Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Jako carer powiem zee, Jako pielęgniarka powiem,że to o czym piszesz to wyjątki a nie norma. Pielęgniarka ma swój ściśle określony zakres obowiązków a carer swój.Za pielęgniarkę żaden carer nie zrobi niczego ,bo nie umie i/lub/ nie ma do tego uprawnień ,więc robić tego nie może. Pielęgniarki w nursing home mają pracy aż za dużo, a pomaganie carerom ,to tylko ich dobra wola a nie obowiązek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse77
Agnieszka czy wiesz coś w moim temacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jako carer powiem ze
Agnieszko niezupełnie sie z tobą zgodzę..oczywiście że pielęgniarki nie zawsze maja czas na pomoc ale osoba wyżej pisze że w ogóle tego nie robi! sama wiele razy słyszałam jak pielęgniarki tłumaczyły studentom pielęgniarstwa że powinny się udzielać przy personal care bo to również będzie częścią ich pracy. Czyżby "too posh to wash"?:) Włóczę się po nursing homach i szpitalu od prawie 9l i z moich obserwacji wynika że pielęgniarki w szpitalu maja więcej czasu i ochoty na pracę z carerami. Może w domu opieki jest ciężej. A może dlatego że głupio im się obijać jak akurat nie robią leków czy papierkowej roboty bo zawsze jest ktoś kto to widzi a w nursing homie łatwiej się "schować"? Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie. A co do przejęcia pracy pielęgniarki co chyba coraz więcej rzeczy jest delegowane. Sama administruje leki w nursing homie bo mamy tylko jedna pielęgniarkę która nie dałaby rady.A więc zorganizowano nam szkolenia i robimy to. Słyszałam również że sa plany aby obs. były robione przez carerów w szpitalach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczuskaaa
Trochę do tyłu jesteś chyba z wiadomościami, carer. "Obs" były robione przez HCA, jak pracowałam w szpitalu w 2009 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jako carer powiem ze
no nie wiem..może zależy w którym, w moim mieście ( i nie tylko bo mam znajomych którzy pracują w innych miastach) do dziś robią je tylko pielęgniarki i studenci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako carer powiem ze Praca pielęgniarki z carerami polega nie na wykonywaniu prac "kontraktowo" przypisanych carerom" a na pomocy w czynnościach,które np wymagają większej ilości osób od dostępnych w danej chwili. Zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje pomóc,gdy ktoś inny z czymś sobie nie może sam poradzić..Tak to widzę i stosowałam z powodzeniem w praktyce. Sytuacje ,które opisujesz podobne są do relacji pomiędzy managerem w nursing a pielęgniarkami tam pracującymi..Taki manager jest zazwyczaj pielęgniarką.Czy któraś z Was widziała,żeby manager wykonywał prace na równi z innymi pielęgniarkami? Nie? ..a powinien,bo on/ona jest w pierwszej kolejności pielęgniarką a za "managerowanie" pobiera dodatek funkcyjny.. Istotnie, firmy tnąc koszty starają się zmniejszyć droższą obsadę pielęgniarską cedując część czynności zwyczajowo wykonywanych przez pielęgniarki na carerów po odpowiednich kursach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NURSE77, Inwencja ludzka nie zna granic,więc każde pytanie paść może. Mnie najbardziej utkwiło pytanie dot szpitala,do którego aplikowałam. Spytano mnie co wiem o tym szpitalu...Na temat innych pytań było wcześniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jako carer powiem ze
Mojej byłej manager rzeczywiście zdarzyło sie przyjść do pracy jak kilka osób nawaliło/zachorowało i zakasać rękawy.Ale to była pielęgniarka z powołania. Obecna manager tego nie zrobi. Jest z nami niemal 2 lata i chyba raz kogoś nakarmiła i przebrała, ach przepraszam- obcięła rezydentowi raz paznokcie. Poza tym myśli tylko jak tu zaoszczędzić:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sslslskkk
a po co ci stary bnf? jest juz wersja 65, nie lepiej kupic nowsza na ebay?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sslslskkk
Na Amazon jest 61, 62-65 w cenie od 80 pensów plus 2.80 przesyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki serdeczne,może ktoś jest niony przez agencję z Polski weryfikuje dokumenty,jestem w kontakcie z agencją ttmi,może ktoś ma ma ich temat opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse :)
Jaka ksiazka warto kupic w UK, ktora jest odpowiednikiem Biblii lekarzy i pielegniarek w Polsce czyli kieszonkowe Choroby Wewnetrzne Szczeklika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppp90
Witam, mam takie kłopotliwe pytanie. W tamtym roku skończyłam studia licencjat pielęgnirstwa. Obecnie przebywam w Anglii i chce tutaj wyrobic prawo wykonywania zawodu, niestety nie mam pojęcia jakie dokumenty są mi potrzebne i kto może mi uzupełnic deklaracje zawarte w formularzu NMC. Czy może mi ktoś pomóc?? z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukuje pielegniarek z rejestracja w NMC do pracy w charakterze pielegniarek w domach opieki nad osobami starszymi. Roczne kontrakty bezposrednio z pracodawca, Stawka: £10.37 Zakwaterowanie w domu opieki. Obecnie poszukuje Pielegniarek do pracy w East Midlands: Market Harborouh, Braunstone oraz Shepshed. prosze o przesylanie tylko powaznych aplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie!Jestem z zawodu dyplomowana pilelegniarka po piecioletnim medyku,w Polsce pracowalam 9 lat jako pielegniarka oddz,wewnetrznego oraz SORu.W Anglii(gdzie obecnie mieszkam i pracuje jako Senior Care Assistant w domu opieki)wyslalam potrzebne dokumenty do NMC i dostalam odpowiedz ze musze zrobic Supervised Practice Programme(Supervised Nurse Traninig-dokladnie),poniewaz stwierdzili ze w Polsce w szkole mialam za malo godzin i musze wyrobic 1047 godz.z kilku oddzialow jako praktyke z czego jedna trzecia to ma byc teoria.NMC podalo mi strone gdzie gdzie moge szukac takiego treningu ale wiekszosc uniwersytetow mowi ze nie robi wiecej tego treningu.Czy ktos jest mi w stanie pomoc jak moge znalezc taki trening i gdzie lub podpowiedziec co dalej robic bo szczerze powiem jestem troche juz zdesperowana,a pisanie emaili do uniwersytetow to marny skutek.Bede wdzieczna za kazda rade.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do: gosc W Irlandii pielegniarki z Polski po LM maja podobny problem. Po wejsciu do UE Polska musiala dorownac do standardow unijnych, wiec pielegniarki musza miec wyksztalcenie wyzsze.Te pielegniarki, ktore ukonczyly nauke w liceum medycznym i zostaly zarejestrowane przed wejsciem do Unii, zachowuja rejestracje na starych warunkach, ale tylko w kraju rejestracji. Po wyjezdzie musza dostosowac kwalifikacje do standardow kraju, o ktorego rejestracje sie ubiegaja. Zgodnie z zasada uznawania kwalifikacji na podsawie Ogolnego Systemu, wszystko powinno dzialac i kursy powinny sie odbywac, ale nie dziala, poniewaz nikt nie chce organizowac kursow. Dzieje sie tak z wielu powodow i przypuszczam, ze szybciej pojdzie Ci ze studiami pomostowymi, niz ze znalezieniem kursu. Uznawanie kwalifikacji: http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle tez, ze studia pomostowe najszybciej i najtaniej zrobisz w Polsce. Ktos tutaj pisal o studiach pomostowych online. Przypuszczam, ze trzeba przyjechac do Polski na jakies egzaminy, ale wszystko razem nie powinno trwac wiecej niz 9-10 miesiecy. W Irlandii na przyklad mozna zrobic tez rodzaj studiow pomostowych (1 rok lub 2 lata - zalezy od poziomu), ale czasami potrzebny jest okres przygotowawczy. Uczelnia ocenia, jak swieza jest Twoja wiedza, jak adekwatne sa Twoje kwalifikacje i umiejetnosci szkolne :) i na tej podstawie wydaje decyzje o przyjeciu lub koniecznym, wczesniejszym przygotowaniu. Z tym, ze tutaj prawie na pewno musisz miec rejestracje i wyglada to tak, jakby ten program byl pomyslany tylko dla Irlandczykow, ktorzy chca sie doksztalcic. Mam nadzieje, ze moj sposob pisania nie jest zbyt zagmatwany i cos z tego zrozumiesz. :) Najwazniejsze jest to, ze (zapewne podobnie jak w UK) zawsze mozna sie dogadac i jezeli uczelnia zobaczy, ze ci zalezy, to przyjma cie do szkoly bez wzgledu na przepisy. Jezeli Ci nie zalezy, to tez szybko pojdzie, bo jest mozliwy tylko jeden egzamin poprawkowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaHCL
Witam serdecznie! Pracuje w firmie rekrutacyjnej HCL ktora specjalizuje sie w rekrutacji lekarzy, pielegniarek i innych medycznych profesji i wlasnie zaczynam pracowac nad projektem rekrutacji polskich pielegniarek do stalej pracy w UK. Natknelam sie na ten konkretny watek w czasie robienia 'research' i widze ze na forum duze zainteresowanie! Jezeli ktokolwiek bylby zainteresowany wspolpraca serdecznie zapraszam. Mamy mnostwo posad i brakuje kandydatow! Wspolpracujemy z roznymi prywatnymi i panstwowymi szpitalami w Londynie i innych miastach w UK takze bedzie w czym wybierac! Dla rozwiania watpliwosci zapraszam na nasza strone http://www.hclplc.com/ Jestem jedyna osoba mowiaca w firmie po polsku takze prosze o kontakt bezposrednio ze mna na magda.nieduzak@hclpermanent.com Pozdrawiam, Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do emmetroad:dzieki wielkie za odpowiedz i rady,coprawda za wiele mi to nie pomoglo ale przynajmniej wiem na czym stoje.Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza 1
czesc mam podobny problem po wyslaniu wszystkich dokumentow do NMC stwierdzili ze mam za malo wypracowanych godzin ktore teraz musze zrobic zeby sie zarejestrowac jako pielegniarka w uk tyle tylko ze mnie kazali zrobic eu adaptation programme CZY KTOS Z WAS TO ROBIL wyslalam formy do dwoch szkol jedna mi odmowila z drugiej nie mam juz odpowiedzi od dwoch miesiecy czy ktos cos wie a to jest problem bo jak sie okazuje wiele szkol nie robi takich kursow ja znalazlam 5 ale so tak pororzucane po uk ze tylko 2 mi pasuja czy ty GOSC cos wiesz jeszcze na ten temat pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza 1
czesc wszystkim czy ktos z was robil eu adaptation programme for nurses w angli jesli tak to dajcie znac blagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejko Iza!Wlasnie najwiekszym problemem to jest dowiedziec sie czegokolwiek.NMC wyslalo mi strone gdzie moge szukac szkol bo jedna trzecia tego treningu to powinna byc teoria ale niestety kazdy uniwersytet mowi ze nie robia tego szkolenia wiecej lub w tym momencie bo ze niby maja wystarczajaco duzo pielegniarek co jest nieprawda.I uwierz mi ze gdybym znalazla ten trening w sporej odleglosci od mojego miejsca zamieszkania to pewnie nawet bym sie nie zastanawiala zeby go zrobic.Wiec tez niestety ciagle szukam i pytam,wysylam emaile i ciagle jestem odsylana z kwitkiem.Jedyne co uniwersytety mi proponowaly to zaczac nauke jeszcze raz czyli studia ale moim zdaniem to sie mija z celem,pozatym aplikowalam na studia bo juz bylam tak zdesperowana ze stwierdzilam ze co mi szkodzi sprobowac no i sie nie dostalam.Pytam wszedzie gdzie sie da i lipka,no ale nie poddaje sie,robie swoje jako senior care i szukam.Sorka ze nie pomoglam ci ale jak tylko cos znajde to dam znac.I tez porosze o jakiekolwiek inforacje.Pozdrawiam.Anna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc ania a probowalas universytet w GULIFORD z tamtad czekam na odpowiedz albo New Bucks University w Uxbridge u mnie jest ten problem ze mam dzieci i nie chcialabym sie wypuszczac gdzies daleko a czemu nie dostalas sie na studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej!Jesli chodzi o angielski to mialam podstawy i to bardzo slabe dlatego przez jakis czas mialam prace w innym zawodzie a w miedzyczasie chodzilam do collegu no i takim sposobem zdobylam certyfikaty z angielskiego Cambridge college ale nie ukrywam ze musialam tez sporo poswiecic czasu w domu.No i dopiero wtedy jak czulam sie juz pewnie w moim angielskim znalazlam prace w Nursing Care Home.A na studia sie nie dostalam bo wymagaja rowniez mature z angielskiego heh a stare roczniki tego nie robily w Polsce wiec lipa,ale zastanawiam sie nad pojsciem na A levels do collegu jesli nie znajde traningu ktory potrzebuje,tylko ze to trwa nastepne dwa lata wiec troszke lipka.Ale nic cos napewno wymysle pozdrawiam was i nie poddajcie sie bo ja nie zamiezam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze raz Anna.Hej gosciu nowy a mozesz mi powiedziec czemu aplikowalas na studia?Jestes z wyksztalcenia pielegniarka z Polski?Probowalas moze rejestrowac sie w NMC?Jesli tak to co tobie napisali?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZA 1
czesc Ania jeszcze raz pisze czy probowalas universytety w GUILFORD z ktorego czekam na odpowiedz lub NEW BUCKS UNIVERSITY W UXBRIDGE pozdrawiam IZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejko.Dzieki bardzo,wlanie tez czekam na odpowiedz z kilku miedzyinnymi z tych co napisalas.Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam.Jesli chodzi o trening ktory potrzebuje wiele z nas to probujcie:ug-enquiries@surrey.ac.uk ,advice@bucks.ac.uk ,studentservices@dmu.ac.uk ,infopoint@uwe.ac.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×