Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość gość
Dziekuje za odpowiedz. a nurtuje mnie jeszcze jendo pytanie. co lekarz rodzinny w section 4 w POSITION HELD ma napisac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno mi powiedzieć bo ja wypełnianiem swoją aplikacje wieki temu. Z tego co sie domyślam, jeśli to chodzi odnośnie twojego lekarza rodzinnego, to jako POSITION HELD powinien on wpisać GP (General Practitioner). Mam nadzieje ze o to chodzi i sie nie mylę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiola
Kochani, czy macie moze jakies linki badz polecicie mi jakas ksiazke, gdzie sa opisane plany opieki? Potrzebne mi to bardzo a za bardzo nie moge znalezc. W jez.ang. oczywiscie. Bardzo prosze o pomoc. Kazda:):) Kamiola kamiolaa@wp.pl badz zostawcie link na forum, wchodze tu czesto to odczytam. Dzieki serdeczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse :)
Jarek, dziekuje za podanie tytulu ksiazki :) Wlasnie planuje zamowic, tylko szukam outside UK delivery :) czy moglbys podac tytul ksiazki, ktora obejmuje choroby wewnetrzne? cos takiego jak, Szczeklik u nas? Poza tym troche sie zmartwilam, jak zaimponuje Anglikom na rozmowie kwalifikacyjnej,, mam doswiadczenie z UK, ale w pracy w fabryce i to nie w trakcie obecnych studiow pielegniarskich.. Dzieki za wszystkie informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza 1
Czesc Ania to zycze powodzenia moze jednak ci sie uda bo ja trace nadzieje.University of SURREY mi odmowilo powod ze nie moga mnie na tak dlugo umiescic na praktyke w szpitalach z ktorymi oni wspolpracuja(bo moj supervised practice programme ma trwac niekrocej niz 8 miesiecy)UNIVERSITY W BIRMINGHAM juz tego kursu nie robia ,NEW BUCKS UNIVERSITY robi tylko adult I mental health a ja potrzebuje zrobic godziny z innych dziedzin i tak sie petelka zacisnia.Czekam na odpowiedzi z DEMONTFORD I BRISTOLU zobaczymy co bedzie dalej powodzenia IZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Izka.To jakas inna Anna pisala ,nie ja.Sorka.Ja nadal czekam,ale mam nadzieje ze ta piel.o ktorej pisalam duzo wczesniej pomoze mi,wczoraj wziela moje dane i ma sie odezwac ale to tez pewnie potrwa i mowila ze nie moze mi nic obiecac na 100%,ale zaciskam kciuki.Heh wiec nadal jestesmy w tym samym punkcie.Anna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek123, Jak już napomknęłam w jednej ze swoich wcześniejszych wypowiedzi mamy na ITU w fazie wdrażania zintegrowany hi tec. system informatyczny,który,jak zapewniają informatycy, przyniesie znaczące oszczędności dla szpitala oraz usprawni pracę personelowi.Absolutnie wszystko jest teraz w wersji elektronicznej, a każdy wpis wymaga zalogowania się osoby z uprawnieniami (indywidualny login i hasło).Skutkiem ubocznym tego "cuda",jest to,że nie da się już "zapychać dziur" agencją,bo nikt z agencji nie kuma nowego systemu a bez tego nie da się zrobić nic przy pacjencie.Sprawne posługiwanie się tym ,wymaga ciągłych ćwiczeń (poprzez ciągłe uzywanie),więc jednorazowe przeszkolenie pracowników agencyjnych też odpada.. Koniec z końcem szef oddziału wystąpił z wnioskiem o podniesienie stawki..Mówi się o stawce takiej ,jaką płacą agencje... Spotkałeś się z czymś podobnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy CareVue system i dla mnie pracuje sie super. Mamy tu wszystko: wszystkie dane pacjenta, cała jego historia choroby, gazometria przenosi sie automatycznie, wyniki badań, system aktualizuje ustawienia i wskazania z wentylatora, elektroniczna karta zleceń... Czyli cały dzień nie musisz wyjmowac długopisu, nie musisz sie wysilac co kto i gdzie napisał, nie ma problemu z szukaniem karty zleceń i historii choroby :) a obsługa jest banalnie prosta i wszystkie agencyjne pielęgniarki jakoś sobie dają radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie są szanse na pracę w uk bezpośrednio po studiach w polsce, tak na serio? czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne ze są szanse. Ostatnio moja znajoma dostała prace w Londyńskim szpitalu mając zaledwie 2 miesiące pracy w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jest możliwość otrzymania pracy jako care assistant na okres np wakacji(tj. 2-3 miesiace)? Czy ciezko jest znalesc taki rodzaj ogłoszenia? Czy na rozmowie uprzedzać, że jesteśmy tutaj tylko na okres 2-3 miesiecy, czy moze zachowac to w tajemnicy. Umowy najczesciej są bezterminowe ,czy tez moze z wyznaczonym okresem pracy? Jesli bym nie uprzedzil pracodawcy i skonczył bym prace po tych miesiacach groziloby mi cos ? Zaczynam studia pielegniarskie i chcialbym zdobyc chodz troche doswiadczenie w uk i podszkolic jeszcze bardziej moj jezyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
witam. mam pytanie, czy ktos kiedykolwiek mial do czynienia z tzw. przydzielonymi domkami dla pielegniarek? jakie tam są warunki?? bo ja mam w takim po przyjezdzie do UK mieszkac (dopoki nie znajde czegos innego mam nadzieje)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
studiuje pielęgniarstwo i naprawdę podziwiam pielęgniarki które od razu po kursie bez żadnego doświadczenia w zawodzie uderzają do uk. wy to macie jaja;) bez znajomości standardów w uk które zapewne różnią sie do polskich, często z nieperfekcyjnym językiem (a wiemy jak bardzo ważna jest komunikacja) i innych panujących różnic chciałabym mieć tyle odwagi..ja muszę popracować i wyrobić sobie nieco sprawniejszą rękę w tym co robię a przez to zdobyć pewność siebie. czym teraz bym zwróciła na siebie uwagę? tym że jestem Polką, zapewne pracowitą czy punktualną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOANNA D - ARC tic
widzę ze tematyka schodzi z tego jak się rejestrować na samo wejscie na rynek; do kol. wyżej, ale w pl nie uczą standardów angielskich, nie ma takiego kursu, a pracujac jako care assistant to sie mozesz przyjrzec dokumentacji (nie zawsze), ale nic poza tym; nie ma mysle innej metody poza taką, wiec nie jest to kwestia ryzyka tylko zdrowego rozsądku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse not nurse
właśnie, ja mam doświadczenie jako opiekun i nauczyć z piel można sie jak szybko pracować albo jeszcze szybciej, to jest przepasc, mimo uśmiechów i poklepywania za dobrą pracę, czasami; jedno z drugim w wersji ang nic nie ma wspolnego, opiekun robi, piel odpowiada za to chcąc nie chcąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nursing
ano, ano, ale jechać bez kompetencji, bez doświadczenia, bez niczego, któż to przyjmie, moim zdaniem takie osoby nie mają żadnych szans na pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gosc
"Czy jest możliwość otrzymania pracy jako care assistant na okres np wakacji(tj. 2-3 miesiace)?" zapytaj w firmie np. ontos, da sie, ale to trzeba załatawic na poziomie agencji nie kłamać to ma krótkie nogi a potem z takiej pracy mozna potrzebowac referencj i jak sie ich zrobi w bambuko to wiadomo a jeśli chodzi o pracęopiekun jako metoda na język i doświadczenie, lepiej po prostui zapisac sie na porządne konwersacje, szkoda kręgosłupa a szkoła językowa to nie nursing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielęgniarki i opiekunki
Dzien dobry! Czy są tutaj osoby zainteresowane pracą w domach opieki w Anglii? Mam do zaoferowania łącznie ok. 40 miejsc dla pielęgniarek zarejestrowanych w NMC, a także dla opiekunek z doświadczeniem. Głównie w rejonie North East - Newcastle, Sunderland, Carlisle, Stocksfield, Redcar Cleveland, Shildon, a także Newmarket, Suffolk i Harrogate, Yorkshire. Zapraszam do dyskusji na forum lub kontakt na email nurses.uk@hotmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A byłby Pan skłonny przybliżyć osobom, które nie mają doświadczenia w wyjazdach z agencjami pracy związane z tym zasady i ewentualne trudności? Czy osoby zarejestrowane w NMC ale nie posiadające doświadczenia (po studiach) mogą przez tego rodzaju agencję poszukiwać pracy? Jak wyglądają te kwestie w praktyce, jako że z pewnością ma Pan lepsze spojrzenie na te sprawy z racji doświadczenia. Czy doświadczenie w opiece na terenie UK, (ale studia w PL później) liczy się, jeśli ktoś nie podjął jeszcze pracy zawodowej (bezpośrednio po studiach?), czy ... i setki pytań.:) Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkdsddddooo
Pani Magda z agencji zadaje duzo pytan. Niestety nie potrafi odpisac DZIEKUJE, jesli ktos jej odpisze na maila. Zenujaco smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak na razie zadnych tu odpowiedzi nie podano.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkim piszecie na rozne tematya ja mam pytanie czy ktos z was musial zrobic supervised practice programme please napiszcie dajcie znac ja naprawde potrzebuje pomocy w tej kwesti myslalam ze to bedzie prostrze ale nie jest.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepienia-pytanie
witam. czy jesli bede chciala pracowac w szpitalu w Anglii jako pielegniarka będe musiala tlumaczyc wpis w ksiązeczce szczepien ze bylam szczepiona na WZW typu B? jak to wygląda? prosze o odpowiedz. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem. Przecież to bardzo dobrze ze byłaś zaszczepiona na WZW. Tutaj przy przyjęciu do pracy robimy swoje testy (na przeciwciała - aby wiedzieć czy potrzebujesz powtórzenie szczepionki) oraz czasami Hep B surface antigen, Hep C ELISA - czy nie jesteś już chora na zoltaczke oraz czasami HIV (zależy gdzie chcesz pracować). Co do poprzedniego pytania to Supervised Practise Programme to bardzo fajna sprawa. Daje ci czas na zaklimatyzowanie i poznanie nowych realiów pracy. A dodam ze obowiązki pielęgniarki w Anglii w porównaniu do polskiej to niebo do ziemi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepienia-pytanie
dziekuje Jarek za odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mini_36
Jarek 123 gdybyś mógł opisać jak wygląda wdrożenie pielęgniarki do pracy na ICU, jakie szkolenia trzeba przejść, czy to wszystko jest zapewnione przez pracodawcę, czy dni szkoleniowe sa płatne, jak wyglądają pierwsze dyżury takiej świeżej pielęgniarki. Dziękuję, Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie :) trafiłam na to forum jakiś czas temu, jestem na etapie podjęcia decyzji o wyjeździe do UK. Mam 28 lat, pracuję jako pielęgniarka na Oddziale kardiologicznym od 5 lat, zaczęłam zaraz po szkole (licencjat). Praca nie jest zła, ale w naszym szpitalu wprowadzono kontrakty, w takiej formie mojej pracy minie 3 rok w grudniu. Mam dosyć szczerze mówiąc...miesięcznie pracujemy po 240 -260 godzin, wystarczy tego, chciałabym spróbować w UK. Obecnie zabieram się za język, szukam jakiegoś kursu, może korepetycje itp. Mam podstawy więc będzie trochę łatwiej. Za to nie mam bladego pojęcia jak zacząć załatwianie wszystkich potrzebnych dokumentów? jakie dokumenty są niezbędne? od czego zacząć? chciałabym wyjechać we wrześniu przyszłego roku, na wiosnę zdaję specjalizację kardiologiczną i myślę, że po wrzesień (po sezonie wakacyjnym będzie dobrym miesiącem). Chciałabym prosić o pomoc osoby doświadczone w załatwianiu tych wszystkich formalności związanych z wyjazdem. Nie wiem także jaki jest dobry moment aby załatwiać dokumenty, skoro nie mogę jechać wcześniej niż po egz ze specjalizacji? z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini_36, Podczas wdrożenia do pracy na ICU otrzymujesz wynagrodzenie zgodne z tym, co masz zapisane w kontrakcie ( to znaczy najniższy pułap Band 5). U mnie było to szkolenie wewnętrzne t.j. odbywało się na ICU, gdzie obecnie pracuję.W największym skrócie, w jego trakcie, przydzielona mi na stałe pielęgniarka z dużym doświadczeniem zawodowym uczy obsługi sprzętu oraz objaśnia obowiązujące procedury.Ma obowiązek odpowiedzieć na każde zadane przez Ciebie pytanie /nawet głupie/.Nikt nie jest w stanie Cię zmusić do samodzielnej pracy,jeśli nie czujesz się jeszcze na siłach.W sytuacjach kryzysowych nigdy nie będziesz sama,więc Ci pomogą inni obecni na dyżurze. Każda pielęgniarka ma obowiązek podnoszenia swoich kwalifikacji, w tym odbycia wielu różnych kursów.Uchylanie się od tego, w ekstremalnych sytuacjach, może doprowadzić nawet do utracenia prawa wykonywania zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mini_36
Dziękuję za odpowiedz, a jesli chodzi o angielski to B2 wystarczy? Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście jest tak jak pisze Agnieszka, że wszystko odbywa się krok po kroku i nigdy się nie jest wrzuconym na głęboka wodę bez przygotowania. Dodam, że my nie przyjmujemy do pracy na ICU pielęgniarki prosto po studiach (niezależnie czy z UK czy z Polski). Przez pierwsze 2 tygodnie pracuje sie z doświadczoną pielęgniarką i tylko się uczysz, obserwujesz. Następne 2 tygodnie dostajesz już własnego pacjenta (na Intensywnej w Angli jedna pielęgniarka ma tylko jednego pacjenta) ale obok ciebie pracuje rownież doświadczona pielęgniarka, która pomaga ci i wspiera. Po tym okresie zaczynasz pracować niezależnie, jednak dostajesz tylko bardzo "łatwych" i stabilnych pacjentów. Zawsze na oddziale są osoby które służą ci pomocą i rada. Dopiero po jakimś pól roku dostajesz na serio ciężko chorych pacjentów (choć np. pacjentów z cytrynianową filtracją nerwową dostają już zaawansowane pielęgniarki). Po jakimś roku czasu praktyki wysyłamy ciebie na specjalizacje z intensywnej, która trwa rok czasu.... :-) Odpowiedz dla katforys: rzeczywiście język to największy problem. Rejestracja trwa dość szybko. Dobrze ze robisz specjalizacje, ale nie bądź rozczarowana jak ci jej tu nie uznają. :-) Odpowiedź dla mini36: może wystarczy a może nie. Zależy jak ty sie czujesz z językiem i jak otwarta jesteś. Ja wiem ze uczyłem sie angielskiego w Polsce, chodziłem na korepetycje do Anglika ale w Polsce nigdy bym nie osiągnął poziomu tego co w UK. Czasami wydaje mi sie ze lepiej rzucić sie na głęboką wodę z paroma niedociągnięciami niż dreptać w miejscu.:-) Porada dla wszystkich: unikajcie pośredników o prace i domów opieki. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×