Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moca tse-tse

mądra koleżanka pilnie poszukiwana

Polecane posty

Gość BEZPOLOTU
uwielbiam Hela :) To ja się łapię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oparcie... jasne :P Farbowałam w zeszłym tygodniu i jestem orzechowa :) Nadal ;) A w Finladii 22-latek wszedł do szkoły z branią i zaczął strzelać. Zabił 10 osób i postrzelił siebie. Zmarł w szpitalu... Nie wiadomo, ile osób rannych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
a ja chcę wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
a o tym słyszałam....wczoraj go przesłuchiwali, bo puścił do internetu filmiki ze sobą w roli strzelającego a jego idole to ponoc najwięksi terroryści, ale policja uznała, że nie ma powodu go zatrzymywac na dłużej.... bez komentarza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czym takie zachowanie może być powodowane u tak młodego człowieka... brakiem wychowania sensownego? brakiem kontaktu z "normalnymi" rodzicami? co się musi dziać w głowie chłopaka, żeby podejmować takie działania? masakra jakaś normalnie :O i co tak go wypuścili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Polu ;) gdyby mieli każdego zatrzymywać, kto ma za idoli różnych debili, to policja na świecie by nic innego nie robiła. Bardzo trudno ocenić, czy ktoś gada, by gadać czy naprawdę chce wystrzelać sąsiadów. Współczuje temu policjantowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duża hela
Ja gdzies czytałam ostatnio, że jakas organizacja ekologiczna podała że prawdopodobnie jak w takim tempie bedziemy zaniczyszczac srodowisko za pare tysięcy lat życie na Ziemi zaniknie.. na to ktoś na forum odpowiedział że nie ma się co przejmować bo patrząc na obecna sytuacje na świecie to za 100 - 200 lat sami sie wyzabijamy wzajemnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
Wiesz Mosca masz rację!!!! Rzeczywiście temu policjantowi należy współczuc!!! Ale dlaczego w takiej sytuacji nie robi się czegoś więcej, mogli go chociaż do psychologa zaprowadzic, żeby wyraził swoją opinię; cholera dzisiaj przez chorego człowieka życie straciło kilkoro niewinnych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czytalam o tym, c wydazylo sie w Finalandii. No tak, straszne...wiecie co, ja moze jestem jakas nienormalna ale ja dz7is doszukiwalam sie motywow dzialania tego chlopca (tak to mozna ujac). W sumie nie doszukalam sie...wiadomo, poszlo o problemy szkolne ale...przeciez problemy szkolne nie powinny byc przyczyzna tak drastycznego kroku, jednak... nie wiem w jakiej rodzinie wychowal sie ten chlopak...ale...ja sie juz przestajedziwic czemukolwiek...kurcze, nie wiem jak to wyrazic ale...Finlandia, to kraj gdzie przemoc w rodzinie ma wiekszy procent niz w Polsce, problemem spolecznym jest alkoholizm i bylybyscie w bledzie, gdybyscie myslaly, ze Polska i Rosja zajmuje czolowe miejsce pod tym wzgledem. W Europie to Finlandia stoi w czolowce. Kurcze, byc moze ten chlopak wychowal sie wlasnie w alkoholickiej, patologicznej rodzinie, tudziez probowal zmienic swoje zycie, napietrzajace sie problemy rodzinne, niskie samopoczucie...problemy w szkole...Nikt nie jest w stanie przewidziec ludzkiej psychiki. W takich momentach, ludzie nie mysla na tyle logicznie. A jesli do tego przechodzil depresje, nienawisc do ludzi, ktora zywi sie w takich momentach...To jest okrutne, jednak w Finalandii jest bardzo duzo przypadkow dzialania w czasie amoku i glownie jest to spowodowane wlasnie calkoksztaltem srodowiska w jakim sie zyje a problemy szkolne, tylko przelaly szale goryczy. Wiadomo, nie chcialabym doswiadczyc czegos tak okrutnego, ani ja ani zeby cos takiego spotkalo moich bliskich ani niewinnych ludzi, jednak to wlasnie zycie czyni z ludzi psychopatow :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duża hela
Ano Maju człowiek z natury nie rodzi sie zły ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatni przypadek z Polski, gdzie ojciec zabil trzech synow (4,12,15 lat) podczas nieobecnosci matki. Motywy? prawdopodobnie nieporozumienia rodzinne. Latwo sie mowi, problemy rodzinne, przeciez to nie taka znowu wielka tragedia ale nikt z calkiem blachych przyczyn nie dziala w amoku. Prawdopodobnie zona tego mezczyzny, ktory zabil swoich synow, wyjechala do kolezanki aby zastanowic sie nie tylko nad rozwodem, gdyz prawdopodobnie ich malzenstwo od kilku lat bylo "fikcja" ale rowniez zastanowic sie nad aborcja. Malzenstwo od kilku lat bylo fikcja a ciaza sie z nieba wziela...Kobiety, ja staram sie byc obiektywna, jednak czlowiek jest tylko czlowiekiem. Na pewno nie wybaczylabym facetowi, ktory zabilby moje dzieci i nie dziwie sie tej kobiecie, ze kazala zabrac jego cialo rodzinie(on po tym popelnil samobojstwo), mowiac ze nie chce aby synowie lezeli obok mordercy...absolutnie sie nie dziwie ale...no nie wiem, wszystko to takie pogmatwane...pewnie za duzo wnikam w szczegoly :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
howk maja ... ehh, we mnie się taki pogląd ugruntował, że problemy u dzieci sa powodowane przez brak rodziców (nawet jak sa to o niczym nie świadczy), mnie to podchodzi pod taka okropna już próbe zwrócenia na siebie uwagi ... :o kupa frustracji itd... :o nie jest możliwym żeby człowiek obdarzony miłością i zrozumieniem (nawet w trudnych momentach - czyli jak dojżewa i mu sie pod czaszką przewala) zrobił cos takiego :o może się mylę... nie wiem już, ale to straszne jest ... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja stanę trochę w obronie tych biednych rodziców, co niezawsze są winni, że syn wbija komuś nóż w plecy. Niby człowiek nie rodzi się zły i jest tylko miejscem na dobro lub zło. Ale czasem rodzi się z nazwijmy to mikrouszkodzeniami w mózgu, które sprawiają, iż np. żeby odczuć emocję jakąś musi mieć bardzo silny bodziec. Silniejszy niż przeciętny człowiek. Czasem jest też tak, że jest uzależniony od silnych emocji i musi je sobie dostarczać wciąz i wciąż. A czasem jest jeszcze inaczej, ale nie będę Wam tutaj truć ;) Chodzi o to, że owszem wychowanie i otoczenie ważna sprawa, jednak czasem nie da się zrobić nic jeśli w mózgu nie wszystko działa dobrze... A jak na złe działanie mózgu nałoży się jeszcze wychowanie, a raczej jego brak, to powstaje ktoś taki jak Tedd Bundy, seryjny morderca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przebisniegu...calkiem innym procesem jest dojrzewanie a calkiem innym procesem dzialanie w amoku. Zdarza sie to nastolatkom, jak i doroslym ludziom, niestety. Amok nie jest spowodowany buzowaniem hormonow i nadmierna porywczoscia, gdyz wielu porywczych ludzi jest w stanie hamowac sie w pewnych momentach ale amok powodowany jest desperacja. To jest na prawde straszne ale tak jak z desperacji mamy samobojcow tak z desperacji mamy ludzi dzialajacych w amoku i czesto potem popelniajacych samobojstwo. Wszystko to jest bardzo zlozonym procesem psychicznym. :O Zbyt malo tu miejsca abym mogla opisac chocby to, o czym wiem a co dopiero czego nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosca...masz 100% racji, bo chocby ADHD u dzieci, zdarza sie w najspokojniejszych, najbardziej troskliwych rodzinach. Nie wszystko jest zalezne od srodowiska, rodzicow...i ja o tym bardzo dobrze wiem, jednak w wiekszosci przypadkow, to wlasnie otoczenie przyciska czlowieka do muru, gdzie on sam nie widzi wyjscia i szarpie sie jak mysz zlapana za ogon. Wiesz, bo ja sie wcale nie uzalam nad ty,i ludzmi, jak dla mnie to co zrobili jest okropne, straszne, tragiczne ale ja wlasnie taki czlowiek jestm, ze za duzo draze w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, ale kurcze jeżeli kto ma dobre podstawy to takie rzcxzy jak amok powinny mu byc obce - nie sądzicie? że zdrowy czlowiek powinien umieć zachowac się w najtrudniejszych momentach? nie wiem czy można "winić" rodziców, którzy tez nosza ze soba jakiś bagaż, ale... ehhh nie każdy nadaje się na rodzica i należałoby to sobie jakoś przemyśleć wcześniej :o o brakach fizycznych nie myslałam :o ale czy tego nie da się jakos wykryć wcześniej i pomagać tym z problemami? i tu wg mnie znów kłania się rola rodzica - dziecko ma defekt a gdzie rodzic? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma, że za dużo - trzeba albo się chce to sie drąży :) jeśli dziecko ma ADEhade (czy jak to się tam pisze) to się go traktuje jakoś specjalnie chyba, nie? dorosli powinni starać się mu pomóc - wg mnie, ale ja się nie znam, nie moja działka tylko intuicja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosca, a tak nawiazujac do Tedd'a Bundy'ego...on byl bardzo ulozonym seryjnym morderca, jednak mysle, ze w calej okrunosci na glowe bije go Andriej Czikatilo. Ten to dopiero byl okrutny :O Przebisnieg, ja ci powiem, ze psychiki ludzkiej nie da sie jednoznacznie okreslic w kategorii, co kto moze a czego nie, gdyz dzis pewne rzeczy wydaja ci sie absurdalne...za kilka lat moze juz ci sie tak nie wydawac. W prawdzie niektorzy ludzie zdradzaja wieksze predyspozycje to psychopatii, jednak nigdy na to nie ma jednoznacznej reguly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno słyszałyście o babce, która przejechała swego męża walcem drogowym. Brzmi i śmieszne, i tragicznie. Została uniewinniona, poniewaz jak uznali przysięgli działała w chwili silnego wzburzenia, kiedy nazwijmy to odebrało jej rozum. Tzw. zbrodnia w afekcie. Okrucieństwo straszne, jakby nie patrzeć. Przejechać chłopa walcem drogowym. No ale... wróciła wcześniej do domu i zastała go z kochanka w ich małżeńskim łózku. Mogła się wkurzyć? Mogła. Pytanie czy aż tak... Zresztą, jak doszła do siebie, to strasznie rozpaczała, bo rozum wrócił i pojęła co zrobiła... No ale to zupełnie inna historia ;) Mnie przeraża w takich strzelanicha w szkołach to, że są to czyny zaplanowane. Na zimno i z kalkulacją. Często wiele tygodni wcześniej. I mimo tego, co rodzi się w głowie takiego oprawcy, chodzi on normalnie do szkoły, spotyka się ze znajomymi. Przecież nie wszyscy oni są jakimiś wyalienowanym typami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ano zgodze się - tez o tym myslałam, ale się nie napisało - że to co teraz jest sensowne może sie okazać sensowne za lat 10... a wwalcowanego w asfalt widziałam osobiście... :O przez "przypadek", ale... masakra :o nie do końca rozumiem ten "afekt" ... jednak :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak...napwet najlepszy psychiatra i psycholog razem wzieci nie sa w stanie wspoczuc w doslownym tego slowa znaczeniu dla psychopaty, jednak powiem to tak...ludzie...czy to psychopaci, czy po prostu cierpiacy na depresje i wyniku takich to schorzen dzialajacych w amoku, nie sa w stanie racjonalnie tlumaczyc, iz ten czlowiek czy tamten nie winny jest jego sytuacji w jakiej sie znalazl. Ci ludzie bardzo czesto cierpia na swoista nienawisc do rodzaju ludzkiego (zwlaszcza w przypadku cierpiacych na depresje, w tym przypadku pomijajac psychpatow) a wiec cierpia na swoista nienawisc do rodzaju ludzkiego jako rodzaju, gatunku, ktory chyba krzywdzi najbardziej drugiego czlowieka... eh, kobiety, trudno to wytlumaczyc, gdyz jest to problem zlozony z tak drobnych czesci...jednak ci ludzie nie patrza pod kontem kto jest winny a kto nie, gdyz oni czuja ze rowniez zostali skrzywdzeni bez powodu...nie nie, ja tego chyba nie dam rady wytlumaczyc. Jednak w razie co moge sie starac. Tak tez zaplanowane amoki...to nic innego jak calkowity awers, ansa do rodzaju ludzkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×