Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xantia28

Roczne dziecko a jeszcze nie chodzi

Polecane posty

Gość xantia28

Czy powinna zacząc sie martwić? Moje dziecko (corka) za kilka dni skonczy roczek, a chodzi tylko przy meblach, scianie itp... robi to juz gdzies od ponad 2 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteś matką to chyba powinnaś wiedzieć, ze kazde dziecko rozwija sie indywidualnie.. to nie jest komputer zaprogramowany.. martwic to sie bedziesz jak w wieku 16 miesięcy nie bedzie chodziła.. skoro chodzi przy meblach to sie nie martw.. moja siostra zaczela sie podnosić dopiero jak miała 1,5 roku :O i jakos jest normalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xantia28
no niby tak, ale ja wciaz nie widze aby zaczeła robic jakies postępy w tym kierunku.... a podpieranie pod pachami nie jest dobre....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo jeszcze inaczej ale zaraz mnie tu potępią :O weź ręcznik zloz go wzdlug i pod pachy dziecka przelóż, złap u góry i tak prowadzaj, problem polega chyba na tym, ze twoje dziecko sie boi puścić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkk
moje dziecko chodzilo za raczkę od 12 miesiąca, ale samo się nie puszczało, dopiero w 15 miesiącu zaczela sama chodzić...i pomogły nam szelki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala zaczel;a sama chodzic jak skonczyla 14 miesiecy. Tzn juz w 12 miesiacu mialą taki okres ze zaczynala stawiac pierwsze samodzielne kroczki ale potem jej to przeszlo i chodzila TYLKO za reke sama nie chciala bala sie plakala... az ktoregoś dnia poporstu wstala i poszla... i teraz już drepta i nawet biega :D:D:D Wygląda jak mala kaczuszka ale z czasem nabierze pewności i wprawy :D Dziecko ma czas do 18 miesiaca zeby zaczac chodzic i zupelnie nie martw sie ze nie chodzi przed roczkiem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama julki.....
Moja córcia tydzień temu skończyła rok i również chodzi tylko przy meblach lub za rączkę a gdy poczuje że nikt jej nie trzyma zaraz siada - poprostu sie boi. Natomiast moja pierwsza córcia miała 10 m-cy jak zaczęła chodzić, wydaje mi się że to zależy od dziecka. Ale napewno jak roczne dziecko nie chodzi nie jest tragedią na wszystko przyjdzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkk
każde dziecko rozwija się inaczej, moja chodziła, ale za to bardzo syzbko mówila w porównaniu do innych dzieci...tez sie marwtiłam, że nie chodziła szybko, ale wsyztsko przyszło z zczasem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwie pierwsze z moich cór zaczęły chodzić w trzynastym miesiącu życia. Wcześniej tylko przy meblach lub za rączkę. Trzecia córa zaczęła chodzić przed ukończeniem roku i też jakoś żyje. Wszystkie rozwijają się dobrze. Panika zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babki
nie martw sie moja siostrzenica zaczela chodzic jak miala 14 miesiecy. a moj syn zaczal chodzic jak mial 10 miesiecy. na wszystko przyjdxie pora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak jak reszta! na wszystko przyjdzie pora,nie masz co sobie robić niepotrzebnego problemu którego tak naprawdę nie ma :) martwić to byś się mogła gdyby nie umiała się wspinać i dreptać przy meblach.Nie obejrzysz się i będzie chodziła.Mój sam bez trzymania poszedł na nogi jak miał 13 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam, dzidzia nawet roczka nie ma! zostaw mala matce naturze, ona ja poprowadzi, znam MNOSTWO dzieci, ktore juz daaaawno roczek skonczyly, a same nie chodza. ok, moj benny smiga na calego po domu (za 2 tyg roczek) ale to nie znaczy ze kazde dziecko powinno. sprobuj chodzic z nia najpierw za 2 raczki a potem za jedna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xantia28
ale skoro mała chodzi przy meblech, powinna także chodzic podtrzymywana za rączki, ale jak próbuje ja poprowadzic od razu siada nie wiem, czy przyczyna może byc wzmozone napiecie mięsniowe (od 3 miesiąca chodzimy na rehabilitacje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic sie nie martw ! My od poczatku duzo cwiczylismy z dzieciakami i cala trojka zaczela chodzic majac 9-mcy ale wtedy zaczal sie prawdziwy cyrk na kolkach, a raczej na dwoch nogach. Sa dzieci, ktore rozwijaja sie szybciej motorycznie ale najczesciej kosztem czegos...U moich byla to mowa, wszystkie zaczely mowic pozniej jak rowiesnicy. Najlepsza rada, to nie porownuj swojego dziecka do innych - bo kazde jest inne i ma swoj rytmus - jedynie bacznie obserwuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xantia28-nie martw się,że nie widzisz postepów w chodzeniu moja mała co prawda wcześnie zaczęła chodzić, zrobiła pierwszy kroczek a później nic jakby dalej nie chciała. Ale kiedyś na zakupach sama poszła do stoiska i ot tak sobie zaczęła chodzić:):) Z Twoją małą też tak może być, w każdym bądź razie nie przyspieszaj na siłę nauki chodzenia bo może się wystraszyć i dłużej to potrwa...Tak na pocieszenie wczoraj w parku spotkałyśmy roczną dzidzie która chodziła tylko za rączkę:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xantia28
powiedziałam rehabilitantce o moich obawach, tez mówi, ze wszystko ok, bo dziecko powinno chodzic zanim skonczy 18 m-cy wiec mamy jeszcze czas i wszystko jest prawidłowo, bo mala sobie raczkuje, wstaje, chodzi z asekuracją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja cora poszla sama w rok i 2 tgodnie ...a moj synek za 2 tygodnie konczy rok i nawet przy meblach nie chodzi tylko stoi ... i raczkuje , boi sie stac ... a ja sobie poczekam :) az ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka mama Kubusia
Witam jak tam czytam dziewczyny wasze wypowiedzi to odrazu się uspokajam,ponieważ mój synuś skończył roczek 16 czerwca i jeszcze nie chodzi samodzielnie.Trzymany za jedną rączkę tak chociaż jeszcze się chwieje.Mam badzieję że za niedługo postawi już pierwsze samodzielne kroczki.Podobnie jak jedna z was opisywała był taki moment że już zaczął stawiać sam kroczki ale niestety tylko na chwilę.Ja odnoszę takie wrażenie jak by się poprostu bał.Ale będę miała nadzieję i cierpliwie poczekam.pozdrawiam :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xantia28
ja zakładałam ten temat ale dla mnie juz jest nieaktualny, bo córka zaczeła chodzic tydzien przed swoimi pierwszymi urodzinami, a pomógł jej w tym samochodzik, którego trzymała sie z tyłu, az któregos dnia zapomniała sie i poszła dalej sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela_korbi
Mój synek ma prawie 11 miesięcy i chodzi za jedna rączkę. Wczesnie zaczał raczkować (mial 7 miesięcy kiedy juz dosc dobrze to potrafił) i myslalam że z chodzeniem będzie tak samo a jednak moje maleństwo się wyraźnie boi puścić. W każdym razie nie ma co się spieszyć. Ja się cieszę że długo raczkuje bo to dobrze wpływa na prace muzgu i zapobiega dysleksji w późniejszym zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do xtianti
moja corcia zaczeła chodzic dopiero jak skończyła 13 miesiecy - do tej pory dobrze sie rozwija . Nie martw sie na pewno wkrotce twoj dzidzius zaczenie chodzic - na pocieszenie dodam ze niektore dzieci zaczynają jak konczą 15 miesiecy - na prawde to sprawa indywidualna kazdego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja chodzi stabilnie od ukończenia 10 miesiaca,ale moje dzieci wszystko wcześnie zaczynają robić(niestety nie ze wszystkiego jestem zadowolona:) )Ale skończenie roku wcale nie oznacza tego ,że dziecko powinno juz chodzić.Gdy córka miała 8 miesięcy chodziłysmy na rehabilitację i tam była dziewczynka 17 miesięczna która nawet podtrzymywana nie chciał stawiać nóg.Wtedy trzeba sie martwić.teraz to Twoje dziecko ma jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 333kasia333
moja niunia za dwa tygodnie skończy roczek a stawia kroki niechętnie podtrzymywana pod paszki,nie wsaje sama z pozycji leżącej nie raczkuje,siedzi sama .czy powinnam sie martwić?za miesiąc wizyta u specjalisty odnośnie rozwoju ruchowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka11111
do Xantia28 po porodzie, u mojego synka stwierdzono kręcz szyjny, był rehabilitowany, jeździł na masaże i mu przeszło. Nie zmuszłam go, ani do raczkowania, ani broń Boże nie wkładałam go do chodzików. Dość późno zaczynał wszystkie czynności tzn: przewracanie się z pleców na brzuszek, siadanie itd. a pewnego dnia zaczął sam raczkować. Moja mama twierdziła, ze on już NA PEWNO nie będzi raczkował, bo moja siostra też nie raczkowała. Po raczkowaniu przyszedł czas na chodzenie wzdłuż mebli. Nie prowadzałam synka ani za rączkę, ani z ręcznikiem, bo do tych czynności trzeba się schylać, a ja miałam dość spore problemy z kręgosłupem. Pewnego dnia stał przy drzwiach, a gdy usłyszał w telewizji piosenkę dla dzieci sam po raz pierwszy poszedł bez trzymania w kierunku telawizora. Miała wtedy 15 miesięcy. Nie przyśpieszaj i nie poganiaj dziecka. Gdy będzie dojrzałe do pewnej czynności (chodzenia bez trzymania) zacznie to robic sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martakil
Moja córeczka miała 6 miesięcy jak wstała i wszyscy mówili że to za wcześnie bo niby bioderka jeszcze za słabe. chodziła przy meblach w wieku 7 miesięcy, teraz ma 8 i potrawi stac bez trzymania około 10 sekund. każde dziecko rozwija się indywidualnie i nie ma co zmuszac maluszka do niczego. Moja kolezanka studiuje fizjoterapię i mówi dziecko samo powinno decydować o tym czy juz zrobic ten pierwszy krok czy nie. na pewno nie ma to wpływu na jego dalszy rozwój. Zależy od temperamentu dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniamamadawidka
Mój synek za tydzień kończy 11miesięcy. Zaczął sam siadać jak miał 7msc,parę dni później zaczął raczkować,poraczkował 3 dni i stawał przy melbach,po 3 dniach już chodził przy meblach. Jak skończył 10msc potrafił sam długo stać i nawet tańczyć:) Zrobi sam parę kroczków,ale i tak woli raczkować. Mam nadzieję,że do roczku będzie już sam śmigał,ale nic na siłę- jest bardzo ostrożny dzieckiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isabella7272
Witam wszystlie mamy ! czytam sobie ten wątek i lekko włos mi się zjeżył.... moja córka 21 maja skonczy 1, 5 roku a nadal nie chodzi ! staje przy meblach , przy pchaczu, idzie trzymana za obie raczki ale sama nie chce :( raczkuje od 8 miesiąca .pocieszcie mnie jakoś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×