Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aguzia

Dziewczyny z USA

Polecane posty

no coz, ja wyboru nie mialam:), mnie przywieziono, potem ,gdy rodzice wrocili, ja zostalam na studiach,pozniej maz, rodzina, itd...zasiedzialam sie w 99 moja praca wyslala mnie do Polski, spedzilam tam 3 lata, bylo ciezko, czasami smutno,Polacy sa urodzonymi pesymistami:D, ale ogolnie bylam zachwycona zyciem europejskim i mniejszymi porcjami dania w restauracjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia - zgodze sie z tym ze najwazniejsze aby zdrowa byla ale szkoda by bylo bys placila za szpital i lekarza sama. :( moj lekarz sobie za porod policzyl ponad 6 tysiecy i ubezpieczyciel mu obcial to nam tam troche zostalo :( szpital tez ladnie za kazdy dzien pobytu liczyl. conajmniej jak bym w 5 gwiazdkowym hotelu mieszkala. w sumie to wiecej kilkakrotnie :O moze zdaza Ci odpisac. trzymam kciuki by sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duska..ja przyjechalam z milosci.. a w ogole jak wrocilam do polski to sie zorientowalam ze jestem w ciazy i chcialam jak najszybciej wrocic do faceta.Wiecie jak to jest..zwiazki na odleglosc to nic dobrego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawo szpitalne jest takie,ze nie maja prawa cie wygonic, jesli urodzisz, nie musisz placic.. miasto ,podatnicy zaplaca, masa innych narodowosci tak robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia albo moze choc cos ci oddadza, albo cos zwroca? trzymam kciuki....... mala na pewno bedzie zdrowa i sliczna...🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och dziewczyny, i znowu poswiecacie sie dla facetow.... trza bylo do kraju wrocic, urodzic i zmusic kochanego aby byl tam przy tobie, skoro tutaj musisz dac sobie rade to on da sobie rade tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duska a tak szczerze to jak bys miala wybierac Polska czy Stany to co bys wybrala? Ile mialas lat jak Cie przywiezli? Ja tesknie za Polska (glownie za przyjaciolmi, babcia), ale tez jak bym miala mieszkac w Polsce tesknilabym za NY :) ja wierze ze tam dom Twoj gdzie serce Twoje. moje coz... skradl mi taki jeden tutaj a on nie chce slyszec o Europie :O :) Swinkowaaa - no no... faktycznie dlugie te wakacje sobie zrobilas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem , ze w IL w szpitalu miejskim duzo ludzi nie placi. w innych jesli nei zaplacisz i podasz wszystkie swoje dane , to wejda ci na kredyt albo dadza do firmy windykacyjnej. duska na pewno tak samo jest w razie wypadkow i ER ale nie wiem jak jest z reszta zabeigow w niepublicznych szpitalach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duska no ja sie nie poswiecam az tak strasznie :) jak bym miala takie cisnienie na Europe i nie wyobrazalabym sobie zycia tutaj to bym nie trwala w tym zwiazku, nie brala slubu itd. Ja mam tu najblizsza rodzine i to jest jego argument (rodziny) zeby tu zostac. Nie jest mi zle wiec nie musze koniecznie wracac do Polski/Europy. Bedziemy jezdzic na wakacje. W przyszlym roku pojedziemy wszyscy (on czce Polske tez koniecznie zobaczyc) bo teraz to moj synek troche maly i nie chce go tak ciagac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwielbiam Europe, Polske, lubie tamten styl zycia, chodniki na ulicach, ludzie chodzacy po nich, i znacznie mniej lachudrow, tutaj zycie jest wygodne, nie starasz sie o nic zbytnio, jest tak latwo okredyt, tak latwo o nowe meble, samochod na splaty.. a wszystko co tak latwo przychodzi jest trudniej szanowac ja mialam 12 lat jak wyemigrowalismy, wtedy jeszcze nie bylo tak wielu Polakow, bylismy w Austrii przez 2 miesiace i dostalismy wjazd do USA. Tutaj odebral nas polski zyd, tutaj pierwszy raz w zyciu widzialam karaluchy (NYC) i takie ogromne ilosci smieci:) tearz juz tu moj kraj, tutaj lubie byc, ale dziwie sie mlodym Polkom, ze wybieraja ten kraj, obcy i tak daleki... teraz Europa otwarta, tanie linie lotnicze, w domu mozna byc do miesiac aby mama pranie zrobila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze jest ze mozna nie zaplacic ale wtedy beda probowac odebrac te pieniadze z konta np. jezeli beda mieli dane na temat tej osoby. kurcze ja nie wiem duzo na ten temat :( a szkoda by bylo bys Nadia placila to wszystko :( trzymam kciuki by Ci odpowiedzieli, moze zlozysz jakies podanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duska masz troche racji, i nie wiem czy nie planuje sprawdzic czy klimat islandi podoba mi si ebardziej :) jak na razie jestem tutaj , poza tym nie moglabym mojego smierdziela pieknego kociego zostawic - bo ona obywatelka usa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nic, moze mi cos odpisz,ajak nie to wlasnie bede placic.. takie zycie. Duska, moja sytuacja byla taka ze lepiej bylo mi tu przyjechac. A poza tym nie narzekam, bede niec papiery, bed emogla Polske odwiedzac...ale teraz no.. czekam na nie, troche sprawa sie pokomplikowala. Szukalam tutaj wszystkiego i nie dali mi zadnego ubezpieczenia. W stanach teraz gorsze czasy nadeszly to moze dlatego..hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj nikt nie zabierze ci pienidzy z konta, mozesz je sama wyciagnac i schowac pod poduche, nikogo to nie obchodzi, beda cie straszyc ,ale tylko straszyc, a kredyt? no coz, musisz miec conajmnije kilkadziesiat tysiedy dlugu aby miec trudnosci z kredytem, tutaj banki cie prosza abys pieniadze od nich wziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swinkowa-ten prezent-jak jest zapakowany-to wyglada przeslicznie-proste do wykonania:)-kaczuszki sa po $1,ten material to chyba za yard tez okolo $1 widzialam kiedys cos podobnego -oczywiscie w WalMart:P czasami-opakowanie,jak z pomyslem zrobione bardzo zdobi:) skarbie ty wczoraj wieczorem mnie znalazlas na innym topiku-co to za topik??mamy za granica-szukam juz od godziny i nie moge znalezc:(:(:(-zapomnialam:( ja nie pamietam gdzie wy wszystkie mieszkacie-pamietam,ze swinkowa to w IL:)-tu buty na obcasach moze nie sa zauwazalne na ulicy,ale mi sa potrzebne do kosciola..lub na wyjscie:P z mezem:) mam grube lydki ,a jak wloze wyzsze buty to mi je obcas wyszczupli:) z reszta w tych butach za wiele nie chodze:)-w kosciele stoimy lub siedzimy:),a do sklepu czy resteuracji jedziemy samochodem:) mam bardzo duzo butow na plaskim,klapki,sandaly,sportowe-kocham buty:)-zwykle szukam ich na przecenach w TJmaxxx,Burlington,czasami Pay less....wszedzie:P-ciezki mam chod wiec niszcze buty w expresowym tepie a na codzien to w sportowych biegam,po pracy...do pracy...z pracy:P.....itd.... wiesz swinkowaaa doczepilas te linki z fryzurami-i tak mi sie spodobalo,ze zasiedzialam sie tam...przez dluga chwile,ja mam bardzo grube wlosy i dosc dlugie-w pracy zawsze musze miec zwiazane!!wiadomo musze uwazac! swinkowa-nie zapomnij wpisac ...gdzie to mnie wczoraj spotkalas tu na kafe gdzies na innym topiku-tez pisalam o nalesnikach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swinkowaa..nie ma to jak kot ma papiery a wlasciciel nie..hehehehhehe... dobre to bylo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluska - nic ci z konta bez twojej zgody nie zabiora, moga podac cie na collection , wejsc na kredyt i ci go zepsuc. moj M byl na zapalenie pluc, byl im winny 8 lat temu 120,000... teraz przyslali mu z collection, ze jak 240.00 zaplaci to mu umorza reszte :) jak dojda do 100 to sie zastanowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duska - no ja jak chcialam miec to pranie miec robione przez mame to musialam tu przyjechac :D akurat tak wyszlo oni przyjechali, mnie namowili, wszyscy mielismy wracac, ja sie zakochalam, oni bez wnuka za bardzo tez sie spowrotem nie wybieraja, tak wiec sobie jestesmy :) Mi jest obojetne gdzie mieszkam tak dlugo jak mam ludzi ktorych kocham i ktorzy mnie kochaja obok. i mi sie tu podoba wlasnie to ze nikt o nic nie dba, tzn. jak wyjdziesz na dwor to Twoja sprawa i tyle :) W Polsce ludzie sa mniej przyjazni, a jak sie ubierzesz odmiennie to kazdy Cie zlustruje :O Nie zrozumcie mnie zle i tak kocham Polske i to zawsze bedzie moj kraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarabiscie wyglada tak zapakowane ..... i na pewno bedzie efektowne :) i jakbys kupila to cos co zesmy wczoraj ogladaly, to akurat by swietnei wygladalo :) ten topik to byl matki polki - zony na emigracji i co z tym makaronem z pomidorami? powiem wam w sekrecie, ze moj ex-nie ex- nie-wiem-jeszcze ma 2 razy wiecej butow niz ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie dziewczyny kazdy mial jakis powod dla ktorego znalazl sie na tym kontynencie, dzisiaj tutaj jest inaczej niz bylo 20 lat temu, ameryka byla nastawiona na konsumpcje, etraz nie potrafia sobie z tym poradzic, a podstawowe produkty sa bardzo drogie, pomalutku zaczyna sie panika... zacznie laczys sie to najpierw z ukroceniem overtime, potem firmy beda sie przenosic w tansze miejsca....... wy jestescie nauczone skromnego zycia, ja nie potrafie rzadzic po europejsku, nadal kupuje zywnosc raz na tydzien i wiekszosc wyrzucam:(, pewnie dlatgeo tak lubie Europe, tam uczysz sie wartosci zycia.. wy macie to we krwi, ja widze jaka jest roznica miedzy mlodym Polakiem a mlodym Amerykaninem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buahahaha... a ja o tym wyciaganiu z kont to od kilku ludzi slyszalam bo mi tam jeszcze nic nie wyciagali. widocznie mnie w jajo zrobili :D szkoda ze jestem taka latwowierna :D Swinkowaaa - powalilas mnie kotem tez :) Mamusia 4 letniej calineczki- no jak kostke wysmukla to musowo trzeba kupic jakies ladne butki :) ja jestem inna. buty na obcasie sa be bo nie umiem w nich nawet sie z gracja poruszac :D za to torebek mam cala mase i maz sie smieje ze co jakas kupie to wieksza od poprzedniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawde? to moze ja sie za brdzo martwie,co? ja za lekarza place cos kolo 1500,jak si euda to zapalce mniej. Za porod nie mam pojecia, ale wiem ze tutaj to droga sprawa. A do tego osobno z ausg i inne, wyszlo ok 300 dolarow.. Dobra my tu o kasie a ja mam takie pytanie... osobiste zreszta.. Jak Wam sie nei spodoba to odpowiadac nie musicie:) JAk juz mala urodze musze pomysec o antykoncepcji. Mamy co mi mozecie doradzic? Mysle o tabletkach, a wiadomo ze tutaj maja inne niz w polsce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest taka organizacja planning parenthood, oni dadza ci tabletki za kilka dolarow, najtansza metoda bez ubezpieczenia, prezerwatywy sa tam za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duska - wlasnie wiem o tym ze do 2 latek 10% i dlatego polecimy w przyszlym roku, maly bedzie mial ponad roczek :) ja widze po swoim mezu jak on pieniadze rozpiernicza :) co do jedzenia to on tyle kupowal ( kilka razy w tygodniu) ze ja nie miescilam w lodowce i szafkach itd. kiedys sie wkurzylam, wywalilam wiekszosc rzeczy z lodowki przy nim i powiedzialam mu ze niech zobaczy ile kasy przez niego wywalam do kosza. poskutkowalo troche, teraz nie biega co chwila i nie zapycha mi lodowki. chociaz i tak kupe jakis dupereli kupuje i ja to potem tylko wszedzie upycham bo nikt tego ie uzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia ta antykoncepcje to zostawie mama, bo ja nie bardzo.....natomiast bardzo chetnir ci doradze jakis sympatyczny wibrator, albo kulki gejszy...spedzilam w sklepach z 3 godziny wybierajac ten prezent na wieczor papienski ( ktory sie nie odbywa) , ze jestem ekspert teraz :D zapomnialam dodac, ze moja swinka tez jest obywatelka, i to patrzac na jej wiek, to juz senior citizen nawet i ma znizki w autobusach .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ot tyle juz sie wykosztuje hehe i pojde do lekarza.. Tak mi sie z Wami przyjemnie rozmawia.. ze az zal isc spac:) Moj facet tez kocha buty! i ma ich wiecej ode mnie,ale do czasu... A Wy tu znowu o jedzeniu!! nie,...!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia a zamierzasz karmic piersia? ja karmie piersia i jedyne tabletki ktore moze brac mama karmiaca (przynajmniej lekarz mi powiedzial ze jedyne) to Jolivette albo zastrzyk raz na 3 miesiace. a jak nie bedziesz karmila to kazde proszki dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×