Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZlotaAnia

Unieważnienie ślubu kościelnego

Polecane posty

Gość myśle że ksiądz jakiś mógłby
wiedzieć. Jakim musisz być pustakiem, żeby pytać na forum, zamiast iść do księdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanata
zawsze śmieszy mnie takie podejście ludzkie,unieważnienie.Dorabianie ideologii do rozwodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolanata a co w tym jest smiesznego. W kościele nie ma rozwodów, to się nazywa unieważnienie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanata
Jak zwał tak zwał,wiadomo,że to dorabianie ideologii.według prawa cywilnego już na zawsze rozwódką będziesz,bo w sądzie nie tak łatwo orzekają o unieważnieniu.Za to w kościele za kasę wszystko zrobić można,nawet się wybielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ks Tomasz
nieprawda ze w kosciele mozna wszystko za kase. Zeby zostac przeniesionym do innej parafii czesto trzeba puknąć jakiegos ministranta, bo inaczej to ciezko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jednak nadzieję że ktoś kto to przeszedł napisze coś na ten temat. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdas
sprawę zakłada się w sądzie biskupim/diecezjalnym Muszą wystąpić realne i poważne przesłanki, sprawa ciągnie się nawet 2 lata. Na ogół potrzeba dwóch instancji zeby unieważnić. Podobno teraz jest trudniej (B XVI zaostrzył przepisy). Musisz udowodnić że ślub był nieważny, powody? tu zerknij w katechizm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilozofka
możesz powiedzieć, że twój facet wciąż ci powtarza, że jesteś boginią i że kocha cię ponad wszystko. Co jest oczywistym złamaniem 1go przykazania. Wtedy szybciutko dostaniesz rozwód a i on zostanie wydalony z kościoła katolickiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie unieważnienie
nie ma unieważnienia ślubu kościelnego, może być jedynie stwierdzenie nieważności zawartego ślubu, to znaczy że w momencie zawarcia ślubu były przesłanki nieważności ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maslo maslane
uniewaznienie a stwierdzenie niewaznosci to jedno i to samo mądralo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche czepiacie się słówek zamiast pomóc jak ktos prosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kusy
Nie mam pojęcia. sam bym chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki serdecznie. W końcu jakieś konkrety. Poczytam i do dzieła. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Potwór z Loch Ness
Tylko nie zapominaj,że są jeszcze tzw. "wytyczne" do Kodeksu. Najlepiej by było, jakbyś skontaktowała się z kimś, kto dobrze zna prawo kanoniczne. Przy każdej kurii jest ktoś taki. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soniaaaa
Czepiacie się słów. Autorka zwróciła się z zapytaniem na forum w temacie, który ją interesuje a wy ją obrażacie, albo piszecie bzdury. Niektórzy to obłudne mohery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadzia1224
ponoc ślub koscielny jest \"na zawsze\", liczysz na unieważnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co znaczy, że jest "na zawsze"? Skoro są unieważnienia a chyba są bo tysiące ludzi unieważnia swoje małżeństwo to chyba nie jest na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadzia1224
slubuję Ci miłosc, wierność i że Cię nie opuszczę aż do śmierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A są unieważnienia? Są więc to chyba jednak nie jest tak na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadziu 1224 \" Ślubuję Ci miłość, wierność i że Cię nie opuszczę aż do śmierci\" tak... to piękne... ale dodaj sobie jeszcze \" niech by pił, niech by bił byle by był\" Z tym też się zgodzisz??????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu w każdym mieście załatwia się to inaczej, z kąd jesteś ? Z Warszawy ? Musisz udać się do Sądu Metropolitarnego. Dam ci namiary do parawnika kościelnego który może ci pomóc,a le musze wiedzieć z ką jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soniaaaa
Tara, też jestem zaitneresowana unieważnieniem ślubu, czy możesz i mnie wysłać te namiary, będę ogromnie wdzięczna ilona4444@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spox .... Ja mogę to pomogę !!! Zadzwońcie do Wa-wy 022 628-53-06 proście z panią TERESĘ ona was ukierunkuje, powiedzcie o co chodzi tzn. dlaczego się rozstałyście z męzem i z kąd jesteście. Naprowadzi was, jak nie - będziecie musiały zaliczyć wizyte u niej w Sądzie Metropolitarnym w Warszawie. Ale kobieta sakrb !!! Także głowa do góry !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soniaaaa
tara- wielkie dzięki za pomoc, chodzi mi właśnie o Warszawę, czy Pani Teresa jest właśnie z Sądu Metropolitarnego? To jest osoba świecka? Boję się, żeby rozmowy nie były nieprzyjemne lub dołujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ślub jest na zawsze, a unieważnienie oznacza tyle, że ślubu de facto nie było, ponieważ był nieważny już od zawarcia - unieważnienie ma skutek wstecz czyli stwierdza się nieważność ślubu czyli jego nieistnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soniaaaa
Belleteyn - nie odkryłaś Ameryki, bo na każdym wątku o rozwodach tłuczony jest ten temat. Nam chodzi o konkrety, które właśnia tara nam dała. A co do śpiewki o nierozerwalności więzów etc, to daruj sobie nawracanie na "dobrą drogę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×