Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lulu2008

NIEPŁODNOŚC???-nieudane starania o dziecko!

Polecane posty

nio włanie nie wiem badania oki, laparoskopia wskazała ze oki, nasienie mozliwe , wiec nie wiem, a to jest najgorsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam to. niestety niewiedza jest najgorsza bo nie wiadomo jak leczyc. a Ty pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pracuje w szkole jestem nauczycielka klasy 1-3 , nieraz to myślę, ze chyba Bog mi wybrał taki zawód abym opiekowała sie cudzymi dziecmi a nie swoimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha czyli w sumie podbnie to u mnie dzien 5 dc a jak długie masz cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz ide spac jutro do pracy. bedziesz jutro to popiszemy. Pa miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez jutro wstaje a cykle mam 28 do 30 dni. a mam nazwy dobrych ziol duzo osobom pomogly jak bedziesz chciala to daj znac to ci napisze. ja tez lece spac. dobranoc papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi aż internet wywaliło, chyba od tych emocji :) i dopiero dziś nadrabiałam.. Ja to w ogóle mam zupełnie inną sytuację. W moim przypadku zajść w ciążę to połowa sukcesu. Już byłam ciąży i niestety trwało to tylko 10 tygodni. To chyba jest jeszcze gorsze niż nie móc w ogóle. To właśnie potem zaczęłam myśleć obsesyjnie o posiadaniu kolejnego dziecka... i czego ja nie robiłam... z resztą same wiecie... a udało się dopiero jak już się poddałam. Tylko ja już mam jedno dziecko, więc jest mi łatwiej trochę. Kiedyś byłam młoda, szalona i nieodpowiedzialna :) i nie myślałam o tym żeby mieć dziecko to mam. I nie oddałabym go za żadne imprezy świata, które mnie ominęły ani za żadne pieniądze czy inne dobra, których w tym czasie nie zdobyłam. To jest jak z tej reklamy - bezcenne. I czasem jest tak, że jak człowiek o tym nie myśli to ma a jak bardzo chce to nie da się.. Wiem, że kontakt z kobietą w ciąży albo mamą małego dziecka wyzwala w kobietach to coś, co pozwala zaskoczyć. Możecie się śmiać ale jak byłam w ciąży i tak do pół roku po porodzie sześć moich koleżanek z którymi utrzymywaliśmy kontakty zaciążyło i śmiały się, że przynosimy szczęście. Jedna próbowała 5 lat, druga 3 a trzecia 2,5. Reszta nie planowała dzieci:) więc mówili, że zarażamy. Czasem słyszy się na przykład takie historie jak ta. Poznałam taką dziewczynę. Miała 30 lat. Po dwóch latach starania się o dziecko i kilku wizytach u lekarza dowiedziała się, że bardzo trudno będzie jej zajść w ciążę. Od tamtej pory cały czas na lekach i cały czas pod kontrolą lekarza. Po kolejnych 6 latach dała sobie spokój. Doszła do wniosku, że nic z tego. Odstawiła wszystko, przestała chodzić po lekarzach i myśleć o dzieciach. Po trzech miesiącach doszli do wniosku z mężem, że w końcu należy im się urlop i wyjechali gdzieś na długie wakacje. Wróciła w ciąży. Nawet nie przyszło jej do głowy, żeby robić test. Poszła do lekarza bo myślała, że to reakcja na odstawienie leków. Jaka była zaskoczona jak okazało się, że będzie mieć dziecko. Teraz jest szczęśliwą mamą. Czasem trzeba chyba po prostu odpocząć, zmienić klimat albo środowisko, albo zrobić coś innego niż zwykle np założyć, że ma się owulację dwa dni wcześniej albo później. Ja sugerując się testami owulacyjnymi w życiu nie zaszłabym w ciążę. Polecam metody objawowo - termiczne, czy owulacji Billings. Choć ja to zaskoczyłam chyba przypadkiem. Teraz to zostaje mi tylko chyba zmienić temat na forum i być dobrej myśli. Trzymam za was kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj musiałam wyskoczyć, więc dopiero nadrabiam. Ja to mam zupełnie inaczej. Ja mam już dziecko i teoretycznie wiem, że mogę. Kiedyś byłam młoda, szalona i nieodpowiedzialna i nie myślałam o dzieciach to mam :) i nie oddałabym go za żadne imprezy świata, ani za żadne dobra i pieniądze, które w tym czasie mogłam zdobyć. Bo to jest tak jak w tej reklamie - bezcenne. Zaczęłam myśleć, że może by tak brata lub siostrę i o dziwo, myśl przerodziła się w istnienie zanim w ogóle zdążyłam się nad tym zastanowić. Ciąża trwała 10 tygodni niestety.... Dopiero potem się zaczęło. Chciałam a nie mogłam, choć chciałam bardzo. Myślałam, że może coś jest nie tak. Badania, testy lekarze i inne cuda, zresztą same wiecie jak jest i co się myśli. Co miesiąc od 16 dnia cyklu byłam w ciąży aż do okresu i tak w kółko, aż zaczęłam wariować i powiedziałam sobie dość. I zaskoczyłam jak już się poddałam. Więc tak na prawdę moja sytuacja jest nieporównywalna do waszej, nie mam na co narzekać. Choć nie powiem towarzystwo w takiej niedoli to dobra rzecz, zwłaszcza, że z rodziną czy przyjaciółmi czasem trudno rozmawiać. Wiem, że towarzystwo kobiety w zaawansowanej ciąży czy młodej mamy z dzieckiem wyzwala w kobietach to coś i nagle okazuje się, że są w ciąży. Jak ja byłam w ciąży i zaraz po porodzie to w tym czasie zaciążyło 6 moich koleżanek. Jedna starała się o dziecko 5 lat druga 3 trzecia ponad rok i śmiały się, że przynosimy szczęście. Reszta nie planowała dzieci więc mówiły, że zarażam. A to po prostu jakoś tak już jest. Kiedyś spotkałam dziewczynę i urzekła mnie jej historia. A takie się słyszy czasem. Miała 30 lat. Po dwóch latach starania się o dziecko dowiedziała się, że będzie bardzo trudno. Potem mnóstwo leków, ciągły nadzór lekarza i tak minęło kolejne 6 lat i nic. Doszli do wniosku z mężem, że koniec, że nie ma sensu. Przestała brać leki i myśleć o dzieciach. Po trzech miesiącach postanowili, że w końcu należą im się wakacje. I wyjechali na długi urlop. Z urlopu wróciła w ciąży. Zakładając, że brak okresu to znów problem z hormonami udała się do lekarza i bardzo się zdziwiła, gdy poznała prawdziwy powód. Teraz jest szczęśliwą mamą. Czasem trzeba trochę odpocząć albo zmienić klimat albo zrobić coś nie tak jak się powinno, np założyć, że tym razem zaczynamy dwa dni wcześniej lub później niż zwykle. Czasem po prostu los się do nas uśmiecha. Trzymam za was kciuki babeczki. Mnie nie zostaje chyba nic innego jak zmienić temat i być dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczeta, własnie niedawno wróciłam z pracy i pomyslalam , ze wpadne na chwilke. Do szatanserduszko lubie słuchać taki historii jak Ty opisujesz o swoich koleżankach, ze po tylu latach im sie udało, zawsze to troche podtrzymuje na duchu. Ja mam natomiast znajama co sa 9 lat po slubie i nic niestety nie wychodzi. Pozdrawiam!! Piszcie co u Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was.ja jutro mam badania tarczycy na ktoe skierowno mnie dzisiaj. bylam dzisiaj u lekarza rodzinnego. okazalo sie za mam nadcisnienie i dostalam leki na nadcisnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nadcisnienie raczej nie. ale boje sie wyniku z tarczycy. bo jezeli bedzie zly to wtedy bedzie problem ale bynajmniej bedzie wiadomo jak leczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki jak bedziecie chcialy przepis z tymi ziolkami to dajcie znac to wam napisze. ja jeszcze nie probowalam ale kilku kobitka pomogly niby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czestym powodem nieplodnosci jest otylosc, o czym rzadko pamietamy. Gospodarka hormonalna u takich osob jest zachwiana, cykle sa nieregularne, hormony sa wydzielane w innych ilosciach. Dlatego warto czasem zainwestowac w zdrowszy tryb zycia a nie doszukiwac sie przyczyn tam gdzie ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sugerujesz ze ktoras z nas jest otyla???????? a pytalas czy mamy problemy z nadwaga? z tego co ja wiem to moja waga jest w sam raz jestem w specjalizacji dietetykiem wiec wiem jaka powinnam miec wage i jak ja prawidlowo utrzymac. i waga na ewno nie jest powodem moich problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia a jakie to nadciśnienie ci wymierzyli?? Ile razy miałaś pomiar i w ogóle na jakiej podstawie ci je zdiagnozowali. Możesz napisać? Masz ewidentne objawy nadciśnienia np zaczerwienienie twarzy i szyi zwłaszcza po alkoholu, łatwe męczenie się, kołatanie serca, bóle głowy czy jakieś takie podobne.Miałaś kiedyś jakieś kłopoty z ciśnieniem lub jesteś w jakiejś grupie ryzyka? Najpierw powinni ci chyba zrobić badania nie tylko tarczycy, tylko jeszcze co najmniej kilka innych. Powinnaś mierzyć ciśnienia w domu, żeby mieć pewność, że to nie syndrom białego fartucha. Wiesz dlaczego pytam? Mam takie doświadczenia różne :) Mi jak lekarz mierzył ciśnienie to za każdym razem odkąd skończyłam 16 lat wychodziły mi kosmiczne wyniki, taka alergia na fartuch. Lekarka zaleciła mi najpierw mierzyć w domu żeby to sprawdzić. W domu idealnie :) za każdym razem:) Drugim razem byłam chora i lekarka wysłuchała kołatanie serca, na ekg pani jak zobaczyła wynik to złapała się za głowę, po kontroli dwa dni później wypisała mi leki i to takie niebagatelne aż się wystraszyłam. Zadzwoniłam do mamy a o na mi mówi tak. My to mamy takie same te serca :) nie bierz leków, poczekaj aż wyzdrowiejesz i idź jeszcze raz do kontroli, jak wtedy będzie źle to znaczy że faktycznie musisz je brać ale często choroba tak mocno obciąża serce, że kołacze. To poszłam jak byłam zdrowa. Ekg dobre. A pani doktor mówi do mnie o widzę, że terapia działa:) Od tamtej pory jestem lekarzosceptykiem. Ufam tylko mojemu ginekologowi i dentyście i lekarce POZ która już nie pracuje. W jakichś prostych chorobach to stosuję się do zaleceń lekarzy pierwszego kontaktu ale jak się dzieje coś poważnego to weryfikuję i po wizycie u specjalisty w 70 procentach przypadków występuje rozbieżność. Az strach chorować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prinzesska27
Hey dolacze sie do was. My staramy sie 9 lat juz bezskutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propo.. Bardzo mi się podoba ten tekst o otyłości :P Jakby tak posadzić w głowie kobiety, która od kilku lat stara się o dziecko takiego krasnoludka, który by pisał co myśli i czego się doszukuje to pewno powodów mógłby on zapisać sporo i pewno otyłość byłaby raczej nie do przeoczenia, zwłaszcza, że kobiety ciągle martwią się, że tu czy tam mają za dużo. A i lekarz raczej też by to zauważył myślę :). Do tego zwykle kobiety doszukują się problemów hormonalnych i badają poziom wszystkich co trzeba i nie trzeba. I przepraszam Cię Liliyah jeśli Cię to urazi ale twój wpis sprawił, że od rana mam dobry humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nadcisnienie jest dziedziczne. i od malego mam badane cisnienie tzn mierzone i za kazdym razem jest wysokie wraz z kolataniem serca itp ekg ne jest dobre. i jestem w strefie ryzyka. a mierze codziennie. i u mnie normalne tetno to 130 do 150 gdzie norma jest 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC DZIEWCZETA CO SLYCHAC NIEDAWNO WROCILAM Z PRACY , ALE JESTEM ZMECZONA!!JAK STARANKA, JA EDZIA JUZ MAM PRZEPIS NA TE ZIOLA PIJE ICH RAZ DZIENNIE NA NOC, LYZECZKE ZALEWAM GORACA WODA I POL GODZINY SIE TO PARZY. CO JESZCZE U WAS SLYCHAC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDZIA napisz jakie to te inne ziola?? ciekawa jestem bardzo i przepis tez oczywiscie, bo ja biore Sroki. PRINZESSKA27 ile masz lat i skad jestes? witamy na forum i zaporaszamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prinzesska27
28 lat i mieszkam na stale w Niemczech. szykujemy sie od roku tzn walczymy z moja ubezpieczalnia o pokrycie kosztow invitro. W piatek zamrozilismy w koncu plemniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyniki dopiero beda w ponniedzialek niestety. a przepis wam zaraz wysle. a lacznie to koszt 15 zl. wiesz warto sprobowac. iw\ witamy nowa kolezanke. tzn ja tez jestem nowa ale witam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×