Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Dokładnie tak dziewczyny, kolejne usg to powinno byc połówkowe, a te lekarze robia różnie, z reguły kolo 22 tc i tu patrzą na wszystko, mózg, płuca, zołądek, nerki, serduszko (!!!), mierzą rączki, nóżki, obwód główki, no wsio, takze to usg jest dłuższe. No i na tym usg mozliwe czesto jest dojrzenie płci, jesli wczesniej tego nie bylo widac. CO do ruchów, to niczym sie nie sugerujcie, w pierwszej ciązy \"coś\" czułam kolo 18-19 tygodnia a pewnosci nie mialam (bo i skąd), a kopniama poczułam dopiero w 21 tc. Często mozna nie zwrócic uwagi na te pierwsze nieśmiałe muśniecia, efekt czuciowy zalezy od wielu rzeczy: - od tego, czy jest sie szczuplusieńką, czy raczej lepiej zbudowaną - czy to pierwsza, czy kolejna ciąza - jak umiejscowione jest łozysko, czasem ono moze \"blokować\" odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a wy mialyscie juz to usg gdzie sa wymiary dziecka mierzone ?kiedy trzeba zrobic prenatalne badania??? ja jestem juz prawie w 14 tyg a moja ginekolog nie robila mi jeszcze tak dokladnych pomiarow podczas usg jedyne co mam to wielkosc dziecka .zobaczymy moze w piatek mi to zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam w 13tc usg zwykłe
i mierzoną przezierność karkową. O badaniach prenatalnych nic nie mówiła, podobno wynika to z wieku matki, ja mam 28lat, więc chyba nie powinnam się martwić. Dziewczyny, czy na kazdą wizytę robicie badanie krwi i moczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczęta, jak poszukacie na wcześniejszych stronach to wydaje mi się, że już pisałyśmy o przezierności karkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosciej mówiąc, przy wartości nieprawidłowej, zleca sie dalsza diagnostykę, własnie badania prenatalne, które bardzo często wykluczają wadę jakąkolwiek i dzieci rodzą sie zdrowe. Kobiety powyzej 35 roku zycia mają rutynowo zlecane te badania z uwagi na wiek,no ale nie sam wiek determinuje o wszystkim. Ponoć najwiecej dzieci z zespołem DOwna rodzą młode kobiety, w przedziale wiekowym do 30 lat, wiec nie sam wiek tu jest istotny. Mam znajomą, która mimo młodego wieku (25 lat) urodziła synka z ZD :-o tak więc nie ma reguł i przewidziec nic sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja miałam przezierność robiona gdy maluszek miał 59 mm, wyszło 1,2 mm i to jest wynik w normie, kość nosowa też widoczna, wiec tu ulga (na jakiś czas chociaż).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jejku ,ja czytalam ze po 35 roku zycia zwieksza sie ryzyko urodzenia dziecka z zespolem downa kilkakrotnie w porownaniu z 20latkami .ja sie ciagle boje zeby bylo wszystko dobrze zeby dziecko bylo zdrowe bo tyle sie slyszy dookola o chorych maluszkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki chciałam się tylko przywitac - widze że dzis rozpisałyście się aż miło, a u mnie dzis brak czasu na forumowe klikanie - odezwe się jak złapie oddech. buźka papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze powiedziec, ze komentarz ..hmmm...zapomnialam loginu..zdzialal jakies cuda.i nie dosc ,ze dzis toczy sie na naszym topiku rozmowa to i ruch powstal nie maly..pamitam,ze taka rozmowe kiedys chyba \"do gory nogami\"..i niestety znikla :(a przyjemnie bylo:) pozdrawiam do gory nogami jesli jeszcze czytasz ten topik:)pamitam,ze mocno sie usmiechalam cyztajac twoje wpisy pap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny znalazlam wrozbe z obraczki dotyczacej plci dziecka ktora chce niech sobie zrobi ,mi wyszla dziewczynka : Polega ona na tym, że na swój włos nawlekamy obrączkę i nad lewą ręką tą obrączkę trzymamy. Wcześniej obrączkę opuszczamy z góry na dół (pionowo) między kciukiem, a resztą palców trzy razy. Jeżeli obrączka kręci się w około będziesz mieć córkę, jeżeli porusza się pionowo - chłopca. Powtarzamy to aż, obrączka przestanie się ruszać. Dzięki tej wróżbie możesz wiedzieć ile i jakiej płci będziesz mieć dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos wróżby dotyczącej płci dziecka. Moja mama już dawno mi to robiła. Jak miałam jakieś 18 lat. I nic się nie pokazałao. Od tamtej pory już nie chcę się bawić w coś takiego. Teraz jestem w ciąży i co tylko się martwię, bo na początku były problemy. Na szczęście nie jestem przesądna. Mojej siostrze też wyszedł tylko synek a w rezultacie ma ślicznego synka i córcie. Zatem wróżbę niech robi ten kto się nie boi wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli jezeli przeziernosc kark
owa jest ok, to ryzyko ZD jest małe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G R A T U L U J Ę ! ! ! Tak sie u Was wszystko zaczęło toczyć że ho, ho, miodzio!!! Tak trzymać dziewczynki! Teraz to każda z Was z chęcią będzie siadała do komputera i wchodziła na swoje ulubione forum, bo będzie wiedziała, że gdzie jak gdzie ale tu będzie miała jej kto wysłuchać, doradzić, podpowiedzieć, odpowiedzieć, podtrzymać na duchu, pocieszyć, rozśmieszyć i dodać otuchy! Oby tak dalej dziewuchy!!!;) Ale mi się zrymowało...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
Czesc dziewczyny ! Ciesze sie ze u was wszystko ok i rozniecie w brzuszki ;-) ja caly czas leze i wypoczywam wczoraj nic mnie nie bolalo a dzisiaj troche kuje wogole czuje sie jak bym miala goraczke ale temperatura w normie ;-) co do szkoly rodzenia to moj ginekolog prowadzi taka szkole i jak chodze do niego prywatnie to mam to w wizytach ;-) przyziernosc karkowa mialam robiona w 13 tc tzn tydzien temu i jest ok dzidzi zdrowe. bede miala roniez robione usg 4d bo rowniez robi w gabimecie ;-) co do mierzenia to na kazdej wizycie mialam mierzonego bobaska głowke i wielkosc i tłów ;-) to zalezy od lekarza moj co wizyte wypisuje mi wszystko . Pozdrawiam was cieplutko ide lerzec ma nadzieje ze łozysko juz troche sie podnioslo przez ten tydzien jak siedze to mnie gniecie z lewej strony ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
Balbina dawno się nie odzywałaś.Widziałam topic, który założyłaś odnośnie Twojego problemu.Robiłaś te ćwiczenia, które doradzały Ci dziewczyny? Mam nadzieję,że przy następnej wizycie okaże się, że jest już dużo lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka135
czesc dziewczyny, dawno mnie tu nie bylo... Jeśli chodzi o tą wróżbę z obrączki to mi wyszedł synek jako pierwszy no i na USG jest widoczna płeć chłopca:-) Więc u mnie się sprawdziło...Brzuszek mi jeszcze nie rośnie i martwię się bo chciałabym żeby było juz widać. Jestem w 16 tygodniu a tu nie bardzo chce się wyłonić:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
kasieńka mój też się nie ujawnia i strasznie mnie to już wkurza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! troche mnie nie było, wyjechałam sobie troche odpoczac :) Igmik ja mimo ze juz raz rodziłam i juz chodziłam do szkoły rodz, to chętnie pójde jeszcze raz o ile oczywiscie czas pozwoli. Juz nie na teorie, ale na ćwiczenia, no i ogólne tematy nt. szpitali i takie tam co sie mogły zmienić, podobało mi sie wtedy i teraz tez chce :) I ja tez potwierdzam ze duzo dała mi szkoła rodzenia bo praktycznych rad mnóstwo, a potem po urodzeniu w razie problemów mozna było dzwonić. Takze ja jak najbardziej za!!! Sikorka, w sumie chyba zalezy kto w czym sie dobrze czuje, ja miałam takie fajne koszule do szpitala zreszta potem przez całe karmienie w nich spałam i czułam sie oki. Lubie spac i w pizamach i w koszulach a w koszulach chyba sie nawet lepiej czuje :) jeden warunek muszą odkrywac kolana bo nie lubie nic długiego :) hihi wiec kto co lubi :) co do terminów ja tez przenosiłam ...5 dni, wiec termin to tylko tak orientacyjnie Kasiula, co do siedzenia przed kompem, teraz tak dużo juz nie siedzę ale w pierwszej ciązy do 6 mca pracowałam 3-4 dni w tyg, po 8-10 godz i moja córcia jest zdrowiuska ciąza super przebiegała, a lekarz powiedział ze bardziej szkodzi np komórka niz komputer, bo jego promieniowanie mimo ze jest to nie az takie duze :) Oczywiscie jesli nie trzeba lepiej nie przesadzac. No a co sie tyczy ruchów dziecka, ja w pierwszej ciązy czułam juz w 18 tyg, a teraz juz takie niesmiałe postukiwania tez czuje choc jest do[piero 14, a tak wogóle to słyszałam ze ruchy dzidzi są wyczuwalne szybciej oczywiscie u kobiet w drugiej ciązy przez to ze mięsnie brzuszka są bardziej rozciągnięte, a ja nigdy nie miałam zbyt ładnego brzuszka pewnie dlatego i w pierwszej i teraz odczuwam tak szybciukto :) a te pierwsze ruchy sa fajne, najgorsze te potem jak dzidzia juz nie ma miejsca na brykanie i kopnie a to w żebro, a to pęchcerz lub inną wrażliwa część ciała ;) Przyszła mama ja by lam na usg dopochwowym z męzem i teraz 2 razy i w poprzedniej ciązy, lekarz tak mnie zasłonił jakims podkładem i sobą a zreszta mąz taki zapatrzony był w ekran ze nic nie zauważyl :) A z tą wrózbą z obrączki chyba cos jest ...otóz przed laty chyba miałam 17-18 lat moja mam mi tez zrobiła i kilka razy nad moją ręką ustawiała obrączke i nic dopiero za któryms razem zaczeło sie kółeczko, i wiecie co wydaje mi sie ze te razy to były lata za ile miałam moją kochaną córcię, a potem zrobiła jeszcze dwa i za trzecim wyszła kreska ..ciekawe czy teraz po 3 latach bede miec chłopca??? ...pamietam ze zawsze troche martwiłam sie tą wrózbą i bałam sie czemu tak długo nie wychodziło ....a teraz hmmm ciekawe czy moja mama domyśliła sie wtedy o co chodzi???? A ja dzis wysprzątałam całe mieszkanko, hehe tesciowa zabrała mi córeczke do siebie, a ja zamiast odpoczywac, to narobiłam sie jak głupia, ale czuje sie z tym swietnie, ostatnio na nic nie miałąm czasu nie mówiac juz o sprzątaniu :( A tesciowa chciałą moja kruszyne na noc wziąc bo przyjechała jej siostra i ona chciała by sie pochwalic itp ...zwykła pokazówa :( na noc nie dałam, bo im nie ufam do tego stopnia. A weekend mielismy do dupy ..szczególnie sobote cały dzień lało i padało, i tak na zmiane, i cały dzien burza ..ehhh miałam juz dosc siedzenia w domku. eee rozpisałam sie nie wiem czy wszystko doczytałąm ale tak dawno mnie nie było wiec duuuzo zaległosci miałam. pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.............wiek.....woj...............tc......data porodu..+kg/plec Kluska=).......... 26.....łódzkie......................31.01.09.............? kasiulkapb........25....małopolskie.......17........01. 02.09............? igmik.............. 26....pomorskie........16........01.02.09.............? IRYSEK............28.....lubelskie.....................0 1.02.09............? kasiula29.........29.....dolnośląskie......16........02 .02.09............? Truskawkowa....21.....opolskie.....................03.02 .09............? Monia.............22......lubelskie..........15.......04 .02.09............? Masia1............37.....śląskie.......................0 4.02.09............? gohhha...........26......lodzkie......................04 .02.09............? rosołek...........26......lubuskie...........15......05 .02.09........synek kasienka135.....26.....dolnoslaskie................05.02 .09........synek Karella............27....mazowieckie........15......06.0 2.09............? agnesita.........20......śląskie...................... 07.02.09.............? nutelka23........23.....dolnośląskie................ 09.02.09.............? malinova73......35......śląskie...................... 09.02.09.............? Mia 82............26.....podkarpackie......14..... 09.02.09.............? karenk...........33......łódzkie......................10 .02.09............? adulka............31.....podkarpackie......14......11.02 .2009.........? Mama3..... ......39.....świętokrzys.......14.... .10.02.09..............? melisana....... ..23.....dolnośląskie................13.02.09..............? creme............33......mazowieckie........ ......13.02.09.............? andzia678.......31......mazowieckie.......... ....13.02.09.............? julka2384.......24.......lubuskie....................14. 02.09.............? *Iskierka*.......28........wlkp....................... 14.02.09.............? katia-84........24......małopolskie.........13.....14.02 .09.............? do góry.........30......Warszawa................. 14.02. 09..............? Nadia277.......27.......śląskie.....................15.0 2.09..............? imarika ........29.. ....lubelskie.................. 15.02.2009............? doddotka.......24.......wielkopolskie............ 15/18.02.09. ........? sikorka -........29.......BremenDe................16.02.09...............? PrzyszlaMama23de.....MannheimDE........14...16.02.09...............? Pimboli...........27.....Schwarzwald/DE..........18.02.0 9..............? balbiina .........23 .....Częstochowa.......13...19.02.09...............? justynka307....27.......śląskie.................... 20.02.09..............? Srebrzysta......28.. ...wielkopolskie.... .... ....20.02.09..............? dota25...........29......pomorskie..........11... 24.02.09..............? halasliwa........27.......Warszawa............. ...25.02.09..............? madziulka.......28.......Lublin......................25. 02.2009 ..........? Zabajona........31......warm.-maz..........12. .. ..26 .02.09..........? Paula21waw.....21......mazowieckie... ..........26.02.09..............? Monika...........21......dolnośląskie....... ...........? ....................? konwalia9.......28.......Dublin............12.......26.02.09..............? czesc dziewczyny dopisuje sie do tabelki mam nadzieje ze skopiowalam odpowiednia buziale dla przyszlych mamusiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.............wiek.....woj...............tc......data porodu..+kg/plec Kluska=).......... 26.....łódzkie......................31.01.09.............? kasiulkapb........25....małopolskie.......17........01. 02.09............? igmik.............. 26....pomorskie........16........01.02.09.............? IRYSEK............28.....lubelskie.....................0 1.02.09............? kasiula29.........29.....dolnośląskie......16........02 .02.09............? Truskawkowa....21.....opolskie.....................03.02 .09............? Monia.............22......lubelskie..........15.......04 .02.09............? Masia1............37.....śląskie.......................0 4.02.09............? gohhha...........26......lodzkie......................04 .02.09............? rosołek...........26......lubuskie...........15......05 .02.09........synek kasienka135.....26.....dolnoslaskie................05.02 .09........synek Karella............27....mazowieckie........15......06.0 2.09............? agnesita.........20......śląskie...................... 07.02.09.............? nutelka23........23.....dolnośląskie................ 09.02.09.............? malinova73......35......śląskie...................... 09.02.09.............? Mia 82............26.....podkarpackie......14..... 09.02.09.............? karenk...........33......łódzkie......................10 .02.09............? adulka............31.....podkarpackie......14......11.02 .2009.........? Mama3..... ......39.....świętokrzys.......14.... .10.02.09..............? melisana....... ..23.....dolnośląskie................13.02.09..............? creme............33......mazowieckie........ ......13.02.09.............? andzia678.......31......mazowieckie.......... ....13.02.09.............? julka2384.......24.......lubuskie....................14. 02.09.............? *Iskierka*.......28........wlkp....................... 14.02.09.............? katia-84........24......małopolskie.........13.....14.02 .09.............? do góry.........30......Warszawa................. 14.02. 09..............? Nadia277.......27.......śląskie.....................15.0 2.09..............? imarika ........29.. ....lubelskie.................. 15.02.2009............? doddotka.......24.......wielkopolskie............ 15/18.02.09. ........? sikorka -........29.......BremenDe................16.02.09.......... .....? PrzyszlaMama23de.....MannheimDE........14...16.02.09........ .......? Pimboli...........27.....Schwarzwald/DE..........18.02.0 9..............? balbiina .........23 .....Częstochowa.......13...19.02.09...............? justynka307....27.......śląskie.................... 20.02.09..............? Srebrzysta......28.. ...wielkopolskie.... .... ....20.02.09..............? dota25...........29......pomorskie..........11... 24.02.09..............? halasliwa........27.......Warszawa............. ...25.02.09..............? madziulka.......28.......Lublin......................25. 02.2009 ..........? Zabajona........31......warm.-maz..........12. .. ..26 .02.09..........? Paula21waw.....21......mazowieckie... ..........26.02.09..............? Monika...........21......dolnośląskie....... ...........? ....................? konwalia9.......28.......Dublin............12.......26.0 2.09..............? mam nadzieje ze teraz bedzie oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***Witaj w naszym gronie Konwalio9!;) ***Dota 25 ja też się ostatnio osprzątałam, zobiłam takie generalne sprztanie wszędzie a teraz zostały mi już tylko na dokończenie drobiazgi i mimo zmęczenia czuje się z tym super w końcu mam z głowy!;) ***Wczoraj rozmawiałam z Mężusiem o szkole rodzenia, chyba się zdecydujem, muszę się tylko zorientować na jakich zasadach się odbywają takie sotkania i jaka jest ich cena? Może któraś z Was się orientuje? ***I jeszcze jedno ytanko czy planujecie rodzić same czy z mężami, partnerami, chłopakami?;) Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosolek z kluseczkami
Dzień dobry dziewczynki! Szkoła rodzenia w moim mieście jest jedna i kurs kosztuje 400 zl. Nie wiem czy w porówenaniu do innych miast jest to duża suma, ale mi wydaje się troszkę wysoka. Jakie są ceny u Was? Jeśli chodzi o poród, z mężem czy bez niego, to mój już zapowiedział, że nie chce być.Jest bardzo zaangażowany w sprawy związane z dzieckiem, ogląda rzeczy na allegro, namawia mnie do kupowania ( mamy już stosik ubranek z jego inicjatywy), ale przy porodzie nie chce być i koniec.Koledzy go nastraszyli, że to straszne przeżycie :) Ja go nie będę zmuszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! CO do porządków, to ja tez plany ambitne miałam, ale póki nie mam sił po pracy rekami ruszac, to se spokój daję. Jak poczuję wiecej energii, to bedzie furczało wszystko;) W temacie szkoły rodzenia nie wypowiem się, gdyż ja miałam najbliższą 30 km od miejsca zamieszkania, przy szpitalu w którym nie zamierzałam rodzić (rodziłam w miescie gdzie prowadzilam ciążę, 70 km od miejsca zamieszkania). To jedno, a drugie to to, ze zajęcia zaczynały sie tam o 16 nawet i 15, a to kolidowało z praca i moją i M, musielibyśmy obydwoje co tydzien sie zrywac z pracy, a to w grę nie wchodziło. Obeszło się bez, urodziłam szybciej niż dziewczyny "przeszkolone", opieka nad dzieckiem przyszła sama, przy małej pomocy połoznych na początku. Podczas porodu przybierałam pozycje takie, jakie podpowiadało mi ciało (kucanie przewaznie, pochylenie z podpartymi rękoma o łózko,ścianę, spacerowałam duzo podczas I fazy, nie leżałam, bo było mi to niewygodne i nie siedziałam, chyba, ze nogi w d***e właziły od chodzenia). Najgorzej bylo na porodówce juz, bo musiałam polezec pod ktg, dac sie zbadac, przebic pecherz płodowy, bo wody mi nie odeszły same, ale to byla ostatnia godzina z 4 porodu. Oddychanie samo przyhodziło, bo przynosiło ulgę miedzy skórczami. A parte miałam 2 - po drugim dziecko juz na swiecie. Być moze gdybym miala blizej - skorzystałabym. ROdziłam z mezem i bez:-D mielismy ustalone, ze bedzie ze mną do finału, ale na moment parcia wyjdzie. Tego oboje chcielismy, tak uzgodnilismy i nam to pasowało. A M widział dziecko w pełnej krasie , jeszcze umazane i nie ubrane szybciej jak ja, bo zabrali ją do sali obok, do której mógł sobie wejść swobodnie z korytarza przed porodówką :-D wiec nic nie stracił. Zresztą nie chciałam go zmuszać, nie był pewien, czy da radę, wiec ja nie naciskałam. Różnie to potem bywa, jeden facet bedzie szczesliwy, zaryczany i po obejrzeniu męki zony bedzie ją bardziej kochał, a drugi sie przerazi tylko, ze to taka męka, wysiłek i ból, a bywają i skrajniejsze przypadki, o czym wolę nie pisac. My mielismy uzgodnione juz dawno, ze jak bede rodzila, to tak bedzie, chyba ze on w ostatniej chwili sie zdecyduje wejść na finał, ale jak wejdzie, to stanie za moją głową. Bo mam znajomych, gdzie mąż stał od strony połoznej i widzial narodziny dziecka, no ale to wersja dla tych bardziej odpornych i ciekawskich;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiina
czesc dziewczyny ;-) rosolku zalozylam i bardzo mi pomogl ten topik bo nie jest to takie straszne ale lepiej chuchac na zimne i sie oszczedzam oraz duzo leze nie wpadam czesto na kompa bo jak siedze to mnie gniecie ;-) Przyszla........... to usg mialam dopochwowo jeszcze dopiero od tej wizyty czyli od 16 tc (4.09.2008) bede miec przez brzuszek i mezulek jedzie ale sie ciesze hiihihh tak jak mi pisaly dziewczyny na tamtym topiku jeszcze nie jest nic powiedziane bo do 30 tc macica sie powieksza i caly czas moze podnosic łozysko do gore najwidoczniej moj ginek odrazu mnie nastraszyl zeby sobie wziasc to do serca i dobrze bo wzielam i tak czuje ze jest i ze bedzie wszystko wporzadku a tfu musi byc ;-) w 16 tc bede miec usg 4d albo w 19 zobaczymy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×