Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Taka sobie jedna -

jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji?

Polecane posty

Gość ficcka
ja stosuję plastry lisvy i nie mam problemu z tym, że się brudzi- jest niewielki, przeźroczysty i okrągły -jeszcze ani razu mi się nie zdarzyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze warto zastanowic się nad takim rozwiązaniem http://caya.info.pl/ W sumie wydaje mi sie ze jest jedną z lepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deannna
Joasia po jakim drugim tygodniu? Plastry zmienia się co siedem dni to nie zdążą się pobrudzić jak przykleisz i miejsce wokół plastra potraktujesz talkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwianna
No tak :) Plaster (mam lisvy) zmienia się raz w tygodniu, ja nawet nie sypie nigdzie talkiem bo nie mam takiej potrzeby, skóra i plaster są czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razojka
Bo one są bardzo cienkie dlatego tak łatwo brud się do nich nie czepia. A jeśli nawet to wystarczy wacik nasączony jakimś olejkiem i po pierwszym pociągnięciu wszystko znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat to 'najlepsza metoda antykoncepcji', czyli chodzi o najwyższą skuteczność. Plastry takiej nie mają, wkładka i pigułki wchodzą w grę. Obie metody mają plusy/minusy i jakieś ograniczenia. Tabletki wydają mi się być bardziej optymalne - niższy koszt jednorazowo, łatwiej je odstawić (wyjmowanie wkładki po krótkim czasie od jej założenia zwyczajnie się nie opłaca), no i pigułki mogą nas podkurować - cera, włosy, nadmierne owłosienie, bolesne i obfite miesiączki. Jak się dobrze je dobierze to nie będą dawać dolegliwości, u mnie kilka niewielkich plamień na początku i to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do joasia321
plastry zmieniasz co 7 dni także nie ma mowy o plastrze na którym zbiera się brud przez 2 tygodnie....możesz wziąć patyczek higieniczny, nasączyć w oliwie i go wokół wyczyścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale musisz się tym patyczkiem bawić, a przy tabletkach ustawiasz aplikację w telefonie (np. Różowe Lusterko) i łykasz :) Mnie się nie zdarza zapomnieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nawet partner aktywnie uczestniczy 'w pamiętaniu' o tabletce :) mam swój budzik, ale zwykle wieczorem pyta czy wzięłam :D chociaż pewnie kiedy tabletki dają jakieś mega skutki uboczne to trudniej zapomnieć, ja czuję się normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylizacja_1980
Moim zdaniem to ginekolog dobiera sposób antykoncepcji i czasem plastry są jedynym rozwiązaniem - szczególnie gdy ma się problemy żołądkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ma się takie problemy to wtedy lepszą metodą będzie wkładka. Ja od lat mam problemy z przewodem pokarmowym, a kiedy zaczęłam brać tabletki to w żaden sposób nic mi się nie pogorszyło, czuję się bez zmian. Spokój ducha jest bezcenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zalozylam implant podskorny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmonia
tylko z lekarzem ginekologiem można wybrać najbardziej odpowiednią formę antykoncepcji- najlepiej też zrobić badania hormonalne i dopiero po nich podjąć tę decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba jednak pozostanę przy tabletkach. Czuję sie po nich dobrze, nie mam zadnych skutków ubocznych. Zresztą lekarz kiedy mi je przepisywał zrobił wszystkie niezbędne badania, wiec tak naprawde dobrał mi je idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakaśka
Każda musi znaleźć najbardziej odpowiednią metodę dla siebie :) Ja dobrze tolerowałam tabletki a teraz równie dobrze czuję się przy plastrach , lisvy są małe i przezroczyste, prawie niewidoczne i to kolejny plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nayvy
Też mam porównanie bo stosowałam i tabletki i plastry. Przy obu produktach czułam się dobrze. Zero skutków ubocznych. Przejście na plastry wynikało ze zmiany stylu życia. Nie miałam głowy do pamiętania o codziennym łykaniu pigułki. A plasterek naklejam raz na tydzień i mam spokój. Ważne jest aby ciało było czyste i suche, a nasza dłoń ciepła aby dobrze dokleić plasterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to także kolejna zaleta plastrów, że zmieniamy go raz na tydzień. Moje są okrągłe i mało widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilijka111
wiadomo, że każda kobieta jest inna i dobór metody antykoncepcji to sprawa bardzo indywidualna. u mnie najlepszym wyborem są plastry-omijają układ pokarmowy co jest dla mnie bardzo ważne. przy niewielkiej dawce hormonów czuję się bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snappka
Właśnie mam zamiar zacząć przyklejać plastry i szukam opinii, które najlepsze. Wiem, że każda może mieć inne objawy bądź ich brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombonierka88
Nie szukaj opinii tylko idź do lekarza. Dobrze dla ciebie odpowiedni rodzaj antykoncepcji. Ty jedynie możesz zasugerować, że myślałaś o plastrach bo są bardzo wygodne i nie trzeba o nich codziennie pamiętać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellab
wszystko musisz skonsultować z lekarzem, może się zdarzyć i tak, że metoda na jaką się zdecydujesz zostanie przez ginekologa odradzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczynkaaa1
Ja się mogę Wam przyznać, że bałam się stosować plastrów. Moje obawy dotyczyły głównie tego, że plaster może się odkleić ale teraz już wiem, że przy zachowaniu podstawowych zasad plasterek trzyma się pięknie przez cały tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coffka
Wydaje mi się, że może dlatego , że są okrągłe to się dobrze trzymają i nie odklejają się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem jak postępowac jeśli np. zapomni się wziąć tabletkę (chociaż mnie się nie zdarzyło. A co się robi kiedy jednak plaster się odklei? I jak to wygląda finansowo? Ja za Vibin płacę ok 22 zł (jeśli kupuję w trójpaku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio też dużo szukałam na temat takiej najlepszej metody bo powiem Wam szczerze ze jednak cięzko jest trafić na taka w której nie ma mowy o hormonach. Az wreszcie mi sie to własnei udało http://hexanova.pl/ginekologia/caya-diafragma-2/ i chyba trafiłam własnie na idealną dla siebie metode antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szklanka wody zamiast bzykania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka_123
Dużo czynników wpływa na to jaki rodzaj antykoncepcji jest najlepszy dla naszego organizmu. Osobiście używam plastrów z powodu chorej wątroby i zawsze naklejam go na pośladek bo tam jest dyskretny w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niaska
Nie można naklejać w to samo miejsce (przynajmniej moje lisvy) za każdym razem plaster przyklejamy w nowe, może to być właśnie pośladek, brzuch albo ramię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×