Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość gość
do Pig - co ma do rzeczy specyfika oddziału, kiedy mowa o przepisach regulujących zachowania dotyczące całego systemu opieki zdrowotnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cd. do Pig - nie będziesz znała dnia ani godziny, kiedy ktoś uprzejmie poinformuje CQC, albo inny organ i wtedy nikt się nie będzie pytał o specyfikę twojego oddziału tylko od razu zacznie się rozmowa nt abuse i misconduct

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie, ze plynny kezyk to najwazniejsze natomiast trzeba sobie uswiadomic, ze nie bedzie sie wszystkiego wiedzialo, ze to przychodzi z doswiadczeniem. Najwazniejsze to pytac sie jak sie czegos nie rozumie, sprawdzac natychmiast. Dlatego polecam na poczatek szpitale, a nie nursingi, W szpitalu zawsze na zmianie bedzie ktos bardziej doswiadczony, ktory wytlumaczy cos niezrozumialego, w nursingu jestes szybko rzucona sama na gleboka wode, a to proszenie sie o utrate PINu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaelaa
W ostatnim czasie ile trwa przyznanie pinu od momentu wyslania formularza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KonDon
Cześć! Mam pytanie do wszystkich magistrów pielęgniarstwa. Czytałem już mnóstwo artykułów, dyrektyw i wypowiedzi osób na forach, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie dotyczące uznania studiów magisterskich w UK. Czy są one uznawane i ułatwiają w późniejszym czasie awans? Czy może będzie to stratą czasu jak chcę robić te studia (mgr) za rok, a one i tak nie będą potem uznane i będę tam miał tylko Bachelor of Nursing, mimo ukończenia studiów magisterskich? Nie wiem czy je robić, czy wyjechać od razu po licencjacie? Dziękuję za odpowiedzi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiedź na Twoje pytanie jest na stronie 79 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest w angli uznawany magister ale i tak wszedzie bedziesz wiednieć jako RGN a nie Mgr xxx jak to bywa w polsce. Ja wyjechalam po licencjacie. Po powrocie zrobie w polsce magistra bo przeciez juz musza byc wyzsze studia. W UK i tak robic musisz dodatkowe treningi zeby pobierac krew, zmieniac cewnik itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wyglada sprawa z nocnymi dyzurami?? Jak to wyglada w typowym nursing homie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy możesz uściślić pytanie o nocne dyżury w nursing home? co konkretnie chcesz wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo, ze rozkladanie lekow i czuwanie nad praca opiekunów i dobrem rezydentow. Poza tym uzupelnianie care planow i inne papierkowe roboty na ktore nie ma czasu w ciagu dnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I poza tym często podłączanie peg-ów, płukanie cewników, obsługa syringe drivers, cała opieka nad pacjentem paliatywnym i bardzo często trzeba "ubrudzić ręce" pomagając "carerom". Oczywiście do tego udzielanie pierwszej pomocy przy urazach, padaczkach, zachłyśnięciach itd... Umiejętność oceny stanu pacjenta...Czyli trochę więcej niż napisałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W MH nocna zmiana polega na podaniu lekow o 10 i niektorym pacjentom o 6 rano, a poza tym - sprawdzenie czy wszystko w grab bag sie zgadza i zrobienie audytu clinical room (ktory zajmuje jakies 5 minut). Nad ranem wypelnienie handover sheet. Czyli niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie są chyba Twoje marzenia. No to ja powodzenia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wszystko zalezy od rezydentow w jakim sa stanie w domu. U mnie np. nie ma karmienia peg czy przez zglebnik, w wiekszosci sa to osoby samodzielne i chodzace, nie wiele jest lezacych. Zespol carerow mam dobry, wszyscy wspolpracujemy ze soba, rzadko sie zdarza ze potrzebuja pomocy pielegniarek, no chyba ze my z wlasnej woli chcemy im pomoc to ok. Staff mamy mlody i jest bardzo przyjazna atmosfera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mozecie mi polecić dobrą szkołe niemieckiego w Krakowie? Taką w 100% sprawdzoną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy możecie mi podpowiedzieć jak to jest z tym NVQ? Czy mając ukończone 2,5 letnie Studium medyczne mogę napisać, że jest to ekwiwalent NVQ 2? Zrobiłam tez licencjat oraz specjalizację jak to się ma do NVQ? Pytam ponieważ w ofertach pracy jest przeważnie wymagany NVQ 2/3 lub jego ekwiwalent. Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula TTM Healtcare
Witam zainteresowanych praca w UK lub w Irlandii. Jesli ktos potrzebuje pomocy w znalezieniu pracy jako pielegniarka/pielegniarz lub leakrz/lekarka to prosze wyslac swoje CV na ukumor@ttmhealthcare.com Posidam tez oferty pracy dla pielegniarek, ktore jeszcze nie maja rejestarcjii z NMC. Sluze pomoca, i odpowidam na wszystkie pytania, i wcale nie jestem nie mila jesli ktos zrezygnuje z agencji w ktorej pracuje, kazdy pa prawo do wyboru :) a nastepny razem prosilabym o ujawnienie sie tej osoby, ktora to napisala, chetnie porozmawiam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazłam coś takiego - http://www.thepolishguide.co.uk/adult_text2.html "poziom „Entry” to nauka czytania i liczenia, poziom 1 to ukończenie szkoły podstawowej, poziom 2 to zdanie egzaminu gimnazjalnego. poziom 3 to odpowiednik polskiej matury, poziom 4 to rozpoczęcie studiów wyższych, poziom 6 to uzyskanie licencjatu, poziom 7 to studia magisterskie i podyplomowe, poziom 8 (nie umieszczony na schemacie) to uzyskanie tytułu doktora i odpowiednika polskiej habilitacji. Jak widać na schemacie uczniowie mają możliwość zdawania egzaminów typowo akademickich (szkolnych, jak GCSE) jak i praktycznych (zawodowych), takich jak BTEC czy NVQ. Te egzaminy, mimo że różnią się zakresem, są na tym samym poziomie i w efekcie uczniowie podążający różnymi ścieżkami mogą ubiegać się o przyjęcie na kurs HE (higher education) o ile uzyskają kwalifikacje na poziomie 3 (NVQ3, A Level lub BTEC Diploma). W Polsce jest to możliwe wyłącznie po zdaniu egzaminu maturalnego."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jest z tymi treningami aby móc pobierać krew czy też zmieniać cewnik? Robił ktos? Jak to wygląda? czy to jest płatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wiecie coś n/t NARIC? Tzn. wiem o co chodzi ale czy ktoś wysyłał tam dokumenty? Czy to się w ogóle przydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katie1985
Witam.Czy ktoś będzie podchodził do egzaminu IELTS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula7456
hej :) mam pytanko jak dlugo mialyscie okres przygotowawczy w szpitalu NHS ? jestem troche rozczarowana bo mam krocej niz w PL... tzn. 3 tygodnie a po tygodniu już chodze na długie dyżury... nie dostałam żadnych materiałów przygotowawczych ( jedynie dwie strony z najczestrzymi jednostkami chorobowymi..) a pielegniarki wcale sie nie garną żeby mnie zaznajamiać z oddziałem tzn. jeżeli sama nie zapytam to mają gdzieś... Jestem ciekawa czy wszędzie tak jest czy tylko ja tak trafiłam .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam 4 tyg supernumery i tyle. Nikt mi nic nie tlumaczyl chyba ze sama zapytalam. Materialy przygotowawcze? A co to takiego? :) Odnosnie pytania o NARIC. Ja to robilam kiedy staralam sie na studia w Uk (zrobilam pielegniarstwo w Anglii) bo uniwerek wymagal tego ode mnie. Moje kolezanki Polki ktore aplikowaly rok po mnie juz nie musialy tego robic. Takza sama z siebie bym tego nie robila..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie dostalas materialy? Mozesz tu wkleic? moze sie sprzyda komus. Powiedzcie mi czy macie jakies przydatne strony/ksiazki itp zeby lepiej pisac care plany??? Jakies typowe slownictwo, ktore sie przydaje? Nie mam zabardzo probloemu z pisaniem ale chcialabym wzbogacic swoja wiedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też proszę, jeżeli jesteście w posiadaniu przykładowych care planów lub jakichkolwiek pomocnych materiałów, podzielcie się...Byłoby miło... alice@autograf.pl Dziękuję:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos korzystal z ulg podatwkoych dla pielegniarek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeju, nikt nic nie ma? Ponawiam prośbę o jakiekolwiek materiały, care plany, użyteczne linki. Systematycznie "przeczesuję" internet żeby znaleźć coś sensownego lecz różnie to bywa. Wiadomo, że co dwie głowy to nie jedna...alice@autograf.pl Byłabym wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćPaula7456
domyślam się że do mnie było kierowane pytanie o metariały i tak jak napisałam nie dostałam żadnych oprocz listy najczestrzych diagnoz tzn w moim przypadku : wyrostek, krwawienie z przewodu pokarm. itd. ale to jest zalezne od oddziału :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam czy jest Tu jakas pielegniarka na tym forum ktora miala do zrobienia addaptation programe EU. ? czy np skonczenie studiow pomostowych w Polsce moze zaakceptowac NMC i juz wtedy nie trzeba robic tego addaptation programe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×