Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

almaxea

Alimenty.

Polecane posty

Gość csz
tak nie mozna oceniac ludzi według schematu tu przyznaje Ci racje tylko my jeszcze nie mamy rozwodu a juz robi problem widzenia sie z corka to co bedzie dalej...poprostu nigdy nie pracowała teraz tez nie pracuje a 300 zl ktore ja jej przesylam na dzieckojej nie starcza wiec na złosc mi poprostu zabrania mi jakiegokolwiek kontaktu z mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutny tata
witam mam pytanie.mam dziecko 16miesieczne.do tej poty utrzymywałem dziecko i matke w 100%teraz niedogaduje sie z tą dziewczyną.ona chce mie poda o alimenty 1500złczy ma szase ja zarabiam2200zł na renke[srednia z roku}.boje sie tez ze moze zechce po złosci pozbawic mie praw rodzicielskich.dziecko ma moje nazwisko.czy ma nato szane{teraz ogranicza mi widzenie sie z mojim synem.ktos odpowie???:)co mam zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do smutnego taty
poradz sie adwokata, a to forum umiera ???????????? szkoda !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do smutnego taty
Nie sądzę, żeby matka mogła Cię podać o tak wysokie alimenty. Musiałaby wykazać, że na dziecko potrzeba jej 3000zł. Koszt utrzymania dziecka jest dzielony między oboje rodziców. Jeśli Ty masz wydawać na dziecko 1500 zł ,to ona też. Ja starając się o 500zł alimentów muszę wykazać,że na dziecko potrzebny mi 1000. Do wszystkich - Mam dość spory problem, bo nie mam na to rachunków. Bo niby jak? Musiałabym za każde majteczki, rajstopki, mleko, czy jogurt brać w sklepach rachunki, a to raczej nie jest możliwe. Jedyne co mogę udokumentować, to wydatki na przedszkole i rachunki za mieszkanie. Czy to nie będzie problem na rozprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kari22
niedługo będę miała sparwę o alimenty na 3 letnie dziecko. ja nie pracuje, tylko studiuje i mieszkam u rodziców, mój prawie były mąż mieszka i pracuje za granicą i zarabia tam około 6000 na rękę. jak myślicie, ile dostanę na córeczkę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOSZZZZ
Im więcej wykażesz wydatków na dziecko, tym więcej dostaniesz. Pamiętaj jednak, że środki wydawane na dziecko w ciągu miesiąca dzielone są między dwoje rodziców i nikogo nie obchodzi,że studiujesz i nie pracujesz. Zawsze możesz iśc do pracy a studiować zaocznie. Tak samo jest gdy ojciec nie pracuje, albo ma złą pracę. Sąd bierze pod uwagę możliwości zarobowania rodziców, a nie zarobki de facto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOSZZZZ
i pamiętaj, że zawsze trzeba rządać więcej niż się chce, bo sąd zawsze przyznaje mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kari22
Dzieki bardzo za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEMAT: nie płaci alimentów 09:15 yumi gdzie można zgłosić że były mąż nie płaci alimentów? i jak je wyegzekwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEMAT: jakie dokumenty na sprawę o alimenty 23:10 kari22 Witam Niedługo mam I-szą sprawę o alimenty. Może mi ktoś napisać ile to trwa , jak to wygląda, jakie dokumenty mam zabrać, itp itd. Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradźcie
Mam dość spory problem, bo nie mam na to rachunków.,które chyba powinny być na sprawie o alimenty. Tylko niby jak? Musiałabym za każde majteczki, rajstopki, mleko, czy jogurt brać w sklepach rachunki, a to raczej nie jest możliwe. Jedyne co mogę udokumentować, to wydatki na przedszkole i rachunki za mieszkanie. Czy to nie będzie problem na rozprawie? Wniosek planuję złożyć na koniec grudnia - czy mam przez ten miesiąc zbierać rachunki? Przecież to i tak będzie niemiarodajne, bo za jedzenie nie da rady zbierać rachunków. Za ubrania też. Już kupiłam jej kurtkę, buty i resztę ubrań na zimę - mnie mam rachunków na to - co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do powyżej
sprzedaj i kup jeszcze raz - to proste! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna niewiedząca....
Nie czytalam tych wszystkich wpisow..ale,ze topic traktuje o alimentach, zatem chcialam sie o cos zapytac.. A mianowicie, ojciec mojego dziecka nie placi alimentow.. dostaje kase z funduszu alimentaycjnego... jak widze komornik z tym nic nie robi.. ex wyjechal za granice... tam notorycznie imprezuje ze swoja nowa dziewczyna... a ja ledwo co wiaze koniec z koncem,by przezyc ... Od samego poczatku mial daleko gdzies dziecko..wolal imprezy, dziewczyny itp. Wiem,ze przyjedzie do Polski na 2 tygodnie... czy ja moge cos z tym faktem zrobic? chcialabym aby ktos sie wreszcie nim zajal...by poniosl wreszcie odpowiedzialnosc...by zaczeli go scigac za dlugi... nie wiem czy sklada sie jakies pismo w prokuraturzE? co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stull
art. 209 kk niealimentacja Warunkiem odpowiedzialności za to przestępstwo jest to, aby niełożenie narażało na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Faktycznie wystarczy, więc samo niebezpieczeństwo „niezaspokojenia potrzeb”. Podstawowe potrzeby to nie tylko ubranie, mieszkanie czy żywność. Należy brać tu pod uwagę potrzeby kulturalne, edukacyjne (np. utrzymanie dziecka w internacie szkolnym, kupno podręczników), rozwijanie zainteresowań itp. „Uporczywość” uchylania oznacza złą wolę i długotrwałość w niełożeniu na utrzymanie. Zła wola występuje wtedy, gdy sprawca ma możność łożenia, ale złośliwie uchyla się od tego obowiązku. Zawsze należy brać pod uwagę przyczyny nie wywiązywania się z obowiązku. Jeżeli zobowiązany nie pracuje, chce pracować, szuka pracy, ale jej nie może znaleźć tego przestępstwa raczej nie można mu zarzucić. O długotrwałości możemy mówić, gdy okres uchylania się jest nie krótszy niż 3-4 miesiące (bogate orzecznictwo SN np. OSNKW 1976, z.7, poz.86). Jeśli jednak ktoś płaci i przerywa płacenie albo płaci mniej niż jest zobowiązany to również jest przestępstwo z art. 209 kk gdyż inne stanowisko spowodowałoby możność ucieczki od odpowiedzialności. Podobnie, gdy ktoś celowo zmienia prace na gorzej płatną lub ją porzuca. Nadmienić należy, iż opisywane przestępstwo ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego, organu pomocy społecznej lub organu udzielającego świadczenia rodzinnego. Jeżeli pokrzywdzony otrzymuje świadczenie rodzinne, ściganie odbywa się z urzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stull
Wystarczy napisac zawiadomienie do prokuratury, opisac sytuację i będzie miał postepowanie karne. Powinni zrobić to urzędnicy wypłacający świadczenia, ale skoro im się nie chce , zawsze możesz zrobić to Ty. I nic cię to nie kosztuje. Zrób to teraz to jak "tatuś" przyjedzie dostanie może zaproszenie do prokuratury. Napisz w tym pismie o jego przyjeździe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samosąd
Robicie błąd użalając się nad sobą. Moja eks również tak się zachowuje.Myślę że wypowiedzi są tendencyjne i kzywdzące w stosunku do swoich byłych partnerów życiowych i swoich wybranków serca .Wszystko jest sprowadzone do wymiaru sprawiedliwości.A gdzie kobieca subtelność i wrażliwość? Nie przyszło Wam do głowy (może nie wszystkim)że ojcowie też mogą kochać własne dzieci?Trzeba im tylko to umożliwić,nie winić za wszystkie niepowodzenia, nie utrudniać kontaktu z dziećmi.Uczyńcie ich za nie odpowiedzialnymi. Niech poczują własne dzieci!Sami zaczną płacić.Muszą wiedzieć za co.Faceci są z natury wojownikami i nie lubią gdy się ich zmusza.To natura.Madre kobiety potrafią to wykorzystać.I mają więcej czasu na fryzjera.Można tylko zyskac.Wiem co mówie. Jestem sam po rozwodzie ale nie chcę się nad tym rozwodzić. Chyba ze ktoś mnie sprowokuje.Pozdrawiam Wszystkie MATKI te mniej i bardziej świadome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof z Zabkowic
witam, jestem młodym rolnikiem i mieszkam razem z ojcem. Ożeniłem się z dziewczyną z którą miałem dziecko, żona wprowadziła się zaraz po ślubie. Ona była z Ząbkowic Śl czyli miasta i zupełnie nie pasowała do wiejskiego zycia na głębokiej wsi gdzie nie miała internetu i koleżanek (nie widziałem tego wczesniej bo zaslepiony byłem miłością). Od kiedy się wprowadziała do nas robiła awantury że musi pomagać przy żniwach doić krowy a nie malować paznokcie i chodzić do fryzjera. Jej życie się bardzo zmieniło od tego co miała w mieście ale widziała przed slubem na co sie pisze. Teraz zabrała dziecko i żąda alimentów. Ja pracuje na gospodarstwie ojca i nie mam żadych dochodów poza tym co daje mi ojciec ze żniw i dopłat. mam jeszcze rente po zmarłej matce -700 zł. bo ucze sie zaocznie w zawodówce. Zona zażądała 800 zł na dziecko i 600 na siebie. jestem załamany bo tu na ząbkowicach nigdzie nie znajde pracy żeby zarobic na dziecko i zone. a trzeba pomagac ojcu bo sam nie da rady jest słabego zdrowia. rozprawa za tydzien. jakie mam szanse ze sad nie wyda wyroku płacenia tak duzej kwoty. Ile sad moze zasadzic alimentów. prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej kobietki
witam,widze po przejsciach juz jestescie....powiedzcie mi ,jakie pytania beda zadawane na sprawie o alimenty,czego sie wystrzegac...czym ujac sad....normalnie oszaleje z nerwow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvvvvvvvv
hej jak ktos bedzie wiedział to niech mi odpisze mój maż jeżdzi od 10 lat do Niemiec zarabia bardzo dobrze ma samochody dostawcze 2 auta kupił dom przyczepy lawety po prostu prowadzi nie legalna firme i ani jedna rzesz nie stoi na niego przepisał na swoja rodzine jak dla sadu nie ma nic nie mam jak udowodnic jak ja mam to zrobic nie pracował nigdzie tylko jeden 1 dzien w polsce legalnie a tak to nie ma żadnych lat pracy sprzedaje tylko jeszcze czesci samochodowe na giełdzie tylko jak to udowodnic!! mamy 1 dziecko 3 miesieczne jeszcze na rekach nie trzymał !!!!!!!! chodzi i smieje sie ze nie dostane od niego nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimenty na dziecko
wejdź na stronę i odszukaj arkusz utrzymania stosowny do wieku twojego dziecka http://www.grzybkowski-guzek.pl/tekst/id/1770 wypełnij go wpisując ceny po przecinku a nie po kropce kalkulator sam tobie obliczy sumę jaka przypada na jednego rodzica masz odszukaj wzór pozwu o rentę alimentacyjną pisząc zaznacz że wszelki trud wychowania oraz opieki nad małym dzieckiem sprawujesz ty w związku z czym ojciec dziecka powinien ponosić całe 100% utrzymania waszego dziecka uzasadnij-możesz również zaznaczyć że musiałaś zrezygnować z pracy,szkoły (nie wiem z czego -sama wpisz) by móc sprawować opiekę przez 24 godz /dobę jeśli tatuś będzie chciał płacić jedynie połowie to poproś sąd tatuś również w połowie opiekował się dzieckiem 12/12 i aby w sentencji wyroku również to było zapisane w przypadku gdy ojciec dziecka d chwili urodzenia nie dawał tobie na utrzymanie dziecka możesz żądać zwrotu poniesionych kosztów-wylicz sobie ile wydałaś na wyprawkę-również to podłącz do pozwu możesz również się ubiegać o zwrot kosztów regresowych związanych z utrzymaniem ciebie przez ostatnie 3 mies ciąży-wliczając to zarówno twoje zwiększone wyżywienie (witaminy, badania specjalistyczne, ubiór-sukienka ciążowa"postaraj" się o rachunki np za odzież,badania) jesli do chwili obecnej ojcec dziecka nie daje tobie pieniędzy to w pozwie napisz o zabezpieczenie powództwa na czas trwania procesu w kwocie .... oraz o zwrot kosztów utrzymania osobie która ciebie utrzymywała np matce,ojcu najlepiej idź do jakiegoś prawnika albo przestudiuj cała stronkę grzybkowskiego & guzka Art. 140. [Dobrowolne świadczenia] 1. Osoba, która dostarcza drugiemu środków utrzymania lub wychowania nie będąc do tego zobowiązana albo będąc zobowiązana z tego powodu, że uzyskanie na czas świadczeń alimentacyjnych od osoby zobowiązanej w bliższej lub tej samej kolejności byłoby dla uprawnionego niemożliwe lub połączone z nadmiernymi trudnościami, może żądać zwrotu od osoby, która powinna była te świadczenia spełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zyta Pojebus
przeczytaj całość-w pozwie musisz wskazać MOZLIWOŚCI ZAROBKOWE OJCA DZIECKA tzn jaki ma zawód i t że gdyby pracował w tym zawodzie zarobiłby "tyle"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alimenty
Mam ojca alkoholika, we wrześniu miał zawał serca. Myślałem że uspokoi się z piciem a że ma zwolnienie z pracy to pije jeszcze bardziej. Stosuje ciągle przemoc psychiczną i czasami fizyczną. Bronie mamę ale boje się że coś mu strzeli do głowy i np weźmie nóż i dźgnie kogoś z nas lub coś innego. Teraz nie oddał wypłaty i mówi żebyśmy sobie dali rade a on sam pije. Mama chce postawić mu alimenty na ok.500 zł . Jego zarobki to około 1700-2000 zł. Proszę o odpowiedź . Ps ; ja mam 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kujaw
do 15 letniego dziecka posłuchaj uważnie- aby otrzymać odpowiedź na wszystkie twoje pytania powinnaś udać się do szkolnego psychologa i opowiedzieć mu twoja sytuację rodzinną jeśli się wstydzisz i masz jakieś obawy udaj się do poradni odwykowej w twoim mieście ( wyszukaj w internecie adres i telefon takiej poradni albo zadzwoń do twojej przychodni i zapytaj gdzie jest poradnia odwykowa dla alkoholików w twoim mieście) udaj się tam-twój ojciec jest alkoholikiem dlatego ty i mama jako najbliższe osoby możecie prosić o pomoc w takich poradniach-jest to anonimowe-nie musisz sie przedstawiać-tam udziela tobie wszelkich informacji również w sprawie alimentów zapewne twoja mama będzie miała jakieś opory ale ty jeśli chcesz jej pomóc i sobie musisz iść po fachową poradę-nie obawiaj się niczego słuszne są twoje obawy że tata może wam coś zrobić- będąc pod wpływem alkoholu nikt nie jest w stanie przewidzieć swoich zachowań-możesz również ten fakt zgłosić na policji u dzielnicowego nie wstydź się mówić o tym że tata pije-to on powinien się wstydzić że przez niego cierpi i mama i ty jesli masz jeszcze jakieś pytania pytaj co do alimentów to zarówno ty jak i mama możecie otrzymać łącznie 60 % jego pensji albo u więcej-zarówno mamie jak i tobie takie alimenty się należą-w poradni odwykowej znalazłby się ktoś kto pomógłby wam taki pozew napisać i wami pokierować trzymaj się-nie jesteś sama ps: nie wiem czy jesteś ON czy ONA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Bardzo ciekawa rada. Facet dostał wymówienie z pracy .....a tu jakieś 60%. Kto poza tym będzie pracował jak mu będą zabierać wynagrodzenie. W więzieniu też miejsca zabraknie ....tam też trzeba utrzymywać ....kto utrzymuje???? Głupie prawo trzeba zmieniać a nie krótkowzrocznie mu się poddawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do powyższej wypowiedzi
skąd wiesz że facet dostał wymówienie? a jeśli nawet to na własne życzenie-CHLAŁ!! a jeśli chlał i miał wszystko w dupie -nie martwił się z następstw swojego chlania to dlaczego rodzina ma teraz zamartwiać się skąd on weźmie 60% zarobków swojej pensji którą posiadał zanim go nie wypierdolili?! państwo wyłoży za niego a on odda państwu-w końcu my wszyscy utrzymujemy policje,prokuraturę i inne organy ścigania której zadaniem jest szukanie dłużnika -niech w końcu ta elita weźmie sie do roboty-niech ustanowią prawo chroniące również kobiety i potomstwo t sam tyczy się matek które podobnie olewają swoje dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata00000099754
witam. Mam 18 lat, mieszkam z mama tata idwojka rodzenstwa. moja matka ma zasadzone alimenty w wys. 50 zl na kazde dziecko, kotrych nigdy nie zaplacila. utrzymujemy sie tylko z wyplaty taty gdyz popimo tego ze mama mieszka z nami nie placi zadnych rachunkow a zywnosc kupuje tylko dla siebie. chcialabym w swoim imieniu zlozyc do sadu pozew ze matka nie placi alimentow. lecz nie wiem jak go napisac. prosze o pomoc beata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teżmama13
poszukaj w necie tam jest dużo takich przykładów jak napisać pozew o alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie prawo-z netu
arkusze utrzymania dziecka,u dołu strony znajdziesz arkusz odpowiedni do wieku-wpisuj ceny po przecinku (nie po kropce)-jest tam również uzasadnienie pozwu-poczytaj całość http://www.grzybkowski-guzek.pl/tekst/id/1770 a tu masz uzasadnienie pozwów o alimenty http://biznes.onet.pl/plac-albo-pojdziesz-do-wiezienia,18494,4205635,1,news-detal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Żadna pani nie pomoże tej dziewczynie???? Jeżeli to nie jest pilna sprawa to zaczekamy.W innym przypadku .....postaram się pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×