Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witajcie, 2 marca o 14.25 urodziłam s.n. córeczkę Emilkę. Waga 3700, wrost 56cm. Poród był długi i ciężki!! :/ Emilka jest prześliczna, jesteśmy już od wczoraj w domu, czujemy się ok. Później prześlę kilka zdjęć na maila. Pozdrowienia dla wszystkich mamuś. Chyba już wszystkie się rozpakowałyśmy???? :) Buziaki, papa Alicja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jak dzis internet pozre znow mojego posta...to ...to ...no wlasnie co?mam sie na niego obrazic? sproboje szybko odpisac na wczorajsze posty. rosolku , ja moj zastoj mialam po tym jak przeczytalam o takowym w ksiace...hm...moze sie zasugerowalysmy? na pytania a \'propos imienia mojego groszka.Imie pochodzi z bibli z ksiego rodzaju.Leah byla druga zona Jakuba i dala mu 6 lub 7 synow z ktorych narodzily sie jakies tam super istotne rody i bla bla bla...z ciekawostek :zostala druga zona poniewaz puerwsza zona jakuba Rachela nie mogla miec dzieci i Leah jako jej siostra zostala naloznica Jakuba(byla ta brzydsza siostra).Imie pohodzi z hebrajskiego a oznacza nic wiecej jak tylko znuzenie,zmeczenie;P imie zawsze wydawalo mi ise przepiekne a na oryginalnej pisowni imienia zalezalo mi z powodu mojego domniemanego pochodzzenia. na badanie do neurologa idziemy tylko dlatego ,ze nadgorliwa pani doktor ze szpitala dopatzryla sie cech hipotrofi u mojego dzieciatka. idziemy pro forma zeby miec spokoj i czyste sumienie,ze czegos nie przegapilismy. igmik, dziei za odpowiedz na moje pytanie:) szklana gratulki powrotu do normalnego zycia...M.przebiera jeszcze nozkami czy juz jest usatysfakcjionowany?;)) monis gratulki:) i jeszcze szybkie pytanie czy z ogromnych ilosci pokarmu moglo sie zrobic NIC z dnia na dzien? groszek wczoraj caly dzien wisiala mi na cycku, plula nim i plakala.wieczorem kiedy zasnela postanowilam odciagnac to co zostalo w piersiach i dzis rano tez. okazuje ise ,ze z obydwu piersi odciagnelam tylko 50!moze byc tak,ze trace pokarm?wyslalam cudownego na zakupy mleczne a sama odmrazam to co zamrozilam...przerazona jestem...a Cudowny mnie pociesz i mowi:moja mama wcale nie karmila nas piersia a zobacz jacy duzi uroslismy... zaobserwowalam,ze po tym zastoju tak misie zrobilo,ze nawet zbyt szybko wkladki cyckowe sie nie mocza.... loj matko! matko! no i wyprobowalam wozek!co prawda bylysmy tylko w ogrodzie i jak mala zasnela to ja do domku a ona godzine kimala na dworku,teraz ja wstawilam do domku i ide wreszcie pod prysznic. buzie pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos sie ostatnio dzieje z tym forum .zauwazylyscie ,ze czesto kopiuje sie ten sam text w wypowiedziach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narodzil sie w mojej glowie dylemat enfamil czy bebilon?ktos dokarmia maluszka tymi specyfikami?napiszcie wszytko co wiecie od obciazen alergiami po ulewanie,spanie w nocy i ceny.dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!!! A co z tabelką??? Już wszystkie mamusie rozpakowane??? Może wieczorem będę miała chwilkę, to posiedzę i zaktualizuję tabelkę... Ja mam full pokarmu, ale to chyba może tak być Hałaśliwa, że on z dnia na dzień sobie zanika. Nie odciągam, choć mam nadmiar chwilami, ale chcę, żeby mi się to ustabilizowało samo. Tyle, że jestem uwiązana w domu :( Co prawda mały je co 3 h w dzień i mogę w sumie wyskoczyć na chwilkę (np. po bułki :P) Zaczęłam pisać tę moją pracę magisterską. Ciężko się było zebrać, ale myślę, że teraz już będzie z górki... No chyba, że znowu poczekam aż mi przejdzie :P Dziś noc trochę ciężkawa. Maluszek budził się na jedzonko często. A teraz odsypia sobie w najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGMIK – BUZIOLE! Dziękuję za wypowiedź w sprawie ktarku Tobie i innym dziewczynkom. Nasza Milenka od wczorajszego napisania przeze mnie postu na naszym forum nie kichnęła ani raz. Oddycha przez nosek spokojnie, no chyba, że się bardzo rozwrzeszczy to wówczas co jej tak charczy w oddechu przez buzię. Pewno się wystraszyła że wybierzemy się z wizytą do lekarza  Ala faktycznie dziś mamy zamiar skontrolować stan Niuni. Oby nic złego nie było. O właśnie zaczęła się seria kichania… Poza tym od wczoraj ma na twarzy – na policzkach i na czole takie maleńkie krosteczki, przypuszczam że to może potówki? Nie wiem bo nigdy wcześniej tego nie widziałam, a może to ma związek – kichanie (dziś wyciągnęłam po nocy 2 duże zielone gile) i krosteczki??? Zazdroszczę Wam Mamuśki, których pociechy sypiają po kilka godzin, nasza maleńka śpi max 3 godz w nocy a w dzień to raptem godzinkę, dodam że karmię piersią. Z nocy na noc jestem bardziej zmęczona, mój M stara się pomagać, ale co on może skoro trzeba dać cyca. Czasami karmienie nocne trwa pół godz, później pół godz zasypianie, i dla mnie pozostaje 1-2 godz drzemki do następnego karmienia. Dziewczyny u mnie produkcja pokarmu wygląda nieco dziwnie, początkowo miałam go bardzo dużo i pomiędzy karmieniami byłam w stanie odciągnąć za cały dzień i noc Nawet 200ml (mam laktator ręczny - MEDELA) teraz, od jakiegoś tygodnia nie mogę nic prawie uciągnąć, jednorazowo udaje się czasami 10 ml – SZOK nie wiem czy to wina laktatora? Czy może piersi produkują taką ilość mleczka która wystarcza dla dzidziołka? Jak myślicie? Mia – dzięki za zamieszczenie tej książki na naszym mailu – dużo pozytywnych opinii o niej czytałam, szkoda tylko że tak mało mamy teraz czasu i nie będzie kiedy poczytać… Ważka podziwiam Cię za siłę i pogodę ducha przy Waszych przeżyciach, kolkach itp. Gdy Cię czytam, a dopadają mnie chwile znużenia - myślę że ja też muszę dać radę, kolki to straszne co może się przydarzyć, pod względem ciągłego płaczu dziecka. Nasza Milenka już nieco lepiej z brzuszkiem, ale z kolei dopatruję się problemu w kupkach. Początkowo było ich ok. 5 na dobę a teraz ilość ta się zmniejsza do 2-3 i czasami obserwuję jak Niunia się pręży i twardnieje Jej brzuszek, a ja jestem bezradna. Wcinam te granulki, mam nadzieję że troszkę pomogą. Mamuśki karmiące piersią – ile kupek robią Wasze dzieci na dobę? Ja po wczorajszym kichaniu nie kąpałam Malutkiej. Edycia86r moje żywienie wygląda niemal identycznie jak Twoje, boję się cokolwiek innego zjeść z obawy że Małej to może zaszkodzić, a takie mam smaki na różności, szczególnie na słodycze. Poza tym usycham z pragnienia, wypijam dziennie bardzo duże ilości wody mineralnej. Uciekam bo Milenka wzywa. Pozdrowiona cieplutkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kochane ciesze sie ze u was wszystko wporzasiu z wami i dzieciaczkami ;-) Gratuluje oczywiscie nowym mama ;-) ja dzisiaj maa dzien jakis taki dziwny a moj syn caly czas spi wyglada to mniej wieej tak od rana 6:12 mleczko 60 ml 8:00 woda przegot. 25 ml 10:00 mleczko 60 ml 11:30 plakal wiec dalam mu wody 25 jedzie na sztucznym i mialam straszny zaduch w mieszkaniu mama mnie wyzwala jak przyszla ze mam wietrzyc hihiiii i od kad mam malutki luwcik i caly czas swierze powietrze a jednoczesnie jednakowa temperature w pokoju to moj syn caly czas spi o 13:00 powino byc mleczko bo co 3 h sztuczne to taka niebocha ze na snie tez nie chcial 14:15 mleczko z ledwoscia wciagniete na snie 60 ml i dalej spi ;-) nie wiem czy nie ma zaduzych przerw miedzy jednym mlekem a drugim 4 h zobaczymy oktorej teraz wstanie i zje co sadzicie oczywiscie jedzie na sztucznym bo mami nie ma ;-( zledwoscia odciagne z 60 za caly dzien ;-) polozna mi kazala co 3 ale on nie chce wsumie zalezy jakie ma napady hiiihihi bo zdarzalo sie ze po 2 chcial ale to wina tego chyba ze mialam strasznie goraca w domku i duszno ;-( i poprostu chcialo mu sie pic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinka - ja bym nie budziła - daj mu zgłodnieć. Z moich doświadczeń wnioskuję, że kacperek tak śpi bo jest najedzony nie ma czasu zgłodniec. 60ml to bardzo dużo jak na takiego malucha. Może spróbuj go nie budzić i poczkej aż zgłodnieje. Franka ma 5 tygodni i ma jeść pomiędzy 80 a 120. i je zazwyczaj 80 - 90 ml. Była dziś pani pediatra u nas - franka tak jak mamunia po porodzie ma niedokrwistość i musi jesć żelazo i kwas foliowy i jeszcze coś i za dwa tyg do kontroli i szczepienia. A tak poza tym rozwika sie bardzo ładnie i pięknie :) A ja dziś byłam na mani i pedi a tatuś pocisnął z wózeczkiem na 2 godzinny spacerek :) ja bede rozszeżać dietę już. pomidory chcę wprowdzać i nie wiem co jeszcze :) GRATULKI DLA KOLEJNYCH MAMUSIEK!!!!! Hałaśliwa śnilo mi się że twoja kudłatka miała długie bląd włoski i była duża już :) M zapytał jak mu powiedziałam - czy miała dredy? :) hmmm co z twoim mlekiem? Ja w sumie też mam raz mniej razwięcej - wczoraj miałam mniej a dziś nie wiem bo nie odciągam tylko z cyca karmię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja juz po kontroli. Milenka wazy juz 3600 :) z bakteria to nieiadomo bo tego sie nie da na oko stwierdzic, kupy ma troszke gestsze ale jest ich duzo bo przy kazdej zmianie pieluszki czyli co kazde karmienie. antybiotyk do jutra - zobzczymy bo jak kupy beda zadsze to powtarzamy posiew. no wlasnie ile wasze pociechy robia kupek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edycia, moja robi mniej kup niż wcześniej.Jak była młodsza, to właściwie były przy każdej zmianie pieluszki,a teraz z 3 razy na dzień.Ale dziś rano jak dała czadu,to nawet plecy musiałam jej myć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część babeczki! Monis 30 – GRATULACJE!!!!!!!! 🌼 no to sie zacznie pisanie o kupkach, siuskach itp. ;-) wracaj szybko do sił! Szklana fajnie ze juz mozesz wrócić do gry :-) JA umawiałam sie na wizyte gdzies w 6 tyg – musze zadzwonic i ustalic godzine bo to juz wypada w nastepnym tyg – alez ten czas pedzi! Balbinko cieszcze sie ze wracasz do fomy – Kacperka podziwiałam juz na n-k – sliczota! Pomarańczowy Gosciu ja moja przebieram przed karmieniem, no chyba ze w trakcie uwali kupala to wtedy jeszcze po – ani mi sie mysli niepotrzebnie rozbudzac dzieciatko :) Igmik dobrze ze macie szczepienie za soba, my wybieramy sie we wtorek Rosołku ja mam wilczy apetyt – ciagele podjadam! Dlatego te 4 kilosy które zostały za cholere nie chca zejsc :) niedługo zaczniemi przybywac hehe Moja płacze juz 3 dzień – zrobiły si ejej odparzenia na pupci i moze przez tyo jest bardziej niespokojna :( kupiłam na spróbowanie chusteczki papmers i to one ja tak załatwiły – bidulka moja – do południa była dziś taka marudna. Przyszła Mamo dobrze ze maleństwo wraca do zdrowia. Up 83 podoba mi sie hasełko „padam na cyce” hehe rzeczysicie teraz najpierw cyce póżniej my – jak padniemy to na pewno nie na twarz :D:D:D Igmik jak moja miała okresy „grzeczności” to tez sie nudziła, ostatnio za tym tęsknie hehe Edycia jak Twoje maleństwo odebrało zjedzone przez Ciebie powidło śliwkowe – taka restrykcyjna dieta a tu takie szalenstwo -nieźle ;-) U nas z tej szczepionki t sie zrobił taki duzy strup – ja z tym nic nie robie, a kąpiemy normalnei i to sie moczy Wielorybko a- gratulacje, a to Ci nocny marek heh :-) rośnie z niej jakaś imprezowiczka ;) Alicjo gratulacje!!!! Hałaśliwa no to sobie wybraliście imie – teraz Wam nie wolno narzekać na zmęczenie jak mała da Wam popalić :P A z tym pokarmem to moze po prostu wyregulowała sie i jest go teraz ile potrzeba? Ja to sie znów nakrecam ze mi si epokarmu robie coraz mnie bo nie mam juz takich twardych baniaków, ale moz ewczesniej znów miałam jakis nawał i znów sie cos wyregulowałao... no cóż we wtorek bedziemy u lekarza to zobaczymy jak z waga małej ale wyglada mi tak jakby nabierała ciałka – znów sobie robie głowe... Adulka ja nie odciagam wiec nie wiem jak to w ml wyglada, ale tez mam wrazenie ze jakby pokarmu mniej – sama nie wiem co o tym mysleć :( Ja kupek nie liczę ale jest ich sporo – ale liczba moze sie zmienacia czy 8 czyjedna – wszystko jest ok – tak mi mówił lekarz, moze dzidek kupke nawet co dwa dni robic.. U nas tez troche brzuszek dokucza – jak sie jej nie odbija (dalej may z tym problem :() to gazy ida do jelit i jest późńeij płacz i prężenie sie po jedzeniu – ehhhhhhh Balbinko ja sczytałąm ze przy sztucznym pokarmie prtzerwy wynosza ok 4 godz, przy naturalnym - 3 A co do tabeleczki naszej – proponuję ja odkopac i zaczac wpisywac – np. Skończone tygodne naszych maleństw – inaczej, przy braku aktualizacji tabeleczka nam zaginie a fajnie wiedziec kto jest na forum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tylko zjadl o 14 sztuczne a o 15:40 juz ciagnol ze glodny hihi i wsunol 50 odciagnietego mamusi hihiihi i pewnie teraz zamiast o 17 sztuczne pewnie zje o 18 hihihiii dzieki za odpisy ;-) zobaczymy jak to bedzie nie chce go przekarmic ani zaglodzic hihiihi boje sie mu dawac sztuczne nie czesciej niz 3godzinki ;-) zeby nie mial zatwardzenia albo czegos ;-) zobaczymy jaka bedzie nocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie zastanawiam czy moja Gabcia nei robi zbyt rzadkich kupek. Dziś pozwoliłam jej rozebranej pofikac na przewijaku (zeby sie to paskudne odparzenie wierzyło) i zrobiła kupkę na podkład do przewijanie - wokół żółtej kupki była plama wodnista - moze to jakas biegunka? Kurcze znów mam banię z tymi sprawami brzuszkowymi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia ja też używałam tych chusteczek z pampersa i pewnie dlatego mała ma odpażenia :( a myślałam że to przez antybiotyk. teraz myje wodą z płynem do kąpieli za każdym razem może przejdzie, słyszałam że te chusteczki lubią uczulać. a z tym powidłem to nie widze zadnych zmian może nic jej nie będzie oby..... a jeszcze podjadałam sobie ferrero roche a tam sa migdały mała ma wysypana buźke i suchą skóre myśle że to od tego. skończyłam całe opakowanie to juz nie bede jadła :D hehe jejku Milenka zjadła 100ml nie wiem czy to dużo czy mało bo pierwszy raz dawałam butle :) no właśnie tabelka musi być!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Nick......tc....data narodzin...poród....waga/wzrost......imię dziecka Ważka..............35......08.01.......cc.......1560/41. ......Anastazja julka2384...........35......09.01.......sn.......3350/54 .......Adaś piksip................37......12.01.......cc.......2650/ 51.......Emilka Igmik................37......14.01.......cc.......2675/4 9.......Pola Haydi................37......22.01.......sn.......2800/5 1.......synuś Agagaguś...........38......23.01.......cc.......2950/54. ......Piotruś kasiula29............39......24.01.......sn.......3660/5 3.......Erwin Mama3................??......26.01.......cc.......2970/5 3.......córcia SzklanaGłowa.......37......26.01.......cc.......2750/51. ......Franka edycia86r...........37......26.01.......cc.......2770/51 .......Milenka Iskierka.............37......28.01.......sn.......3160/5 2.......Michaś Mia 82 ...............39......29.01.......cc.......2990/56.......Ga brysia Adulka................38......30.01.......cc.......2500/ 53.......Milenka Stokrotka...........39......30.01.......cc.......2920/54 .......Laura Mandzia..............39......30.01.......cc.......3120/5 5.......Agatka Kasiulkapb...........40......31.01.......sn.......3690/5 7.......Marika Lutówka.............40......01.02.......cc.......3700/55 .......Kubuś *iwonka*.............40......02.02.......sn.......3580/5 3.......Magdalena Rosołek...............40......03.02.......cc.......3040/ 51.......Zuzia Sikorka...............39......05.02.......??.......3250/ 52.......Maja Kluska=)..............39......06.02.......sn.......3250/ 54.......Maja czarna owieczka...40......06.02.......sn.......3675/55.......synek< br /> mama 17 luty........38......06.02.......sn.......3200/51.......Karol Szymon Malinova..............40......07.02.......sn.......3500/ 54.......Weronika PrzyszlaMama23....40......09.02.......sn.......3100/50.. .....Nicolas/Mikolaj kasia130285.........39......09.02.......cc.......3150/55 .......Sebastian Basienia..............40......10.02.......cc.......3660/ 56.......Wiktoria Hałaśliwa.............38......10.02.......cc.......2720/ 51.......Córeczka fusyta................41......10.02.......sn.......3100/ 59.......córeczka Nadia277.............39......10.02.......sn.......4010/5 6.......Filip Adrianna29..........39......13.02.......cc.......3850/57 .......Jagna klonik22.............40......14.02.......cc.......3300/5 3.......Hania Salwia................40......15.02.......sn.......4350/ 59.......Szymuś Olka_.................41......15.02.......sn.......4150/ 55.......Izabela asia26łódzkie.......40......16.02.......sn.......3230/56 .......Wiktoria viola nowa forum...40......16.02.......sn.......4010/56.......Majuś doddotka............40......16.02.......sn.......3770/58 .......Nikodem Pimboli...............40......17.02.......cc.......2450/ 47.......Nadine basia4379...........41......17.02.......sn.......3720/57 .......synuś lamamma............37........17.02.......sn.....3600/57. ..... Zosia up-83................39........19.02......cc......3160/5 5.......Kubuś Zabajona ...........40........24.02...sn.....3750/57 ......synuś balbiina .............41.......24.02....cc......4050/ 58.....Kacper Oczekujące Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/plec karenk........33....łódzkie...........25.....28.01.09... .....+7/synek Monia.........22....lubelskie..........28.....04.02.09.. .....+10/córcia Karella........27....mazowieckie.....31.....06.02.09.... ....+7/Jaś ? katia-84........24....małopol.........38.....18.02.09... + 13,5/Aleksandra Paola89.........20....dolnośląskie....39.....18.02.09... ....+15/Amelia marteczka1980..28..sciacca........36.....20.02.09....... +16 /synek Kathey..........27....Warszawa......30.....22.02.09..... .+7/córeczka kamasutra.....21....wielkopolskie....27.....23.02.09.... ..+13/synek dota25..........29....pomorskie.......21.....24.02.09... .....? konwalia9......28....Dublin.............39.....26.02.09. .....+15/Oliverek robur...........31....zach.pom........40.....26.02.09... ...+10/córeczka monis30........29....Warszawa.......39.....27.02.09..... .+14/ ? alicja 111......27....WLKP.............37.....27.02.09......+16/Emi lka myszkinson....26....Gdańsk...........27.....27.02.09.... ..+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia jak kupa żółta to taka ma być, wazne żeby nie była ze śluzem i zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edycia no to ładnire mamusia wysypkę dzidzi zafunkowała - tititi - ja tez chce ferero!!!!!! Ja myje teraz pupeczke tylko woda, wacikami zamoczonymi w wodzie, osuszam i smaruje sudocremem - ładnie to sciaga - bo małej porodziły sie az takie saczoce sie ranki - tragedia!!!! ma pod wargami sromowymi dwi rancki, i dalej do odbuctu zaczerwienione i mała sączaca sie ranka :( moja bidulka - co mie podkusiło zeby innych chusteczek próbowac 😭 wrócimy do nivea jak sie zagoi. Czy ja odkopałam aktualna tabelkę - co mi w iej świeżo upieczonych mamus brakuje? Odkopałam to moze coś w iej zmienimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edycia no własnie wiem ze nie moze byc śluzowata... tak mi lekarka mmówiła i ja zaraz po porwrocie z przychodni stwierdziłąm ze "nasza" jest śluzowata... no bo tak dziwnei sie lepił :) mąż mi powiedział ze znów wymyślam ale skad ja mam wiedziec jak to jest śluzowata, nie wiem tez jak biegunka wyglada u takiegomaleństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może zamiast t.c w którym urodziłyśmy - będziemy wpisywac skończone tygodnie dzidziusiów, alebo wprowadzimy dodatkowa rubrykę? Nie chce sie rządzić - wiec podejmijcie decyzje - ale fajnie byłoby coś aktualizować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinko najlepiej zdaj sie na to czego chce Kacperek - jak bedzie głody na pewno si eupomni - ja nie robei nic na siłe - chyba ze lekarz powie ze mało waży i coś trzeba zmienic zmykam- nie chce mie is ejuz siedziec w tym pokoju - musze poczekac az mi maz lapka odda - jego kompa padł na amen i miał dzis kupic sobie nowy - wiec jutro powinnam byc juz na bierzaco - przy kazdym karminu zerkam przez ramie w monitor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nasza kupa tez sie tak ciągnie ale śluzowata to ma być jakaś świecąca ja też dokładnie nie wiem jak to wygląda. a biegunka to jak jest dużo częściej niż zwykle i zielona. a w tabelce tez proponuje zeby tam gdzie te tyg wpisywać ukończone tyg maluszków ja też do jedzenia bym nie budziła moja mała robi przerwy nawet 6 godzinne w nocy czasami na poczatku bałam sie i chciałam budzić ale jak przybiera na wadze to jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się wyżalić,może trochę mi ulży... Mam dziś dość,chciałabym,żeby ktoś zabrał moje dziecko choć na 2 h,bo cały dzień płacze,nie chce spać. Do tego kaloryfery są zimne,mimo,że na maxa odkręcone.Już mam schizy,że temp.spadnie,mała zachoruje...Szlag mnie trafia! Moja mama (z którą mieszkam) wtrąca się na każdym kroku do opieki nad Zuzią,dochodzi do tego,że robi to wszystko,co ja, jako matka powinnam robić,mam wrażenie,że odsuwa mnie od własnego dziecka :( Czuję tak,ale nie wiem,jak jej delikatnie powiedzieć,żeby sobie odpuściła. Właśnie Zuzka ulała po raz kolejny,a więc trzeba ją przebrać po raz trzeci w ciągu tej godziny.A ja siedzę i ryczę,bo wydaje mi się,że ja się na matkę nie nadaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosołek Ja też codziennie wieczorem jak mała rozrabia płaczę razem z nią.Nie mogę jej uspokoić,wysiadają mi nerwy i też mam głupie myśli; po co ją urodziłam itp.potem mi strasznie wstyd,że tak myślałam ale jak ona nie może zasnąć wyje wniebogłosy,ja też chodzę ciągle niewyspana.Mój synek zdecydowanie lepiej zasypiał,codziennie o 20.00 miałam go z głowy na co najmniej parę godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a aaa
robur jest w tabelce oczekujących:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała dzisiaj strasznie dużo robi kup,ala biegunka - takie płynne kupy i była dzisiaj położna i kazała niemal wszystko odstawić: jabłka,banany,herbatki laktacyjne - mam sprawdzić na co mała jest uczulona lub co jej nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Nick......tc....data narodzin...poród....waga/wzrost......imię dziecka Ważka..............35......08.01.......cc.......1560/41. ......Anastazja julka2384...........35......09.01.......sn.......3350/54 .......Adaś piksip................37......12.01.......cc.......2650/ 51.......Emilka Igmik................37......14.01.......cc.......2675/4 9.......Pola Haydi................37......22.01.......sn.......2800/5 1.......synuś Agagaguś...........38......23.01.......cc.......2950/54. ......Piotruś kasiula29............39......24.01.......sn.......3660/5 3.......Erwin Mama3................??......26.01.......cc.......2970/5 3.......córcia SzklanaGłowa.......37......26.01.......cc.......2750/51. ......Franka edycia86r...........37......26.01.......cc.......2770/51 .......Milenka Iskierka.............37......28.01.......sn.......3160/5 2.......Michaś Mia 82 ...............39......29.01.......cc.......2990/56.......Ga brysia Adulka................38......30.01.......cc.......2500/ 53.......Milenka Stokrotka...........39......30.01.......cc.......2920/54 .......Laura Mandzia..............39......30.01.......cc.......3120/5 5.......Agatka Kasiulkapb...........40......31.01.......sn.......3690/5 7.......Marika Lutówka.............40......01.02.......cc.......3700/55 .......Kubuś *iwonka*.............40......02.02.......sn.......3580/5 3.......Magdalena Rosołek...............40......03.02.......cc.......3040/ 51.......Zuzia Sikorka...............39......05.02.......??.......3250/ 52.......Maja Kluska=)..............39......06.02.......sn.......3250/ 54.......Maja czarna owieczka...40......06.02.......sn.......3675/55.......synek< br /> mama 17 luty........38......06.02.......sn.......3200/51.......Karol Szymon Malinova..............40......07.02.......sn.......3500/ 54.......Weronika PrzyszlaMama23....40......09.02.......sn.......3100/50.. .....Nicolas/Mikolaj kasia130285.........39......09.02.......cc.......3150/55 .......Sebastian Basienia..............40......10.02.......cc.......3660/ 56.......Wiktoria Hałaśliwa.............38......10.02.......cc.......2720/ 51.......Córeczka fusyta................41......10.02.......sn.......3100/ 59.......córeczka Nadia277.............39......10.02.......sn.......4010/5 6.......Filip Adrianna29..........39......13.02.......cc.......3850/57 .......Jagna klonik22.............40......14.02.......cc.......3300/5 3.......Hania Salwia................40......15.02.......sn.......4350/ 59.......Szymuś Olka_.................41......15.02.......sn.......4150/ 55.......Izabela asia26łódzkie.......40......16.02.......sn.......3230/56 .......Wiktoria viola nowa forum...40......16.02.......sn.......4010/56.......Majuś doddotka............40......16.02.......sn.......3770/58 .......Nikodem Pimboli...............40......17.02.......cc.......2450/ 47.......Nadine basia4379...........41......17.02.......sn.......3720/57 .......synuś lamamma............37........17.02.......sn.....3600/57. ..... Zosia up-83................39........19.02......cc......3160/5 5.......Kubuś Zabajona ...........40........24.02...sn.....3750/57 ......synuś balbiina .............41.......24.02....cc......4050/ 58.....Kacper robur...............39/40....26.02....cc......3550/56......Milena Oczekujące Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/plec karenk........33....łódzkie...........25.....28.01.09... .....+7/synek Monia.........22....lubelskie..........28.....04.02.09.. .....+10/córcia Karella........27....mazowieckie.....31.....06.02.09.... ....+7/Jaś ? katia-84........24....małopol.........38.....18.02.09... + 13,5/Aleksandra Paola89.........20....dolnośląskie....39.....18.02.09... ....+15/Amelia marteczka1980..28..sciacca........36.....20.02.09....... +16 /synek Kathey..........27....Warszawa......30.....22.02.09..... .+7/córeczka kamasutra.....21....wielkopolskie....27.....23.02.09.... ..+13/synek dota25..........29....pomorskie.......21.....24.02.09... .....? konwalia9......28....Dublin.............39.....26.02.09. .....+15/Oliverek monis30........29....Warszawa.......39.....27.02.09..... .+14/ ? alicja 111......27....WLKP.............37.....27.02.09......+16/Emi lka myszkinson....26....Gdańsk...........27.....27.02.09.... ..+5/Kazik Dzięki aaa za przypomnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj widze ze wiekszosc maluszkow ma katarek albo gile w nosie. Mojemu mlauszkowi tez czesto furczy w nosie... zakrapiam mu sterimar baby i nieraz wyciagam gile frida... to chyba od suchego powietrza w domu... wrrrr gdzie ta wiosna???? tylko ja sie boje zeby te furczenie w nosku nieprzeobrazilo sie w katar i jakas chorobe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki - nie panikujcie z tym mlekiem...laktacja sie unormowala i piersi sa miekkie, co nie oznacza, ze jest go mniej:) dwa - po pierwszym miesiacu jest tgz kryzys laktacyjny, wiec spokojnie karmcie. Jak macie jakies watpliwosci - polecam forum: jest wiele cennych wskazowek: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=572 http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=570

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×