Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasiula86

Oczekujace dziecka i braku -JEST KTOS TAKI?

Polecane posty

U mnie OK:) Też troche pracy mam bo koniec miesiąca. Pracuje jeszcze ten i następny tydzień. Od 11 maja na L4. Ale juz ledwo siedze za tym biurkiem. Niewygodnie, musze ciągle zmieniać pozycję i chodzić. A to plecy bolą a to tyłek i tak ciągle:P Ale co tam, uroki upragnionej ciąży wiec nawet nie zamierzam narzekać :D W czwartek wybieram sie na długi weekend do siostry na wioche, mam nadzieje ze będzie ładna pogoda to troche podotleniam sie w ogródku i pogrilujemy:) Potem jeszcze tylko tydzien i wolne!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie właśnie pomyślałam jak to niewygodnie musi być z takim brzuchem za biurkiem ... Trzeba siedzieć daleko od blatu i daleko do myszki i klawiatury jest ;) Fajnie, że wyjeżdżasz na majówkę, kożystaj z wolności puki możesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Achaja Ty jesteś teraz zawalona papierami a ja mam zazwyczaj najwięcej na początku miesiąca jak muszę rozliczyć wypłaty. Loona czyli Ty już powoli żyjesz wolnym, fajnie się masz :) Chociaż ja się dobrze czuję i mam mały brzuch więc mam zamiar pracować tak długo jak tylko będę mogła, a najlepiej to do samego porodu. Achaja,a nie powinnaś się jeszcze trochę podleczyć w domu tak żeby całkiem chorubsko przeszło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niby powinnam, ale wczesniej byłam kilka dni na urlopie i mam strasznie dużo zaległości, do tego jak pisałam koleżanka na urlopie, a jedna z Nas musi być w firmie, bo zajmujemy się tym samym. Sylvia, do samego porodu to chyba lekka przesada ! Odpocznij sobie kobieto puki możesz, bo potem może nie być lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Achaja ale ja się super czuje a w domu to bym oszalała. Zresztą jak wkleję nowe zdjęcie brzucha to sama zobaczysz jaki jest mały i w niczym mi nie przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w sumie tez mogłabym jeszcze pracowac conajmniej miesiąc, bo źle się nie czuję, ale biore to wolne bo po pierwsze nalezy mi sie juz dawno a i tak wydaje mi sie ze długo wytrzymałam, po drugie to chce w końcu sie wyspać, bo największym problemem jest poranne wstawanie przed 6, tymbardziej ze nie moge zasnąc w nocy i budzę sie co dwie godz na siku... Poza tym to jedyna okazja do tego żeby naprawde porządnie poleniuchowac bo potem to juz tak łatwo nie będzie. No i zawsze bedzie wiecej czasu wolnego na sprawy, na które teraz nie starcza mi czasu, nawet nie mam kiedy wyprac i wyprasować ciuszki dla dziecka, bo zawsze coś pilniejszego albo po całym dniu nie mam siły... Ale nie rozumie lasek, które jak tylko dowiedza sie o ciązy i wszystko przebiega prawidlowo od razu leca na L4, przeciez ciąża to nie choroba, a podziwiam je ze nie umieraja z nudów siedząc w domu te 9 miesięcy...Ja bym umarła z braku kontaktu z ludzmi i wogóle bym się zanudziła:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no, całą ciążę w domu to przesada jest ... Niestety niektórzy tak muszą. Ale ostatnie 3 miesiące można sobie poleniuchować i tak jak piszesz przygotpwać wszystko dla dziecka, bo to przecież też dużo roboty: zakupy, pranie, prasowanie sprzątanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loona w pełni się z tobą zgadzam, ale mi tez głównie zależy na tym żeby później mieć macierzyńskie na wyższej stawce płacone więc będę pracować do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyjasnij o co chodzi z tym macierzyńskim, bo nie rozumiem ... Przecież jego wysokość zależy od wysokości wynagrodzenia. Jesteś na systemie premiowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macierzyńskie jest liczone na podstawie zarobków z ostatnich 12 miesięcy. Ja przez pierwsze pół roku pracowałam na o wiele niższej umowie niż teraz więc żebym dostała większe macierzyńskie muszę postarać się pracować jak najdłużej przynajmniej do 1 lipca. Mam nadzieję, że w miarę jasno wytłumaczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok - zrozumiałam :) Tylko zastanawia mnie jedno: Jeżeli pójdziesz na zwolnienie to masz je 100% płatne. Czy to się przypadkiem nie wlicza do tej średniej ? Warto by się dowiedzieć może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczęscie mam to samo wynagrodzenie od roku wiec nie mam z tym problemu. Sylvia do 1 lipca!! To długo, ja juz może bedę miała dzidzie na świecie:) Fajnie by było. w sumie jak dla mnie to mogłabym juz w połowie czerwca rodzić, bo dwa tyg przed terminem to jak w terminie:) Dobra spadam do domu:) Do jutra, chociaz nie wiem czy bede miala czas na pisanie bo koniec miesiąca a koleżanka ma wolne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Achaja no właśnie co do L4 to nie mogę brać więcej bo pomimo iż jest płatne 100% to później przy obliczeniu macierzyńskiego już nie jest tak dobrze i biorą to jako normalne L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki,poczytalam co pisalyscie i mam wiadomosci dla kobietek ktore ida na macierzynskie.Poczytajcie sobie;) Urlop macierzyński ustanowiony został ze względu na zapewnienie ochrony zdrowia kobiet w ostatnim okresie ciąży, jak również tuż po porodzie. Ma on również zapewnić świeżo upieczonej mamie możliwość zapewnienia opieki jej nowonarodzonemu maleństwu. Urlop macierzyński i wychowawczy przysługuje tylko wtedy, jeśli pracownica podpisaną umowę o pracę. Jeśli pracuje na umowę zlecenie, umowę o dzieło albo jest na tzw. \"samozatrudnieniu\", te przywileje jej nie obejmują. Z urlopu macierzyńskiego może korzystać matka dziecka i ojciec dziecka. Pracownica wychowująca dziecko przysposobione oraz mąż pracownicy wychowującej dziecko przysposobione korzystają z urlopu na prawach urlopu macierzyńskiego. Jego wymiar uzależniony jest od kilku czynników, jednak nigdy nie może być krótszy niż 8 tygodni, które zdaniem ustawodawcy są niezbędne dla powrotu do sił kobiety. Jeżeli na przykład dziecko po porodzie musi zostać w szpitalu, wówczas kobieta musi wykorzystać co najmniej 8 tygodni urlopu, a resztę przełożyć na czas, kiedy dziecko wyjdzie ze szpitala. Wymiar urlopu macierzyńskiego wynosi: 18 tygodni przy pierwszym porodzie, 20 tygodni przy każdym następnym porodzie, 28 tygodni w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie Pracownica może wykorzystać co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego przed przewidywaną datą porodu. Prawa do tego urlopu nie można się zrzec, można go jedynie rozdzielić między oboje rodziców. Podczas urlopu macierzyńskiego, korzystającemu z niego rodzicowi przysługuje zasiłek macierzyński. Zasiłek macierzyński stanowi zabezpieczenie materialne pracownicy w okresie urlopu macierzyńskiego. Miesięczny zasiłek wynosi 100% wynagrodzenia. Podstawę wymiaru omawianego zasiłku stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone pracownicy za okres 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym nastąpił poród. Niezbędnym dokumentem do wypłaty zasiłku macierzyńskiego jest zaświadczenie o przewidywanej dacie porodu - za okres przed porodem albo akt urodzenia dziecka - za okres od dnia porodu oraz oświadczenie o urodzeniu pierwszego lub kolejnego dziecka. Sylwia z tego wynika ze nie ostatni rok jest brany pod uwage a pol roku.I bedziesz przedstawiala dochody z pracy wiec nie musisz sie meczyc do lipca;) Odpoczni kobietko bo potem to bedziesz marzyc,nie raz,o wolnym:) Ale to takie piekne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weszłam tu na chwilę
i chcialam tylko coś poprawić. od tego roku: * 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka * 31 tygodni kiedy kobieta rodzi dwoje dzieci * 33 tygodnie w przypadku urodzenia trojaczków * 35 tygodni przy urodzeniu czwórki dzieci * 37 tygodni kiedy rodzi się piątka lub więcej dzieci pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 🌻 fretka nic nie szkodzi, no w końcu zdarza się nawet najlepszym ;) A tak w ogóle to jak się czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja sie czuje roznie... Jak to brzuchatka Zmęczona jestem tragicznie... Mam bardzo rozne nastroje...:O Niby mam na cos smaka a jak juz sobie zrobie to mi to nie smakuje..:O Brzusio mi sie troszeczke juz zaokraaglil:) No i licze tygodnie zeby juz byl chociasz 15 i czekac na pierwsze ruchy:) A tak mysle ze ok wszystko:) 8 maja ide do poloznej na badania:) Tez juz licze dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a Wy co już chyba długi weekend zaczęłyście ? :) Macie jakieś plany ? Bo ja niestety żadnych :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbbbbuuuuuuuu ja tez nie:O Moi chlopcy sa chorzy:O Bylam juz u lekarza ,oczywiscie mlodszy dzis wstal z goraczką Ale nie maja zadnej infekci bakteryjnej tylko jakiegos wirusa.Takze procz syropow na goraczke i na kaszel nic nie maja. Tutaj robia na poczekaniu badania czy to wirus czy bakteria z wymazu z gardla i pobieraja krew i za chwile juz jest wynik,nie truja nieoptrzebnie dzieci antybiotykami Mam nadzieje ze im to szybko przejdzie i bedzie ok... Obym ja nie dostala jeszcze tego gowna mam nadzije ze mnie to ominie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fretak współczuję choroby synków. Ja już prawie dwa tygodnie się męczę z taką infekcją wirusową i się doleczyć nie mogę :o STARAJĄCE SIĘ Nick........|.Data @...|Test....|CyklStarań.|..Miasto....|..Wiek...|Dziecko ________________________________________________________ _____ Aszti.......|.29.03.......05.04......10........Warszawa .......32 achaja82..|.30.05........3.06......10.......Trójmiasto.. .......26 Ptakowa...|.....?...........?.........17.......ok.Kłodzk a........26 Eddi29.....|.....?...........?..........6........śląskie .............27 ZACIĄŻONE: Nick......|..Wiek..|..TC..|...Data Porodu...|Płeć......|..Miasto......|...Dzieci ________________________________________________________ ___ Dominikap...27....!...12..I...14.04.2009.....I.......... .| .lubuskie. ...I....1.... Tulipanek....28....I...22..I....26.05.2009....I ...........|małopolska...I....-.... nicola81.....28....|...33..|...10.06.2009....|chłopak... |górny śląsk..|..Maks 5l. Dianak.......26....I...20...I...11.06.2009....|chłopak.. | warszawa....|.......... Loona_84....25....|..30...|...30.06.2009...|chlopak... | dolny śląsk..|....-...... Sylvia25...|.25.....I..28...I....16.07.2009...Ichłopak.. .|Kraków.......I........... J_A_N_A...26..|.28.|..15.07.2009|(dziew)Gabriela|Ziel. Góra|Justysia 2l kasza83......25....|...?...|....21.07.2009?..|.......... .|.łódź..........|.... LUŚKA28...|.28.....I..9....I....23.09.2009...I.......... ..I..opolskie.... I..syn 2lata fretka83......26.....| 8|....06.12.09?......|....?.......|Śląsk/Szwecja.|st syn 6l.,ml.syn 3 l GOŚCIE: ________________________________________________________ ___ kasiula86.. Poznań........22 marta84....Poznań .......24 zabcia86....kuj-pom......23 Edusia83....Kraków.......25 Widzę, że pierwaszą tabelkę to tylko ja aktualizuję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ Nick........|.Data @...|Test....|CyklStarań.|..Miasto....|..Wiek...|Dziecko ________________________________________________________ _____ Aszti.......|.29.03.......05.04......10........Warszawa .......32 achaja82..|.30.05........3.06......10.......Trójmiasto.. .......26 Ptakowa...|.....?...........?.........17.......ok.Kłodzk a........26 Eddi29.....|.....?...........?..........6........śląskie .............27 ZACIĄŻONE: Nick......|..Wiek..|..TC..|...Data Porodu...|Płeć......|..Miasto......|...Dzieci ________________________________________________________ ___ Dominikap...27....!...12..I...14.04.2009.....I.......... .| .lubuskie. ...I....1.... Tulipanek....28....I...22..I....26.05.2009....I ...........|małopolska...I....-.... nicola81.....28....|...35..|...10.06.2009....|chłopak... |górny śląsk..|..Maks 5l. Dianak.......26....I...20...I...11.06.2009....|chłopak.. | warszawa....|.......... Loona_84....25....|..30...|...30.06.2009...|chlopak... | dolny śląsk..|....-...... Sylvia25...|.25.....I..28...I....16.07.2009...Ichłopak.. .|Kraków.......I........... J_A_N_A...26..|.28.|..15.07.2009|(dziew)Gabriela|Ziel. Góra|Justysia 2l kasza83......25....|...?...|....21.07.2009?..|.......... .|.łódź..........|.... LUŚKA28...|.28.....I..9....I....23.09.2009...I.......... ..I..opolskie.... I..syn 2lata fretka83......26.....| 8|....06.12.09?......|....?.......|Śląsk/Szwecja.|st syn 6l.,ml.syn 3 l GOŚCIE: ________________________________________________________ ___ kasiula86.. Poznań........22 marta84....Poznań .......24 zabcia86....kuj-pom......23 Edusia83....Kraków.......25 cześć dziewczyny troche topik zaniedbuje ale widze że nie tylko ja tak więc u nas wszystko w porządku mały rośnie i teraz to już przktycznie odliczamy tylko dni bo już niewiele zostało co do bycia na zwolnieniu to wam powiem że to zależy od wykonywanej pracy bo ja naprzykład jestem na zwolnieniu od 7 tc i napewno przez cały ten okres wcale się nie nudziłam a po za tym nie wyobrażam sobie siebie i tych cięzkich garów a niestety nie miałam możliwości przejścia na leksze stanowisko tak więc czsem to są siły wyrzsze a co tam u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sezon wakacyjny juz uwazam za otwarty:)) własnie wrocilam z majowego wypadu nad morze,slonko mnie popiescilo:)) kocham morze:)) a jak Wam uplynąl weekendzik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Ja w weekend w końcu porządnie odpoczęłam, no mój mąż też :D Już się nie mogę doczekać mojej przeprowadzki bo od trzech miesięcy siedzę sama, mąż w rodzinnym mieście, a wieczorami to nawet nie mam się do kogo odezwać :( Ale jeszcze tylko parę dni i znowu będziemy razem :D STARAJĄCE SIĘ Nick........|.Data @...|Test....|CyklStarań.|..Miasto....|..Wiek...|Dziecko ________________________________________________________ _____ Aszti.......|.29.03.......05.04......10........Warszawa .......32 achaja82..|.30.05........3.06......10.......Trójmiasto.. .......26 Ptakowa...|.....?...........?.........17.......ok.Kłodzk a........26 Eddi29.....|.....?...........?..........6........śląskie .............27 ZACIĄŻONE: Nick......|..Wiek..|..TC..|...Data Porodu...|Płeć......|..Miasto......|...Dzieci ________________________________________________________ ___ Dominikap...27....!...12..I...14.04.2009.....I.......... .| .lubuskie. ...I....1.... Tulipanek....28....I...22..I....26.05.2009....I ...........|małopolska...I....-.... nicola81.....28....|...35..|...10.06.2009....|chłopak... |górny śląsk..|..Maks 5l. Dianak.......26....I...20...I...11.06.2009....|chłopak.. | warszawa....|.......... Loona_84....25....|..30...|...30.06.2009...|chlopak... | dolny śląsk..|....-...... Sylvia25...|.25.....I..29...I....16.07.2009...Ichłopak.. .|Kraków.......I........... J_A_N_A...26..|.28.|..15.07.2009|(dziew)Gabriela|Ziel. Góra|Justysia 2l kasza83......25....|...?...|....21.07.2009?..|.......... .|.łódź..........|.... LUŚKA28...|.28.....I..9....I....23.09.2009...I.......... ..I..opolskie.... I..syn 2lata fretka83......26.....| 8|....06.12.09?......|....?.......|Śląsk/Szwecja.|st syn 6l.,ml.syn 3 l GOŚCIE: ________________________________________________________ ___ kasiula86.. Poznań........22 marta84....Poznań .......24 zabcia86....kuj-pom......23 Edusia83....Kraków.......25 Zmieniłam tabelkę bo już nam 29 tydzień leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja w długi weekend byłam u siostry i też wypoczełam:) Tyle że niestety za szybko zleciał ten weekend i znów praca...ale tylko do końca tyg i od poniedziałku na L4!!!! to będzie chyba najdłuższy tydzień heheeh. STARAJĄCE SIĘ Nick........|.Data @...|Test....|CyklStarań.|..Miasto....|..Wiek...|Dziecko ________________________________________________________ _____ Aszti.......|.29.03.......05.04......10........Warszawa .......32 achaja82..|.30.05........3.06......10.......Trójmiasto.. .......26 Ptakowa...|.....?...........?.........17.......ok.Kłodzk a........26 Eddi29.....|.....?...........?..........6........śląskie .............27 ZACIĄŻONE: Nick......|..Wiek..|..TC..|...Data Porodu...|Płeć......|..Miasto......|...Dzieci ________________________________________________________ ___ Dominikap...27....!...12..I...14.04.2009.....I.......... .| .lubuskie. ...I....1.... Tulipanek....28....I...22..I....26.05.2009....I ...........|małopolska...I....-.... nicola81.....28....|...35..|...10.06.2009....|chłopak... |górny śląsk..|..Maks 5l. Dianak.......26....I...20...I...11.06.2009....|chłopak.. | warszawa....|.......... Loona_84....25....|..32...|...30.06.2009...|chlopak... | dolny śląsk..|....-...... Sylvia25...|.25.....I..29...I....16.07.2009...Ichłopak.. .|Kraków.......I........... J_A_N_A...26..|.28.|..15.07.2009|(dziew)Gabriela|Ziel. Góra|Justysia 2l kasza83......25....|...?...|....21.07.2009?..|.......... .|.łódź..........|.... LUŚKA28...|.28.....I..9....I....23.09.2009...I.......... ..I..opolskie.... I..syn 2lata fretka83......26.....| 8|....06.12.09?......|....?.......|Śląsk/Szwecja.|st syn 6l.,ml.syn 3 l GOŚCIE: ________________________________________________________ ___ kasiula86.. Poznań........22 marta84....Poznań .......24 zabcia86....kuj-pom......23 Edusia83....Kraków.......25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loona może i najdłuższy ale za to najfajniejszy jak cały tydzień będziesz pracować z myślą, że wrócisz do pracy dopiero za parę miesięcy :) Normalnie żyć nie umierać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loona no nareszcie konczysz swoja prace:) Odpoczniesz sobie teraz do porodu ile sie da:) Moja rada dla ciebie,nie szalej teraz z porzadkami w domu tylko wypoczywaj:) Tak zwany RELAKSIK w pelni:) A mnie wypada zaktualizowac tabelke bo zaczal mi sie wczoraj 10 tydzien:)Ale sie ciesze:) STARAJĄCE SIĘ Nick........|.Data @...|Test....|CyklStarań.|..Miasto....|..Wiek...|Dziecko ________________________________________________________ _____ Aszti.......|.29.03.......05.04......10........Warszawa .......32 achaja82..|.30.05........3.06......10.......Trójmiasto.. .......26 Ptakowa...|.....?...........?.........17.......ok.Kłodzk a........26 Eddi29.....|.....?...........?..........6........śląskie .............27 ZACIĄŻONE: Nick......|..Wiek..|..TC..|...Data Porodu...|Płeć......|..Miasto......|...Dzieci ________________________________________________________ ___ Dominikap...27....!...12..I...14.04.2009.....I.......... .| .lubuskie. ...I....1.... Tulipanek....28....I...22..I....26.05.2009....I ...........|małopolska...I....-.... nicola81.....28....|...35..|...10.06.2009....|chłopak... |górny śląsk..|..Maks 5l. Dianak.......26....I...20...I...11.06.2009....|chłopak.. | warszawa....|.......... Loona_84....25....|..32...|...30.06.2009...|chlopak... | dolny śląsk..|....-...... Sylvia25...|.25.....I..29...I....16.07.2009...Ichłopak.. .|Kraków.......I........... J_A_N_A...26..|.28.|..15.07.2009|(dziew)Gabriela|Ziel. Góra|Justysia 2l kasza83......25....|...?...|....21.07.2009?..|.......... .|.łódź..........|.... LUŚKA28...|.28.....I..9....I....23.09.2009...I.......... ..I..opolskie.... I..syn 2lata fretka83......26.....| 10|....06.12.09?......|....?.......|Śląsk/Szwecja.|st syn 6l.,ml.syn 3 l GOŚCIE: ________________________________________________________ ___ kasiula86.. Poznań........22 marta84....Poznań .......24 zabcia86....kuj-pom......23 Edusia83....Kraków.......25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super:D ta myśl jest piękna, że wróce dopiero pod koniec grudnia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×