Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Taka sobie jedna -

jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji?

Polecane posty

Jeśli chodzi o mężczyzn, to najlepsza jest wazektomia :) Jeśli chodzi o kobiety, to brak antykoncepcji, pod warunkiem, że mężczyzna jest po zabiegu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleczek156
tzn może to być pośladek, ale chodzi o to by nie był to cały czas ten sam fragment skóry na pośladku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, a jak ze skutecznością tych plastrów? i jak ogólnie organizm reaguje na te hormony? ja byłam przez wiele lat na tabletkach, ostatnio odstawiłam przez problemy z ciśnieniem i nie chcę wracać do tabletek. Może plasterki są bezpieczniejsze/mniej inwazyjne/lepsze? Wiem, że są też krążki dopochwowe, ale jakoś nie jestem przekonana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To naprawde Diafragma Caya, ktory jest środkiem antykoncepcyjnym przeznaczonym dla wszystkich kobiet, które w sposób naturalny i bezpieczny chcą się zabezpieczyć przed niechcianą ciążą. Polecam Wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilianka123
Każdy organizm jest inny. Plastry na pewno są najmniej inwazyjnym sposobem antykoncepcji ze względu na fakt iż posiadają naprawdę małą dawkę hormonów oraz omijają cały układ pokarmowy ale o to czy będę odpowiednie dla Ciebie musisz zapytać ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda antykoncepcja hormonalna jest niestety do bani. Ingerujesz w gospodarkę hormonalną organizmu. To nie może skończyć sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starss
lekarz ginekolog na pewno pomoże wybrać Ci odpowiednią metodę, oczywiście możesz zasugerować plastry o których wspomniałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wittka8
Wcześniej stosowałam przez długi czas tabletki, dobrze je tolerowałam i nie zauważyłam żadnych niepojących objawów :) Od ponad dwóch miesięcy zaczęłam naklejać plastry i ta metoda bardzo mi odpowiada. Plaster jest mały, okrągły i przezroczysty, mało widoczny. Zmieniam go raz na tydzień co jest dla mnie kolejnym plusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To są wszystko środki wczesnoporonne. Uniemożłiwiają zagnieżdzenie sie zapłodnionego zarodka. Jeśli ustawa wejdzie w życie, zostaną zakazane, bo prowadzą do zabójstwa dziecka. Chwała Tobie Chryste!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamojjka
Co ty pleciesz kobieto. Antykoncepcja była jest i będzie. Każda z nas wybiera odpowiednią dla sienie i najwygodniejszą formę. Ja ma plastry na przykąłd bo mi odpowiada ich okrągły kształt i mała ilość hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
123456789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wbrew pozorom w plastrach antykoncepcyjnych zawarta jest większa ilość hormonów, niż w tabletkach, tylko sposób przyjmowania ich jest inny. I zawierają dokładnie takie hormony jak dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne: estrogen i progestagen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat plastry lisvy zawierają małą dawkę hormonów, mi odpowiadają bardzo. Najbardziej ich kształt i to, że rzeczywiście są mało widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma czegoś takiego jak najlepsza metoda antykoncepcji dla wszystkich. W moim przypadku sprawdzają się tabletki, brałam różne w swoim życiu, od jakiegoś czasu Limetic (polecane da palących, niestety wpadłam w sidła nałogu);) czuję się po nich bardzo dobrze, nie mam skutków ubocznych. Są odpowiednio dobrane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katterinka
tak masz racje- dobór odpowiedniej antykoncepcji to sprawa bardzo indywidualna. musi być przemyślana i jej wybór przedyskutowany z ginekologiem po zrobieniu badań hormonalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samoska77
Nie wszyscy lekarze zlecają badania hormonalne. Moja Pani ginekolog na podstawie usg dobiera środki antykoncepcyjne ale czasem trzeba i ze trzy rodzaje wypruwać aby trafić na swój idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wazektomia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szamarka
No ja teraz mam wypisane lisvy, zresztą sama poprosiłam o plastry a lekarka mi te wypisała bo mają mniej hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katterinka
lisvy mają faktycznie niewielką ilość hormonów przez co stosując je jest mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych. mnie np bardzo meczyly bole glowy a teraz jak reka odjal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd wy macie te informacje, że plastry mają mniej hormonów niż tabletki, ale to nieprawda. To właśnie plastry zawierają większą ilość hormonów i więcej ich się dostaje do krwiobiegu niż w przypadku tabletek, tylko droga wchłaniania jest inna. Zapytajcie lekarza lub poczytajcie w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W drugą dziurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnusia
Chyba jednak nie masz racji. Dawka hormonów w plastrach jest zdecydowanie niższa ale zarazem wystarczająca aby antykoncepcja była zachowana. Faktycznie różnica jest w sposobie wnikania do organizmu. Plastry są zdecydowanie alternatywą dla osób z problemami żołądkowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefanka12333
magnusia ma rację plastry mają mniejszą ilość hormonów, a to kwestia dość istotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samoska76
Istotna szczególnie dla naszego organizmu. Wiadomo, że hormony to nie cukierki i jedyną osobą, którą może nam je dobrać jest lekarz ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takka5
Ja już dawno przekonałam się do plastrów, teraz zmieniłam na okrągłe, fajny kształt i mało są widoczne. Jak ktoś się zastanawia to na prawdę warto spróbować tej metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak te plastry się trzymają? Nie macie problemów z odklejaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakreconaa111
ja stosujac inne metody antykoncepcji czesto mialam silne bóle głowy, ale odkad postawilam na plastry nie ma po nich sladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bajka1612
Polecam szklankę wody niegazowanej zamiast sexu. Oczyszcza organizm. Zero stresu, że można zaciążyć. Nie kumam tego fenomenu bzykania. No jak się chce mieć Dzidziusia, to tak, takiego Słodziaka Kochanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefanka12333
super się trzymają mi jeszcze nigdy nawet nie zaczął się odklejać a i po tym tygodniu ciężko go oderwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goldii89
tak ja też czasem mam problem by pozbyć się po tygodniu plastra mimo ze chodzę na basen siłownię i saunę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×