Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ....finka

CHOROBY KOBIECE----porady

Polecane posty

Gość ....finka
Kasztan ---obecnie kwitna kasztanowce ,wiec mozna samemu zbierac kwiaty i wysuszyc je w cieniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
lulu ---Grzybica pochwy ...pisałam na str 10 ...tampony z rozgotowana cebula ,wit z grupy B ,czosnek uzywasz ...Zapobiegawczo i leczniczo wystarczy 1 szklanka zioł z 1 łyzki mieszanki . Mozna pic tez sam krwawnik.Wykorzystaj jasnote w tej mieszance .Nagietek to naturalny antybiotyk .W przyszłosci picie mieszanki ziołowej zastap wygodna nalewka z nagietka - do kupienia w aptece .Pisałam o niej na stronach.....poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Finko za odpwoiedz. Ja obecnie nie mam grzybicy, twoje całe forum przeczytałam, chodzi mi tylko o profilaktykę. Czy mam pic i nagietka (pije juz od 2 dni) i mieszanke, czy zdecydować sie tylko na jedno z nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
TORBIELE na piersi ---włokniaki -rozwijaja sie zazwyczaj jako przekrwienie limfy .Takze miesniaki (cysty).Zdarza sie u kobiet ,ze maja stwardnienie na brzegu piersi przy naciskaniu palcem odczuwaja bol .Nastepuje szybkie przekrwienie i wystepuje bol .Piers po kilkunastu dniach takiego stanu zaczyna szybko puchnac . Taka pacjetke trzeba uspokoic i wytłumaczyc ,ze to prawdopodobnie WŁOKNIAK lub MIESNIAK.............cdn......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Przy badaniu stopy moze okazac sie ,ze strefa refleksyjna piersi jest bardzo czuła na nacisk pacem na lewej stopie .Rowniez wrazliwa jest na naisk strefa refleksyjna wezłow chłonnych ,gdyz włokniaki rozwijaja sie zazwyczaj jako przekrwienie limfy .Strefa refleksyjna jajnikow po lewej stronie jest bardzo bolesna ,gdyz piers zalezy hormonalnie od jajnikow .cdn...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
W takim przypadku zaleca sie masowac wszystkie 3 punkty ponad 30 min .W ciagu jednej nocy bóle staja sie mniej intensywne i spuchniecie moze znikac .Trzeba jednak masowac strefy refleksyjne ,aby stwardnienie na piersi cofneło sie .Masuje sie dalsze 6-10 dni ..........cdn..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
I wtedy osiaga sie : LEPSZE UKRWIENIE PIERSI ,CO POBUDZA KRAZENIE LIMFY .WŁOKNIAKI (CYSTY)ZACZYNAJA ZNIKAC . Nawet po operacji cysty wskazane jest masowac dalej ....aby UNIKNAC POWSTAWANIA NOWYCH MIESNIAKOW .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
.................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
PIERS ---strefa refleksyjna Nr 43 -prawej piersi znajduje sie na prawej stopie, a lewej piersi w lewej stopie . Te strefy refleksyjne+wystepuja na stopie miedzy kostkami srodkowej czesci stopy.2,3 ,4 kostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torbiele
Do Finki, mam 52 lata i już od roku nie muesiączkuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
lulu ---nie zaszkodzi pic mieszanke i nalewke .Nie koniecznie jednak ,jesli to profilaktyka i ma byc 'oszczednie'.Pozdrawiam moja czytelniczke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
'Wypite zioła zebrac z np 3 dni ,zagotowac i wykorzystac do nasiadowki .To bedzie dodatkowa oszczednosc i kuracja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
.....................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Przepis na leczenie MIESNIAKOW ,WŁOKNIAKOW i innnych nowotworow : Czytamy :Ten sposob leczenia pomógł wielu osoba .Korzen pieciornika kurze ziele (Potentilla erecta )-najlepiej kupic go w aptece zielarskiej lub u zielarza -o długosci 10 cm i srednicy 2,5 -3 cm posiekac ,zalac 0,5 wodki i odstawic na tydzien w ciemne miejsce. Nastepnie płyn przelac i rozcienczyc jeszcze 0,5 l wodki . Pozostaly korzen zalac jeszcze 0,5 l wodki i powstałego plynu juz nie rozcienczac .Otrzymamy 1,5 l nalewki .Stosowac po łyzce stołowej 3 x dziennie na 20 min przed posiłkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona w ciszy
Droga Finko!A co z tym krwawnikiem,nagietkiem,kaliną i jasnotą?Pisałaś na początku,że mieszanka z tych ziół pomaga?Ja dziś kupiłam oprócz kaliny bo ciężko ją u nas dostać.Ale czy ta mieszanka ziół mi pomoże?Odpisz proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Jak widzisz ,znajduje kolejne przepisy ......i podaje do wiadomosci kobietom.Pochodza one z przeroznych zrodeł ......Polecam pic mieszanke z wymienionych zioł ."Wypite " zioła np z dwoch dni ;zagotowac i wykorzystac do nasiadowek - na noc .Radze przygotowac tez polecana nalewke z pieciornika .Masaz stref refleksyjnych bardzo pomocny .Nasiadowek ok 8 - 10 nie za goracych ale parujacych - najlepiej na noc ..Po nich ciepłe okłady na brzuch z olejku rycynowego -pisałam ...Powodzenia !!.Pisz do mnie .Kuracje warto prowadzic nawet do 6 miesiecy .Czasami moga wystarczyc nawet bardzo krotkie .Nnaprawde warto -sama sie przekonałam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
...............................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama ani
witam,finko. czy wyciog z nagietka pomoze na moje chore jajniki? co moge jeszcze brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo2
z chorymi jajnikami natychmiast zmiatać do ginekologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga .finko . kiedyś czytałam ma tym forum o przykrej dolegliwości jaką jest wysuwanie się macicy [ czy pochwy {. mam ten problem i teraz nie mogę znależć tych porad . może mogłabyś jeszcze raz opisać co robić . może odezwą sie kobiety , które poradziły sobie z tym problemem ziołami czy innymi zabiegami . lekarz proponuje zabieg polegający na założeniu taśmy podtrzymującej . trochę się boję komplikacji po zabiegu , bo o takich słyszałam i zwlekam z decyzją . proszę odpowiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
WYPADNIECIE MACICY -przywrotnik,nalewka z tasznika ,nasiadowki z krwawnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Przywrotnik --kopiasta łyzeczke ziela naparza sie szkl goracej wody przez pół minuty .Pije sie łykami 4 szklanki dziennnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Nalewka z tasznika ---sprzyja cofnieciu sie wypadajacej macicy z pochwy w gore . Swiezo zebrane z tasznika (łodygi ,liscie ,kwiaty )myje sie ,drobno kraje i umieszcza luzno w butelce .Zioła zalewa sie alkoholem (wodka ) .Butelka musi stac w cieple przez 2 tygodnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Nasiadowka z krwawnika --powinno sie ja stosowac 3razy w tygodniu .Po nasiadowce lezec przez godzine w łozku .Najwygodniej na noc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
....finka OPADNIECIE ,WYPADNIECIE MACICY----uwaga!!!!koniecznie unikac noszenia ciezkich rzeczy. 17:02 [zgłoś do usunięcia] ....finka cd Strefa refleksyjna macicy---znajduje sie po wewnetrznej stronie piet .Bezposrednio nad wyrosla piety najczesciej mozna stwierdzic zaklocenia .Tutaj znajduje sie strefa r ujscia macicy.Zakloceniami sa ;obnizenie lub zaginanie wynikajace ze slabosci sciegien.Macica moze naciskac ku przodowi na pecherz moczowy.Zaleca sie masowac po 5 min dziennie strefe r na obu stopach .Masaz jest tutaj bardzo wazny i pomocny!!!.Patrz mape stop na ;Refleksoterapii......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
............................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość punkcikowa
Witam. Mam pytanie odnośnie refleksoterapii - otóż mam problemy z inf. kobiecymi - ostatnio jakaś bakteria i miałam antybiotyk, ale nie w tym rzecz, mam pyt. co do samego masowania stóp.....Wiem, że masaż trzeba zawsze zaczynać od lewej stopy i od punktu gdzie są mniej więcej nerki, żeby je pobudzić to oczyszczania, a żeby same się nie zanieczyszczały albo coś w tym rodzaju;P Ale czy po krótkim ugniataniu tych miejsc a następnie linii pęcherza mogę przejść od razu do punktów jajników, pochwy itp i na tym np skończyć i nie masować innych części stopy?? Albo jakbym chciała masować całą stopę w jakim kierunku trzeba podążać, czy to ma w ogóle znaczenie, czy ważne jest tylko to aby zacząć od nerek, a później już można przejść do punktów konkretnych dolegliwości??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
REFLEKSOTERAPIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
MASAZ STOP -profilaktyka i leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
MASAZ PROFILAKTYCZNY --rozpoczynamy zawsze od receptorow nerek ,moczowodu i pecherza moczowego ,co pozwala przede wszystkim na oczyszczanie organizmu (poprzez krwiobieg )z roznego rodzaju szkodliwych produktow ,powstałych w trakcie przemiany materii.W drugiej kolejnosci masujemy strefe refleksyjna zoładka ,jelita ,watroby ,woreczka zolciowego i gruczołw wewnetrznych -co usprawnia cala przemiane materii.W trzeciej kolejnosci masujemy receptor głowy ,co przyczynia sie do utrzymania bardzo waznej rownowagi psychofizycznej naszego organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×