Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M_O

KADRY, PŁACE, ZASIŁKI - CHĘTNIE POMOGĘ

Polecane posty

Liczysz 180 dni od zgloszenia do chorobowego. drugim warunkiem jest placenie kazdej skladki w terminie. Dopiero wtedy L4 bedziesz miala platne z ZUS. Co do macierzynskiego takiego wyczekiwania nie ma. I jak urodzisz przed 180 dniem to i tak macierzynski dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana222
M_O powiedz mi kochana jak mozesz co moge zrobic w sytuacji kiedy od końca maja jestem na zwolnieniu i do tej pory nie przyszła mi kasa z zusu , Zus powiedział ze nie ma mnie w komputerze do wyplat wiec zadne zwolnienie nie przyszlo , okazało sie ze ksiegowa nie dowozi , dowiozła te zwolnienia (PODOBNO) 2 tyg temu a kasy nadal nie ma , co zrobic z taką nieodpowiedzialną ksiegową i żeby mi pieniazki wpływały regularnie bo jak narazie nie dostałam nawet grosza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalamana222 no to ksiegowa faktycznie nie powazna kobieta!! Ty pracujesz czy prowadzisz dzialalnosc i ktos Ci prowadzi tak Twoje rachunki? Dla ZUSu ma znaczenie data wplywu zwolnienia do nich. I od tego dnia liczone jest 30 dni. W tych 30 dniach musza zmiescic sie z wyplata za L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana222
niepowazna jest baba i tyle , juz ją opierdzieliłam ze sie chyba nie nadaje do ksiegowosci ale po niej to spływa jak po kaczce , nic sobie z tego nie robi, ja pracuje w przedszkolu , właścicielka zatrudniła ta księgową do spraw papierkowych , chyba nie zdawala sobie sprawy ze ona taka niepowazna , czy ona moze miec z tego jakies konsekwencje?? bo ja jej na czas dostarczalam zwolnienia od czerwca, czyli jak teraz zawiozła mi zwolnienie za czerwiec to juz Zus mi nie wypłaci tych pieniedzy tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalamana Zus wyplaci Ci te pieniazki. Tylko wazne zeby ona zaznaczyla na tych L4 date wplywu. Ze do pracodawcy wplynely w terminie do 7 dni. (inaczej jest obnizenie zasilku). A co do ksiegowej to jedynie wasz pracodawca moze dac jej nagane (ale co to da? ) no a gdyby chodzilo o pieniadze warte takiej gry to Ty mozesz powodztwo cywilne wytoczyc jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na przyszlosc dawaj jej L4 i niech potwierdzi ci odbior na ksero albo sama skladaj w ZUS. I bedziesz miala pewnosc ze dotrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana222
no i wlasnie to jest najgorsze ze ona sie czuje bezkarna , nic jej nie mozemy zrobić , ma to gdzies, na pieniądze nadal czekam i doczekać sie nie moge , co za głupia baba no!dzieki za informacje Dobra Kobieto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_0, wczesniej jak bylam na umowie zleceniu to tez mialam placona skladke chorobowa,potem poprostu przeszlam na dzialalnosc a ciaglasc pracy mam. czyli z tego co sie domyslam, to tez sie liczy do tego by mi kase wyplacil ZUS za zwolnienie lekarskie, na ktore pojde w przypadku przenoszenia ciazy, jeszcze przed macierzynskim. Ale. Rozmawialam z kadrową i czegos tu nie rozumiem.bo ona mi kaze spisac podstawe skladek z ostatnich 12 miesiacy czyli od pazdziernika do pazdziernika zeszlego roku, czyli z umowy zlecenia tez.ale chyba to nie jest potrzebne do wyliczenia macierzynskiego? bo juz zglupialam, chyba jest tak jak ty mowisz,ze biore tylko skladki z dzialalnosci od 1.04 - czyli od kiedy jestem na dzialalnosci do dnia,w ktorym urodze. sorki ze tak truje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Green Gable Umowa zlecenia nie ma znaczenia! Juz Ci pisalam. Teraz jestes ubezpieczona i tytulem jest dzialalnosc. I tylko z tego bedzie liczona Ci podstawa. Podstawa ze zlecenia nie jest potrzebna bo zus i tak jej nie wliczy. Jestem tego na 100 proc pewna. ZUS wyplaci CI za L4 tylko wtedy kiedy bedziesz miala 180 dni ciaglego ubezpiecznia i terminowo oplacane skladki. tego tez jestem na 100 pewna. Nie ma problemu - nie trujesz :) chcesz wszystko sie wywiedziec. Mozesz mi zaufac bo na pewno jest tak jak Ci napisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobry temat
uppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiluś
mam pytanie ..obecnie przebywam na wychowawczym pierwszy rok jest to urlop bezplatny w czerwcu urodze drugie dzziecko czy moge isc na chorobowe platne i przerwac wychowawczy....zatrudniona jestem na umowe o prace od dwoch lat....dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiluś
dodoam jeszcze ze lekarka mowi ze bedzie to normalnie platne zwolnienei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw musialabys przerwac wychowawczy. Chorobowe przysluguje osobom, ktore zgloszone sa do ubezpieczenia chorobowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak jak Kamiluś
jestem w tej samej sytuacji co Kamiluś. Czy w związku z tym rzeczywiście muszę wrócić do pracy np. na 2 dni czy też w dniu kiedy powinnam pracę rozpocząć mogę przynieść zwolnienie lekarskie? I drugie pytanie: Jeśli przerywam wychowawczy i idę na zwolnienie lekarskie z powodu drugiej ciąży to jakie miesiące są brane pod uwagę przy naliczaniu zasiłku chorobowego? Czy wlicza się wychowawczy bezpłatny, czy też naliczana jest średnia z ostatnich 12 miesięcy ale przepracowanych? I ostatnie pytanie: czy jeśli jestem w ciąży i przerywam wychowawczy, żeby wrócić do pracy na np.2 dni, to pracodawca może mnie zwolnić? Wydaje mi się, że nie...ale wolę się upewnić. Przepraszam coś mi się jeszcze przypomniało....oczywiście w nawiązaniu do powyższej sytuacji... Czy jeśli złożę wniosek o skrócenie wychowawczego to muszę poinformować pracodawcę o tym, że powodem jest ciąża? Jak to wygląda z punku widzenia prawa? Czy jeśli się nie przyznam a w dniu rozpoczęcia pracy przyniosę zwolnienie lekarskie może to zostać źle odebrane? Poradź mi proszę co z tym fantem zrobić? Chciałabym być ok w stosunku do pracodawcy a jednocześnie zadbać o swoje prawa i przywileje. Prawda jest taka, że pierwszą ciąże całą przeleżałam i z drugą na pewno będzie podobnie (powodem problemów jest budowa narządów rodnych). Nie chcę ciąży przejść na bezpłatnym wychowawczym bo wiem ile kosztują leki, które dostaję. Nie stać mnie na nie bez moich poborów. A jednocześnie chcę aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiluś
to znaczy ze moge przerwac wychowawczy a z dniem zaczecia pracy przynies zwolnienie chorobowe? w takim przypadku czy za pierwszy miesiac zaplaci pracodawca czy zus.? bardzo dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołek78
Bardzo proszę o pomoc !!! Mam problem. Złozyłam podanie do pracodawcy o urlop macierzyński, dostałam zaświadczenie, że udziela mi on urlopu, mąż pojechał z tym do zusu a w zusie dali jeszcze "oświadczeniedo celów ustalenia obowiązku ubezpieczeń społecznych". Czy to znaczy, że teraz mój pracodawca nie będzie już płacił za mnie składek, tylko zus? Czyli muszę zaznaczyć, że nie posiadam żadnego tytułu do ubezpieczeń? Gdzie teraz mam podstęplowywać legitymację ubezpieczeniową? Czy moje dziecko potrzebowało będzie legitymacji ubezpieczeniowej dla członka rodziny czy wystarczy moja. Matko już sama sie w tym gubię. Mam dość. dzwoniłam do kadrowej, ale mam wrażenie, że ona sama nie wie. Bardzo proszę o pomoc !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipp baby
Jestem na urlopie macierzyńskim do stycznia 2008. Po nim chciałabym wykorzystać urlop, który zostanie mi z 2007 i cały urlop za 2008 r (26 dni), potem chciałabym iść na wychowawczy. Jak to załatwić w firmie i w zusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 2 pytania czy urlop wypoczynmkowy nalezacy mi sie za ten rok moge wykorzystac w prszylym roku po macierzynskim rodze koncem stycznia a chialbym byc dluzej z dzieckiem i 2 obecnie pracuje dodatkowo na umowe o zastepstwo czy dodatkowa wyplata bedze mi sie wliczac do macierzynskiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo mam pytanie umowa do 30 kwietnia 2009. nie przedluza mi od 16 lutego maciezynski np bo nie wiem dokladnie ktorego urodze czyli maciezynski od 16 do 16 marca,16 kwietnia,16maja, 16 czerwca 16 lipca bo teraz tzn od 1 stycnia ma byc 5 miechow ;-) i do piero po 16 lipca po macierzynskim mam isc na zasilek bo taki podobno mi sie nalezy bede miec 15 meisecy pracy na umowe o prace czy odrazy mam zkladac o zasilek 01 maja bo od tego dnia nie bede juz pracownikiem ??? bardzo prosze o odpis i ile nalezy mi sie zasilku po 15 miesiacach pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie.poniewaz dzisiaj firma oswiadczyla mi ze umowe przedluza mi tylko do porodu, jakie mam szanse na macierzynski czy wychowawczy?dzieki z gory za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super normalnie super
Mam takie pytanie, może mi ktoś odpowie tak orientacyjnie.Mam pracę na cały etat czyli 5 dni w tyg po 8 godz bez sobót i niedziel z zarobkiem 1205 zł netto.Stawka stała 1650 zł brutto.I dziś dowiedziałam się że dostane umowę na czas nieokreślony od 1 listopada ale niestety tylko na pół etatu, ale te pół etatu to będzie 2 razy w tygodniu po 8 godz i 2 weekendy w miesiącu, sobota 7 godz, niedziela 6 godz, i moje pytanie brzmi ile mogą mi mniej więcej zaproponować wynagrodzenia? Wiem że to wszystko zależy od firmy, bo jeśli zechcą to mogą mi zaproponować 1000 zł za pół etatu, ale wychodząc z założenia że policzą od tej starej stawki? Ponieważ to ile miałabym robić na te pół etatu to parę godzin więcej niż standardowe pół etatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> super normalnie super Kochana, jeśli jesteś w ciąży, to pracodawca MUSI Ci przedłużyć umowę o pracę przynajmniej do dnia porodu na dotychczasowych warunkach. To gwarantuje Ci Kodeks pracy. Zadzwoń do Inspekcji Pracy i się upewnij. Nie podpisuj niczego na gorszych warunkach. Potem dostaniesz macierzyński w takiej samej wysokości, jak wynagrodzenie za pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panią księgową M_O:) Chciałabym się upewnić i dowiedzieć czy: -mając umowę na czas określony tj do 31.12.2008 od 2.01.08 a mając termin na 4 stycznia-to jeśli urodzę wcześniej przed 2.01.09 i nie przepracuje pełnego roku kalendarzowego- -czy w takiej sytuacji przysługiwał mi będzie po zasiłku wychowawczym zasiłek dla bezrobotnych?Dodam , że pracowałam na pełny etat. Czy te 4 m-ce zasiłku liczą się do czasu pracy? Proszę w miarę możliwości o odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam zuzameduza
Wychowawczy jest uprawnieniem pracowniczym, więc po rozwiązaniu umowy w dniu porodu, Ci nie przysługuje. Macierzyński normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadamsuper normalnie supe
To zależy na czym ci zależy, czy na umowie na czas nieokreślony,a le na pół etatu (nie wiem ile ci zaproponują, mogą też sporo, to zależy od firmy, od specyfiki branży, twojego wykształcenia, zapotrzebowania na specjalistów z twojej dziedziny na rynku pracy itp. itd), czy na umowie takiej jak masz, czyli 1650 brutto ale tylko do dnia porodu. Wtedy nie bedziesz mogla np. pojsc na wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem : -tzn. p-szy po urodzeniu dziecka jest zasiłek/urlop wychowawczy czy macierzyński? bo już sam się pogubiłam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam balbiina
Jak dostaniesz swiadectwo pracy to mozesz sie udac do Urzedu Pracy. Bez tego nic nie załatwisz. Zasilek to 80% stawki, czyli 430,64 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak jest ze zwrotem pieniędzy przez zus ?????? jest jakiś termin aby składać podania o zwrot oczywiście jeśli ktoś miał źle naliczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×