Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Taka sobie jedna -

jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji?

Polecane posty

Gość Walerjanka
a jaka cena takiej wkładki? Coś mi sie kiedys o uczy obilo, ale to chyba drogie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już teraz mysle ze juz teraz warto pomyslec o antykoncepcji Diafragma Caya. Jest ona tak prosta w stosowaniu jak tampon. Jej specyficzny kształt umożliwia pewne i szczelne dopasowanie do szyjki macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To do czego służy ci/pa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A znacie metodę Diafragma Caya ? Jesli nie to już teraz spokojnie mozecie własnie spróbowac jak dziala i jakie daje pozytywne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszą metodą jest wazektomia. Milion % pewności. Oczywiście dotyczy to faceta. Ja robiłem sobie zabieg 2,5 roku temu i jest super. Codziennie tankuję foremkę do pełna i śpimy potem spokojnie. Partnerka nie musi się faszerować żadnymi hormonami, nie musi zakładać żadnych wkładek, nie musi myśleć i pamiętać. Czuje się komfortowo i naturalnie. Oczywiście, jest super jak się nie chce mieć dzieci, bo jak sie chce to ten sposób odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111111
A co tu złego? Antykoncepcja to w cywilizowanym świecie nie powinien być temat tabu, chybaże chcecie rozmanżać się jak małpy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie najlepiej sprawdziła sie wkładka hormonalna. Wczesniej stosowalam rozne opcje i z wkladka jest zdecydowanie najwygodniej. Nie trzeba latać do lekarza po recepty non stop - na kilka lat ma sie spokój, wystarczą wizyty kontrolne i co roku jak nic złego się nie dzieje. Wczesniej miałam Mirene, a teraz załozyłam Levosert - to samo działanie, a tańszy o ponad połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refreszka
ja z kolei jestem zadowolona z antykoncepcji hormonalnej, nie mam problemu z zapominaniem o przyjmowaniu tabletki, poza tym dostrzebam dodatkowe plusy, bo przy antykoncepcji hormonalnej poprawiła mi się cera no i okres stał sie mniej bolesny, może to kwestia tego, że gin dobrał dobrze tabletki, aktualnie mam elin, dobrze się po nim czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biorę tabletki od roku, ale niestety co raz gorzej się czuję i z mężem stwierdziliśmy ze zrezygnujemy z tej metody na rzecz npr. Planuję kupić komputer cyklu. Możecie polecić konkretny model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kompuer cyklu? Pierwsze słyszę... a to ciekawe :) A co do tabletek moze masz źle hormony dobrane, warto udać się do ginekologa i to sprawdzić, może zmiana tabletek z mnejsza dawka hormonow, albo inna kombinacja? Albo inna metoda - ja mam wkładke i homrony w niej zawarte dzialaja bardziej miejscowo niz na cały organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona tańczy twista
refreszka, a brałaś wcześniej cilest? Masz jakieś porównanie z tymi pigułkami? Ja brałam kiedyś, a teraz chciałabym przejść na elin właśnie, bo mają identyczny skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Viktoria_
Ja teraz też rozważam wkładkę z hormonami. Nie chcę mieć dzieci przez najblizszych kilka lat i to byłaby chyba najlepsza opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazektomia? Brrrrr. A jak zmienisz zdanie i zechcesz mieć dzieci? Jest tyle świetnych środków antykoncepcyjnych na rynku, zupełnie nie rozumiem, jak można sobie taką nieodwracalną krzywdę zrobić. Dobrze dobrane tabletki mają korzystny wpływ na cerę i zmniejszają pms. Ja biorę Vibin. Zdecydowanie wolę wziąć pigułkę od jakiejkolwiek interwencji chirurgicznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Własnie jednak kobiety najczesciej siegaja po tabletki antykoncepcyjne. Na pewno jest to i wygodne, i jest ich teraz tak dużo i tak dobrych jak np. Belara ze spokojnie mozna dobrać idealna dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kommeta
Mój lekarz proponował mi ten vibin, ale jeszcze czekamy na wyniki badań hormonów. Jak na vibinie się czujesz? Nie tyjesz nic? Boję się tego najbardziej na pigułce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
jeśli lekarz dobrze ci dobierze tabletki to na pewno nie będziesz mieć problemu z przyrostem wagi, ja przyjmuję elin i nie mam problemó z wagą, nawet mi spada bo zaczełam się odchudząc, a tabletki w żadnym razie nie zaburzyły mojego rpocesu odchudznia, pzoa tym nie mam żadnych napdó głodu więc wszytsko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kommeta, nie tyję. Zresztą widzisz w stopce, że się odchudzam i mam niezłe wyniki :) Wahań nastroju też nie mam, libido też w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggii254
ja stosuję plastry i dla mnie to najlepsza metoda antykoncepcji- plasterek zmieniam co tydzień, jest mały i praktycznie niezauważalny, poza tym przy małej dawce hormonów nie obawiam się o bóle głowy czy brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka89
Ja bym bardzo chciała porozmawiać z moją ginekolog o zmianie metody antykoncepcji właśnie na plastry. Ostatnio mam dość spore problemy z wątrobą i wydaje mi się że byłoby to dla mnie idealne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taa cyclotest i co wam to da? Nie można się bzykac kilka dni, bo płodne, ja dziękuje za takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggii254
ulka89: jeśli chodzi o plastry to najlepsza metoda przy problemach z układem pokarmowym, gdyż one nie mają na niego żadnego wpływu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxitaxi
A ja za plastry dziękuję. Nie dość, że się brudzą i wyglądają nieestetycznie, to jeszcze się odklejają. Tak czy tak, pamiętajcie, że decydujący głos w sprawie antykoncepcji powinien mieć ginekolog po wykonaniu badań i przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu lekarskiego. Inny środek antykoncepcyjny zostanie przepisany komuś kto pali, jeszcze inny komuś kto nigdy tego typu leków nie brał. Ja musiałam zrobić sporo badań zanim Vibin dostałam, przede wszystkim poziom hormonów i próby wątrobowe. I tarczycę też musiałam zbadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lollipoop
Dla mnie najlepiej sprawdza się wkładka hormonalna jeśli chodzi o antykoncepcję długoterminową. Wygoda na pewno, mniej biegania do lekarza po wypisywanie recept.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traszka33
Ja mam tendencje do tycia i zawsze się bałam hormonów bo nie chciałam przytyć, ale lekarka poleciała mi plastry lisvy bo maja mniej hormonów i nie mam żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama tez przyznaje ze jednak najlepiej odpowiada mi stosowanie tabletek. Też sie już do nich przyzwyczaiłam, ze chyba nie chciałabym zmienić na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggii254
ja nie mam żadnych problemów z plastrami- ani mi się nie odklejają ani nie brudzą- ta ciemna otoczka jaka powstaje w okół samego plastra to normalna sprawa- wystarczy ją usunąć za pomocą patyczka higienicznego z oliwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzol90
Teraz plastry są tak małe i tak cienkie, że na prawdę są nie widoczne i nie brudzą się. Do mega cienkich należą np plastry Lisvy nigdy nie miałam problemu z czarną otoczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yonka1989
muszę zapytać w takim razie swojego lekarza, bo rozważam zmianę metody antykoncepcji i właśnie pomyślałam o plastrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po dłuższej przerwie wróciłam do tabletek. Mój ginekolog przepisał mi Vibin mini i jestem zadowolona. Według mnie pigułki antykoncepcyjne są najlepszą metodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×