Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M_O

KADRY, PŁACE, ZASIŁKI - CHĘTNIE POMOGĘ

Polecane posty

Gość odpowiadam Jus81
Po urodzeniu dziecka (a nawet 2 tygodnie przed) przysługuje urlop macierzyński, obecnie 18 tygodni na pierwsze dziecko, od nowego roku 20 tygodni (jeszcze nie obowiązuje). Urlop wychowawczy jest uprawnieniem pracowniczym i przysługuje tylko w przypadku pozostawania w stosunku pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo za odpowiedź:) A jeśli jednak uda mi się urodzić w takim terminie-że będa miała przepracowany równy rok -czy będę mogła starać się o zasiłek dla bezrobotnych w UP po urlopie macierzyńskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam Jus81
Tak, jak napisałam Balbinie wejdź na stronę swojego Urzędu Pracy i poczytaj. Wydaje mi się, że tak, ale to nie wchodzi w zakres kadr ;) toteż na 100% nie wiem. Powinnas otrzymać, tylko musisz sie liczyc z tym,ze ci moga zaproponowac pracę (a robią to).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam aga
Dzis juz nie zdążę. Polecam telefon do swojego oddzialu ZUS. Wszystko ci wyjaśnią. Na pewno musisz zlozyc odpowiedni druk i to jak najszybciej. W przypadku gdy niewyplacenie zasilku w calosci lub czesci bylo nastepstwem bledu platnika skladek, albo ZUSu roszczenie o wyplate zasilku przedawnia sie po uplywie 3 lat. (art.67 ustawy zasilkowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieee
jestem w 6 m-cu ciazy i w styczniu mam roizwiazanie jestem na l4 dosc długo juz bo mam klopoty z nadcisnieniem i chcialam sie upewnic bo l4 przekroczy 182 dni jak moge uniknac zalatwianai swiadczenia rehabilitacyjnego wiem ze moge wrocic do pracy na 60 dni no ale teraz to juz w oogle nie wchodzi w gre, natomiast słyszałam ze moge wrocic chocby na tydzien do pracy poznije isc na l4 od lekarza internisty np na przeziebienie i znow isc na l4 od ginekologa i wtedy na nowo sie liczy te 182 dni czy to prawda??? prosze o odpowiedz bede wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniolek78 zus sprawdza czy masz inny tytul ubezpieczniea rowniez np. wlasna dzialalnosc. Wtedy bys musiala skladki sama oplacac. A na macierzynskim skladki sa z budzetu panstwa finansowane. hipp baby przed koncem urlopu macierzynskiego zloz u pracodawcy wniosek o urlop na caly ten okres. W zus nic nie zalatwiasz. wniosek o wychowawczy musisz zlozyc ok2 tyg przed koncem macierzynskiego. rowniez u pracodawcy a nie w zus. Triss 1 Oczywiscie urlop mozesz wykorzystac po macierzynskim. Czy ta umowa o zastepstwo jest u innego pracodawcy? balbina napisz jeszcze raz skladniej bo nic z tego nei kumam :( zuzameduza macierzynski bedzies zmiala platny przez ZUS. wychowawczego nie ma szans bo nie bedziesz juz pracownikiem super normalnie super\\ nie ma reguly ile moga ci zaproponowac. Wg prawa nie moga mniej za pol etatu niz 563 zł. Jus81 o zasilku dla bezrobotnych wole sie nie wypowiadac. Lepiej zapytaj w UP. Po urodzeniu jest najpierw macierzynski a pozniej wychowawczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1506 moizesz skladac wniosek do ZUS lub do pracodawcy. Rozumiem, ze chodzi o wyrok Trybunalu w przypadku nie wliczonej premii tak? nie ma na to zadnego druku. Musisz zlozyc wlasny wniosek o przeliczenie swiadczen. mam pytanieee jezeli pomiedzy L4 jest mniejsza przerwa niz 60 dni to ZUS moze te L4 polaczyc jako jeden orkes zasilkowy. Jezeli bedziesz wiecej niz 182 w ciazy na L4 to pozniej skompletuj dokumenty (jest ich naprawde malo) i zloz o swiadczenie rahab. W 99% przypadku kobiet w ciazy swiadczenia sa przyznawane zaoznie tzn nie beda Cie wzywac na komisje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaaa Mo chodzi ogolnie o to czy mam zlozyc o zasilek dla bezrobotnych z dniem 01 maja jak bede juz bezrobotna bo ma umowe do 30 kwietnia 2009 czy zniem skonczenia mi sie macierzynskiego bo macierzyski bede miec wyplacany do dnia 16 lipca . bo od maja ma mi placic zus dalej macierzynski podobno bynajmniej tak zostalam pinformowana ze zaklad mi placi do dnia 30 kwietnia acierzynski a pozniej zus dalej . i jesli mam 14 miesiecy pracy na umowe na 0,7 etatu to wlicza mi sie do tego jeszcze te 3 miesiace macierzyskiego od zusu i czy nalezy mi sie wogole zasilek dla bezrobotnych ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prace mam niby u innego pracodawcy ale obydwie jednostki podlegaja pod urzad Gminy tylko sa jakby samodzielne ale besposrednim ich zwierzchnikiem jest gmina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam takie pytanko ile przed ile po sie należy L4 ,macirerzyński, wychowawczy itp jak to wszytsko przebiega terminowo finansowo przed urodzeniem i po urodzeniu dziecka Co si opłaca a co nie? Z góry dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buteleczko a wiec l4, 182 dni jest platne 100% potem sklada sie na zasilek rehabilitacyjny przedluzenie l4 do 9 miesiecy ciazy rowniez 100% normalne wyplatki ;-) macierzynski od dnia porodu sie liczy i tez bede dostawac normalna wyplate taka jak powinam miec przez 5 miesiecy bo od stycznia wchodzi 20 tygodni ;-) wychowaczy po macierzynskim 3 lata w tym 2 lata platnego po 560 złoty chyba albo 490 jakos tak to juz chyba od zarobkow zalezy ;-) ale i tak nie zbyt sie to oplaca finansowo oczywiscie bo chcwile spedzone z dzieckiem sa bezcenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto mi pomoze
nie bedzie należał mi się wychowawczy bo koniec umowy zbiegnie sie zapewne z końcem macierzyńskiego(ewentualnie przejmie mnie zus jesli bedzie jakas różnica ) dowiedziałam sie jednak że będe mogła starac sie o zasiłek wychowawczy.. pytanie gdzie się o niego starac bo dowiedziałam sie,ze nie w zusie. komu go przyznają??? ja mam umowę na pół etatu(563 zł)a czas mojej umowy to grudzień2007-marzec2009) i jeszcze jedno bede musiała zarejestrowac sie w urzedzie pracy z tego co wiem to po zakończeniu macierzyńskiego(a nie po rozwiazaniu umowy z pracodawca)czy z up bedzie mi się tez cos należało czy nie??? a jesli chodzio o becikowe wiem,ze 1000 zł należy sie wszystkim rodzicom ale podobno jest cos takiego jak drugie becikowe----jakie warunki trzeba spełnic by je otrzymac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela 78
Mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedz. Jestem wciąży i cały czas jestem na zwolnieniu lekarskim poniewaz ciaze mam zagrozona,jest to moje trzecie dziecko ale pierwsze jak pracuje. W firmie jestem zatrudniona od grudnie 2007 a umowe mam do 2012 roku. Proszę mi powiedziec jak jest placone za zwolnienie lekarskie.Na umowie mam 1300 brutto ale powiedzieli że wyliczają średnia z trzech miesiecy poniewaz nie mam przepracowanego roku.Czy to prawda że nie należy mi sie 100 % wynagrodzenia za zwolnienie lekarskie.poniewaz nie mam kogo zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszska
hej drugie becikowe dostajesz jezeli dochod w rodzinie nie przekrazcza 504 zl lub jezeli masz decyzje o przyznaniu rodzinnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buteleczka L4 jest platne 100 proc. Mozesz miec 182 dni L4 a pozniej swiadczenie rehabl Macierzynski platny 100 proc. Trwa 18 tygodni na pierwsze dzicko, 20 tyg na drugie i 28 wiecej niz 1 dziecko przy 1 porodzie. Wychowawczy max 3 lata. Jesli otrzymujesz 504 zl na osobe to jest platny kto mi pomorze wyhowawczy jest swiadczeniem dla osob bedacych pracownikami. MWiec jesli sie Twoja umowa rozwiaze to nie wiem jaka mozliwosc jest wychowawczego. ewela78 bedziesz otrzymywala 100 proc wynagrodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela 78
M..O... Bardzo dziękuje za odpowiedz nie rozumie tylko dlaczego nie placą mi tyle tylko tłumaczą że nie mam przepracowanego roku i wyliczają mi średnią z trzech m-cy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela 78
Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Właśnie dziś dowiedziałam sie ,że ma zwolnienie ciązowe mam płacone z pierwszej umowy którą miałam od 01.12.2007 do 29.02.2008.i tą umowe miałam na 1150.00 brutto a następną dostałam od 01.03.2008 do 31.03.2012 r. i mam ją na 1300 zł brutto.a wyliczają mi zwolnienie z pierwszej umowy..Dlaczego tak jest i czy to jest PRAWDĄ że tak być musi.Na zwolnieniu ciążowym jestem od 18.08.2008.Bardzo proszę o odpowiedz ponieważ coś jest tu niezrozumiałe..i już sama nie wiem co mam o tym myśleć.Ponoć zmieniły sie jakieś przepisy i dlatego tak robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAJHS
pracuje jako niania czy moge sie sama ubezpieczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OAJHS
pracodawca raczej mnie nie ubezpieczy a nie moge cały czas na czarno pracowac , myślałam juz opłacac KRUS 270 ZŁ NA 3 MIESIACE WPRAWDZE MAŁO ALE MI TYLKO CHODZI O TO ZEBY MI SIE LATA PRACY LICZYŁY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam;) mam nastepujace pytanie: Staram sie o swiadczenie rehabilitacyjne poniewaz do porodu mi zostało cos ponad 3 m-ce i przekroczy mi 182 dni. A teraz pytam moja firma głowna siedziba miesci sie w firmie A, a miejsce pracy w miescie B, jestem zameldowana w miescie C a mieszkam w miescie B tam gdzie pracuje, gdzie powinnam zlozyc ten wniosek o swiadczenie, w którym zusie?czy tam gdzie mieszkam czy tam gdzie jestem zameldowana?? z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela 78 podstawa do chorobowego jest ZAWSZE 12 mies. (jesli tyle bylo przepracowane oczywiscie). Wyliczaja Ci prawidlowo. Bierze sie 12 mies przed pojsciem na L4. Mogą tak robic poniewaz nie bylo przerwy pomiedzy umowami. OAJHS niestety w ZUS nie mozesz sie sama ubezp. Chyba ze zalozysz dzialalnosc. Sa firmy ubezpieczniowe, ktore sie zajmują takimi ubezpieczniami magada_mama Powinnas zlozyc w ZUSie gdzie przekazywane sa Twoje dokumenty przez firme. To tak na moje. Ale troche to zakrecone wiec najlepiej zapytaj w ZUSie. Bez roznicy w ktorym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedna11
czy bedac w 4 miesiacu ciazy i chcac sie zarejestrowac urzad pracy ma prawo mi odmowic?bo przeciez i tak nikt mnie nie zatrudni jak w ciazy jestem wiec niewiem jak to wyglada prawnie...a musze byc gdzies ubezpieczona bo w trakcie porodu szpital moze mi odmowic pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niech ktos cos napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedna11 Z tym sprawa jest ciezka i naprawde zalezy od UP :) kazdy chyba inny :) nie moga odmowic Ci prawa do zarejestrowania CIe. Ale moga kierowac Cie do roznych prac. A wtedy moga sie pojawic schody z Twoja ciaza. Dlatego lepiej upewnij sie w swoim UP bo nie chce wprowadzic CIe w blad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×