Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moca tse-tse

mądra koleżanka pilnie poszukiwana

Polecane posty

Gość BEZPOLOTU
żegnam się Kobietki, bo jutro muszę wcześnie wstac Życzę zakrapianych dobrymi trunkami snów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duża hela
Ja oglądam na razie oszukać przeznaczenie kurde chyba trzecie raz ale super bajka na dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duża hela
Dobranoc Bezpolotu, kolorowych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki obiecalam ktorejs z Was przepis na cevapcici, wiec zamieszczam, w koncu go napisalam :) Cevapcici w sosie ziolowo-czosnkowo-winnym Skladniki na cevapcici: -500 g miesa wieprzowego mielonego -3 duze czerwone cebule (ew.moga byc biale) -3 duze zabki czosnku -1/2 lyzki soli -1 plaska lyzka mielonego pieprzu czarnego -1,5 lyzki papryki czerwonej slodkiej w proszku -2 lyzki suszonej natki pietruszki (moze byc swieza, drobno posiekana) -oliwa do smazenia (ja uzywam oliwe z oliwek ale moze byc tez olej) -odrobina magi w plynie do zup -rozmaryn -odrobina zielonego sosu Tobasco (jesli brak ew.moze byc czerwony) Skladniki na sos: - 2 niewielkie cebule - 4 zabki czosnku - peczek swiezego szczypiorku - peczek swiezej natki pietruszki - 3 duze lyzki bialego wina wytrawnego - 2 lyzki maki pszennej - sol i pieprz w razie potrzeby Mieso wylozyc do misy, cebule obrac i drobniutko posiekac a najlepiej przepuscic przez maszynke do mielenia miesa. Praska wcisanc zabki czosnku, dodac wszystkie przyprawy, natke ,zakropic odrobina magi,zakropic troche sosem tobasco i sypnac dwie srednie szczypty rozmarynu. Nastepnie ugniatac mieso okolo 15 minut (tak trzeba aby mieso zrobilo sie w miare jednolita masa, nie bedzie sie wtedy rozpadac). Ugniecione mieso odstawic na godzine do lodowki. Po upywie godziny z miesa formowac grube paluchy, mniej wiecej o 1,5 cm dluzsze i jakies 0,5 cm grubsze od przecietnego kciuka . Najlepiej jesli cevapcici przygotuje sie dzien wczesniej i w stanie surowym paluchy cenapcici przeleza noc w lodowce. Jednak gdy komus sie spieszy, mozna smazyc od razu. A wiec smazymy cevapcici na srednim ogniu az uzyskaja ciemnobrazowy kolor. Nastepnie przekladamy usmazone juz cevapcici do szerokiego ale niekoniecznie wysokiego garnka, skrajamy cebule w kostke lub ¼ talarkow (wedlug uznania), wrzucamy cebulke do cevapcici, podlewamy wszystko niewielka iloscia wody, przykrywamy pokrywka i zaczynamy dusic na malym ogniu przez okolo 30 minut od momentu gotowania, od czasu do czasu przemieszac. Gdy woda odparowuje musimy odrobine dolewac. Po tym czasie dodajemy pokrojony dosc drobno szczypiorek i posiekana natke pietruszki. Make do zageszczenia sosu rozprowadzamy w ¼ szklanki zimnej wody i wlewamy do garnka z cevapcici, mieszajac az zgestnieje. Dodajemy biale wino, wciskamy czosnek przez praske, ew. dosolic, dopieprzyc, zamieszac i odstawic. Potrawa ta wysmienicie smakuje z gotowanymi ziemniakami z koperkiem. Dobry Tip:Aby szybko rozprowadzic make na zageszczenie sosu, ja biore sloik wielkosci mniejwiecej przecietnej szklanki, do ¼ jego pojemnosci wlewam zimnej wody, wsypuje make, zakrecam i energicznie potrzasam. W ten sposob maka dobrze sie rozprowadza i nie ma grudek. Przedewszystkim oszczedza sie czas na rozciskanie grudek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
🖐️ Kobietki 😍 Maja jak Ty przy małym dziecku i jak się domyślam całej chałupie na głowie, tych wszystkich zakupach, znajdujesz czas na to, żeby robic tak wymyślne i czasochłonne obiady????? Jak Ty to robisz, że znajdujesz jeszcze czas dla siebie? Chciałabym Cię miec za współmałonka (ę) :D chyba się przekwalifikuję z hetero na homo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hihihihi :D Bezpolotu, robie to mniejwiecej tak...gdy gotuje i na przyklad wszystko sobie przygotuje wczesniej to tylko dorzucam co trzeba, od czasu do czasu do gara zagladam, zeby pomieszac, w miedzyczasie, troche posprzatam, a to na chwilke usiade do komputera, zeby cos napisac i znowu ide przemieszac w garze :D cos tam jeszcze ogarne i tak wszystko z doskoku. W miedzyczasie jak jest chwilka, lece przebrac malego i tak jakos fajnie mi sie to zgrywa, ze jakos korzystam z czasu pomiedzy rzeczami, ktore musze zrobic i ten czas \"pomiedzy\" wykorzystuje dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
No tak, matki są podobno a teraz widzę, że naprawdę, bardzo dobrze zorganizowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duża hela
A jam dzisiaj jakiś smutny dzień... nie wiem dlaczego może dlatego że słonce wyszło.... Jakoś tak od rana dzisiaj wyjątkowo czuję pustke i smutek.. Ehh robię golonke z musztardą może mi się polepszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duża hela
Prosze bardzo Maju golonka dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
Hela ja za golonkę dziękuję, bom nażarta ale wyślę Ci piękną jesień na poprawę humoru, mam nadzieję, że smutek będzie mniejszy :) Zajrzyj na maila;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hela, ja wczoraj mialam dzien do niczego, tzn. niby nic sie nie stalo ale jakos mi smutno bylo tak ogolem i mialam nawet ochote wypisac sie z tego swiata :) Dzis jest lepiej i u ciebie jutro tez bedzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duża hela
hahahahahaha Bezpolotu to było niezłe.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezpolotu, ja tej reklamy nie znam, zapewne juz mnie w Polsce nie bylo jak ona powstala a...nie mam polskiej telewizji :) W kazdym razie reklama fajna, hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duża hela
Wiecie ja już tak mam ze w jeden dzien jestem optymistycznie nastawiona do życia a nieraz wpadam w taką apatie dziwną... Zaraz sprawdze poczte Bezpolotu dzieki Mam nadzieje Maju że masz racje i jutro bedzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
Maja w oryginale nie było wypierdalaj tylko coś w rodzaju : w takim razie dowód poproszę :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale ten link ktory podalam ostatni musicie zobaczyc, tzn. posluchac... No nie moge, wszystko mnie ze smiechu boli :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duża hela
ja piernicze !!!!! normalnie się popłakałam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×