Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość kasiulkapb
balbinka nie martw się na zapas! łożysko jeszcze nie jest na stałe w tym położeniu, teraz dopiero macica zaczyna najszybciej rosnąc i zobaczysz że lożysko te z się przemieści ku górze!!! Przodujące łożysko jest zagrożeniem gdy jest już na stałe w ujściu macicy bo dziecko nie mogłoby się normalnie urodzić. Ale to byłby problem dopiero za kilkanaście tygodni!!! Teraz leż, odpoczywaj i nie martw się na zapas!!! acha i tej znajomej nie wpuszczaj już do domu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
balbiina Nie przejmuj sie tym nietaktownym gadaniem.Musisz wierzyc, ze bedzie dobrze, a wtedy na pewno wszystko sie ulozy. Ja na poczatku tez mialam male problemy, musialam brac duphaston, zero seksu itp.Ale jest juz w porzadku. U Ciebie tez bedzie. Wiele kobiet ma ten problem i dzieki dbaniu o siebie i opiece lekarskiej udaje sie urodzic szczesliwie.Mysl pozytywnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
Mnie sie jakos nie spieszy do odczuwania ruchow .Nie zrozumcie mnie zle...Chodzi o to, ze teraz jeszcze nie czuje, bo za wczesnie, a jak juz zaczna sie pierwsze, niesmiale ruchy to bede miala niezla jazde,ktora sama sobie zafunduje.Ja jestem straszna panikara i wiem, ze bede sie wciaz skupiac na tych kopniaczkach i doszukiwac problemow,jesli przez chwile maly nie bedzie sie ruszal.A na razie jestem spokojna.Nie wiem, a moze nie bedzie ze mna tak zle. A teraz z innej beczki: od ktorego tyg. zycia plodowego dziecko slyszy dzwieki z zewnatrz? Musze chyba przestawic sie powoli na jakies spokojniejsze dzwieki muzyki, bo mama moja twierdzi, ze jak dalej bede sluchac takiej "łupanki" to dziecko bedzie nerwowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
dzieki dziewczyny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysia_82
Hej Dziewczyny:) W poniedziałek 11 miałam wizytę. W USG wyszedł już 13 tydzień:) W gabinecie spędziłam chyba godzinę. Wizyta prywatna, więc podejście inne...Mam zdjęcie kruszynki... Ginka mi wszystko wytłumaczyła, mówiła też jak to jest z tym BÓLEM, kucia po jednej lub drugiej stronie brzucha są NORMALNE. Należy się wtedy położyć na boku, na tę stronę z której boli i przeczekać...Ginka powiedziała, że bardziej groźne są te bóle, jak na OKRES, bo to znaczy że macica się obkurcza, a to ponoć nie dobrze, ale akurat co do tego stwierdzenia mam wątpliwości, ponieważ czytałam, że takie bóle mogą się zdarzyć, w czasie ciąży, kiedy przypadała by miesiączka. Dziewczyny Kochanie nie sugerujcie się tą wypowiedzią zbytnio, jeżeli coś wase niepokoi to DO LEKARZA, a nie tylko na FORUM. Jeżeli chodzi o WITAMINY to do końca 12TC brałam tylko FOLIK, teraz odstawiłam i biorę już ZESTAW WITAMIN CALIBRUM. Pozdrawiam Was cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysia_82
Ah Dziewczyny zapomniałam napisać, że jestem na L4 do następnej wizyty TJ. 8 WRZEŚNIA (29 dni). Jestem teraz spokojniejsza o Kruszynkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaa...
wszystkie mnie ignorują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
MONIA nie martw sie, ja tez czasem cos napisze i nie ma odzewu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
a kiedy pisalas? bo ja cofnelam strone i nie znalazlam zadnego wpisu od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to jest możliwe że mam termin na 4 lutegoi dzisiaj skończyl mi się 15 tydzień a koleżanka ma termin na 3 dni wcześnije i ma tydzień 17, czy coś z moim liczeniem jest nietak? jak to się wkońcu liczy, bo nawet wedlug suwaczka wychodzi mi to samo. nie mam humoru, rodzice sie nie mogą dogadać, pogoda beznadziejna nie mam do kogo się odezwać, bez sensu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
oooo... widze,ze kolezanka nie w sosie :) zdarza sie, ale jutro bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
ja mam termin na 5 lutego, czyli dzien po Tobie i jutro zaczynam 16 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama3
Monia! Masz pewnie huśtawkę nastrojów, to normalne. Dzisiaj Ci smutno, jutro będziesz tryskać energią, czego Ci życzę. A co do liczenia tygodni. Pewnie Ty liczysz te skończone już tygodnie, a ktoś te trwające. Powinno się podawać ilość skończonych miesięcy. Pozdrawiam. I uśmiechnij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama3
No oczywiście, że chodfziło mi na końcu wypowiedzi o tygodnie, a nie miesiące. Synek mi tu przeszkadza, ten pięcioletni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech, takie życie, raz lepiej-raz gorzej. to chyba przez ta pogodę. rosolek... jak przebiega twoja ciąza? jakieś nowe dolegliwości? humorki czy wszystko oki? pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj już nieważne, mi się jutro zaczyna 16 tydzień i już... już mi sie chyba humor poprawia bo przypomnialam sobie że mam w lodówce lody truskawkowe, mniam, hehe ciekawe czy wy macie podobnie, oszalalam na punkcie truskawkowego zapachu, nie jem świeżych truskawk bo nie mam ochoty ale za to...kupilam sobie balsam truskawkowy i stoi koło lampki nocnej żebym mogła go powąchać jak sie rano obudze- śmieszne i dziwne nie? w calym domu przeze mnie pachnie truskawkami, hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
Monia Czuję się o wiele lepiej niż na początku, choć gorsze dni też mi się zdarzają, np. odczuwam bardzo zmiany ciśnienia, co przed ciążą się nie zdarzało.Reaguję bólem głowy i wymiotami.Na szczęście, odpukać, nie zdarza się to często. Humor dopisuje mi świetny.Foszki już się nie zdarzają :) Jednym słowem coraz lepiej. A jeśli chodzi o te tc. to Mama3 ma rację.Ja na przykład już jutro będę mówić, że jestem w 16 tc., chociaż tak naprawdę dopiero go zacznę :) A jak u cCiebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie już o wiele lepiej, dziękuje, nie wymiotuje, chociaż bardzo mi niedobrze jak zjem coś smażonego, jeszcze przeszkadzaja mi zapachy takie na ulicy- samochody, papierochy, fuj i jak wchodze do sklepu- świeże pieczywo, odrazu wychodze bo nie moge wytrzymać, boli mnie czasem brzuch z lewej strony i czasem jak mi sie siusiu chce ale to tylko jak nie mam gdzie tej sprawy zalatwić i muszę chwikę przytrzymać. poza tym humorki nie dpisują czasem. eee myslałam że będzie gorzej w sumie nie ma tragedii, chociaż tak jak ty miewam gorsze dni pozostaje do południa w łóżeczku bo mam migrene. buziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja też się zaktualizuję (dla wyjaśnienia - ja liczę skończone tygodnie a nie trwające): Nick.............wiek.....woj...............tc......data porodu..+kg/plec Kluska=).......... 26.....łódzkie......................31.01.09............? kasiulkapb........25....małopolskie.......17........01. 02.09...........? igmik.............. 26....pomorskie........15........01.02.09............? IRYSEK............28.....lubelskie.....................0 1.02.09............? kasiula29.........29.....dolnośląskie......16........02 .02.09............? Truskawkowa....21.....opolskie.....................03.02 .09............? Monia.............22......lubelskie..........15.......04 .02.09............? Masia1............37.....śląskie.......................0 4.02.09............?. gohhha...........26......lodzkie......................04 .02.09............? rosołek...........26......lubuskie...........15......05 .02.09........synek kasienka135.....26.....dolnoslaskie................05.02 .09........synek Karella............27....mazowieckie........15......06.0 2.09.............? agnesita.........20......śląskie...................... 07.02.09.............? nutelka23........23.....dolnośląskie................ 09.02.09.............?. malinova73......35......śląskie...................... 09.02.09.............? Mia 82............26.....podkarpackie......14..... 09.02.09.............? karenk...........33......łódzkie......................10 .02.09.............? adulka............31.....podkarpackie......14......11.02 .2009..........? Mama3..... ......39.....świętokrzys.......14.... .10.02.09..............? melisana....... ..23.....dolnośląskie................13.02.09..............? creme............33......mazowieckie........ ......13.02.09.............? andzia678.......31......mazowieckie.......... ....13.02.09.............? julka2384.......24.......lubuskie....................14. 02.09..............? *Iskierka*.......28........wlkp....................... 14.02.09.............? katia-84........24......małopolskie.........13.....14.02 .09............. ? do góry.........30......Warszawa................. 14.02. 09..............? Nadia277.......27.......śląskie.....................15.0 2.09...............? imarika ........29.. ....lubelskie.................. 15.02.2009.............? doddotka.......24.......wielkopolskie............ 15/18.02.09. .........? sikorka -........29.......BremenDe................16.02.09.......... .... .? PrzyszlaMama..23 ... ...DE...... ................ .16.02.09...............? Pimboli...........27.....Schwarzwald/DE..........18.02.0 9..............? balbiina .........23 .....Częstochowa.......13...19.02.09...............? justynka307....27.......śląskie.................... 20.02.09..............? Srebrzysta......28.. ...wielkopolskie.... .... ....20.02.09..............? dota25...........29......pomorskie..........11... 24.02.09..............? halasliwa........27.......Warszawa............. ...25.02.09.............? madziulka.......28.......Lublin......................25. 02.2009 ...........? Zabajona........31......warm.-maz..........12. .. ..26 .02.09...........? Paula21waw.....21......mazowieckie... ..........26.02.09..............? Monika...........21......dolnośląskie....... ...........? ....................? I nie wiem czy ktoś dobra tabelke kopiował, bo ja juz miała wpisane tygodnie, a w tej nie bylo znowu. Dziewczyny, kopiujemy tylko ostatnia jaka znajdziemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :D Mama3 to ja bardzo poprosze o ten przepis na cukinie :) jak klikniesz w mój Nick to si ewyświetli adres e-mail. Balbinko - nie martw się kochana na zapas - wszelkie niepokoje zgłaszaj lekarzowi (ja bym dzwoniła jak tylko coś zaniepokoi) musisz uważac i wypoczywac tak jak ginek zalecił - a gadaniem innych starj się nie przejmować - każda ciąża jest inna. Przykre to bardzo co spotkało szwagierke - ale to nie znaczy że u Ciebie będzie tak samo. Trzymam kciuki żeby sie wszystko unormowało! ❤️ Rosolku ja już sobie zakupiłam płytke z muzką dla mam i maluszków - taka relaksacyjna z biciem serducha w tle :) i wszystkie łupanki odstawiłam - wole się wyciszać - tylko w samochodzie pozwalam sobie na muzyczne szaleństwa. Czytałm że dzwięki zaczynają docierać na przełomie 4 i 5 miesiąca, ale kiedyś spotkałam sie z informacją że i takie maluszki jak nasze reagują juz na dzwięki. Mysia cieszę sie że z maleństwem wszystko oki i że jestes tak zadowolona z wizyty :) Monia z tymi wyliczeniami to ja już sama nie wiem - mi na każdym kalkulatorze inaczej wychodzi, jeszcze inaczej wyszkło ginkowi - ja tak sobie myślę że wystarczy mi na razie wiedzieć że termin przypada na luty - może jak dzidek większy to na usg wyjdzie najpewniejszy termin.Co do humorków to rozumiem Cię doskonale - mam tak samo. Dziś np. samopoczucie pychiczne bardzo kiepskie - zostalam w domu i biore sie za porządki - postarm sie nastroic pozytywnie :) Tzrymaj się i pomyśl jakie szczęście nosisz pod serduchem ❤️ Ja niestety lodów jeśc nie mogę - w ogóle ze słodyczami to mi sie tak porobilo - że starsznie mnie po nich zmula, czekoladki (które do niedawna kochalam) nie przejdą, lody przechodza tylko ze sa poźniej okupione mega mdłościami :) więc lepiej nie ulegac pokusie hihi Zabajonku ❤️ Dziewczynki miłego dzionka życzę papapapa!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karenk
Mama3 ja tez poprosze przepis na cukinię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam ostatnio w POlsce kupilam sobie zgrzewki kubusia i pije teraz:) mniam w niemchech sa paskudne soki marchewkowe .Wizyte mam 22 go nie moge sie juz doczekac bo ciagle sie martwie zeby wszystko bylo dobrze.Ciekawe czy mi plec powie hehe chcialabym juz wiedziec:).Ale mam smaka na rosol taki tlusciutki duzo marchewki i cieniutki makaronik duzojajeczny z POlski !Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jakos nie mam zachcianek,slodyczy nigdy nie jadalam specjalnie,teraz tez nie.Jak zawsze mam chec na owoce i warzywa.Aha,no i nie wchodzi mi w ogole mieso,nie jem prawie wcale,czasami sie zmusze na obiad,ale niewiele.Wczoraj zaczelam 14 tydzien. Dzis wyjezdzamy do PL,bedzie okazja poinformowac reszte rodziny o dzidziusiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Monia - tygodnie ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Z jakiegoś kalendarzyka położna wyliczyła mi termin na 31 stycznia ale lekarz już 3 razy potwierdził mi po zrobieniu USG, że termin porodu mam na 1 lutego. Do tabelki możesz wpisywać tygodnie, tak jak Ci wygodnie albo zakończone albo trwające. Jak ostatnio byłam na wizycie u ginka, to położna się mnie pyta, który to tydzień. Ja jej mówię, że 13 (a był 13 i 4 dni) to ona sprawdziła w swoim kalendarzu i mówi, że nie 13 tylko 14. Wniosek z tego taki, że ona liczy tyg trwające. Jestem dziś bardzo szczęśliwa, bo jedziemy na długi weekend do moich rodziców. Niestety mieszkają 350 km od nas:-(. To po naszych polskich drogach ok 5 godz jazdy. Moja mama jako jedyna babcia nie pracuje, mogłaby się zajmować wnuczkiem a tu klops. Moim marzeniem jest przeprowadzić się w moje rodzinne strony. Nie wiem jak jest u Was ale moja teściowa nie niejst najlepsza. W jej przypadku sprawdzają się wszystkie powiedzenia dotyczące teściowej. Do tego mój luby jest jedynakiem!!! Na szczęście charakter ma po ojcu, nie po mamusi, bo inaczej pewnie byśmy razem nie byli. No cóż...takie życie... Miłego dnia życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.............wiek.....woj...............tc......data porodu..+kg/plec Kluska=).......... 26.....łódzkie......................31.01.09............? kasiulkapb........25....małopolskie.......17........01. 02.09...........? igmik.............. 26....pomorskie........16........01.02.09............? IRYSEK............28.....lubelskie.....................0 1.02.09............? kasiula29.........29.....dolnośląskie......16........02 .02.09............? Truskawkowa....21.....opolskie.....................03.02 .09............? Monia.............22......lubelskie..........15.......04 .02.09............? Masia1............37.....śląskie.......................0 4.02.09............?. gohhha...........26......lodzkie......................04 .02.09............? rosołek...........26......lubuskie...........15......05 .02.09........synek kasienka135.....26.....dolnoslaskie................05.02 .09........synek Karella............27....mazowieckie........15......06.0 2.09.............? agnesita.........20......śląskie...................... 07.02.09.............? nutelka23........23.....dolnośląskie................ 09.02.09.............?. malinova73......35......śląskie...................... 09.02.09.............? Mia 82............26.....podkarpackie......14..... 09.02.09.............? karenk...........33......łódzkie......................10 .02.09.............? adulka............31.....podkarpackie......14......11.02 .2009..........? Mama3..... ......39.....świętokrzys.......14.... .10.02.09..............? melisana....... ..23.....dolnośląskie................13.02.09..............? creme............33......mazowieckie........ ......13.02.09.............? andzia678.......31......mazowieckie.......... ....13.02.09.............? julka2384.......24.......lubuskie....................14. 02.09..............? *Iskierka*.......28........wlkp....................... 14.02.09.............? katia-84........24......małopolskie.........13.....14.02 .09............. ? do góry.........30......Warszawa................. 14.02. 09..............? Nadia277.......27.......śląskie.....................15.0 2.09...............? imarika ........29.. ....lubelskie.................. 15.02.2009.............? doddotka.......24.......wielkopolskie............ 15/18.02.09. .........? sikorka -........29.......BremenDe................16.02.09.......... .... .? PrzyszlaMama..23 ... ...DE...... ................ .16.02.09...............? Pimboli...........27.....Schwarzwald/DE..........18.02.0 9..............? balbiina .........23 .....Częstochowa.......13...19.02.09...............? justynka307....27.......śląskie.................... 20.02.09..............? Srebrzysta......28.. ...wielkopolskie.... .... ....20.02.09..............? dota25...........29......pomorskie..........11... 24.02.09..............? halasliwa........27.......Warszawa............. ...25.02.09.............? madziulka.......28.......Lublin......................25. 02.2009 ...........? Zabajona........31......warm.-maz..........12. .. ..26 .02.09...........? Paula21waw.....21......mazowieckie... ..........26.02.09..............? Monika...........21......dolnośląskie....... ...........? ....................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia - ja w ciąży z córcią słuchałam swojej ulubionej muzyki, owszem czytałam o tej relaksacyjnej, ale mnie męczyło takie słuchanie, a co męczyło mnie to i małą też najwyraźniej, bo ożywiała sie i harce wyprawiała jak słyszała to co ja lubię najbardziej:-D I jest naprawdę zywym dzieckiem, ale ja takie chciałam mieć, zawsze mówiłam, ze chcę sreberko a nie kluseczki:) I mam:p M sie smieje, ze w niego to na pewno ona nie poszła, bo on byl spokojny jak bym mały:-D a ja za to bylam własnie takim sreberkiem :p A najlepsze jest to, ze od maleństwa wykazuje zainteresowanie muzyką, taką własnie jakiej ja słuchałam i słucham, a jak usłyszy gdzieś jakąkolwiek, to staje i tańcuje, obraca sie, podryguje, a jak siedzi w wózku, to choć główką pokiwa w rytm:-D:-D:-D A uwielbia jak sie ją weźmie na ręce i sie tańczy, alez ma radość :-D Teraz tez będę słuchała to co lubię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem jakoś żadnej z nas w tabelce nie przybywa kilogramów. Ja na ostatniej wizycie jeszcze nie przytyłam ale wiem,że teraz jestem do przodu ze 2 kg. A sprawdzę za tydz w czwartek to się wpiszę. Co do jedzenia, to myślałam, że będę mieć większy apetyt. Zmuszam się, żeby jeść owoce i warzywa, ale i tak marnie mi to idzie. Najbardziej smakują mi arbuzy, niestety jak się najem to mnie muli i chyba sobię odpuszczę. W ciąży raz do tej pory wymiotowałam-właśnie po zjedzeniu arbuza. No i miałam aż raz zachciankę bardzo "zdrową"-przez tydzień jadłam parówki z musztardą(wiem z czego są robione ale mnie to nie powstrzymało). Do tej pory co drugi dzień je wciagam. Nie wiem czy to moje dziecko tego chce, raczej powinno chcieć czegoś zdrowego a tu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie na razie odpowiada taka relaksacyjna muzyka - pozwala sie nieco wyciszyć i uspokoić. Od czasu do czasu mam ochote na coż żywego, ale wszystko zależy od nastroju -wiadomo :) A co do charakterku maluszka - to ja tam wolę zapodawać relaksacyjne dzwięki co by dzidek był spokojniejszy - bo jak po rodzicach odziedziczy żywiołowośc i dziamanie buźka, to nam nieźle da popalić hihi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.............wiek.....woj...............tc......data porodu..+kg/plec Kluska=).......... 26.....łódzkie......................31.01.09............? kasiulkapb........25....małopolskie.......17........01. 02.09...........? igmik.............. 26....pomorskie........16........01.02.09............? IRYSEK............28.....lubelskie.....................0 1.02.09............? kasiula29.........29.....dolnośląskie......16........02 .02.09............? Truskawkowa....21.....opolskie.....................03.02 .09............? Monia.............22......lubelskie..........15.......04 .02.09............? Masia1............37.....śląskie.......................0 4.02.09............?. gohhha...........26......lodzkie......................04 .02.09............? rosołek...........26......lubuskie...........15......05 .02.09........synek kasienka135.....26.....dolnoslaskie................05.02 .09........synek Karella............27....mazowieckie........15......06.0 2.09.............? agnesita.........20......śląskie...................... 07.02.09.............? nutelka23........23.....dolnośląskie................ 09.02.09.............?. malinova73......35......śląskie...................... 09.02.09.............? Mia 82............26.....podkarpackie......14..... 09.02.09.............? karenk...........33......łódzkie......................10 .02.09.............? adulka............31.....podkarpackie......14......11.02 .2009..........? Mama3..... ......39.....świętokrzys.......14.... .10.02.09..............? melisana....... ..23.....dolnośląskie................13.02.09..............? creme............33......mazowieckie........ ......13.02.09.............? andzia678.......31......mazowieckie.......... ....13.02.09.............? julka2384.......24.......lubuskie....................14. 02.09..............? *Iskierka*.......28........wlkp....................... 14.02.09.............? katia-84........24......małopolskie.........13.....14.02 .09............. ? do góry.........30......Warszawa................. 14.02. 09..............? Nadia277.......27.......śląskie.....................15.0 2.09...............? imarika ........29.. ....lubelskie.................. 15.02.2009.............? doddotka.......24.......wielkopolskie............ 15/18.02.09. .........? sikorka -........29.......BremenDe................16.02.09.......... .... ? PrzyszlaMama23de.....MannheimDE........14...16.02.09...............? Pimboli...........27.....Schwarzwald/DE..........18.02.0 9..............? balbiina .........23 .....Częstochowa.......13...19.02.09...............? justynka307....27.......śląskie.................... 20.02.09..............? Srebrzysta......28.. ...wielkopolskie.... .... ....20.02.09..............? dota25...........29......pomorskie..........11... 24.02.09..............? halasliwa........27.......Warszawa............. ...25.02.09.............? madziulka.......28.......Lublin......................25. 02.2009 ...........? Zabajona........31......warm.-maz..........12. .. ..26 .02.09...........? Paula21waw.....21......mazowieckie... ..........26.02.09..............? Monika...........21......dolnośląskie....... ...........? ....................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×