Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość Kułko
Hej _ladybird_ ! Ostatnio się zastanawiałam co u CIebie. Czy już się przeniosłaś do NHS. U mnie tragedia. Jak zaczęłam pracować to mieliśmy 26 rezydentów. Dzisiaj mamy 16. I nie zanosi się żeby ta liczba się zwiększyła. Właściciele nie robią nic żeby znaleźć nowych rezydentów. Zaczęły się oszczęśności. Liczą nawet ile pampersów wolno nam zużyć na jednego rezydenta. Ciągle wszystkiego brakuje. Ja aktualnie pracuję tylko na nocki bo nocna pielęgniarka od kilku miesięcy jest poważnie chora więc nie miałam wyboru. Od 8pm do 8am jestem ja plus jeden carer! Więc muszę z carerem kłaść rezydentow do łóżek i w między czasie jeszcze rozdawać leki. To jest po prostu chore. I staje się niebezpieczne bo muszę zostawić wszystkich rezydentów na "florze" bez opieki żeby położyć kogoś do łóżka z carerem. Nawet nikt z agencji nie chce pracować już w tym domu. Te zmiany pojawiły się tydzień temu więc intensywnie szukam nowej pracy. Nie mam zamiary stracić PINu bo szanowny pan właściciel musi mieć kase na kolejne Porshe. 21 września mam swoje pierwsze interview w NHS :D (South Eastern) i wysłałam parę aplikacji do prywatnych klinik. Oby szybko się coś znalazło bo już się załamuję... No i wczoraj zapisałam się do Unison (jakby co ;) ) Co u Ciebie słychać? Jakieś zmiany? :) Powodzenia. Mam nadzieję że już nie w Portadown tylko w którymś miłym szpitaliku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiollkaa
Jestem w Angli. Słyszałam że pielegniarki tutaj zarabiaja 16-26 funtów na godzine! Oczywiscie język sie liczy i najpierw przed podjęciem pracy nalezy zgłosic sie na testy tzn LEVELY ktore po zaliczeniu okreslaja nasze kwalifikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miss pils
Witam serdecznie koleżeństwo, jestem pielęgniarką z 14 stażem, w UK od stycznia tego roku, oczywiście RN i mam pytanie o ile można do bardziej zorientowanych koleżanek (lub kolegów). Na początek krótka historia pobytu, praca w dwóch nursinagach oraz dla NHS Queen Elizabeth Hospital + praca dla agencji, ale do rzeczy, po pewnym okresie postanowiłyśmy założyć razem ze wspólniczką (również RN) własną agencje pielęgniarską. Mamy już rejestrację w Companies House (jest to spółka LTD) oraz rozpoczęty proces w aplikacji w CQC - jednym słowem możemy zaczynać, a teraz do meritum - ad rem: Potrzebujemy pomocy doświadczonych koleżanek bowiem nie wiemy ile i jak chargują agencje za swoje usługi (chodzi nam o godzinę pracy) Może któraś z Was wie i może nam pomóc. Wiem z własnego doświadczenia, że w agencji RN może zarobić od 16 do około 22-24 Ł / hr, jednak pytanie brzmi: ile ma agencja lub ile wynosi stawka godzinowa dyktowana przez agencje? Na marginesie dodam, że widziałam fakturę z BNA opiewająca na 26 Ł/ hr za carera... ZONK :-) Z góry wam pięknie dziękuję - Tamara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kułko Niestety, ja nadal w Care Home pracuje. Moje ostatnie interview to była klapa i jak na razie nie pojawiło się więcej ofert pracy dla NHS w mojej okolicy. Zredukowałam liczbe godzin w kontrakcie do niezbędnego dla mnie minimum. Powód prosty: mam już dość. Pracuję na nocki. Mam przeważnie 32 rezydentów. Ogólnie cały Care Home na 3 unity: Nursing, Residential, EMI. Tylko nursing ma tak dużo łóżek. Pozostałe mają 16 i 14. Prawie cały czas jest full house. Jak tylko ktoś odejdzie albo się przeniesie zaraz przychodzi ktoś nowy. Ogólnie jest dobrze z zaopatrzeniem itd., tylko z Care Staff wieczne problemy. W każdym tyg ktoś dzwoni, że nie przyjdzie, no i nieważne nocka czy dniówka. U nas jest mało pracujących jako CA's Filipinczyków, czy Hindusów. Tobie życzę powodzenia. W okolicach Belfastu i samym Belfaście jest dużo szpitali i prywatnych klinik. Masz duże szanse na znalezienie lepszej pracy. Trzymam kciuki. I oczywiście daj szybko znać jak coś się zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno. U nas na EMI na 14 rezydentów też jedna pielęgniarka i jeden carer. Razem muszą klaść ludzi do łóżek. Leków mają mało, także pielęgniarka się wyrabia w pół godz. W międzyczasie carer podaje kolacje. Ja mam 2 CA's od 8pm-8am + twilight 17-22. Ale zazwyczaj kiedy dniówka jest short to mi "zabierają" tą osobę na rano. No i wtedy robi się ciężko na nocce bo ja mam mase leków do rozdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on39
Hi, ja mam 39 rezydentow i 5 carerow na nocce (leki 2-2.5 h bed time + troche rano) dayshift 6 carerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pama90
dostałam dokumenty z nmc,wszytsko dokładnie przeczytałam i w mandatory documents mam wymienione 1. Application form 2. declaration of good health and character 3. eployment reference 4. copy of passport or identity card 5. copy of diploma 6.copy of a police etc. 6.fee 7. marriage certificate or name change certificate 8. transcript of training 9. certificate of current professional status Nie ma żadnej inf na temat aktu urodzenia,jak to można przeczytać z wypowiedzi os ktore sie rejestrowaly,moze od tamtej pory cos sie zmienilo,czy moze jednak przezornie im to wyslac,prosze o odp:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy mógłby ktos wyjasnic jesli w tej aplikacji jest mowa o referencjach od pracodawcy a nie pracuje od dwóch lat jakie dokumenty posyłaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kułko
U mnie też były wymienione referencje od pracodawcy i spanikowałam ale pośrednik który szukał mi pracy powiedział że te referencje wymagane są tylko od osób które nie mają licencjata i muszą udowodnić przepracowane lata więc nie wysyłałam referencji żadnych. Ja wysłałam ten akt urodzenia choć nie był wymieniony w mandatory documents. a wysłałam dlatego że tu pisały dziewczyny że wysyłały, więc może już dawno nie aktualne. ja wolałam od razu wszystko wysłać bo zależało mi na czasie. a gdyby NMC zorientowało się że czegoś brakuje to cała rejstracja przeciągnęłaby się o kilka miesięcy. i pamiętaj! Może to oczywiste, ale przed podpisaniem formularzy sprawdz jak wygląda twój podpis w paszporcie. Ja mam bardzo stary paszport i mój pospis paszportowy trochę sie różnił od podpisu na formularzach. musiałam wszystko od początku wypełniać. Ze 20 stron wcześniej dokładnie opisałam co wysyłałam (okolice grudnia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kułko
_ladybird_ Pamiętasz swoje pytania na interview? Dostałam informację o godzinie interview i że 12 panel. Co to jest ten panel? To znaczy że jest 12 komisji rekrutacyjnych? Moja koleżanka pracuje w care homie NHSu i jak mi powiedziała że na nocce mają 2-3 pielęgniarki i 5 c/a na 20 rezydentów to nie mogłam jej uwierzyć. Szok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pama 90
dzieki Kułko;)właśnie w papierach nie ma wogole mowy o akcie ur ale lepiej wysle...pisalas tez o zdjeciach, o nich nie wspomnieli również,czy ktos wysylal paiery bez zdjec,sa konieczne? kurcze zajmuje sie wszystkim sama bez zadnej firmy mam nadzieje ze wszytko pojdzie ok;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, czy wymagany jest paszport, czy wystarczy im skan z nowego dowodu? czy musza byc dwa dokumenty paszport i dowód? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kułko
Niezbędny jest paszport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co z tymi zdjeciami??paszport konieczny?;// kurcze a w moich papierach z nmc jest napisane paszport lub dowod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kułko Nie pamiętam dokładnie jak brzmiały pytania ale hasła, które w nich padły tak. Miałam 7 pytań: nurse qualities, infection control, poor team work, record keeping, było pytanie co zrobię gdy "patient collapsed", jak zachowam się się w sytuacji gdy rodzina pacjenta nie jest zadowolona z opieki, na koniec padło pytanie o Safeguarding of vulnerable adults and children. Nie pamiętam pytań dokładnie bo byłam tak zestresowana, że po interview zapomniałam wszystkiego. Jak tylko wróciłam do domu to sobie zapisałam te hasła na kartce. Na pierwszym interview, pamiętam, że było pytanie o postępowanie z pacjentem nosicielem MRSA, i też pytanie o "collapsed patient". Miałam wtedy tylko 3 pytania. Trzeciego nie pamiętam. Nie wiem co może oznaczać to 12 panel. Kiedy i gdzie masz to interview? W Care Home NHSu to mogłabym pracować do emerytury! 5 CA's na 20 rezydentów. Wow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
u nas na nocce jest 3 carerów, 1 pielegniarka, okolo 30 pacjentow. kiedys bylo 2pielegniarki ale manager zaczął oszczędzać... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co z tymi zdjeciami??paszport konieczny?;// kurcze a w moich papierach z nmc jest napisane paszport lub dowod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pama 90
jeszcze raz prosze o odpowiedz na pytanie a co z tymi zdjeciami??paszport konieczny?;// kurcze a w moich papierach z nmc jest napisane ze wymagaja paszportu albo dowod jeszcze chcialam zapytać co z suplementem do dyplomu,z tego co wyczytalam to jest potrzebny tylko wtedy gdy ktoś ksztalcil sie przed przystapieniem do ue byłabym bardzo wdzieczna za udzielenie odp niedlugo otrzymam prawo wykonywania zawodu, chcialam im to wyslac i wyjechac do uk,tam juz czekać,boje się ze jednak bede musiala wracać do pl i coś dosyłać,suplement to dodatkowe 8str tlumaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pama90 Jeżeli masz napisane, że paszport lub dowód, to wyślij dowód jak nie wyrobiłaś sobie paszportu. Co do suplementu, ja wysłałam i jest wymagany bo tam są wszystkie Twoje zajęcia wyszczególnione. Na tej podstawie dostajesz PIN, NMC sprawdza jakie miałaś przedmioty, ile godzin zajęć, praktyk i punkty ECTS. Moja uczelnia przetłumaczyła mi suplement na angielski i zapłaciłam tylko 40 zł. Tylko trzeba było od razu powiedzieć, że chce się mieć suplement po ang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja suplementu nie wysyłałam, bo nie miałam. Studiowałam w Polsce pedagogikę mgr, na PUW i suplement był w dziekanacie. Nigdy mnie NMC o niego nie zapytało. Dowód jest uznawany, bo jesteśmy w Unii. Tam zresztą chyba pisze paszport, albo ID card.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do ladybird a mnie poinformowano, ze NMC nie uznaje tego, co tlumaczy uczelnia na angielski i ze trzeba udac sie samemu do tlumacza przysieglego, co tez uczyniłam. hmmm... Powiedz mi prosze czy na tlumaczeniu na angielski mialas pieczątke 'zwyklego' tlumacza czy tlumacza przysieglego?? ja zamiast 40 czy 50 zl wydałam duuuuuzo wiecej u tlumacza przysieglego. no cóż ;/ musztarda po obiedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do ladybird a mnie poinformowano, ze NMC nie uznaje tego, co tlumaczy uczelnia na angielski i ze trzeba udac sie samemu do tlumacza przysieglego, co tez uczyniłam. hmmm... Powiedz mi prosze czy na tlumaczeniu na angielski mialas pieczątke 'zwyklego' tlumacza czy tlumacza przysieglego?? ja zamiast 40 czy 50 zl wydałam duuuuuzo wiecej u tlumacza przysieglego. no cóż ;/ musztarda po obiedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka_pielegniarstwa
happynurse1986 - nie wiem czy dobrze pamiętam z poprzednich stron, ale obawiałaś się przed wyjazdem o swój poziom ang? Jak się w końcu potoczyło, wdrożyłaś się? :) Tak z ciekawości pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o kontakt pielęgniarkę która jest w trakcie załatwiania formalności wyjazdu do Anglii. monikazamojska@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pigularzyk
Witajcie! Chciałabym wyjechać do Anglii jednak jestem pełna obaw. Napiszcie proszę: - czy potrzebny jest jakiś egzamin znajomości języka? - czy potrzebny jest paszport, - kiedy i jak szukałyście mieszkania, - kiedy odbyła się rozmowa z pracodawcą? Jeszcze w Polsce, czy już po wyjeździe. - proszę również o telefon kontaktowy do osoby która pomogła by mi wyjechać. Pytania wydadzą się wam banalne, ale proszę o wyrozumiałość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happynurse1986 Mój suplement nie był przetłumaczony przez uczelnie tylko w całości wydany po angielsku. Jakoś przeszło bo PIN dostałam bez problemu, w krótkim czasie. Reszta dokumentów tłumaczona przez tłumacza przysięgłego (pieczątka z "sworn translator").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigularzyk 1.Nie ma żadnych egzaminów językowych. Rynek pracy zweryfikuje Twoją znajomość angielskiego. Więkoszość pracodawców przeprowadza interview. 2. Paszport zawsze może się przydać, ale nie jest konieczny do rejestracji. 3. Nie szukałam mieszkania, mój mąż wyjechał pierwszy i już miałam gdzie mieszkać. 4. Szukałam pracy na własną rękę. Zaczynałam jako opiekunka w domu opieki. 5. Dużo polskich agencji rekrutujących pielęgniarki się tu ogłasza, przejrzyj forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do ladybird-dziekuje za odpowiedz do studentlka pielegniarstwa-tak wdrozylam sie. poziom jezyka C1 mysle. ale wciąz mam problemy z telefonami. W sluchawce szumi, ktos wchodzi, wychodzi, a ty musisz uslyszec (i zrozumiec) to, co twoj rozmowca przekazuje. Telefony sa wazne. Na dniówce dzwonimy do apteki, do specjalistów-lekarzy po recepty, umawiamy na konsultacje, czasem do rodzin rezydentow, jak cos sie dzieje to po ambulans. Bez jezyka ani rusz. Ciągle siedze w książkach. Ale nie narzekam ;) a Ty jestes w PL?? no i ten slang, ktorym oni sie poslugują...o rany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka_pielegniarstwa
Tak, w PL, ale ja dopiero zaczynam studia w tym roku; po licencjacie planuję znaleźć na rok pracę i załatwić rejestrację w nmc. Kupiłam już sobie książkę do medycznego angielskiego, jednak wiadomo - nigdzie się tak nie nauczy języka, jak w kraju, w którym trzeba się nim posługiwać na co dzień. Tym bardziej, biorąc pod uwagę ten codzienny angielski/slang, o którym piszesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska5432
Witajcie dziewczyny,ja wlasnie zaczynam prace pielegniarki w domu opieki w Londynie w przyszlym tyg-nigdy nie pracowalam jako pielegniarka w uk .Dom ma 6 unitow -na kazdym jest po 20 rezydentow-jedna pielegniarka i 3-4 CA na unit.Happynurse jak dlugo zajelo ci wdrazanie sie,i ogiolnie czy te papiery sa tam skomplikowane? Na jednym interview straszyli mnie za bardzo latwo jest stracic pracow wykonywania zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×