Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość iza 1
czesc Ania czy oprocz tych wymienionych masz jeszcze jakies inne o ktorych ja nie wiem bo Guilford wlasnie mi odmowilo probuje teraz de montford I Bristol a tak naprawde to maja jakies dziwne kryteria myslalam ze bedzie troche latwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej. dawno nie zagladalam na forum, widze ze coraz wiecej nowych twarzy i ofert pracy...Kupilam juz bilet na te wakacje do UK. Jesli przezyje podziele sie wrazeniami z pracy (piel, NHS).pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Iza!No niestety innych nie mam.Dostalam wlasnie email z Univ.West of England z Bristolu zeby pisac do babeczki na address email: Susan.Yates@uwe.ac.uk .Ale pewnie tobie napisali to samo,a jesli nie to soprobuj do niej.No nie jest latwo bo zmienilo sie prawo odnosnie zawodu piel.Jesli bede miala jakies nowe kontakty to od razu dam znac.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZA 1
czesc Aniu czekam na info pack z de montford university tobie tez wysylali droga pocztowa a bristol tez czekam probowalas universytet of surray jestem bardzo ciekawa co tobie powiedzieli bo mamy podobna ilosc godzin do zrobienia fajnie ze moge z kims o tym pogadac bo zaczyna mnie to irytowac pozdrawiam izka a mam pytanie z jakiej czesci londynu czy angli jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Iza.Wyslalam chyba na wszystkie te same univerki co ty i na razie czekam,dostalam tylko emaile potwierdzajace ze dostali moj list.Ja mieszkam w okolicach Manchester (jakies 15 min do Manchester) i wszystkie mozliwie najblizsze univerki mi odmowily bo niby nie robia wiecej tego treningu,heh wiec szukam juz wszedzie.Ktos wczesniej pisal ze bardziej by mi sie oplacilo zrobic studia pomostowe w Polsce i ze niby online,co niestey nie jest prawda bo online juz nie robia tych studiow a nie kazdy ma mozliwosc jezdzenia do Polski 3 razy w miesiacu.To to samo co bym zaczynala studia od poczatku w Anglii.No ale niektorym latwiej przychodzi smiac sie z innych niz doradzic cos madrego.Probowalam tez na Open University i tez przynajmniej narazie nie robia tego traningu.Mnie tez to czasem wkurza ale staram sie byc dobrej mysli i mam nadzieje ze sie nam uda.Pozdrowki.Anna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc Bardzo mi przykro, ze nie przeczytalas tego co Ci napisalam albo przeczytalas i zapomnialas. Nic dziwnego, ze sie krecisz w kolko z taka pamiecia. Dla tych, ktorzy potrafia czytac i sa zainteresowani: Pisze z Irlandii, wiec nie wiem jak sie to przeklada na UK, ale znam pielegniarza, ktory dostal sie na taki "nieistniejacy" kurs w IE. Dostal sie, poniewaz pomogl mu management szpitala. Bardzo madry facet i doskonaly pracownik, ktory zwyczajnie poszedl do managera i przedyskutowal swoje mozliwosci. Zgodzili sie mu pomoc i uruchomili kogo trzeba. Co do studiow pomostowych, to zastanawiam sie tez, czy nie udaloby sie dogadac z jakas uczelnia w Polsce i czy nie byloby mozliwosci ograniczenia do minimum ilosci zjazdow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeczytalam dokladnie i zapamietalam jeszcze lepiej.A skoro jestes na tym forum tylko po to zeby obrazac innych to moze lepiej nie wypowiadaj sie wiecej,zwlaszcza jesli kogos nie znasz.A z rad skorzystalam.Dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze jedno,tak dla sprostania:ta tepa pielegniarka z Anglii rozmawiala z managierem i to nie jednym na temat traningu,za nim tobie przyszedl do glowy pomysl napisania tego na forum,wiec Ameryki nie odkrylas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZA 1
czesc Ania masz juz jakis progres z tym calym kursem bo ja czekam na te info paki a najlatwiej jest komus dawac dobre rady z daleka (to do pani z irlandi)jak bys cos wiedziala to daj znac acha GUILDFORD mi odmowilo bo nmc mi napisali ze moj kurs ma trwac nie krocej niz 8 miesiecy a oni mnie nie moga na tyle czasu w szpitalach obsadzic mialas jakies wiadomosci od nich pozdrawiam IZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika EvolvingHR
Witam nasza firma obecnie poszukuje pielęgniarek do pracy za granicą (UK-Doncaster). Stawka: 12£/h. Poniżej treść ogłoszenia: Firma EvolvingHR poszukuje dla swojego klienta osób do pracy w Doncaster na stanowisku: Pielęgniarz/Pielęgniarka RGN zmiana nocna/dzienna. Wymagania: NMC PIN – aktywna rejestracja w Brytyjskich Izbach Pielęgniarskich, dobra znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie, elastyczność i gotowość do podjęcia pracy w UK/ maksymalnie około miesiąc od otrzymania oferty, mile widziane wcześniejsze doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w UK, Oferujemy: praca stała, pełen etat, stawka początkowa 12 £/h , przy zmianie nocnej także dodatki, treningi i szkolenia zawodowe, praca w Doncaster, odbiór z lotniska, zakwaterowanie lub pomoc w jego organizacji, pomoc w przygotowaniu do rozmów kwalifikacyjnych. Rozmowy kwalifikacyjne Video Skype, telefon, w biurze we Wrocławiu bądź w w biurze w UK. Aplikacje prosimy wysyłać na adres: m.skrzypczak@medicarehr.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Izka a interpunkcji nie nauczyli cie w szkole? tego sie czytać nie da..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Iza!Nie ja jeszcze nie mam rzadnych konkretnych odpowiedzi, tylko ta babeczka co ci pisalam Susan Yates napisala mi ze wyslala moj list do EU programme administrator,gdzie zajmuja sie takimi traningami i mam czekac na odpowiedz od nich.Jak tylko cos bede wiedziala od razu dam znac,heh lub jak wpadne na nowy pomysl.Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pani z uk Tak, wiedzialam i dalam Wam znac. Powodzenia w szukaniu. Jeszcze taka podpowiedz dla osob piszacych - "gosc" nie wystarczy. Trzeba sie zalogowac, zeby pytania i odpowiedzi byly adekwatne i trafialy pod odpowiedni adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
emmetroad z jakiej wiochy wyjechalas zeby trafic pod adekwatny adres ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bb2000
siema, mam pytanie odnośnie wymaganego doświadczenia w uk. czy pielęgniarka która ma licencjat i zero doświadczenia może liczyć na normalną robotę ( czyli za przyzwoitą stawkę ok Ł12/h), bo na tej oto stronie http://imsr.pl/medical/pielegniarki.html , znajduje się informacja, że żeby pracować w uk trzeba mieć 3 lata doświadczenia, a z tego co widzę w ogłoszeniach o pracę tam, często nie wspominają o wymaganym doświadczeniu- czy doświadczenie jest tak oczywiste , że o nim nawet nie piszą w ogłoszeniu? czy może są też otwarci na pielęgniarki bez doświadczenia, . wiem np, że do Niemiec przyjmują wszystkich bez doświadczenia z otwartymi ramionami, no ale Niemcy to nie uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bb2000
aha, i trochę mnie to przygnębiło, jeżeli by się okazało, że konieczne jest to nieszczęsne doświadczenie, bo zależy mi na czasie - nie chcę się zarypać w Polsce na śmierć za jakąś żałosną pensję 2 gr/h, wystarczy, że iwdziałam jak mamuśka przez to przechodzi. i przed chwilą znalazłam też informację, że żeby się w ogóle zarejestrować w tym całym nmc to trzeba przedstawić świadectwa z tych 3 lat pracy. czy jest tu ktoś kto mógłby rozwiać moje wątpliwości? bo zaczynam się w tym wszystkim gubić, wszędzie piszą co innego, a ja chcą tylko podjąć pracę w uk, ale nie mam doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bb2000
pozdro dla wszystkich pielęgniarek, w PL i za granicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bb2000 Witaj. Ja po skończeniu licencjatu wyjechałam bez żadnego doświadczenia zawodowego. Pracę ciężko było znaleźć ale po jakimś czasie się udało. Na początku pracowałam jako opiekunka - Care Assistant, czekając już na PIN z NMC. Jak tylko go dostałam zaczęłam szukać pracy pielęgniarki. Gdzie znalazłaś te informacje o 3-letnim doświadczeniu? Masz linka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hey, _ladybird_, dzięki za odpowiedź, info o tych rzekomych wymaganych 3 latach znalazłam na stronce, do której link jest w moim pierwszym poście, a tutaj: http://www.oipip-poznan.pl/wbryt1.pdf jest spis dokumentów wymaganych do rejestracji nmc , wśród których konieczne jest m.in. zaświadczenie o przepracowaniu 3 lat, co trochę mnie zdołowało, trzeba być dobrej myśli, ale jeżeli nie da się zarejestrować bez posiadania takiego zaświadczenia ( a tak wywnioskowałam) to zanim to nastąpi w moim przypadku to podejrzewam, że zrobię się stara, łysa i na końcu umrę, zastanawiam się czy można to jakoś obejść, tzn czy można zrobić to całe nmc nie mając doświadczenia, bo jeśli nie to chyba zajmę się zamiataniem ulic, szkoda czasu do stracenia . pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i mam jeszcze pytanie do _ladybird_, ile pracowałaś jako care assistant zanim udało ci się nareszcie zarejestrować w nmc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ładnie czytam :p nie zauważyłam tego linka. To jest ogłoszenie jakiejś firmy, która zajmuje się rekrutacją pielęgniarek, dlatego wymagane jest doświadczenie. Większość agencji w UK wymaga 6-12 miesięcznego doświadczenia (ale tylko tego zdobytego w UK). Szukając pracy na własną ręke, np. prywatnym domu opieki, można znaleźć takie ogłoszenia, w których przyjmują pielęgniarki zaraz po rejestracji albo nawet jeszcze oczekujące na PIN, bez doświadczenia. W domach opieki i szpitalach warunkiem jest przejście interview. Lepiej żebyś zajrzała na stronę NMC. Tam znajdziesz wszystkie aktualne informacje. Ja wysłałam wszystkie papiery do NMC zanim jeszcze zaczęłam pracować jako CA. Po jakimś miesiącu dostałam PIN. Pracowałam jako CA ponad 3 miesiące i po tym zaczęłam już jako pielęgniarka, udało mi się znaleźć pracę w Nursing Homie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bb2000
jej, dzięki za info. chyba zaczynam wychodzić na prostą. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółtodziób
mam pytanie do wszystkich: jak według was będzie wyglądać rynek pracy dla pielęgniarek w UK za, dajmy na to, 5 lat? czy dalej będzie takie zapotrzebowanie jak teraz czy może będą już mieli dosyć? jeśli to drugie, to gdzie najlepiej wyjechać do roboty? wiem, że zapotrzebowanie na pielęgniarki nie zmniejsza się w Niemczech, ale jakoś niespecjalnie mnie tam ciągnie, poza tym nie znam niemieckiego i wydaje mi się , że jakoś pielęgniarki nie bardzo się tam pchają ( w sumie nic dziwnego). ostatnio modna jest Norwegia/Belgia, ale mi by zależało na pracy w UK, bo chciałabym wreszcie porządnie się nauczyć języka, tylko zastanawiam się właśnie jak będzie wyglądać sytuacja z pielęgniarkami za parę lat, w sumie jest też sporo chetnych z innych krajów, a nie tylko z PL. jakie jest wasze zdanie na ten temat? aha, i nie wspomniałam, że nie ukrywam, że zależy mi na tym, żeby przy okazji odłożyć sporo szmalu ( w sumie po to chyba się jedzie za granicę), ale odrzucam od razu miasta w stylu Londyn, bo zniechęca mnie drożyzna i smród na ulicach, jakie miejsca polecacie , w których stawki są przyzwoite ( wiem, że niższe niż w Londynie), ale nie ma przesadzonej drożyzny jak w tym całym Londynie , i czy jesteście zadowolone z wyboru? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonecznikowa_buzia
hej! mam pytanie i nie potrafię na nie znaleźć odpowiedzi w necie. Otóż interesuje mnie czy specjalizacje pielęgniarskie są honorowane w wielkiej brytanii? tzn. jesli będę miała np specjalizacje z piel. kardiologicznego czy będzie to atut czy nie będą tego brać pod uwagę? podobno tam są inne specjalizacje niż tutaj, wie ktoś może jakie są różnice? wiem, że polski mgr pielęgniarstwa to nie to samo co master's ale czy polski mgr mógłby mi pomóc? pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedź, nurtują mnie te pytania. żółtodziób: ja tez myślałam o krajach skandynawskich, ale niewiele znalazłam ofert pracy, nawet adecco firma, która wcześniej zajmowała się rekrutacją pielęgniarek do norwegii już tego nie robi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znów ja:) Za rok bronię swój dyplom licencjacki z pielęgniarstwa. Przseczytałam wiele postów w tym wątku (z trzy godziny nad tym siedze;p ale nie wszystko ogarnęłam... właśnie dlatego, ze już za rok będę mieć prawo wyk. zawodu piel. już teraz zastanawiam się nad tym w jaki sposób pokierować swoją przyszłość. moja mam jest tutaj pielęgniarką i widze jak się męczy na dwóch etatach, dlatego wiąże swoją przyszłość z wyjazdem do jakiegoś kraju anglojęzycznego (tylko w tym języku się dogadam, ale nie mam z tym problemów ani w mowie ani w piśmie, zdawałam maturę rozszerzoną z angielskiego z dość dobrym wynikiem, zeszłe wakacje pracowałam w anglii). Chciałam się zapytać jak, według wypowiadających się tu Pań, mogłabym najlepiej pokierować swoją przyszłością. wyjechać po licencjacie od razu czy może doświadczenie z Polski jest w UK cenione? zrobić mgr, specjalizacje i dopiero wyjazd? wiem czego chcę, wyjechać, polepszyć byt rodzinie, jestem zdeterminowana, już teraz uczę się angielskiego medycznego, chciałabym jak najlepiej przygotować się do RZECZYWISTOŚCI (nie chcę kolorowania rzeczywistości, chcę wszystko prosto z mostu) brytyjskiej dlatego proszę o opinie. pozdrawiam serdecznie! ps. podziwiam wiele wypowiadających się tu osób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonecznikowa_buzia Wbrew pozorom nie tak dawno miałam podobne rozterki jak Ty. Proponuję wyjechać od razu po licencjacie-szkoda tracić czas na "drogę okrężną". Specjalizacje zdobyte poza UK są bezwartościowe Tytuł magistra z PL w UK nie jest uznawany. -Doświadczenie z PL cenne jest tylko dla jego posiadacza-Anglicy oczekują doświadczenia z UK. - Możliwie najlepiej przygotować się do wyjazdu.Zdobywać przydatną w UK wiedzę gdzie się tylko da. Pamiętaj,że silnie zmotywowani mają większą siłę przebicia,ale sama motywacja to nie wszystko-to co masz w głowie to Twój oręż. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Tak też myślałam, pozostaje mi tylko obronić licencjata, zarejestrować się, uzbierać pieniądze, angielski perfect i podbijać wyspy. A w jaki sposób lepiej szukać pracy? Z agencją będę uwiązana i będą potrącać mi z pensji, ale jechać w ciemno to ryzyko, że będę szukać pracy długo. W zeszłe wakacje zapewniał mnie znajomy, że praca będzie a jak przyjechałam to musiałam sama sobie radzić a za coś rent trzeba płacić, ciężko było i chciałabym tego uniknąć tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, no i najważniejsze. Czy pracy dla pielęgniarek nie brakuje? Różne artykuły podają różnie informacje. Raz piszą, że nie ma już tam czego szukać, Polacy wracają inni podają, że personelu medycznego nadal brakuje. Tyle opinii ile ludzi, a ja mam czasem wrażenie, że w większości wypowiadają się ludzie, którzy o rzeczywistej sytuacji nie mają pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moge sie tylko wypowiedzieć na przykładzie mojego kolegi.Przyjechał z doświadczeniem w A&E w swoim kraju (przez agencje). Juz 2 lata pracuje w domu opieki, przez ostatni rok wysyła aplikacje do szpitali (co prawda 2 tylko ale sa to duże szpitale) był na kilku rozmowach kwalifikacyjnych i nic. Maja tylu chętnych że mogą wybierać wśród pielęgniarek z doświadczeniem w NHS. Łatwo nie jest.. Ja teraz w ciemno bym nie jechała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×