Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aguzia

Dziewczyny z USA

Polecane posty

no psulo sie badziewie i psulo i ile mozna...i pojechalam do dealera zeby ja na civica sportowego wymienic, ale mnie tylko poirytowali tam, tak teraz mysle, ze w tej hondzie to krewni tych impotentow z krakowskiego konsulatu pracuja, takie samo chamstow i prostactwo ...... no i sie bardzo wkurzylam i zadzwonilam do BBB i zglosilam skarge.....i do hondy dzwonilam im powiedziec, ze kretyni tam pracuja...i teraz do mnie dzwonia wlasciciel i managerowie....zebym przyjechala to pomoga mi i wyjade tym samochodem co chcialam, teraz to niech spadaja na drzewo z kolegami z krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedna swinkowa.. widze ze bardzo zdenerwowana jetes..rozumiem Cie, tez bym byla.. mnie to wkurzyli w mojej bylej uczelni w polsce.. nie wydadza mi papierow bo nie zglosilam im ze nie bede uczeszczac na semestr letni i musze im za niego zapalcic a nie bylo mnie na zadnych zajeciach..Chyba ich pogielo bo nie zaplace ani grosza. Indeks mam to moze mi wystarczy..A co Wy potzrebowayscie zeby isc tutaj na studia? Brzuszek jeszcze caly, a juz 2 dni po terminie.. nie spieszy sie malenka oj nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tu nie studiowalam, robilam tylko angielski, ksiegowosc i w polsce on-line kurs psychologia zarzadzania , a normalnei w polsce fizjooterapie - ktora przerwalam, bo tu przyjechalam ..... dlatego tez , jak z mojego wyksztalcienia wynika, jestem para-legal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia - czy to Twoje pierwsze dziecko? Jak sobie przypomne pierwsze dwa miesiace z Sebastianem to jedyne co pamietam to to ze nie wiedzialam kiedy noc kiedy dzien :O Swinkowaaa - kurcze, moze strzel sobie piwo bo naprawde dzisiaj masz cisnienie :O :( mam nadzieje ze jutro bedzie lepszy dzien. z tym samochodem to pokazalas im :) a z mama to mam nadzieje ze jej uznaja to odwolanie. a nawet jak nie to niech chodzi, chodzi, chodzi... moze skoro Ci z Krakowa niezbyt fajni to wyslij ja do Warszawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia co do dokumentow to ja Ci nie pomoge bo ja dopiero tez bede sie wybierac najpierw na roczny kurs na asystenta dentysty a pozniej do collegu to wtedy sie bede dowiadywac. Mam nadzieje ze jakos Ci te papiery jednak wydadz z tamtej szkoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, moje pierwsze.. i przyznam ze boje sie troche ale co zrobic:) przez miesiac bede miala mame a potem ona wraca do polski..ale dam sobie rade, jak trzeba to trzeba.. a poza tym nie moge sie doczekac zeby ja zobaczyc.. Dziewczyny..ja teraz siedze i sie zajadam czym popadnie.. ech.. A tu po porodzie trzeba bedize schudnac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na studencka wize, podania, biletu, 15 tysiecy na koncie, paszportu.... ale jak juz po kwiatkach i jestes nielegalnie to jak idziesz do colledgu i nie potrzebujesz wizy, to dowod zamieszkania i ID i kase, zeby zaplacic kluska - nie jest az tak zle, bywalam juz bardziej zla :D a szczelam sobie drinka :) , bo piwo mogloby byc za malo :D wkurzyli mnie i tyle....nie lubie ignorantow i glupoty , zazwyczaj tylko to mnie wkurza...tak ja spokojny czlowiek jestem :) nadia -nic nie mow o odchudzaniu, poza tym ciesz sie puki mozesz, ze jesz co ci sie podoba :D :D malej sie nie spieszy, moze nie chce panow z konsulatow i z hondy spotkac za wczesnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe..ale ilez mozna.. ciaza tez juz bywa meczaca.. Ja na szczescie papiery bede miala bo moj facet ma obywatelstwo.. tylko ciagle na nie czekam:/ a teraz za wszysrko musze placic,a wiecie jaka tutaj maja sluzbe zdrowia.. ale nie zalamuje sie, moze nei bedize tak zle swinkowa.. no ja chce przepisac sobie oceny z polski, zrobic transfer, powiedzieli ze mi uznaja.. indeks mam tylko sie zastanawiam czy wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
indeks ci starczy, idz do szkoly spytaj gdzie ci moga zrobic ewaluacje, tylko idz do kogos dobrego, co wie co robi, to ci jak najwiecej przedmiotow pospisuje, a wtedy jak to masz, to idziesz do szkoly jaka ci pasuje, i przeliczaja ci zaliczenia i egzaminy na kredyty, i robisz tylko tyle ile ci brakuje do zaliczenia kursu mi po tym roku fizjoterapi zostaloby tylko 10 kredytow zeby tu byc fizjoterapeuta...no ale jest malenka przeszkoda, nie mam papierow, wiec po co....... poza tym nie stac mnie :( bo zeby cos z tego bylo, to musialabym placic jak student zagraniczny :( a znowu robic tak o zeby pozniej nie moc pracowac w szpitalu, to o dupe rozbic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia a nie bylas w polish welfare? w kazdym stanie jest, placisz $500 za pierwsza wizyte i tyle....pokrywaja wszystko. moje wszytskie kolezanki tak rodzily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polish welfare? a ot jest w kazdym stanie? nie slyszalam o tym.. tutaj u mnei nie ma w ogole polakow.. nie ubezpieczyli mnie bo nie miala jeszcze papierow i za wszystko place..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swinkowaaa chodzi Ci o takie ubezpieczenie z miasta? jesli tak to na to jest maksymum zarobkow jakie mozesz miec. Nadia - podowiaduj sie koniecznie. Mialas zamiar placic sama za porod? Ja mialam ubezpieczenie od meza i dodatkowo wzielismy takie dodatkowe pieniadze na ubezpieczenie ze my placimy 2 tysiace (ale to z kazdej jego wyplaty iles tam pobieraja) a firma mu 1 tysiac doklada. dobrze ze to wzielismy bo tak to musielibysmy doplacac sami ze swojej kieszeni. Nadia nie boj sie. Tutaj porod nie jest zly. Dadza Ci znieczulenie i bedziesz sobie czekac na reszte rozwarcia. A jezeli sie boisz poczatkow to ja sie balam panicznie ze nawet nie bede umiala trzymac malego :O to NAPRAWDE samo przychodzi. jedyny problem to mialam z tym ze zmeczona bylam jak mi maly do 4 rano nie spal :O ale kazde dziecko jest inne. Swinkowaaa - ja nie jestem wkurzona dzisiaj ale ile ja bym dala by chlapnac sobie drinka z Toba mmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, ja tez jestem z usa, dokladniej blisko Lake George , NY ppodejrzewam,ze jestem troche starsza od reszty dziewczyn z usa;))), wyemigrowalam w 78, mam dwoje dzieci, syn 16 lat przygotowuje sie do studiow w Polsce, jesli chodzi o jezyk polski to jestem samoukiem, z gory przepraszam jesli pisze z bledami, lubie korespondowac z Polakami nie tylko ze wzgledu na jezyk, ale i tez aby dowiedziec sie jak wyglada zycie, studia w Polsce pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z miasta swoja droga, ja wiem, ze u mnie w IL jest program, ze KAZDA kobieta moze iles tam zaplacic i ma badania i wszytsko za darmo jak jest w ciazy, i pozniej dzieci maja ubezpieczenie do 10 roku zycia za 10 czy 20 na miesiac ale to welfare jest przez fundacje polonijne i oni wszystko zalatwiaja....wiem, ze moja kolezanka rodzila rok temu, i placila tylko za wizyte pierwsza a pozniej wszystko oni pokryli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia - po ciazy wcale nie musi Ci byc tak ciezko zrzucic wage. pocieszam :) ja przytylam 18 funtow a teraz juz mam 5 funtow mniej niz przed ciaza :) dasz rade to jak to jest u Ciebie z tymi papierami? jezeli czekasz na papiery a juz jestescie malzenstwem to moze mozesz zrobic tak jak u mnie maz zrobil. jemu doradzili aby do ubepieczyciela podal zamiast mojego ss nr z mojego paszportu tylko 0 na poczatku. i tak bylo az dostalam nr ss to wtedy zmienil. nie wiem do konca jak to dziala ale u mnie tak bylo i nie bylo problemow z ubezpieczycielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej duska , nie przejmuj sie jak piszesz, ja przed chwila napisalam CHONDA :D a chodzilo mi o honde ( cholerna ) co chce syn studiowac? i w jakiej szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny🖐️ dzis w pracy mialam extra dzien:),fajne napiwki+dzis piatek wyplata,ale dlugo sie nia nie nacieszylam,maz prawie przymusem zabral mnie do sklepu i musialam wydac kase.....na zakupy....znowu:(-znowu-ja!😠 nic sobie nie kupilam,jutro ide do sklepu i wydam cale $100 na sama siebie i tyle:P ide zobaczyc co maja na necie...ciekawego:)-ciuszkow nie potrzebuje,ale biale buty by mi sie przydaly na niewielkim obcasiku....:)-cos fajnego na lato przykro mi,ze macie problemy z dokumentami:(,ja tu wyszlam za maz,moj maz jest amerykanem i tu urodzila mi sie corka...obywatelstwa nie mam ....na razie...ale bardzo chce sobie w tym roku zrobic!!!bo to bardzo/bardzo wazne!!na raziem mam zielona karte...dostalam ja na 10 lat...chyba rok temu?a moze i dwa???nie wazne!wiec o papiery nie musze sie martwic....przykro mi z waszego powodu...mam na mysli tych ktorzy sa nielegalnie....i ich rodziny....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za szybkie zainteresowanie, syn chce studiowac historie, mamy rodzine we Wroclawiu wiec pewnie tam bedzie zaczynal, mowi po polsku, ale ma trudnosci z pisaniem, mniej z czytaniem, musze jeszcze dodac ,ze moj maz nie jest Polakiem, nie wiemy czy syn ma prawo ubiegac sie o obywatelstwo, bo jesli nie to studia w Polsce sa tak samo drogie jak Cambridge;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duska - witaj. Ja u Ciebie nie widze zadnych bledow, a nawet jak beda to sie nie przejmuj. Gdzie w Polsce syn ma zamiar studiowac Swinkowaaa - ja tam tylko wiem o tym z miasta bo znam sporo dziewcznyn ktore szly do przychodni, kladaly jakies tam wnioski i jako nielegalne bez zarobkow mialy cala ciaze darmowe ubezpieczenie. wiem ze kazdy tak moze ale zalezy od zarobkow. wiecej na ten temat nie wiem bo nie dopytywalam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ja moge zapytac was dziewczyny, dlaczego przyjechalyscie na koniec swiata ? Europa jest tak elegancka w porownaniu z Ameryka, i co z tego ,ze kupisz buciki na obcasie, tutaj nikt tego nie zauwazy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duska widze ze odpowiedzialas o miescie jak ja sie akurat o to pytalam :) sluchaj ja slyszlam ze jak jedno z rodzicow jest polakiem to dziecko moze miec Polskie obywatelstwo chyba trzeba tylko jakis wniosek zlozyc czy cos. podzwon, podowiaduj sie. ja bede sie niedlugo dowiadywac dokladnie tez bo moj maz tez amerykanin, synek tutaj urodzony ale ja chce zeby mial jeszcze i Polskie obywatelstwo tez (obywatelstw nigdy za duzo ;) ) Mama 4 letniej calineczki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia - widzialas jaki ci pomysl na opakowanie tego prezentu znalazlam, wczoraj link wkleilam :) szczerze, to to ze nie mam papierow i zawieszony status ogolnie mnie nie martwi, tylko w takich chwilach jak dzis mi przykro, bo bardzo tesknie za rodzicami i wogole, i zla jestem, ze dlatego ze ja tak sobie wymyslilam, oni nie moga mnie zobaczyc :( i ze na swoj sposb to jest niespawiedliwe, bo prze 3 lata placilam grube pieniadze, zeby cos robic w kierunku zielonej karty i na droge same klody mi rzucane byly....wiec zrezygnowalam. czasem sie zastanawiam, po co jestem gdzies, gdzie tak na prawde nikt mnie nie chce ( moje pieniadze i podatki sa natomiast bardzo mile widziane HIPOKRYCI!!!) wiec sie przejmuj - ale dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duska a Ty czemu przyjechalas? Ja przyjechalam bo mam tu rodzine, mame, ojczyma. Nie planowalam zostac ale wyszlo jak wyszlo co do butow na obcasie to ja widocznie nie jestem Europejka bo ja w ogole nie mam pociagu do butow i mi zwisa jakie mam, wazne aby wygodne. tak wiec zgrywam sie z ta reszta nieeleganckich tutaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie wyszlo na to ze musze sobie za wszystko placic. Facet nie mogl sobie wziac ubezpieczenia na siebie zeby i ja je miala. no za lekarza juz czesciowo place.. Napisalam do nich moze cos mi sensownego odpisza..ale boje sie ze jesli nawet to i tak juz bedzie za pozno. Mala moze przyjsc w kazdej chwili. Ech takie zycie.. Zeby tylko mala zdorwa byla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duska do konsulatu polskiego zadzwon w ny , od tego lachudry maja placone, zeby takie sprawy zalatwiali :) ja przyjechalam w ciemno na wakacje...juz 5 lat sie wakacjuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×