Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Ma racje Agnieszka. Jeżeli pracowałas w Polsce i to będzie twoja pierwsza praca w UK to w gruncie rzeczy nie ma to żadnego znaczenia jaką podasz sumę, i czy wypelnisz te rubrykę czy nie. Nowy pracodawca prosi o podanie poprzednich zarobków głownie aby ustalić w jakie widełki płacowe ciebie wpisać. (Np. W NHS nie jest możliwe abyś zarabiała mniej niż w poprzedniej pracy - chyba że świadomie zdecydujesz sie na obniżenie bandu). Czyli nie maja znaczenia dla pracodawcy twoje Polskie zarobki, gdyż i tak wystartujesz od najniższej pensji dla twojego Bandu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 48
witam, Czy ktoś z was został skierowany na program adaptacyjny przez NMC? dostałam właśnie taką decyzję , mam przejść taki 6 miesięczny program ale nie wiem jak do tego się zabrać , mieszkam w Szkocji i przeglądałam strony internetowe i tutaj nie ma takich instytucji które prowadzą takie programy ( EUNA ) w Aglii są. jak to "ugryźć"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Ja na szczęście nie musiałem przechodzić EUNA. Z tego co sie dowiedziałem, jest to dość przykry obowiązek. Wiem, że kilka uniwersytetów w Anglii organizuje ten kurs - poziom tylko 5 (czyli dość niski i irytujaco łatwy). Trochę strata czasu, ale jak trzeba to trzeba. Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza 1
do gosc 48 ja musze zrobic taki kurs jak jestes zainteresowana to daj znac postaram sie pomoc bo jestem na etapie zalatwiania wszystkich formalnosci pozdrawiam a nmc powinno dac ci strone internetowa z universytetami ktore robia ten kurs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie z Agnieszka 9876, znalezienie pracy w nhs jest bardziej skomplikowane niz sie wydaje,dla nowo przyjezdzajacych daje dobra rade: nie przeceniajcie swoich mozliwosci bo i tak musicie zrobic kursy w Anglii zeby np podawac kroplowke czy wlozyc wenflon. Jesli chodzi o angielski musisz znac bardzo dobrze bo konkurencja na rynku jest coraz wieksza, duoz mlodych , angielskich pielegniarek skonczylo uniwerytety i szukaja pracy o ktora nie jest tak latwo. zreszta nie wyobrazam siebie ze jako pielegniarka nie potrafilabym zrozumiec co sie do mnie mowi kiedy ode mnie zalezy zycie drugiego czlowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie sie wydaje, ze jest akurat odwrotnie, ze akurat polskie pielęgniarki nie doceniają swoich możliwości i lądują w domach opieki bo tak łatwiej, szybciej i im wmówiono że nie dadzą sobie rady. Cały czas nie mogę zrozumieć dlaczego pracuje na Intensywnej z ludźmi z całego swiata i jakoś nie spotkałem jeszcze ani jednej Polki. Nie rozumiem za bardzo o co ci chodzi z tymi "kursami" z kroplowek czy z wenflonow. Przecież to musi zrobić tutaj każda pielęgniarka przy każdej zmianie pracy, niezależnie od pozycji i doświadczenia. A co do konkurencji i czy latwo o prace to tez mam inne zdanie. Ostatnio rozmawiałem z osoba zajmująca sie rekrutacja na intensywna terapie do szpitala gdzie pracowałem rok temu. Mieli 30!!! wakatow i problemy z ich obsadzeniem. Dlatego jak tylko ktoś jest ambitny i mierzy wysoko to nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek123 Pełna zgoda z tym co napisałeś.Te kursy ,o których się pisze to są w lwiej części tzw. kursy "wewnętrzne" . Najczęściej polega to na tym,że np zakładasz wenflon w obecności starego wyjadacza z ICU,która w ten sposób sprawdza ,czy to potrafisz."Egzamin " z obsługi sprzętu wygląda podobnie,lecz poprzedzony jest praktyczną nauką jego użytkowania.Całkiem inną kwestią są kursy zewnętrzne n.p. specjalizacyjny z intensywnej terapii-trwa długo i opinie są takie,że do łatwych nie należy. Żeby rozpocząć pracę na ICU ten jak też każdy inny zewnętrzny wymagany nie jest,chyba że w warunkach stawianym kandydatom napisano inaczej. Prawdą jest też, że wakaty na ICU są non stop. Wynika to między innymi stąd,że w NHS pracujący na ICU i na "łatwych odcinkach" w sensie finansowym traktowani są identycznie.W kontrakcie i tu i tam masz Band 5 co oznacza teoretycznie te same zarobki. Różnica jest jednak taka,że na ICU jest dostępnych mnóstwo nadgodzin płatnych nawet po 25-30 za godzinę.To daje możliwość zarobienia często drugiej pensji.Na innych odcinkach takich możliwości nie ma.. Zrozumiałe jest więc,ze osoby leniwe i mało ambitne wolą pracować tam,gdzie nie trzeba się napracować .. Jestem żywym przykładem na toi,że warto spróbować.Gdy startowałam na ICU były dwa wakaty,a rekrutacja trwała całe dwa dni-tylu było kandydatów poproszonych na rozmowę.Cóż z tego skoro poziom ich był taki,że żaden z nich na zadane pytanie nie potrafił nic powiedzieć o szpitalu ,do którego aplikuje...Oczywiście szanse są relatywnie większe , jeśli masz jakieś doświadczenie w UK, znasz język i..,co równie ważne, potrafisz przekonać komisję rekrutacyjną ,że powinni wybrać właśnie Ciebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Iza !.Anna pisze.Z twojej odpowiedzi na czyjs post zrozumialam ze cos juz zalatwilas,bo ja niestety utknelam w martwym punkcie.Jezeli moglabys podpowiedziec na jakim etapie jestes i co zalatwilas bylabym wdzieczna,moge tez podac swojego emaila,moze tak byloby latwiej.pozdrawiam Anna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza 1
pisze do gosc lub Ani nie wiem czy to ta sama osoba jezeli chcesz pogadac to daj swojego maila moze tak bedzie prosciej I wtedy dam ci znac na jakim etapie ja jestem bo to nie jest takie proste jak mnie sie wydawalo czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 48
do izy 1 dzięki, każda pomoc się przyda, NMC podało mi adres internetowy swojej stony gdzie należałoby szukać ale na tej stronie są 3 lub 4 miejsca na terenie anglii, ja mieszkam i pracuję w szkocji tutaj (wg. tej strony ) nikt nie robi takich kursów. więcej informacji może na adres irastykwa@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononit 10-znacie?
Korzystaliście z preparatu o nazwie Mononit 10? Tu przeczytałam trochę opinii o Mononit 10: http://www.listalekow.pl/mononit-10/ uważacie, że to prawdziwe komentarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oossselka
Co do samej nauki jezyka angielskiego na który przed takim wyjazdem na pewno trzeba postawić w Krakowie mysle ze spokojnie mozna zapisać sie dokładnie do tej szkoły http://www.syllabus.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce_zaczac
Witam Czy któraś/yś z Was pracowała/ał dla MHA ? Posiada ona sieć domów opieki. DOstałam ofertę pracy w takim domu opieki i nie wiem czy ją przyjąć. Posiadam PIN ,ale nie mam żadnego doświadczenia, więc chciałabym zacząć najpierw od takiego domu opieki... Czytałam już jakiś czas temu całe to forum i wiem, że nie polecacie BUPA a konkretnie chyba iskra_boża ją odradzała, ale nie pamiętam już czy byłam też mowa o MHA ? Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Jarek 123 Nie Wiem gdzie ty pracujesz ale u mnie na oddziale pielęgniarki nie zakładają venflonow. Wydaje mi sie ze oceniasz wszystko z pryzmatu siebie a niestety tak nie jest. Nie jest prawda ze każda pielęgniarka musi robić wszystko. Na pewno na ICU albo HDU ale nie na innych oddziałach. Nie mam zamiaru nikogo obrażać ale czasami wydaje mi sie ze porady tutaj zamieszczane mijają sie z rzeczywistością. I jeszcze jedno jak ty masz czas siedzieć na necie i doradzac innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc27
Ja pracuje na onkologii i tutaj wszystkie pielegniarki moga kaniulowac. Z tym, ze jak widze, ze pacjent ma trudne zyly a na odcinku pracuje pielegniarka, ktora jest w tym dobra to prosze ja o przysluge. I nie jest to uznawane za niskie kompetencje pielegniarskie. Ta pielegniarka wie, ze nastepnym razem to ja moge jej pomoc w czyms, w czym nie czuje sie pewnie a ja za to przeciwnie. To tzw wymiana umiejetnosci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość, Co oczywiste ,nie wiem jak jest we wszystkich możliwych miejscach pod względem "zakładania wenflonów".U mnie pielęgniarki mogą to robić ,ale przymusu nie ma.Tak jak napisał gosc27 ktoś ,kto nie czuje się na siłach po prostu tego nie robi i nikt z tego nie czyni wyrzutów.Na ICU z prawdziwego zdarzenia wenflony zakłada się sporadycznie. Standardem tu są wkłucia centralne. W pracy mam na biurku komputer z dostępem do internetu (internet jest nie zablokowany) i najczęściej także swojego lapka. Zapewniam Cię ,że znajduję również czas na to,żeby dokonać jakiegoś wpisu w tym wątku...Domyślam się ,że Jarek123 ma możliwości podobne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja pisałam o MHA także. Polecam bardzo. Mnie się pracowało świetnie. W Ilkley to było. A gdzie masz propozycję pracy, w jakim mieście? Ktoś tu też dostał ofertę, nie pamiętam kto, pracy dla MHA. Ja tam w 2007 roku pracowałam jako Senior Carer i miałam 8.25 na godzinę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce_zaczac
iskra_boża dziękuję za odpowiedź! Miasto to Bognor Regis. Mi proponują 7.20/h więc bez rewelacji. No ale od czegoś trzeba zacząć. Myślisz, że warto zacząć od tego właśnie? Dodam, że od skońćzenia szkoły minęło u mnie już 4 lata. Życie potoczyło się tak, że przez ten czas nie pracowałam w zawodzie ani w Polsce, ani w Anglii. PIN posiadam od stycznia. W Anglii mieszkam 4 lata. Angielski znam w stopniu dobrym/bardzo dobrym... I codziennie biję się z myślą, czy startować do szpitala, może akurat sie uda. czy zacząć od domu opieki. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, nic nie tracisz jak pójdziesz na interview do szpitala. Ważne żeby sie nie zrazac. Jak ja startowałem to wysłałem z 10 aplikacji. Zaproszono mnie tylko na 3 i teraz mam super prace. Oczywiście nic nie mam przeciw domowi opieki ale idź tam tylko jeśli to jest twoja wymarzona praca. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz PIN i chcesz pracować za 7.20??? Jako Carer? Po co? Nie pchaj się, szkoda Twojego czasu. Po co Ci praca poniżej kwalifikacji? Wiele domów opieki chce zatrudnić pielęgniarki bez stażu. I to nie za 7.20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce_pracowac
Dziękuję za wsparcie !! Nie chcę iść tam pracować, ale nie mam kompletnie doświadczenia. Po skońćzeniu studiów nie przepracaowałam nawet jednego dnia w zawodzie. A minęło już 4 lata... Zwyczajnie się boję :( . Myślałam ,że jak przepracuję trochę nawet jako zwykły carer ,to jakoś to lepiej później pójdzie. Już sama nie wiem... Ale w sumie ,tak jak Jarek pisze, nic nie tracę. Tylko kto mnie zaprosi na interview , jak na CV nie mam co wpisać :( ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To poszukaj nursing home taki, który zatrudnia pielęgniarki bez doświadczenia. Pełno takich jest. Zatrudnią Cię na preceptorship i będą szkolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos sie orientuje czy wprowadzany od 2013? overseas test, test i jakies nowe zasady rejestrowania face to face? pisza ale tylko jest ogolna wzmianka na razie na stronie nmc? ktos ma rozeznanie w tym temacie lub slyszal cos w tym zakresie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Peakstaff
wiadomosc do "chce_pracowac" Witam, reprezentuje firme rekrutacyjna Peakstaff Recruitment, posiadamy w chwili obecnej oferty pracy rowniez dla pielegniarek, bez doswiadczenia wczesniejszego. Jezeli chcialabys sie dowiedziec wiecej na temat ofert pracy skontaktuj sie z nami Ponizej aktualna oferta pracy: MŁODSZA PIELĘGNIARKA (Junior Nurse), Plymouth i Exeter. Dla Naszego klienta Care Home with Nursing poszukujemy 2 kandydatów na stanowisko: Młodsza pielęgniarka – Junior Nurse. Praca na pełen etat 36 godziny tygodniowo + nadgodziny. Praca na zamiany nocki/ dniówki. Stawka początkowa waha się od £10.50 - £11.75. Kandydat po akceptacji oferty otrzymuje od pracodawcy pełne szkolenie wprowadzenie do zawodu. Wymagania: dyplom pielęgniarstwa, dobra znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie, NMC rejestracja lub ostatni etap rejestracji, gotowość do podjęcia pracy 3-4 tygodni od otrzymania oferty pracy. Możliwość odbycia wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej poprzez telefon. Jeżeli oferta wydaje ci się interesująca i spełniasz powyższe wymagania skontaktuj się z nami oraz prześlij swoja kandydaturę – CV na adres : jobs@peakstaff.co.uk / numer referencyjny RGN/ Devon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Iza 1.Anna z tej strony,tak to caly czas ta sama osoba z ktora pisalas na poczatku.Sorka ze nie pisalam wczesniej ale bylam dwa tyg. na urlopie.Oto moj email-sliwinska__anna@wp.pl to sa dwa podkreslniki tak dla jasnosci.Pozdrawiam i czekam na wiadomosc.Anna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mini_36
Witam. Chciałabym się zapytać jak to jest z zarobkami w UK. Jeśli w umowie mam 11 f za godzinę, 36 godzinny tydzień pracy to za miesiąc wychodzi mi niecałe 1600 f. Ile z tego zostaje potrącane i jakiej sumy mogę spodziewać się na rękę ? Dziękuję za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście w UK jest kwota wolna od podatku i obecnie wynosi £9440 . To oznacza,że nie zapłacisz żadnego podatku dopóki nie przekroczysz tej kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina111
Witam, mam prośbę... Otrzymałam aplikację nmc niestety nie zdążyłam skompletować wszystkich dokumentów... Czy jest możliwość żeby otrzymać drugą aplikację od nich?? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina111
szukałąm an stronie terminu nmc informacj na temat ważności tej aplikacji niestety nic nie znalazłam. Mam tylko nadzieję że istnieje możliwość otrzymania drugiej ?? proszę odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×