam zatrudniona na czas okreslony tj na rok ... od kwietnia 2007 do konca kwietnia tego roku. termin porodu mam na czerwiec.w ubieglym tygodniu dostalam pismo z zakladu pracy ze moja umowa zostaje rozwiazana z dniem porodu. czy przysluguje mi wtedy urlop wychowawczy? wydaje mi sie ze tak poniewaz przepracowalam 6 miesiecy. na L4 poszlam na poczatku listopada.dlaczego pracodawca nie przedluzyl mi umowy?? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! mam pytanie odnosnie urlopu wychowawczego.bylam zatrudniona na czas okreslony tj na rok ... od kwietnia 2007 do konca kwietnia tego roku. termin porodu mam na czerwiec.w ubieglym tygodniu dostalam pismo z zakladu pracy ze moja umowa zostaje rozwiazana z dniem porodu. czy przysluguje mi wtedy urlop wychowawczy? wydaje mi sie ze tak poniewaz przepracowalam 6 miesiecy. na L4 poszlam na poczatku listopada.dlaczego pracodawca nie przedluzyl mi umowy?? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kalunia
nie przysługuje urlop wychowawczy jest uprawnieniem pracowniczym po rozwiązaniu umowy o pracę nie przysługuje pracodawca ma obowiązek przedłużyć ci umowę tylko do dnia porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do vercia
wrócić do pracy lub pójść po zwolnienie do internisty ale wtedy juz jest 80% , lekarz nie może wystawić go wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do morfeuszfilm
ta sama podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam małe pytanie... Umowę w pracy mam na czas określony (do końca października 2008r.), natomiast termin porodu wypada mi na koniec sierpnia. Czyli nie wykorzystam nawet całego macierzyńskiego... co mogę zrobić w takiej sytuacji, bo nie mogę sobie pozwolić na zarobki tylko ze strony męża (są za małe), a nie mam z kim zostawić dziecka żebym mogła iść do pracy. Zresztą to będą tylko dwa miesiące od porodu to chyba za wcześnie na żłobek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska1405
Witam Aby skorzystac z urlopu wychowawczego dochód na członka rodziny nie moze przekroczyc 504 Zł netto , i wtedy bede dostawac 400zł jednak mam pytanie czy do tych czlonków wliczamy urodzoną dzidzię ? czy tylko ja i maz ? czy moze moje zarobki z ubiegłego roku traktuje sie jako utracone? dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×