Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Taka sobie jedna -

jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji?

Polecane posty

Gość nenka_89
Trzeba oderwać go zdecydowanym ruchem i po sprawie. Jeśli zostanie Wam ślad po kleju to polecam oliwkę, wszystko pięknie schodzi. Tylko należy pamiętać aby przed przyklejeniem następnego plastra dobrze odtłuścić i wysuszyć to miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa_kredkaa
Plastry dzięki stosunkowo niskiej ilości hormonów są włąsnie polecane dziewczynom, które cierpią na skutki uboczne np, przy tabletach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goldii89
no tak najlepiej oderwać zdecydowanym ruchem a potem pozbyć się resztek kleju np. oliwką czy innym kremem. jeśli chodzi o naklejanie plastra należy pamiętać, że nie można robić tego w tym samym miejscu (wystarczy wybrać miejsce np 2 cm dalej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymbarkowa12
ja wolałam wybrać plastry, niestety cierpię na problemy z żołądkiem i kiedy przeszłam przez zapalenie żołądka aby antykoncepcja była zachowana plastry okazały sie najlepszym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdezorientowana99
ja dopiero stoję przed wyborem metody antykoncepcji- za tydzień jestem umówiona na wizytę. to będzie moja pierwsza antykoncepcja i stąd pytanie: czy plastry będą odpowiednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mi np. plastry bardzo odpowiadają, możesz śmiało spróbować i poprosić ginekologa o receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinka79
A jakiej firmy używasz plastrów? Czytałam, że od niedawna są dostępne na rynku okrągłe plastry tylko zapomniałam ich nazwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdezorientowana99
ja czytałam o jedynych okrągłych plastrach jakie są na rynku i było to lisvy.. ponoć fajne, bo praktycznie ich nie widać i bardzo dobrze trzymają się przez cały tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
ja przyjmuje antykoncepcję hormonalną, po tabletkach dobrze sie czuję, nie tyję, no i znacznie poprawiła mi się cera, myślę , że w przypadku plastrów ciężko o takie dodatkowe plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terdanka
Czemu ciężko, ja przyklejam lisvy i one też działają tak jak pigułki, na cerę nie narzekam i samopoczucie także...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
ja jednak uważam, że antykoncecja hormonalna jest najwygodniejsza z belary jeden zadowolona bo mi sie cera poprawilła badzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja z kolei mam plastry i żadnych minusów nie wymienię bo ich po prostu nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesss56
jeśli metoda antykoncepcji jest odpowiednio dobrana to oczywiście może przynosić wiele korzyści- jak poprawa cery czy ogólnego samopoczucia. ważne jest to, by nie mieć skutków ubocznych, bo wtedy to jeden ze znaków, że należy pomyśleć nad zmianą metody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itriska
Mnie plastry nie przekonają choćby były w kształcie kwiatków ;) Dla mnie antykoncepcja to intymna sprawa i nie musi cały świat wiedzieć, co stosuję. A plastry mają ten minus, że są widoczne. Poza tym odklejają się, brudzą i są nieestetyczne. Ja biorę pigułki, dla mnie najlepsza metoda. Wcześniej brałam cilest, teraz elin. Jedne i drugie dobrze na mnie działają, poprawiła mi się cera, nie przytyłam ani grama, przestała mnie boleć głowa w okolicy okresu. Naprawdę dobrze się po nich czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela77
Teraz plastry są naprawdę małe i praktycznie nie widoczne. Jeśli uważasz, że plaster w widocznym miejscu jest iestosowny to wystarczy go przykleić na pośladek i wiesz o nim tylko Ty i Twoja druga połówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane dziewuszki :) używając antykoncepcji dajecie przyzwolenie na to, aby Was "używać"! Szacunek dla samej siebie rodzi szacunek dla innych. Przemyślcie to- jesteście przecież mądre babeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinezz
dla niektórych z nas jak ja plastry są najlepszym rozwiązaniem, bo borykam się z problemami żołądkowymi i bałabym się o to czy antykoncepcja jest skuteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama ide za 2 tygodnie na założenie. Mój ginekolog powiedział ze jak juz nie chce wiecej dzieci to jest to naprawde najlepsza z metod. Zawsze jestem jednak za wyborem tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuleczkaa89
Każda antykoncepcja jest dobra jeśli została prawidłowo dobrana. Ja się czułam dobrze po tabletkach i teraz przy plastrach też nie mam żadnych dolegliwości. W sumie to zmieniłam jedynie z wygody, żeby raz na tydzień pamiętać o zmianie, a nie codziennie połykać pigułkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
ja z kolei biorę aktualnie belarę i czuje się na niej dobrze, więc nie zamierzam przestać jej łykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katerrina87
masz rację-główna różnica polega na tym, że o plasterku musisz pamiętać raz na tydzień, gdy przychodzi czas zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
ja myślę, z kolei, że jest to kwestia indywidualna, ja biorę tabletki od kilku miesięcy i już z przyzwyczajenia o godzinie 19 odruchowow chwytam po pigułkę, robię to automatycznie więc wydaje mis ię że po jakimś czasie mamy to już zakodowane w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam od pol roku, spirale miedziana. Nie moge brac hormonow,ze wzgledow zdrowotnych,prezerwatyw nie cierpie. Jestem obecnie bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszunia88
Dziewczyny każda antykoncepcja jest dobra jeśli odpowiednią ją dobrano., a każdy organizm jest inny więc wszystkim pasować będzie co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda jest inna i wymaga innych hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeeBee23
Od 3 miesięcy mam system Levosert - zakładałam biorąc pod uwagę wysoką skuteczność tej metody oraz dużą wygodę, bo jest to długoterminowa antykoncepcja - a ja w najbliższych latach nie mogę zajść w ciąże z powodu problemów zdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granka5
A da mnie plastry są the best : ) Jeszcze mam te okrągłe i na prawdę mało rzucają się w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A które to są okrągłe? Nawet nie wiedziałam, że są takie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsza będzie taka antykoncepcja, która jest dopasowana do konkretnej kobiety. Dana metoda może sprawdzić się u koleżanek, ale niekoniecznie u Ciebie. Najlepiej pójść do lekarza - ginekolog Cię zbada i zbierze wywiad, zapyta o wszystkie dotychczasowe choroby. Antykoncepcja musi być także dopasowana do stylu życia, jaki prowadzisz - w każdej metodzie istnieją pewne ograniczenia. Dlatego warto powiedzieć lekarzowi np. o tym czy miewasz biegunki/wymioty, często imprezujesz, pijesz dużo alkoholu, palisz papierosy. Te informacje pozwolą dobrać taką metodę, która będzie dla Ciebie najlepsza, choć nawet mogłabyś o niej nie pomyśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalia18
lisvy to są okrągłe plastry, są stosunkowo nowe, bo na rynku pojawiły się kilka miesięcy temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×